Tradicionalni Wing Chun Kung Fu savez Srbije

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
Cil pokretanja ove teme jeste pracenje rada i dogadjaja vezanih iskljucivo za "Tradicionalni Wing Chun Kung Fu Savez Srbije". Od svoga osnivanja 1997. godine ovo je jedini zvanicno registrovan i od strane drzave Srbije priznat savez Wing Chun vestine, takodje ovo je najstariji i jedini savez "Tradicionalnog Wing Chun-a"po sistemu William-a I David-a Cheung-a , i jedini koji po zakonu moze da radi pod tim imenom. Ovde se necemo baviti drugim vestinama , savezima ili licnostima ,sem u slucaju da su direktno ukljuceni u rad saveza, ili je savez na neki nacin doprineo radu drugih pa je to znacajno pomenuti . Ovom prilikom molim sve posetioce teme da se uzdrze bilo kakvih izjava koje na bilo koji nacin vredjaju ili omalovazavaju licnosti ili neciji rad , bez obzira o kome se radi . O radu saveza u proslosti nece biti reci , jer to je uglavnom poznato ljudima koji se bave Wing Chun-om . Ovde cu se osvrnuti samo na "ICU- International Combat Union" i odluku rukovodstva unije da Mikic Dejana izaberu kao predstavnika za kung fu vestinu . Da podsetim "ICU" je neprofitna organizacija ciji su osnovni ciljevi okupljanje uvazenih majstora borilackih vestina iz razlicitih zemalja , radi medjusobne saradnje i sirenja i popularizacije borilackih vestina i pozitivne ideje istih . Trenutno ,Internacionalni savez borilackih vestina ima clanove u 22 drzave sirom sveta.
 
U Nedelju 25. Maja odrzan je seminar u organizaciji Tradicionalnog Wing Chun Kung Fu Savez Srbije , na celu sa Mikic Dejanom I Radojkovic Dusanom . Seminar je izuzetno dobro organizovan , i odlicno posecen , i gde su pored predstavnika Wing Chun klubova sa teritorije cele drzave ucestvovali i gosti iz drugih borilackih vestina koji su svojim demonstracija doprineli odlicnoj atmosferi na seminaru , upoznali nas sa njihovim vestinama i u isto vreme bili u prilici da se upoznaju sa Wing Chun vestinom . Pored predstavnika "ICU" , predsednika Borisa Krivokapica 8. Dan Hapkikwan, i Srdjana Ratkovica 5.Dan Ju Jutsu , ucestvovali su i predstavili svoje vestine i Radojica Spasovic 8.Dan Realni Aikido , Krav Maga klub iz Beograda pod vodjstvom Manojlovic Jovana, glavni instruktor Srpskog IKMF-a ,Nan Chuan, Sanda, Chin Na pod vodjstvom Majstora Chen Yong Minga i Majstora Peršaj Ivana i Eskrima klub “Tatang” pod vodjstvom Majstora Sucevic Igora . Detaljniji izvestaj sa seminara kao i fotografije i video materijal ce biti postavljeni cim budu obradjeni .
 
Radnom delu seminara je prisustvovalo oko 130 ljudi , ne racunajuci demo timove i gledaoce . Pored TWC-a , na seminaru je bilo prilike da se vezbaci upoznaju i sa dva druga stila Wing Chun-a. Prvi je Weng Chun stil Andreasa Hofmana , ciju je prezentaciju uradio majstor Zeljko Popovic . Drugi stil je Wing Tsun , ciju je prezentaciju odradio Sifu Rudolf Kerekes , zvanicni predstavnik EBMAS federacije za Srbiju, kome se ovom prilikom zahvaljujem ,ne samo na odlicnom predstavljanju svoje vestine , vec i na nesebicnoj podrsci oko organizovanja seminara.Iako su ovi stilovi Wing Chun-a potpuno razliciti od TWC-a bilo je zaista zanimljivo ne samo pogledati , vec i odraditi nekoliko tehnika .
 
