POSTAJEMO ROBOVI SOPSTVENOG ZIVOTA!

*CYBER PREDATOR*

Početnik
Poruka
17
Ne znate vise da razmisljate,da osecate.Postali ste samo masina koja ponavlja,zar ne?
Vasa vera postala je cista navuka,verujete zato sto sledite neciji autoritet,verujete iz tradicionalnosti,
straha,zato sto ste negde procitali da to tako treba,drzite se pravila primera,ideologije.
Sve je postalo rutina.
Vera se sastoji iz mrmljana reci,odlazaka u crkvu sto je takodje cisto ponavljanje,oponasanje,preslikavanje necijih navika.
A sta se desava sa vasim duhom,intelektom :sta je sa vasim srcem kad ste postali samo obican imitator ?
Prirodno oni venu zar ne ?
Duh,intelekt koji mora uvek da je spreman,sposoban duboko da prodre i razume
pretvoren je u obicnu masinu u gramofon koji preslikava,ponavlja.
On prestaje da biva duh a vase verovanje je samo stvar religije.
Dakle,emocionalno,iznutra u bicu nema kreacije ,nema kreativnog odgovora,postoji samo tupa praznina.
Isto se desava i sa mislju.
Sta su vase misli,sta je smisao postojanja ?
Prazna i suplja rutina,zar ne?
Zaraditi puno novca,igrati igrice,ici u grad,citati losu literaturu ili vrlo kultivisane knjige...
Pitam vas jos jednom-pa sta je sve to| ?
Zar i to nije neka sprava koja ponavlja bez dubine misli,bez strasti,bez prefinjenih osecanja ?
Kako takav duh moze biti kreativan ?
Pa sta se onda desava sa vasim zivotom ?Sterilni ste,nerazumni,neosetljivi.
Sve dok se ne oslobodite imitiranja,ustaljenih navika,sve dok je duh u sluzbi novca,ambicije...itd.
Nema kreacije ako ste u zivotu naucili samo da ponavljate,da mrmljate svoje molitve i ostalo.
Samo kreativna misao moze da oslobodi kreativan duh,krativno postojanje,kreativni zivot sto ce reci da iz korena izmeni nas nacin zivota-ne pricom vec nekom vrstom unutrasnje revolucije,potpunom promenom zivota.
Ne mozete voleti ako ste rob navika :bilo verskih,fizickih,fizioloskih ili seksualnih.
Covek koji zna kako se voli,ko nosi u sebi milosrdje,plemenitost,koji ume potpuno da se izbrise ne razmisljajuci o sebi-taj covek zna sta je ljubav a takva ljubav je cista.
Gde ima takve ljubavi-problema nema.
 
Poslednja izmena:
Pa poenta je svakako ljubav i sloboda.Trebalo bi svakodnevno da se usavrsavamo podizemo nasu svesnost,da zivimo u harmoniji sa prirodom,jer mi i jesmo priroda.Kao naj svesnija bica na nasoj planeti mi bi trebali da je odrzavamo i negujemo a ne da je unistavamo.Poenta je vec izrecena u mnogim verskim tekstovimo.Samo nas je problem sto ih pogresno tumacimo.Slusamo tumacenja od najvecih mogucih lazova i ljudi koji izvrcu istinu da bi ostali na vlasti,da bi pokrenuli krstaske ratove,da bi kontrolisali masu.Naime svaka "velicanstvena"civilizacija je potkopana i narusena nestankom ljudskih karaktera.Zalosna je cinjenica da je covek sposobniji i spremniji da pre i lakse usavrsi stvari nego samoga sebe.
 
Pa poenta je svakako ljubav i sloboda.Trebalo bi svakodnevno da se usavrsavamo podizemo nasu svesnost,da zivimo u harmoniji sa prirodom,jer mi i jesmo priroda.Kao naj svesnija bica na nasoj planeti mi bi trebali da je odrzavamo i negujemo a ne da je unistavamo.Poenta je vec izrecena u mnogim verskim tekstovimo.Samo nas je problem sto ih pogresno tumacimo.Slusamo tumacenja od najvecih mogucih lazova i ljudi koji izvrcu istinu da bi ostali na vlasti,da bi pokrenuli krstaske ratove,da bi kontrolisali masu.Naime svaka "velicanstvena"civilizacija je potkopana i narusena nestankom ljudskih karaktera.Zalosna je cinjenica da je covek sposobniji i spremniji da pre i lakse usavrsi stvari nego samoga sebe.

Imam utisak da bi ti nekome nešto da zameriš, a ne znaš ni šta tačno, ni kome.
Za sada bi mogao da pođeš od pretpostavke da smo mi ljudi prilično usavršeni onakvi kakvi smo. Svaki pokušaj da se stvori "novi čovek" neslavno je završavao.
 
