SRBIN I RIMSKI CAR-LICINIJE(308-325)

foliranat1

Domaćin
Poruka
3.680
Specijalno za ljubitelje istorije , Srbin RIMSKI CAR

Kao sto je poznato,kolikogod je puta pisana istorija srpskog naroda nikada kao moguci izvori saznanja nisu korisceni domaci rodoslovi i letopisi.
Takav je i slucaj sa slavnim rimskim carem Licinijem cija se srpska narodnost pominje u mnogim domacim izvorima,sto je dosadasnja istorijska nauka odbacivala sa obzirom da je Licinije ubijen 325 godine,a Becko-Berlinska skola(opsteprihvacena i u svetu i kod nas)tvrdi da Srba i Slovena na Balkanu nije moglo biti pre tog cuvenog VII veka.Medjutim,cuveni srpski istoricar Relja Novakovic pronalazi i argumentovano dokazuje da tvrdnje u srpskim rodoslovima o Liciniju kao Srbinu imaju itekako osnova.

KARLOVACKI RODOSLOV:
"Glagoljut istini spisatelji jako Likiniju Srbinu biti rodom,Jelinu mudrovanijem i sva Srbska idolu sluzase Dagonu.Od sudu i Dagoni i Daki imenujut se:od Sera ze Srblje."

VRHOBREZNICKI RODOSLOV:
"....imase(misli se na Konstantina Velikog-prim.Vid) boljarina nekojega Srbina po imenu Likinije.I dajet jemu sestru svoju Konstanciju za zenu."

KONSTANTINOV RODOSLOV:
"Ovaj Likinije bese dalmatinski gospodin,rodom Srbin i rodi od Konstantije sina Bela Urosa."

PAJSIJEV RODOSLOV:
"...po srede ze ih carstvujuscu Likiniju mucitelju severnimi i zapadnimi stranami,jeze Srbin jest."

OBSTI LIST PATRIJARSIJE PECKE:
"Ovaj Likinije imao je dva sina koji su sa majkom posle smrti Likinijeve(325) pobegli iz nekada slavnog grada Sirmijuma.Iz toga grada oni su preko Bosne pobegli u Zahumlje u otecestvo svoga oca Likinija...Loza koja je od njih vodila dala je prvog blagocestivog cara naseg Nemanju,koji se u monastvu prozvao Simeon."

RUVARCEV LETOPIS:
"Likinije malo prebiv u blagocasti poce muciti Hriscane.Car Konstantin poce Likiniju slati knjige po odabranim slugama moleci Likinija da prestane sa mucenjem hriscana,ali ovaj nije hteo da ga poslusa.Na to car Konstantin posalje svoje vojnike koji Likiniju odsekose glavu.Sin Likinijev Beli Uros vide veliki strah i uzas i pobeze u tvrdu zapadnu stranu u Zahumsku zemlju i tamo je porastao."

O poreklu Likinija se malo zna,rodjen je u Dakiji pa se cesto u enciklopedijama navodi da su mu roditelji bili "dacki ili ilirski seljaci".Za nas je taj podatak vazan jer govori da je Licinije pripadao starobalkanskom, autohtonom stanovnistvu.Medjutim,jedan kljucni argument nam definitivno potvrdjuje srpsko poreklo Likinija.Borba izmedju Konstantina i Licinija je isla u korist ovog prvog,pa je Licinije bio prinudjen da trazi pomoc od "podunavskih varvara" i Zonara nam svedoci da je Licinije potrazio zastitu u Srpskim planinama(Montes Serrorum) koje se jos nazivaju i "sume slovenskih Vana(Venda)".
 
ej,bogi...imam jedno zapazanje
reci mi...bantu crnci...rec bantu
jeste li vi banacani nastali seobom bantu crnaca srba
dosli ste sa ostalim srbima preko zimbabvea (gde smo vec upoznali da su noci vrlo hladne)
i naselili deo zemlje,koji ste po sebi,nazvali banat..mislim,bantu zemlja..pa ko ona greska srbi,rusi...prusi
tako nasta banat
hm....razmisli malo o tome...mozda mozemo da trazimo vekovnu srpsku zemlju angolu i zair da nam se vrate
ili gde god zive ti bantu crnci
cuj,nastranu to da su danas crnci...kao to oni nekad srbi i ovi danas srbi nisu sti ljudi
tako ni bantu crnci nekad nisu bili crnci
znas da je svet nastao iz afrike,odakle smo svi mi raznih sarenih boja krenuli da lutamo svetom
;);)
 
Ово као нешто под шатром... Специјално за сина Мишка-шка-шка и брата Душка-шка-шка... А сада само искрене сладокусце: Пилот-бабо, први интергалактички Србин!

Ја то намерно напишем да ти , мабма и онај са хрват усташким поздравом не би ни читали.
А сада, што ви не можете да издржите па одма пукнете то је већ друго.

:bye:
 
ebiga folirant, bode im to oci mnogo...ne komentarisem uopste postavljenu temu vec neizlecive komplekse ovde prisutnih mamba, slavena, za dom serem i slicnih....

Samo ti postavljaj teme, to ti niko ne moze zabraniti...