Sto se tice seminara od nedelje,proslo je i bolje nego sto sam ocekivao,zanimljivo je videti po prvi put Segviceve,Bozine,Trunticeve... ucenike da rade zajedno i kombinuju tehnike.Ovo je bio po meni istoriski trenutak za wing chun,svi zajedno.Zao mi je samo sto neki instruktori nisu uspeli da pokazu nesto zbog nedostatka vremena,aili bi ce prilike
Tehnike koje su pokazane su u stvari neke osnovne,uglavnom upoznavanje vestine,odnosno,verzije i linije samog ucenja ving ****,po meni dobar utisak su ostavili momci koji su pokazivali primenu twc druge forme i i majstor wing tsuna is svajcarske-stvarno ne znam kako se zove-koji je to veoma realno i veoma uvezbano to pokazao.
Moj predlog je bio da se na sledecem skupu da tema koju ce mo svi zajedno razradjivati,ipak je ovo bilo sada vise demonstrativno nego samo pokazivanje vestine
Jos moram da spomenem da su mi jako bili simpaticni momci devojke koji treniraju Fujitsu ili vec,ne znam kako se zove,koji su veoma vesto kombinovali wing chun sa svojim tehnikama
Ja bih ovom prilikom pohvalio i beogracke wing cuiste ,mladi ali veoma dobro su se snalazili u svemu tome.Zapamtio sam recenicu Jovane iz wc kluba u beogradu,koja je rekla da je najzanimljivije sto je lepo raditi sa stopedeset vezbaca a svi imaju isti cilj,nauciti nesto
Veliki pozdrav moram upititi i Kamenom i njegovim vezbacima,jer kada je u pitanju kravmaga onda stvarno nema im ravnim
A posebno pozdravljam zutog,on i ja smo se bas dobro zabavili
toliko od mene
srdjan Centa je trenutno na forumu Prijavite poruku Izmeni/obriši poruku
 
Pozdrav svima....
Koristim ovu priliku da se jos jednom zahvalim organizatorima seminara na pozivu kao i na gostoprimstvu u ime Ebmas federacije Srbije. Drago nam je sto smo i mi bili u mogucnosti da ucestvujemo u ovom po meni veoma znacajnom dogadjaju. Odavno nije bilo prilike da se okupi 130-150 ljudi i toliko raznih Wing Chun stilova. Ceo dogadjaj je prosao veoma pozitivno a moram pohvaliti visoku toleranciju svih ucesnika medjusobom. Bilo je zaista uzivanje razmenjivati iskustva sa svim prisutnima,
svi su medjusobno bili veoma zainteresovani za rad ostalih i ceo dogadjaj je za svaku pohvalu.
Ovo je lep primer kako treba nastaviti saradnju i u buducnosti.
Ebmas federacija ce sa velikim zadovoljstvom i u buduce prihvatiti svaku slicnu akciju i rado ucestvovati u buducim nadam se tradicionalnim susretima koji poput ovog neguju prijateljstvo i nesebicnost a veoma su poucni za sve...
Svaka pohvala i u moje ime svim ucesnicima a posebno organizatorima jer zaista nije bilo lako organizovati jedan ovako veliki dogadjaj i okupiti toliko razlicitih ljudi na jednom mestu...
Ovo je samo dokaz da je saradnja moguca i da treba nastaviti ovim putem...
 
Nekoliko slika sa seminara
 

Prilozi

  • SSA51869.jpg
    SSA51869.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 41
  • SSA51870.jpg
    SSA51870.jpg
    35,4 KB · Pregleda: 35
  • SSA51882.jpg
    SSA51882.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 42
  • SSA51887.jpg
    SSA51887.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 29
najstariji i jedini savez "Tradicionalnog Wing Chun-a"po sistemu William-a I David-a Cheung-a , i jedini koji po zakonu moze da radi pod tim imenom.

Zdravo.
Prvo bih zeleo da pohvalim organizaciju ovakvih skupova uopste, veoma pohvalno, ali me stvarno zanima zasto pomenuti savez nije prisustvovao seminaru William Cheunga u Srem.Mitrovici? Pa ipak se predstavljaju da su oni jedini legalni savez njegovog stila!?
U kom grmu lezi zec?
 
najstariji i jedini savez "Tradicionalnog Wing Chun-a"po sistemu William-a I David-a Cheung-a , i jedini koji po zakonu moze da radi pod tim imenom.

Zdravo.
Prvo bih zeleo da pohvalim organizaciju ovakvih skupova uopste, veoma pohvalno, ali me stvarno zanima zasto pomenuti savez nije prisustvovao seminaru William Cheunga u Srem.Mitrovici? Pa ipak se predstavljaju da su oni jedini legalni savez njegovog stila!?
U kom grmu lezi zec?