Suvise sam svestan nedostataka vrste kojoj pripadam da bih se ljutio na ma kog njenog clana.Ja ne kazem da treba da stvaramo "novog coveka"vec naprotiv ja mislim da treba da se vratimo nama starima odnosno da budemo ono sto zaista jesmo.Osecajna,slobodna,razumna bica puna ljubavi i srece.

a kako da "to" izvedemo taj..."povratak"...?
imas mozdak neku teoriJu za podijeliti s nama...praznima... :think:
(slutim da sad ide ono standardno - spalimo kreditne kartice, isijecimo struju, odselimo u pecinu...:dash:)
 
Nesebična ljubav je ljubav koja ne očekuje uzvraćanje.

uz rizikovanje da zvucim grubo, ali to je besmisleno

ljubav je interakcija, kako god je shvatili, i uvek "ocekuje" nesto
romanticna ljubav je uvek sebicna, to joj je sustina
ako volimo kucnog ljubimca ocekujemo nesto za uzvrat, mazenje, zabavu, poslusnost
ako volimo cokoladu ocekujemo zadovoljstvo slasti i ukusa
ako volimo fudbalski klub ocekujemo da pobedjuje
ako volimo breda pita ili juliu roberts ocekujemo da nas njihova pojava prijatno uzbudi
ako volimo boga ocekujemo da on voli nas
ako se nasa ocekivanja ne ispune ljubav nestaje

jednostavno ne moze biti nesebicne ljubavi
 
Ne znate vise da razmisljate,da osecate.Postali ste samo masina koja ponavlja,zar ne?
Vasa vera postala je cista navuka,verujete zato sto sledite neciji autoritet,verujete iz tradicionalnosti,
straha,zato sto ste negde procitali da to tako treba,drzite se pravila primera,ideologije.
Sve je postalo rutina.
Vera se sastoji iz mrmljana reci,odlazaka u crkvu sto je takodje cisto ponavljanje,oponasanje,preslikavanje necijih navika.
A sta se desava sa vasim duhom,intelektom :sta je sa vasim srcem kad ste postali samo obican imitator ?
Prirodno oni venu zar ne ?
Duh,intelekt koji mora uvek da je spreman,sposoban duboko da prodre i razume
pretvoren je u obicnu masinu u gramofon koji preslikava,ponavlja.
On prestaje da biva duh a vase verovanje je samo stvar religije.
Dakle,emocionalno,iznutra u bicu nema kreacije ,nema kreativnog odgovora,postoji samo tupa praznina.
Isto se desava i sa mislju.
Sta su vase misli,sta je smisao postojanja ?
Prazna i suplja rutina,zar ne?
Zaraditi puno novca,igrati igrice,ici u grad,citati losu literaturu ili vrlo kultivisane knjige...
Pitam vas jos jednom-pa sta je sve to| ?
Zar i to nije neka sprava koja ponavlja bez dubine misli,bez strasti,bez prefinjenih osecanja ?
Kako takav duh moze biti kreativan ?
Pa sta se onda desava sa vasim zivotom ?Sterilni ste,nerazumni,neosetljivi.
Sve dok se ne oslobodite imitiranja,ustaljenih navika,sve dok je duh u sluzbi novca,ambicije...itd.
Nema kreacije ako ste u zivotu naucili samo da ponavljate,da mrmljate svoje molitve i ostalo.
Samo kreativna misao moze da oslobodi kreativan duh,krativno postojanje,kreativni zivot sto ce reci da iz korena izmeni nas nacin zivota-ne pricom vec nekom vrstom unutrasnje revolucije,potpunom promenom zivota.
Ne mozete voleti ako ste rob navika :bilo verskih,fizickih,fizioloskih ili seksualnih.
Covek koji zna kako se voli,ko nosi u sebi milosrdje,plemenitost,koji ume potpuno da se izbrise ne razmisljajuci o sebi-taj covek zna sta je ljubav a takva ljubav je cista.
Gde ima takve ljubavi-problema nema.

Pa to sto pricas je losa "kompenzacija" tj "neuspela kompenzacija" samo za iskrivljenu sliku o vremenu. Tj ispravljenu. Mi mislimo da je vreme skroz pravo... al nesto nam ne ide. Izgleda nije, nego smo se samo za.******. Ispalo bi da je spiralno.

Ili pricas o prisili ponavljanja sto je vec nesto drugo, i nije prisila, nego "ritam"...

u glavnom, kad god se nesto ispravi, nesto drugo se iskrivi, ukoliko razloga za ispravljanje onoga nije bilo dovoljno. Sad imamo iskrivljene magistrale i spiralne namotaje zice na elektromotorima.
 
Zar je stvarno neko otvorio temu o cistoj ljubavi, neoslabnjenoj svrhom, zaista osvezavajuce posle niza masonskih tema. Pa sta da ti kazem, pricas na forumu o savrsenstvu ljubavi o necemu sto se ne uci nego oseca.Tesko da ce ovo da krene nama od ruke, no probacu da poguram temu kolikon mogu.
 
Dakle savrsenstvo ljubavi prema svima i svacemu je nesto najvise sto covek moze da dostigne tome se ne mozemo vratiti jer nikad nije ni postojalo. Sve bi inace i doslo sa tim idealom ali problem je u tome sto nedostaje ono kako postici tako nesto. Sta da vam kazem daleko sam ja od toga, ali mogli bi da pocnemo tako sto cemo na ovoj temi izostaviti sve uvredljive i ponizavajuce poruke jednostavno mozemo pricati o tome sta smo uradili lepo za nekog ili nesto ovg dana ili proslih nebitno, a onda cemo mozda i shvatiti da smo se u takvim trenucima najlepse i osecali.Pozz.
 

Back
Top