Svemir

NECA15

Zainteresovan član
Poruka
260
Cesto razmisljam o tome kako je nastao svemir?
Ovo su moja tumacenja:teorija kaze da je svemir nastao nekim praskom itd.JA mislim da nikad ne moze da ne postoji nista.Uvek postoji neki prazan prostor koji je u mraku isto tako i svemir ako je nastao od necega i to "nesto" je moralo da postoji.Ne znam,sta vi mislite???
 
prasak je nastao pre 13.7 milijardi godina,sva materija je bila sabijena u jednoj tacki nemerljive gustine,onda kada taj pritisak nije bio vise izdrzljiv doslo je do ogromne eksplozije i nastajanja kosmosa koji se siri.
to je za sada po Nasinim naucnicima najmerodavnija teorija.nervira me kada neko mesa tumacenje filozofa u nastanak svemira,na kraju ispadne rasprava na religijskim osnovama
 
A sta je bilo pre tog praska i stvaranja te materije,to niko ne zna.Al ja iskreno ne verujem za tu materiju...
Nije mi jasno shta ne verujesh za materiju? Ona je istovremena manifestacija energije i mase u vremenu i prostoru (najblize tachnoj definiciji shto imamo). Mada opet ja verujem da bez bozanske intervencije nije moglo nishta nastati. Tj, nikakav oblik energije koji je mogao pokrenuti stvaranje materije (Mada onda opet nauka je tvrdila (ne znam da li josh uvek stoji) da se materija ne moze stvoriti shto je paradoksno).
 
Mislis ono kad je bog od zemlje napravio coveka?

А од чега се човек састоји него од истих атома и елемената као материја као они што га окружују?
Можда тај опис није најпрецизнији али је суштински тачан...
 
А од чега се човек састоји него од истих атома и елемената као материја као они што га окружују?
Можда тај опис није најпрецизнији али је суштински тачан...

Sustinski jeste, i zemlja i meso su od istih sacinitelja, ali u bitno drugacijoj razmeri.
 
Uzmi Sveto pismo i procitaj samo prvu stranu,tamo ti je sve lepo objasnjeno.

:D:lol:
nastanak svemira objasnjen u svetom pismu....xixixixi....:lol:
moze to biti objasnjeno,ali nije TACNO......
a ako je bog stvorio NEBO i zemlju.......ne mora da znaci da je nebo svemir,tacnije to ne bi nikako ni moglo predstavljati svemir:mrgreen::rtfm:
 
Cesto razmisljam o tome kako je nastao svemir?
Ovo su moja tumacenja:teorija kaze da je svemir nastao nekim praskom itd.JA mislim da nikad ne moze da ne postoji nista.Uvek postoji neki prazan prostor koji je u mraku isto tako i svemir ako je nastao od necega i to "nesto" je moralo da postoji.Ne znam,sta vi mislite???
ako uzmemo da je svemir nastao od velikog praska,kazu da je materija lebdela dok nije eksplodirala zbog velikog pritiska.......tu se stvara x pitanja


1.kuda je ta materija lebdela.........ako je od te materije nastao svemir onda je ona lebdela po praznom prostoru
2.kako bilo sta moze da lebdi po praznom prostoru..........ako je prazan prostor tuda nista ne moze lebdeti,u stvari tu nista ne moze postojati
3.otkud uopste ta materija......ona je morala nastati iz necega,nije se mogla stvoriti sama od sebe,a iz cega je nastala ako je pre nje bilo nista
4.sta je uopste nista,sta je prazan prostor.........
5.otkud se pojavio taj prazan prostor,odakle
6.zasto je nastao prazan prostor
7.zasto i kako se pojavila materija u tom praznom prostoru

i tako svako pitanje za sobom povlaci jos pitanja bez odgovora......sve u svemu,ja licno mislim da se nikada nece odgovor na pitanje nastanka svemira.....jer postoji nesto sto ne moze da se razume.........
 
