Gde da kupim, domace trzishte, pokude i pohvale radnji

Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...
 
Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...

Ha,ha a gde bi ti da nadjes original osim u comtrade-u, telekomu,roamingu i slicnim!?! To ne postoji, zato su i kod njih telefoni najskuplji!
 
Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...

Ti "originali" koje prodaju Komtrejd, Alfakopi i Mobis su uglavnom kontigenti za istočno tržište (u smislu kvaliteta). Ovde uglavnom dolaze originalni telefoni koji nisu zadovoljili neke kriterijume za zapadno tržište.
Iskustvo mi je pokazalo da je (za sada) bolje kupiti telefon koji je skinut sa neke zapadnoevropske mreže nego "naš" original. Dva telefona koja sam imao, a uvoznik je bio Mobis, su se kvarila. Jedan 5 puta pre nego što je bio zamenjen (i to posle 4 meseca cimanja, insistiranja na zameni i pretnje tužbom), dok se drugi kvario 3 puta. Pre i posle toga sam uglavnom imao telefone skinute sa neke strane mreže, i sve je funkcionisalo perfektno, osim kada mi se jedan telefon pokvario i tada je servis (privatni) bio perfektan i ekspresan (u roku od 24 časa).
Napominjem da su svi telefoni koje sam imao bile Nokie. :D
Poz i srećno sa kupovinom!
 
Ti "originali" koje prodaju Komtrejd, Alfakopi i Mobis su uglavnom kontigenti za istočno tržište (u smislu kvaliteta). Ovde uglavnom dolaze originalni telefoni koji nisu zadovoljili neke kriterijume za zapadno tržište.
Iskustvo mi je pokazalo da je (za sada) bolje kupiti telefon koji je skinut sa neke zapadnoevropske mreže nego "naš" original. Dva telefona koja sam imao, a uvoznik je bio Mobis, su se kvarila. Jedan 5 puta pre nego što je bio zamenjen (i to posle 4 meseca cimanja, insistiranja na zameni i pretnje tužbom), dok se drugi kvario 3 puta. Pre i posle toga sam uglavnom imao telefone skinute sa neke strane mreže, i sve je funkcionisalo perfektno, osim kada mi se jedan telefon pokvario i tada je servis (privatni) bio perfektan i ekspresan (u roku od 24 časa).
Napominjem da su svi telefoni koje sam imao bile Nokie. :D
Poz i srećno sa kupovinom!
Sad si me malo uplasio. Znam da roba koja ide u istocnu evropu inace ima losiji kvalitet itd ali nisam mislio da je to slucaj i sa telefonima, jer nam nisu ni cene prilagodjene tome...

Ja sam se skoro bio odlucio za Mobis jer su oficijalni distributer ali sad si me malo uplasio... Ne bih se zezao sa time jer sam iz Sapca, da im vucem fon u Bg 5 puta ne pada mi na pamet :nono:

Ali opet hteo bih da kupim fon koji ce biti legalan zbog nokijinih usluga [n-gage, nokia maps itd...]...

Da li je jos neko imao ovakvih problema sa mobisom? Ipak je n95 8gb fon koji mnogo kosta, da ga kupim negde jeftinije 20e i zaebem se to mi ne treba, mada svaki euro koji ustedim dobro ce doci :bye:...
 
Onda nema diskusije. Ili cu ga uzeti u mobis electornicu [oni su ovlasceni distributer] ili u nekom skupljem oficijalnom prodajnom mestu ali skinutog sa mreze sigurno necu.

Zanima me da li ako uzmem u mobisu nokiu mogu da je servisiram u comtrade-u npr ako nokia izdaje garanciju trebalo bi da moze. :bye:
:rotf:...decko ako zivis u Srbiji budi siguran da ne moze, nema veze kakva ti je garancija niko ti nece servisirati telefon besplatno ako nije kupljen kod njih!!!
 
:rotf:...decko ako zivis u Srbiji budi siguran da ne moze, nema veze kakva ti je garancija niko ti nece servisirati telefon besplatno ako nije kupljen kod njih!!!

Ovako. Danas sam zvao oko 15tak radnji i uvozeni su iz Singapura, Madjarske, od tamo od vamo...itd... najjeftinije a da je za nase trziste [legalno totalno] je u Mobisu. Daju garanciju od 12 meseci [wtf??! U Svici je za isti fon 3 godine?! Sta to moze da znaci?]. Moze se servisirati samo kod njih, [ovo mi je malo problem jer sam iz Sapca, a oni imaju samo jednu radnju koja je u BG]...Itd.

Verovatno cu uzeti kod njih jer planiram da iskoristim maximalno mogucnosti telefona, mozda kupim neku ngage igricu ili nokia music store itd...Pa ne bih da uzmem fon koji ce mi sluziti da pozovem, primim poziv, posaljem poruku i pogledam koliko je sati kao sto vecina telefona sluzi posle pola godine.

Hvala vam svima :bye:
 
Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...

Jedine radnje koje prodaju original telefone su Handy, Tehnomobile, Mobis, Roaming, Comtrade i Alpha Copy. Sa druge strane, garancija je godinu dana, ne 3.
 
Pozdrav!
Interesuje me da li neko zna zasto su cene na sajtu mobilnisvet povecane pre nekoliko meseci i da li postoji neki sajt sa nizim cenama, jer sam primetio da su cene sada vise nego ranije?
:dontunderstand:

Zato shto cenovnik i raspon cena mogu da diktiraju samo oni koji imaju ratel dozvole i sl. U prevodu, nema vishe "crnih" cena, nego zvanichni distributeri podnose raspon cena, dok se ostali vezuju za taj raspon, a isplati im se daju takve cene samo ako zaista imaju taj telefon, na belo naravno. E sad, druga je pricha shto oni preko telefona prichaju jedno, a kad dodjesh kod njih, oni nude za 150e manje sa ogromnim logom na poledjini tipa vodaphone, orange i sl.
 
Ti "originali" koje prodaju Komtrejd, Alfakopi i Mobis su uglavnom kontigenti za istočno tržište (u smislu kvaliteta). Ovde uglavnom dolaze originalni telefoni koji nisu zadovoljili neke kriterijume za zapadno tržište.
Iskustvo mi je pokazalo da je (za sada) bolje kupiti telefon koji je skinut sa neke zapadnoevropske mreže nego "naš" original. Dva telefona koja sam imao, a uvoznik je bio Mobis, su se kvarila. Jedan 5 puta pre nego što je bio zamenjen (i to posle 4 meseca cimanja, insistiranja na zameni i pretnje tužbom), dok se drugi kvario 3 puta. Pre i posle toga sam uglavnom imao telefone skinute sa neke strane mreže, i sve je funkcionisalo perfektno, osim kada mi se jedan telefon pokvario i tada je servis (privatni) bio perfektan i ekspresan (u roku od 24 časa).
Napominjem da su svi telefoni koje sam imao bile Nokie. :D
Poz i srećno sa kupovinom!

Notorna glupost. u Evropi postoje 4 fabrike i sve 4 imaju iste standarde. Stvar je samo u lokalizaciji. Mislim, shto bi Srbija dobijala telefone iz Finske, sa uvecanim troshkovima transporta, ako postoje fabrike u Madjarskoj i Rumuniji. Molim te da ne prichash stvari koje ochigledno ne poznajesh najbolje...
 

Back
Top