Akupunktura

sjelena

Početnik
Poruka
16
pozdrav svima, trazila sam, ali izgleda da se niko nije bavio ovom temom.

Povela sam rat protiv kilograma koje sam dobila u jaako kratkom roku zimus. Bila sam bolesna, lezala 2 meseca i morala da prestanem da pusim.. pa je to prouzrokovalo visak od dobrih 20+ kila..

E sad, imam ja volje, pazim sta jedem (odnosno nejedem), vezbam, pijem mnogo vode, razmisljam pozitivno.. i ide to polako. Medjutim, ide polako i doosta se mucim. Odrzavanje kilaze mi nije problem (citavog zivota pazim kako se hranim), ali ovo...bas je tesko

Elem, preporucila mi je poznanica (iz licnog iskustva) akupunkturu kao odlicnu soluciju za brzo i efikasno skidanje kilograma, medjutim problem je u tome sto ona zivi u Valjevu, a ja ne znam nikoga ko je u Bgd-u tako skidao kilograme.

Moje pitanje je da li imate iskustava sa akupunkturom u svrhu mrsanja, da li preporucujete nekoga... generalno iskustva (bila ona pozitivna ili ne )

Hvala!
 
Moja koleginica je super smršala uz akupunkturu, medjutim, nije to samo bockanje iglicama, ona je istovremeno morala da bude na jako strogoj i rogoroznoj dijeti ... sa kojom bi skinula kilograme i bez akupunkture .... Tako da ne znam šta je tu pomoglo, bockanje ili dijeta, ali ona je smršala.
 
je l si citao uopste njen post?
zena pita za akupunkturu i ko ima iskustva,a ne sta joj ti predlazes
sem toga napisala je da vec vezba,kako onda moze da pocne?moze samo da nastavi
george treba ti zabraniti pristup na sve teme koje imaju za tematiku hranu :roll:
 
Ja cu devojci na pp proslediti broj telefona proverene lekarke koja se time bavi..4 godine u kini i 2 god u rusiji..ali opet ponavljam da je akupunktura za lecenje..a gojaznost kazu nije bolest..to sam hteo reci..ne vidim u cemu je problem.
 
To svi govore kad se povede prica o tome..nije mi samo jasno kad sam ja nekome dao pogresnu informaciju ili los savet da trebam biti uvek na tapetu sto se tice ovakvih tema..zaobilazicu ih ubuduce.
 
Ja cu devojci na pp proslediti broj telefona proverene lekarke koja se time bavi..4 godine u kini i 2 god u rusiji..ali opet ponavljam da je akupunktura za lecenje..a gojaznost kazu nije bolest..to sam hteo reci..ne vidim u cemu je problem.



A ko tvrdi da gojaznost nije bolest?

Ima toliko doktora koji tvrde suprotno ....

Uostalom i da nije bolest ..... akupunktura pomaže smanjenju apetita .....
 
pa koji svi?gojaznost se smatra bolescu i ne proveravaju dzaba lekari tezinu na sistematskim pregledima
i niko ne kaze da si ti dao los savet ili statijaznam nego je dosadno stalno slusati istu pricu,kapiras
 