Кочо љути јуначе

Приметио си и ти да се некима писанија не свиђа . Не мора да им се свиђа ,а што се мене тиче они то и не мора да читају , али има и оних који ће то прочитати .
Да одговорим на питање Кочо , па да, нормално и даље има да се постављају теме , па могу ови из бечко -берлинске лажљиве, неистините ,измишљене школе да пукну од муке.
Истина је једна , па не би толики научни радници из обновљене Србске историјске школе писали толике књижурине о историји Срба а да то нико не чита. ЈОК БРЕ.
Тек има да пишемо по форуму.Полако само, НЕМА ЖУРБЕ.

Свако добро и велики поздрав
 
Ја то намерно напишем да ти , мабма и онај са хрват усташким поздравом не би ни читали.

Оно што ти пишеш нема везе са историјом, него само пренесеш нешто и онда наставиш да пишеш овакве глупости као ово што сад цитирам.

А сада, што ви не можете да издржите па одма пукнете то је већ друго.

Ко пукне? Онај што те из теме у тему нешто пита, или ти што не умеш ни да одговориш на то?

Koča:
ebiga folirant, bode im to oci mnogo...ne komentarisem uopste postavljenu temu vec neizlecive komplekse ovde prisutnih mamba, slavena, za dom serem i slicnih....

А по теби је ОК постављати теме, а не умети о њима дискутовати? На пример, ФолиранАт до сада НИЈЕДНОМ није никог поклопио неким аргументом, него само покушава са овим глупим доскочицама, као "ти то не можеш ни да разумеш", "учи синак историју па се јави" и слично. То је по теби ОК понашање за неког ко тврди да нико други осим њега самог није у праву (а да притом ни сам не уме да напише шта заправо мисли)?
 
А на коју си ТИ тему дискутовао ,па си се нашо да мене критикујеш.Који то аргумент теби треба, јер ти само исмејаваш Србе и историју , а на сваку тему дајеш неке одговоре које ти разумеш нешто као у стилу а да Срби и зимбабве, Руси нису Срби, Турци су африканци , гемани су ово оно , и самим тим постављена тема губи смисао.!

И које си то питање поставио синко, које .!?
На било коју тему ти се понашаш неучтиво, а то и можеш као и било ко на форуму.
И још имаш храбрости да ме критикујеш .Критикујеш све кога ја наводим , а ради се о људима који су године провели на истраживању историје, и да споменем само
Јована И. Деретића кога си највише нападао , човека који је учио десетак језика од којих неки слове за мтрве језике ,а све да би изучавао архиве и библиотеке са књигама које су писане на старословенском, латинском, грчком, француском, енглеском,руском,турском, и другим језицима. Тог Јована позивају да тумачи Библију , јер слови за одличног познаваоца исте. А пре неки дан био је позван у Русију на научни скуп на коме је били стотинак светских експерата.
И на таквог човека ти бљујеш ватру нон -стоп. Друге нећу да помињем ,а све које сам поменуо крајње негативно си карактерисао. То је и легитимно и свако има право да даје негативне коментаре , али твоји коментари превазилазе свачију машту.
Потом постављаш питање да ја незнам и нећу да одговарам на твоја питања, а затим сам доносиш закључак да јер ја ништа и незнам.
И шта ти очекујеш од мене . ?
Да ти тапшем и кажем у праву си ,а ти лепо напишеш да РАЦ значи Србин, а и сам знаш право порекло ,али нећеш то да напишеш.!

Свако има право на своје ставове , па био то ЈА или ТИ.
 
Ето, исто овако како си ми људски одговорио на моју примедбу како стално врдаш, да одговориш свима који те питају нешто у вези са темом. Па макар и одговор гласио "не знам", само да је поштено.
 
Какав питање још бољи одговор.

Потом постављаш питање да ја незнам и нећу да одговарам на твоја питања, а затим сам доносиш закључак да јер ја ништа и незнам.

Морао сам поновим део мог предходног поста.
Е сада је поштено.
 
Poslednja izmena:
Пази ФолиранАт... ово је форум, овде људи долазе да би разговарали и међусобно се расправљали. Као светски човек који се бави правом историјом, сигурно знаш шта су оригинални форуми, и по чему се ова интернет-окупљалишта тако зову. И када те на таквом месту неко пита нешто просто и једноставно, а ти на то нећеш да одговориш, а притом показујеш да имаш довољно времена за свађе, вређања и препуцавања, логично је закључити да одговор не знаш, зар не? Мислим, да га знаш, ваљда би га искористио, и ваљда би на један врхунски начин све противнике хладно поклапао чињеницама и тиме им запушавао уста, још приде зарадио поштовање, уместо да се понашаш овако како се понашаш и градиш имиџ форумске луде.
 
Tu bre samo sto sam postavio temu , a vec ste poceli da negirate.:nono:

Srbi naroda najstariji , a ovaj mali teksт samo jedan od dokaz.
Inace knjigu " SRBIN RIMSKI CAR" napisao cuveni Relja Novakovic.:klap:

pozdrav :bye:

Folirant ovog puta ne folira, Relja Novakovic je zaista normalan i on to tvrdi, trebalo bi zaista procitati njegovu knjigu posvecenu na ovu temu. Ima je cela na internetu i da se skine. :rtfm:

Samo ne razumem zasto se folirant poziva na njega, osvedocenog anti-Srbina i izdajnika Velikog Srpskog Naroda... :dontunderstand:

:rotf:
 

Back
Top