STA MISLITE O GM HRANI?

Moj odgovor,na prvu loptu,bio bi NEMA TEORIJE!Ali,na zalost,ne pitam se bas puno.Npr. citam u novinama da je na nasim njivama otkrivena soja koja je gen manipulisana!A ja sam koristio proizvode od soje!Ljudi na svoju ruku uzeli seme i teraj!Zdravlje?Ma kome je to bitno!
U Americi su tragali za uzrokom alergije koja se pojavila kod ljudi.Ispostavilo se da su svi obedovali u jednom od lanaca restorana i da je uzrok toj alergiji bio gen manipulisani krompir!
Slusam ljude od struke na TV-u:zasadili GM kukuruz na njivama u Americi.Kao otporan na neke stetocine.Sledece godine vise nije bio.Stavili ljudi prst na celo pa rekli ajde da sadimo neki procenat "redovnog" kukuruza sa ovim GM kukuruzom,da bi se stetocine fokusirale samo na onaj dobri,stari kukuruz.Nije pomoglo.Svake godine su povecavali procenat obicnog kukuruza dok nije postignut procenat od 40%!A i to nije bilo dovoljno!Pa o cemu mi onda pricamo?!Evropa ima tehnologiju proizvodnje koja omogucuje takvo stanje da se ne mora bojati gladi.Cemu onda GM hrana?Ma budimo realni:neko je pukao veliku lovu i sada ulozeno zeli vratiti.I to je to.Ko je detaljno podvrgao ispitivanju takvu hranu e da bi rekao da je ona 100% zdrava i da nije stetna?!Ko?!I onda mi se zgade ljudi od struke koji podrzavaju tu pricu,narocito mislim na jednu gospodju,naucnog radnika,koja je svojevremeno izjavila da bi mirne duse tom hranom hranila svoje dete!E nek joj je alal!
 
Slažem se sa ovim prethodnim izlaganjem.
Pošto mi sve što ne valja sa Zapada ladno prihvatamo, bojim se da će ovakvih biljaka sve više biti i kod nas. A da ne pričamo ko zna u kojim sve proizvodima u marketima ih ima! Obeležavanje GM proizvoda kod nas bi se itekako lako moglo izbeći (mi smo maheri za sve).
Treba da prođe još izvestan broj godina dok se naučno ne utvrdi, potvrdi i objavi kako GM biljke mogu uticati na život i zdravlje ljudi, životinja i na haos u ekosistemima.
Ima dovoljno hrane za sve, samo nije ravnomerno raspoređena. Tobože, zbog većih prinosa je loš izgovor za forsiranje ove vrste mutanata.
 

Back
Top