Akupunktura-tradicionalna kineska metoda lečenja
Akupunktura se od 1975. godine primenjuje u celom svetu, ali pomaže i leči na osnovu iskustva Kineza već pet hiljada godina.
Danas se više ne postavlja pitanje da li akupunktura deluje, već kako deluje?! Ova potpuno neškodljiva, za gotovo svakog čoveka blagodarna metoda, poznata je ako ni po čemu drugom onda po iglama koje se ubadaju na određenim mestima na koži. To nam potvrđuje i samo njeno ime jer reč "akupunktura" potiče od latinske reči "acus" (igla) i "punctus" (bosti). U Kini se ona primenjuje više od pet hiljada godina, kao metoda terapijskog lečenja raznih bolesti koje su tokom istorije ugrožavale zdravlje čoveka. Svetska zdravstvena organizacija je tek 1975. godine priznala akupunkturu kao dodatnu medicinsku metodu i terapiju. Od tada kreće njen pohod po celom svetu...
Telo svakog čoveka je povezano energetskim kanalima (meridijanima) sa svim vitalnim organima, a na svakom od tih energetskih kanala su na stotine akupunkturnih tačaka preko kojih protiče vitalna energija. Ukoliko dođe do prekida protoka energije u bilo kojoj od tih tačaka dolazi do raznih obolenja.
- U akupunkturi nema dijagnoze. Utvrđuju se simptomi i sindromi, koji jedno drugo potvrđuju. U razgovoru treba saznati kakav je san pacijenta, njegova ishrana, svakodnevne aktivnosti - objašnjava dr Danica Cvetković, specijalista opšte medicine i akupunkture.
Akupunkturolog prvo treba da sasluša svog pacijenta o tome kakve tegobe i probleme ima. Zatim, pregleda jezik, uši, pluća i akupunkturne tačke na telu pacijenta, posmatrajući njegove reakcije, pogleda medicinsku dokumentaciju (ukoliko je pacijent ima) i tek onda kada ustanovi gde je problem, pristupa akupunkturi.
- Kada se odrede akupunkturne tačke u kojima je došlo do prekida protoka energije, stimulacijom tih tačaka pojedinačno ili više tačaka ođednom postepeno se uspostavlja ponovni protok energije, a samim tim se pacijent vraća u normalno zdrastveno stanje - kaže dr Cvetković.
Akupunktura je potpuno bezbolna jer se u terapiji koriste veoma tanke akupunkturne igle kao vlas kose pa se samim tim ubod iglice ne oseti. Pri ubadanju iglica može se javiti osećaj težine, ali se brzo posle njihovog postavljanja na određene tačke, taj osećaj gubi i nastupa umirujuće delovanje akupunkture. Iglice koje se koriste u akupunkturi su napravljene od plemenitih materijala, kao što su srebro, zlato i platina. Igle se posle upotrebe bacaju zbog zaštite od hepatitisa, side i sličnih infektivnih bolesti, dodaje dr Cvetković.
Akupunkturom se leče gotovo sve vrste bolesti, kao što su dijabetes, astma, visok krvni pritisak, bolesti srca, bubrega i jetre. Međutim, kako ističe dr Cvetković, kod malignih oboljenja akupunktura ne može da garantuje uspeh. Isto tako mehaničke povrede, povređene tetive, frakture, rane koje krvare, ne bi trebalo tretirati uz pomoć akupunkutre, kao ni psihičke poremećaje.
Tek kada nešto "jako zaboli" ljudi se odlučuju da potraže pomoć akupunkturologa, kaže dr Danica Cvetković. Međutim, dobro je znati da ova metoda podstiče imunološki sistem. Usklađivanje protoka energije što pomaže u oslobađanju od stresa i depresije, reguliše san i metabolizam organizma, tako da je mogu primenjivati i osobe koje žele da održe ili poboljšaju svoje opšte zdravstveno stanje. Deca i odrasli se uz pomoć akupunkture mogu rešiti mucanja i tikova. Doktorka Cvetković sa ponosom pokazuje i slike dečaka Stefana koga je "uz pomoć iglica podigla na noge". Stefan inače, boluje od cerebralne paralize.
Ljudsko uvo u kineskoj medicini predstavlja ljudsko telo, istina u manjem obimu. Tako, na primer, resica uva predstavlja glavu čoveka, a školjka telo i unutrašnje organe. Na samoj resici uva postoji tačka "oko" koja se uglavnom koristi prilikom bušenja uva za nošenje minduša. Bušenje pomenute tačke nije opasno po zdravlje, ali bušenje bilo koje druge tačke može da dovede do poremećaja rada nekih organa u kasnijim periodima života. Mlade osobe, zbog minđuša, buše uši na više mesta, što nije dobro za zdrastveno stanje - upozorava dr Cvetković.
Laser za plašljve Za pacijente koji se plaše igala, primenjuje se potpuno bezbolna terapija. Usmeravanjem laserskog zraka na akupunkturne tačke, kod pacijenata dolazi do stimulisanja tačaka na isti način kao i sa akupunkturnim iglicama. Praktikuje se i kombinacija terapije laserom i akupunkture iglicama.
Današnja populacija plaća danak nepravilnoj ishrani. Hrana je termički previše obrađena i jednolična, bogata ugljenim hidratima a siromašna vitaminima i biljnim vlaknima.
- Kinezi veruju da mnoge bolesti dolaze iz tanjira. Ukoliko je ishrana nepravilna, organizam ne može normalno da funkcioniše i gubi imunitet. Kod Kineza, namirnice su termički obrađene kratko, od tri do pet minuta najviše i za ručak obavezno mora da bude zastupljeno najmanje devet boja namirnica. Zato važe za izuzetno zdravu naciju - kaže dr Cvetković.

Sjelena posto zelis cuti iskustva drugih..a dr cvetkovic radi iskljucivo po preporuci..kad budes sigurna da zelis ici na akupunkturu posalji mi pp za njen kontakt.
 
pozdrav svima, trazila sam, ali izgleda da se niko nije bavio ovom temom.

Povela sam rat protiv kilograma koje sam dobila u jaako kratkom roku zimus. Bila sam bolesna, lezala 2 meseca i morala da prestanem da pusim.. pa je to prouzrokovalo visak od dobrih 20+ kila..

E sad, imam ja volje, pazim sta jedem (odnosno nejedem), vezbam, pijem mnogo vode, razmisljam pozitivno.. i ide to polako. Medjutim, ide polako i doosta se mucim. Odrzavanje kilaze mi nije problem (citavog zivota pazim kako se hranim), ali ovo...bas je tesko

Elem, preporucila mi je poznanica (iz licnog iskustva) akupunkturu kao odlicnu soluciju za brzo i efikasno skidanje kilograma, medjutim problem je u tome sto ona zivi u Valjevu, a ja ne znam nikoga ko je u Bgd-u tako skidao kilograme.