1.kuda je ta materija lebdela.........ako je od te materije nastao svemir onda je ona lebdela po praznom prostoru


Prostora nije bilo.
Svemir predstavlja prazan prostor.
Kako je mogla da leti po praznom prostoru kada prostor nije postojao


ne mora da znaci da je nebo svemir,

Nego sta je?
Plafon?

Ako se kaze da je Bog stvorio nebo na njemu sunce,zvezde... normalno da se misli na svemir.
 
Prostora nije bilo.
Svemir predstavlja prazan prostor.
Kako je mogla da leti po praznom prostoru kada prostor nije postojao
to sam i htela da kazem,rekla sam ironicno u svom postu;)



Nego sta je?
Plafon?

Ako se kaze da je Bog stvorio nebo na njemu sunce,zvezde... normalno da se misli na svemir.
bog (tacnije niko) nije mogao stvoriti NEBO,jer kao sto je neko iznad rekao,nebo je apstraktan pojam i ne moze biti stvoreno.....
i zvezde i sunce nisu NA nebu,vec U svemiru.....jer kada bi bile NA necemu,onda bi to znacilo da leze na cvrstom osloncu,a to je malo sumanuto,jer nebo tj.svemir nije list papira pa da nesto bude naslikano na njemu,vec ogromno prostranstvo U kom lebde nebeska tela:mrgreen:
 
U Bibliji nigde ne pise da su zvezde "zalepljene" ili "prikacene" na nebu.

Pa pobogu, da li se malom detetu od dve-tri, godine kaze da Sunce sija na nebu, ili mu se odmah objasnjava ceo Suncev sistem, kao i zakon gravitacije.

Knjiga je pisana pre dve hiljade godina, tada 99,9 % populacije nije imalo blage veze sta je to svemir.

Tada je logicno bilo prosecnom coveku reci da su sve planete na nebu, i tacka.
Sada zavisi da li ce neko to danas protumaciti bukvalno, ili ne.
 
Prva knjiga Mojsijeva

Glava 1

1. U početku stvori Bog NEBO i zemlju.

Šta je tu nejasno?

Ne mesaj pisanja stara 2000 godina i savremenu nauku.
Po nekoj teoriji pre velikog praska nije postojalo nista,ni prostor ni vreme,kada je to ekplodiralo nastao je svemir koji je tome 'nicemu' dao prostor i vreme i da se tako siri zauzimajuci ono sto je iza granice svemira.
Nama ljudima je tesko tako nesto da zamislimo jer mozak nije toliko funkcionalan.Isto kao kad bi sad covek krenuo mravima i ostalim zivotinjama da objasnjava kako se vozi auto,kako se upravlja avionom...I naravno ljudima je lakse da zamisle sirenje beskonacnog nego konacnog prostora.

Zamislite naduvavate balon i sve tacke koje su bile jedna uz drugu kako duvate one se udaljavaju.Slicna teorija postoji za svemir,galaksije se udaljavaju jedna od druge,ali to nije posledica njihovog kretanja vec posledica sirenja prostora u kom se one nalaze
 
U Bibliji nigde ne pise da su zvezde "zalepljene" ili "prikacene" na nebu.

Pa pobogu, da li se malom detetu od dve-tri, godine kaze da Sunce sija na nebu, ili mu se odmah objasnjava ceo Suncev sistem, kao i zakon gravitacije.

Knjiga je pisana pre dve hiljade godina, tada 99,9 % populacije nije imalo blage veze sta je to svemir.

Tada je logicno bilo prosecnom coveku reci da su sve planete na nebu, i tacka.
Sada zavisi da li ce neko to danas protumaciti bukvalno, ili ne.
pa eto i sam kazes.....i ko je onda napisao te "velike istine" o nastanku svemira,kada maltene niko nije imao pojma sta je to uopste svemir:mrgreen:
 

Back
Top