XP umesto Viste na laptopu

miki79

Početnik
Poruka
2
Kupio sam u Americi Laptop HP pavilion dv6000 koji ima fabricki instaliran Windows Vista i sve pratece drajvere (uopste nema instalacionih diskova).
Zanima me da li ce mi Vista praviti probleme prilikom instaliranja piratskih programa? Probao sam da instaliram XP preko Viste ali ona to ne dozvoljava. Da li neko zna kako ovo moze da se resi i da li je neko vec imao iskustva u vezi ovog?
 
Treba ti instalacioni cd sa XP na njemu, butuješ se sa njega, a ne iz Viste, formatiraš particiju na kojoj je bila Vista, tu fino instaliraš XP i gotovo. Sve što želiš da sačuvaš prethodno prebaci na drugu particiju koju nećeš dirati. Naravno, prvo moraš nabaviti sve potrebne drajvere za XP. Fino ga instaliraj, obavezno SP3 i zaboravi na Vistu, to je već sada sasvim sigurno prošlost.
 
@freak71

Pa nije baš tako jednostavno instalirati XP preko Viste na laptopu, kako ti kažeš, jer ima jedna zajebancija! Kao prvo, ukoliko ima SATA disk tražiće mu, i to odmah na početku, drajvere za taj disk i to da ih instalira sa flopija, a on sigurno nema ni flopi a ni drajvere, tako da od te fine i proste instalacije nema ništa, osim ukoliko ne napravi butabilan CD preko nLite-a, sa sve XP-om, SATA drajverima i ostalim potrebnim drajverima za matičnu, grafičku itd., jer će mu takođe trebati! Ili, kao druga i rekao bih lakša opcija je, da negde u BIOSU pronađe i isključi opciju advanced sata support ili tako nešto, i onda bi trebalo da može da instalira XP i bez ovih SATA drajvera! A ako se malo potrudi, može na net-u da nađe i gotovu instalaciju XP SP3 sa svim potrebnim SATA drajverima! ;)
 
Treba ti instalacioni cd sa XP na njemu, butuješ se sa njega, a ne iz Viste, formatiraš particiju na kojoj je bila Vista, tu fino instaliraš XP i gotovo. Sve što želiš da sačuvaš prethodno prebaci na drugu particiju koju nećeš dirati. Naravno, prvo moraš nabaviti sve potrebne drajvere za XP. Fino ga instaliraj, obavezno SP3 i zaboravi na Vistu, to je već sada sasvim sigurno prošlost.
Ovo baš i nije sasvim tačno!!
Vistu jednostavno ne možeš da pretrčiš sa XP-om , MORAĆEŠ da obrišeš SVE particije na disku i da ih nanovo formiraš i formatiraš , ovo ti pričam iz iskustva jer sam ja nedavno isto tako želeo da pregazim "Vistu Premium" sa XP-om , džabe sam radio i full format na c disku (NTFS) pa jednostavno nije išlo dok nisam obrisao i D disk i formirao particije nanovo , jednostavno pri boot-u nije hteo da očita podatke sa c diska , kao da baš nisu najkompatibilniji ili su se neki delovi iz instalacije Viste instalirali na ostale diskove
 
uzmite moj slucaj, isto sam hteo i jednostavno odradio: promenio u biosu onu stavku kao sto DekiM rece sata suprort, ubacio boot xp-sp2 i instalirao bez problema na d: particiji. To je najjednostavnije, ali nije trajno resenje i nije bas najbolje (vista ostaje na c:)... Ako zelis Xp da koristis bez da se predomisljas kao ja najbolje je: otkrivanje hidden particije iz viste zatim backup iste na dvd, spajanje particije sa nekom od ostalih, naravno format i instalacija xp-a... nadam se da me je neko razumeo...
Pozdrav i srecno...
 
Poslednja izmena:
Komplikovano je...nema sta.
Bolje da se prije bilo kakvog poteza dobro informises.
Progooglaj malo.Na internetu ima hrpa sajtova na engleskom...ljudi objasne sve do najsitnijeg detalja,svaki korak.

Zasto ne pokusas sa Vistom???
Da li ti je padao sistem???
 
Hvala vam na odgovorima. Naravno vecinu nisam razumeo ali ostaju tu zapisani pa cu se potruditi, makar uz neciju pomoc, da ih rastumacim. Svakako cu prvo probati da zivim sa Vistom ali hteo sam da znam samo kako to ide ako se odlucim ili ako budem morao da je menjam.
 
Ja sam nedavno uradio downgrade bas na modelu kao tvoj ...radio sam ga pomocu n-lite i HP nema opciju u biosu da se iskljuci sata.....tako da pomocu n-litea moras da radis sliku WIN-a i posle ces bez problema moci instalirati win........budi oprezan jer moras da imas i gomilu drajvera....a narocito sa drajverom za N-Vidiu

nikako nemoj sp3 jer sam citao da su svi koji su radili downgrade sa HP-om imali problema sa istim....

inace posle viste.....xp je cudesan...