Moje pitanje je da li imate iskustava sa akupunkturom u svrhu mrsanja, da li preporucujete nekoga... generalno iskustva (bila ona pozitivna ili ne )

Hvala!


Moja komsinica, poznati dr akupunture.
Vodila sam 4 drugarice (najteze slucajeve) kod nje. Sve su smrsale. I po 40 kg. Ide 1kg dnevno. Za 2 meseca izgledale kao modeli, s tim sto...im je visila koza.
Uglavnom, prodje akupunktura i sve cetiri dobiju anormne napade gladi i opet s pregoje. Sad su opet 4 debele svinje i nema sanse sad da smrsaju. Evo vec mesecima pokusavaju.
Da ne kazem godinama.
Moj savet. Zaboravi tu glupost, skidaj kile polako i ne budi blesava.
Iskreno, moze neko da izreklamira akupunkturu i da te navuce, ali ja znam da je to kasnije tolikom brzinom njima napravilo bumerang da sam ja koja sam sportista i briga me za kg, bila u soku kad vidim neku od njih.
Srecno!
 
Moja komsinica, poznati dr akupunture.
Vodila sam 4 drugarice (najteze slucajeve) kod nje. Sve su smrsale. I po 40 kg. Ide 1kg dnevno. Za 2 meseca izgledale kao modeli, s tim sto...im je visila koza.
Uglavnom, prodje akupunktura i sve cetiri dobiju anormne napade gladi i opet s pregoje. Sad su opet 4 debele svinje i nema sanse sad da smrsaju. Evo vec mesecima pokusavaju.
Da ne kazem godinama.
Moj savet. Zaboravi tu glupost, skidaj kile polako i ne budi blesava.
Iskreno, moze neko da izreklamira akupunkturu i da te navuce, ali ja znam da je to kasnije tolikom brzinom njima napravilo bumerang da sam ja koja sam sportista i briga me za kg, bila u soku kad vidim neku od njih.
Srecno!

Najveća greška svih koji žele da izmršave je to, što misle da će, kada izmršave, moći da nastave da jedu koliko i pre dijete! Pa zbog tog i takvog jedenja su se i ugojile! Akupunktura definitivno pomaže da se izmršavi bez loših posledica po zdravlje, i naročito je dobra kod osoba sa sporijim metabolizmom, ali svi koji nameravaju da izmršave, moraju da shvate da nikada više neće moći da se hrane na stari način! Moraju trajno da promene način života, ili ništa od toga. Notorna je činjenica, da ko troši manje energije nego što unosi, mora da se ugoji.
Da, i još se mora voditi računa o tome da organizmu treba 3 meseca da se ustali u novom režimu potrošnje energije, što znači da po prestanku dijete, treba još (najmanje) 3 meseca držati neku "poludijetu", pa tek onda prestati sa dijetom, ali ne i sa novim, zdravijim, načinom života.
 
Poslednja izmena:
Moja koleginica je super smršala uz akupunkturu, medjutim, nije to samo bockanje iglicama, ona je istovremeno morala da bude na jako strogoj i rogoroznoj dijeti ... sa kojom bi skinula kilograme i bez akupunkture .... Tako da ne znam šta je tu pomoglo, bockanje ili dijeta, ali ona je smršala.

Takodje znam nekoliko njih...ali kilaza se vratila,jer nisu pazili na dalje....hocu reci nije cudotvorno...i sto kazes sa tom dijetom bez akupunkture ja sam smrsala...i ustedjela....:)
 
Takodje znam nekoliko njih...ali kilaza se vratila,jer nisu pazili na dalje....hocu reci nije cudotvorno...i sto kazes sa tom dijetom bez akupunkture ja sam smrsala...i ustedjela....:)

Pa, da, akupunktura je za one kojima ne uspeva na uobičajen način. I treba paziti kod koga se ide, jer ima "bockanja" samo za mršavljenje, a ima i za regulisanje (ubrzavanje) metabolizma, i po malo smanjuje apetit. Ili ako je apetit od poremećenih hormona, bolje akupunktura, nego hemija. Ali ništa nije čudotvorno, i ne može da odradi posao umesto nas, samo eventualno malo olakša, i to je to. Istrajnost je najvažnija. I kretanje.
 
hvala svima...

na zalost sve se vrti oko onih prica koje sam cula i koje znam. Razumem a nije magicno resenje i da je potreban i moj rad, medjutim meni je bas ta mala pomoc i potrebna :)
Ono sto me i dalje buni je to koga izabrati, pokloniti poverenje.
Hvala georgejune.. zainteresovana, da, ali bih volela da mi predlozite jos nekog (ukoliko neko ima iskustva).
 

Back
Top