Objasnicu ti,rec je o legalizaciji saveza na drzavnom nivou,ime TRADICIONALNI WCHUN SAVEZ jugoslavije,je prijavlje pre nekih 20-30 godina i odobren od strane drzave,usvojen je statut i legalizovan pecat.E sad,u savezu su svi ucenici Bozidara Gaberseka i prate njegovo ucenje a dok je on direktan ucenik bio Wiliama i Dawida Cheunga-e sad,kada sam ja poceo ucenje wing chuna kod Branimira SEGVICA,tada je cheungova organizacija bila svecka wing chuna asocijacija,i bio sam prijavljen u njoj,a dok je Boza odvojeno radio pod tradicionalni wing chun.Po dilasku Cheunga prvi put na odrzavanje seminara u tadasnjoj Jugoslaviji,prihvata ideju bozidara gaberseka da se organizacija zove twc,jedina razlika je sto u mesto maceva koji su simbolizovali twc kod Boze,stavlja ceda njegovu drvenu lutku.
To bi bilo ukratko koliko ja znam,ako hoces neko bolje objasnjenje,postavi pitanje Mikicu ili Duletu,a ja cu im reci da se jave na forum da nam objasne,posto su ipak oni svemu tome prisustvovali
Mogu ti pokazati tadasnje diplome polozenih stepena i diplome nakon Cheungovog preuzimanja imena?
 
Objasnicu ti,rec je o legalizaciji saveza na drzavnom nivou,ime TRADICIONALNI WCHUN SAVEZ jugoslavije,je prijavlje pre nekih 20-30 godina i odobren od strane drzave,usvojen je statut i legalizovan pecat.E sad,u savezu su svi ucenici Bozidara Gaberseka i prate njegovo ucenje a dok je on direktan ucenik bio Wiliama i Dawida Cheunga-e sad,kada sam ja poceo ucenje wing chuna kod Branimira SEGVICA,tada je cheungova organizacija bila svecka wing chuna asocijacija,i bio sam prijavljen u njoj,a dok je Boza odvojeno radio pod tradicionalni wing chun.Po dilasku Cheunga prvi put na odrzavanje seminara u tadasnjoj Jugoslaviji,prihvata ideju bozidara gaberseka da se organizacija zove twc,jedina razlika je sto u mesto maceva koji su simbolizovali twc kod Boze,stavlja ceda njegovu drvenu lutku.
To bi bilo ukratko koliko ja znam,ako hoces neko bolje objasnjenje,postavi pitanje Mikicu ili Duletu,a ja cu im reci da se jave na forum da nam objasne,posto su ipak oni svemu tome prisustvovali
Mogu ti pokazati tadasnje diplome polozenih stepena i diplome nakon Cheungovog preuzimanja imena?

Ma dobro je to, ali sto nedolazite na seminar vaseg glavnog majstora Williama Cheunga, ispred koga se predstavljate? Nemoj samo da su pare u pitanju, jer stvarno je bilo dzabana! Ipak je to dogadjaj! Sto Ne?
 
Da razjasnim nekoliko stvari oko saveza i nedolaska na seminar . Dakle , ne predstavlja se savez kako je receno ispred Cheunga , vec da radi po sistemu William-a i David-a Cheung-a , i David-ovo ime tu stoji zato sto je dobar deo sistema koji radimo je potekao od njega . Dalje , kad je u pitanju organozivanje seminara ili drugih manifestacija od strane nekoga ko nije clan saveza , a zeli da clanovi saveza prisustvuju toj manifestaciji , potrebno je blagovreno uputiti zvacian poziv na adresu saveza koji treba da sadrzi i informacije vezane za cenu , program , duzinu trajanja i mesto odrzavanja . Ako neko zeli da zove pojedinacne klubove ili trenere saveza , potrebno je da uputi poziv pojedinacno zeljenim klubovima ili trenerima.Na poslednji seminar William-a Cheunga-a savez nije dobio zvanican poziv od strane organizatora , kao ni pojedinacno klubovi ni treneri , tako da odziv bio takav kakav jeste. TWCKF Savez Srbije je ozbiljna organizacija , i clanovi saveza ozbiljni ljudi , koji se drze ustaljenih pravila kada je orgnizovanje i pozivanje organizacija i ljudi na odredjene manifestacije u pitanju , tako da je potrebno ispostovati formu , i pokazati postovanje prema ljudima koji se zele pozvati i zvanicno ih obavestiti i pozvati ili preko saveza ili licno.
 

Back
Top