Američki ambasador ide po gradovima i preti!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a kako moze da ih pritiska i da im "oteza zivot " kao sto si napisao gore ?

Vidi, te "grupe građana" su obično okupljene oko neke jake ekonomske jedinice.
E, onda lepo dođe baja kauboj da ih podseti da im za razvoj biznisa trebaju i vize.
A i odobrenja za izvoz.
Pa su tu i neke povlastice.

I tako se kauboj-baja osmehne i kaže "nadamo se u vaš pametan izbor koalicionog partnera"...
 
Vidi, te "grupe građana" su obično okupljene oko neke jake ekonomske jedinice.
E, onda lepo dođe baja kauboj da ih podseti da im za razvoj biznisa trebaju i vize.
A i odobrenja za izvoz.
Pa su tu i neke povlastice.

I tako se kauboj-baja osmehne i kaže "nadamo se u vaš pametan izbor koalicionog partnera"...
Pa izvoz u SAD nije narocito velik ,a i ono malo sto izvozimo ne izvoze lokalne samouprave i predstavnici "grupa gradjana " tako da su to suplje price ,moze jedino da govori o mogucim investicijama u opstinu i njihovo usmeravanje u "podobne " lokalne sredine a to je sasviom legalna stvar jer svaka zemlja ili kompanija moze da bira sa kim zeli da saradjuje i gde da investira.
 
100% je reko da ce bombardovati one gradove gde ne bude DS u vlasti,dripac jedan

Nije naravno to rekao,ali ne zaboravi da je on ambasador koji stiti samo "sve prisutne" interse svoje zemlje i snagom politicke moci koju mu omogucava zvanje AMBASADOR USA politicki deluje na ljude i politicare da ih usmeri tamo gde USA zeli,naravno njegov uticaj nije sve obuhvatni ali se oseca i vredja one protiv kojih je uperen....
 
A gde si ti to procitiao?Daj link...

Nema toga da se pročita, ovo sam čuo iz prve ruke, tj. od jednog funkcionera "grupe građana".
Neću da imenujem nikoga, a ko razume shvatiće.

I nije ambasador došao da kaže - dobar dan, ja sam došao da vam kažem da morate da uradite to i to (kao što neke plitkoumne cerekave dileje to ovde pokušavaju da prikažu)..., nego je došao da vidi šta se dešava, da da mišljenje, savet...

I da kaže - mislite o tome...
 
Nema toga da se pročita, ovo sam čuo iz prve ruke, tj. od jednog funkcionera "grupe građana".
Neću da imenujem nikoga, a ko razume shvatiće.

I nije ambasador došao da kaže - dobar dan, ja sam došao da vam kažem da morate da uradite to i to (kao što neke plitkoumne cerekave dileje to ovde pokušavaju da prikažu)..., nego je došao da vidi šta se dešava, da da mišljenje, savet...

I da kaže - mislite o tome...

Pa ako je to toliko uzelo maha cuo bi jos neko ili bi jos u nekim gradovima pricali o tome.Mozes misliti grupa gradjana...
 
Pa ako je to toliko uzelo maha cuo bi jos neko ili bi jos u nekim gradovima pricali o tome.Mozes misliti grupa gradjana...

Sigurno nije drzao govore kao nasi politicari ,vec je razgovorima i pritiscima i sigurno ucenama na pojedince.
Mislim zamisli skandal da americki ambasador drzi govor narodu...
Covek samo brani interse svoje zemlje.
Sudeci po ponasanju bivsih i sadasnjeg ambasadora verovatno i maltretira i pritiska sve politicare i ljude od uticaja oko sebe...
 
Pa izvoz u SAD nije narocito velik ,a i ono malo sto izvozimo ne izvoze lokalne samouprave i predstavnici "grupa gradjana " tako da su to suplje price ,moze jedino da govori o mogucim investicijama u opstinu i njihovo usmeravanje u "podobne " lokalne sredine a to je sasviom legalna stvar jer svaka zemlja ili kompanija moze da bira sa kim zeli da saradjuje i gde da investira.

Ne samo izvoz u SAD, ej, ej! :rtfm:

A i to za biranje - ako je samo po političkoj liniji onda je njesra, kaj ne?
 
Ne, nego preti otežavanjem života.

Верујем да говедар тако ради - они за нешто друго и не знају. Не испушта им се НОВА ЦЕНТРАЛА БОНДСТИЛ...канџама су се окешали на Србију као павијани... иначе како објаснити његове сталне "турнеје" по Србији.
 
Kako to misliš "uzelo maha"? To se radi perfidno, ispod žita...

Mogu misliti grupa građana, zašto podcenjuješ tu kategoriju?

Ima dosta opština gde su ljudi glasali za nestranačke ličnosti, udruženja i pokrete.

Ne verujem u tu informaciju.Nisi dao nijedan dokaz da je to tako.To sto se radi ispod zita i kojekakve kuloarske price smo imali prilike da cujemo vise puta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top