strani jezik izbor

NECA15

Zainteresovan član
Poruka
260
Ja volim da ucim strane jezike i mislim da je to ok i da je jako korisno.Ucim u skoli engleski i francuski jezik,pa bih zeleo da ucim jos barem najmanje dva jezika.Da li mozete da mi date konkretne savete u vezi sa mojim pitanjem.Ako vi imate iskustva sa nekim jezikom,pa ako mozete da mi prenesete par podataka itd.
 
Mislim da su po svemu isti i po tezini i za ucenje i po tome koliko je vredno nauciti neki od njih. Izdvojila bih po mom ukusu na prvo mesto italijanski jer je malo vise cool nego spanski, spanski je moderan zbog spanskih serija.
 
Da li znate koji je laksi za ucenje norveski ili svedski ,posto za danski i finski znam da su preteski.
Ma hajde, kakve su to gluposti?!
Kako znaš da su danski i finski preteški?
A drugo, da li imaš pojma o tome da je finsko moooožda jezik koji nije indoevropski, pa je možda zato nama teži za učenje od npr. engleskog, francuskog, nemačkog, španskog, ruskog.... šta god?

I trebalo bi da se informišeš o tome šta sve utiče na učenje jezika, pa bi onda znao i da je besmisleno postavljati ovakva pitanja.
 
ja imam prijateljicu koja zna ruski, jer je poreklom iz Petrograda, ali kaze da razmume i ukrajinski.

Necko, mislim da ti je super sto volish jezike, ali bih ti prvo savetovao da ih ucish max 3 odjednom jer ce ti se ovako izmeshati, eto ja npr. cesto nesvesno upotrebim u engleskom neku italijasku ili spansku rec.
 

Back
Top