123-1.jpg
 
Ovo baš i nije sasvim tačno!!
Vistu jednostavno ne možeš da pretrčiš sa XP-om , MORAĆEŠ da obrišeš SVE particije na disku i da ih nanovo formiraš i formatiraš , ovo ti pričam iz iskustva jer sam ja nedavno isto tako želeo da pregazim "Vistu Premium" sa XP-om , džabe sam radio i full format na c disku (NTFS) pa jednostavno nije išlo dok nisam obrisao i D disk i formirao particije nanovo , jednostavno pri boot-u nije hteo da očita podatke sa c diska , kao da baš nisu najkompatibilniji ili su se neki delovi iz instalacije Viste instalirali na ostale diskove

Prvo: VELIKI pozdrav za Snejksa!
Drugo:...Snejks ja sam to uradio kod mene bez ikakih problema.Ukratko, dobio sam iz Deutschland FS Amilo La 1703, na kome je bila Vista home premium, i posto je bila NARAVNO na Nemackom, pokusao sam da ubacim XP SP2 i zaista nije bilo problema osim sto sam morao sa skinem drajvere za XP.
Jos jednom pozdrav za CARA.Neledr
 
Ovako prvo pozdrav i tebi.
Drugo : mogu da zamislim i tu situaciju pod uslovom da je disk formatiran izjedna bez particionisanja , onda se to normalno i odradi.
I na kraju da: Fujitsu Simens od serije laptopova Amilo la 1703 i Amilo Li 1705 , ne daje drajverske setove uz laptop već zajedno sa njima prodaje Windovs Vistu ili daje Knoppix 4.0 DVD . Zvanično nema podršku za Windows XP , a nezvanično , prodaje set drajvera za XP po ceni od 9 evra za download tih njihovih drajvera za XP. Nažalost lično sam se uverio da ti setovi i nisu najkompatibilniji sa XP-om , recimo da drajveri za modem znaju da uruše windovs XP za tili čas ( HD audio-Soft modem 56k ) , tako da njih savetujem da držite disejblovane.
 
E pa narode moram nesto da kazem za Snejksa.
Ili Si vidovit ili mnoooogo znash.Ipak sam se mnogo puta na ovom forumu uverio da je ovo drugo u pitanju..xe,xe.Da, opet si u pravu, jer sam uz njega dobio linux Knopiks 4.0 koji se dize sa CD-a, mada ja mislim da sa njega moze i da se instalira, ali posto nemam bash nikakvog iskustva sa Linuksima to nisam ucinio.Ubacio sam XP SP2,formatirao ceo HDD, instalirao sistem,sa sajta FS-a downloadovao drajvere za XP koje oni imaju i to je to.Radi! Ako nekome zatreba evo link:http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/downloads.html
 
Imam isti problem sa laptopom HP pavilon dv 6000 uspijem da instaliram xp ali posle nemogu drajvere dali zna neko kako bi to mogao da rjesim
hvala


Ja kao sto rece Imam DV6795 el......iz serije dv6000 i prebacio sam na XP....prezadovoljan sam posle onog s... od viste.....e pa ovako,pronasao sam jedan forum i sledio uputstva....imaju svi drajveri i sve moguce zavrzlame i sve funkcionise.....

http://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=1660545

Ovo je direktan link i ima drajvere za sve....dugmice quick play,funkcionise ama bas sve,daljinski...na italijanskom je,ali za drajvere nemas problema...instaliraj i ne brini


...Pozdrav
 
Uspeo sam da instaliram xp na laptop HP pavilion dv 6000 i vecinu drajvera.
Ali sad mi je ostao jos jedan probem dva drajvera nemogu da pronadjem a to su Ethernet Controller i Network Controller.
ima li neko te drajvere ili zna odakle mogu da ih skinem za xp hvala unaprjed
pozzz
 
Sa HP sajta nijedan driver neradi na XP sve sam pokusao ove drajvere sam skino sa stranice koju je COMAU postavio i uspjeo sam da nadjem i Network Controller sad mi je ostao samo Ethernet Controller pa ako ga neko ima ili yna odakle da ga skinem neka postavi posto sa HP nerade hvala pozz
 
ova spika je malo zabajatila ali ako neko snimi moje pitanje pa da prosirimo diskusiju. I ja imam Toshiba Satelite koji je kupljen u Americi i nema ga u Evropi uz njega naravno ide vista sa draiverima. Vista je je jedan krs i hteo sam da se prebacim na XP ali je problem sto ne smem da se usudim jer nema njegovih draivera za XP. Sta je tu resenje ?
 
Ej hakeri zivim u Italiji pa mi je problem da pronadjem uvek sve ali verujem da vi cete mi pomoci za drajver ovaj za hard disk ......ATA WDC WD2500BEVS-2........TO JE ZA LAPTOP........INTEL HDADRIVER [SND.HDA.INTEL].......Fujitsu Simens -amilo 2550....hvala unapred jer upravo imam taj problem kada sam preko Viste na nemackom zeleo da instaliram XP desilo se top da nemoze da pronadje hard disk ...e onad je potreban drajver ....gde ga mogu naci .......hvaal unapred braco .
 
Ej hakeri zivim u Italiji pa mi je problem da pronadjem uvek sve ali verujem da vi cete mi pomoci za drajver ovaj za hard disk ......ATA WDC WD2500BEVS-2........TO JE ZA LAPTOP........INTEL HDADRIVER [SND.HDA.INTEL].......Fujitsu Simens -amilo 2550....hvala unapred jer upravo imam taj problem kada sam preko Viste na nemackom zeleo da instaliram XP desilo se top da nemoze da pronadje hard disk ...e onad je potreban drajver ....gde ga mogu naci .......hvaal unapred braco .

Nije potreban drajver... već sledeće... isključi sata podršku u biosu...
 
Hm ,,, Imam jedno pitanje ... Imam xp i vistu na dve particije ... Sve radi extra, kada palim kompjuter pita me sta hocu, sve je uglavnom u redu ... Ali, ima li neki program pomocu koga mogu da iz xp-a predjem u vistu ili obrnuto bez restarta comp.-a ???
I ako neko moze da mi kaze odakle mogu da skinem DirectX 10 ???
 

Back
Top