kako postati programer

L

ledu

Gost
nisam zavrsio nijedan teh.fakultet.
sve sto znam o kompjuteru naucio sam samostalno iz knjige.
dali je moguce postati programer i bez posedovanja univerzitetskoga znanja,po sistemu stolica+knjiga?
koliko je presudno znanje matematike u onom skolskom smislu ili je bitnija logika bez obzira na povrsno poznavanje klasicnih matematickih obrazaca.
koji programski jezik se oslanja cisto na logiku,a manje na matematicke obrasce.
molim cenjene forumase da mi odgovore.
hvala unapred!
 
Naravno da je moguce... /me - ziv primer...

A sto se matematike tice, nece ti ona trebati onoliko koliko se to potencira od strane ljudi koji sa programiranjem nemaju blage veze (po sistemu, programiranje == matematika). Da se razumemo, matematika puno znaci u programiranju, i nema teorije da se bavis istim bez elementarnog poznavanja matematickih principa, ali vecinu toga ces uciti kad ti zatreba. Od matematike, najvaznije oblasti za programiranje, pored osnovne algebre, su trigonometrija , matrice i kombinatorika. Ostale oblasti ti nece mnogo zatrebati ukoliko ne krenes da radis neki specijalizovan program za odredjene zadatke (tipa enkripcijski algoritmi, vektorska grafika itd.)

Ono sto je presudno za programiranje je tzv. programersko razmisljanje. Odnosno 'problem solving' logika. Kad trebas da napises program, pre nego sto i pocnes moras znati kako ces to napisati, a za to ti matematika ne igra nikakvu ulogu. Ona ce ti zatrebati kad to pocnes da realizujes, ali neces moci ni poceti sa realizacijom ako sve to unapred ne smislis.

Dakle, skola i matematika su dve najsitnije stvari koje ti mogu zatrebati da bi bio programer... mnogo je vazniji 'programerski duh' i puno rada...
 
ma kakva diskretna ,koji ce mu djavo algebra.To koristimo mi za procenjivanje greske u kolu!
No,ne bi ti nista ni skodila analiza ima dosta korisnih stvari ,a i te stvari su vise nego potrebne!
ako imas jos koje pitanje,slobodno prosledi!
 
uzimajuci u obzir ovo sto ste mi savetovali,kako bih trebao da pocnem?
da li je dobro uzeti visual b.6 za pocetak ili nesto drugo?
verovatno sam vam dosadan,ali vas ipak moram upitati za savet;zaludjen sam totalno racunarima i zelim da se skroz posvetim jednoj odredjenoj oblasti.
svestan sam da je nemoguce sve znati,mada ja od svega pomalo znam.
prilicno mi se svidja web dizajn,sto se tice hardvera
vidim da mnogi pljuju mcse,mcsa i druge tzv.specijalisticke kurseve na cet-u.
s druge strane smatram da je programiranje srz informatike.osim toga treba od necega i ziveti.
ajd sad budi pametan!sta mislite o svemu tome!?
 

Back
Top