Tradicionalni Wing Chun Kung Fu savez Srbije

Takodje nasem prijatelju i pocasnom clanu Saveza u Austriji cestitamo na upisu novih clanova i zelimo uspesnu sezonu. Predstavnici Saveza se zahvaljuju na pozivu za gostovanje radi odrzavanje seminara i polaganja u ovom klubu.
 

Prilozi

  • CIMG1941.jpg
    CIMG1941.jpg
    37 KB · Pregleda: 19
  • 12545_1128188814412_1517951619_30301095_5373160_n.jpg
    12545_1128188814412_1517951619_30301095_5373160_n.jpg
    56,8 KB · Pregleda: 15
  • 7329_1248075648327_1422515479_30758108_1205498_n.jpg
    7329_1248075648327_1422515479_30758108_1205498_n.jpg
    24,3 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
ja se izvinjavam ali ovo je smesno...dakle ideja je da neko utrci...pa stane tu gde je utrcao...tu moze da pali udarac u vrat i zadnji deo glave...ali ako neko utrci onako...i vi mu date nogu

mislim da bi ste trebali da poradite na parteru i odbrani od istog posto je ovo stvarno...nemam reci...


pogledajte ovo i videcete zasto se ne ostaje u toj poziciji...normalno ovo je cisto rvacki

ovo je sve dobronamerno btw
 
@gnjec
Slazem se sa tobom, jednostavno mnogi ding dung prakticari nisu ili nece da uvide da ding dung nije stvoren za parter, kao sto rvanje i BJJ nisu stvoreni za udaranje....pravi doubel leg se brani na drugaciji naci (srawl) ili povuces prednju nogu u nazad ako si zakasnio sa sprawl-om itd, hvatanje sa strane ispod ruke itd. Ima tu dosta toga, ali klasican ding dung nema efikasnu odbranu od toga, zato treba pogledati i obratiti paznju na druge vestine sto su za to stvorene, i jednostavno prilagoditi sebi i ubaciti u svoj repertoar.
Pozz
 
Mozda je hteo ukazati na neke slicne principe izmedju ove dve vestine, ali nigde nije uradio to sto Jeet Kune Do cini. Presresti/preduhitriti protivnicki napad. Umece u JKD-u nije skupljati tehnike nego ih smanjiti na samo nekoliko i uvezbavanje reakcija, skratiti put napada i prisresti svaki protivnick napad. Jeet (Djit) = Interception = Prisresti...ovo sto je David pokazao je verovatno samo objasnjenje nekih principa. A logicno je da JKD ima slicnosti jer se sastoji od Wing Chun-a,Box-a i Evropskog macevanja.
 
...zanimljivo...mada takav low kick se u sportskim borbama ni ne radi..a na ulici pre ide onaj cuveni sut pracen sa udarcem u glavu..koji vise nasrce ka napred

mislim lepa demonstracija i prikaz izbegavanja udarca...ali nekako mi se cini da se suvise trudi da odrzi perfektnu formu...sto nekad moze vise da kosta nego da doprinese
 
...zanimljivo...mada takav low kick se u sportskim borbama ni ne radi..a na ulici pre ide onaj cuveni sut pracen sa udarcem u glavu..koji vise nasrce ka napred

mislim lepa demonstracija i prikaz izbegavanja udarca...ali nekako mi se cini da se suvise trudi da odrzi perfektnu formu...sto nekad moze vise da kosta nego da doprinese

Pozdrav
Svako ko je ikada trenirao borilacke vestine zna da kada se pokazuje jedna tenika, ide odgovor na tu tehniku, i tako jedna za drugom sledi tok... Osnovna stvar koju tezimo da prenesemo ucenicima su principi, kada znas principe lako je raditi. Obicno sam na seminarima od mladjih ucenika stalno slusao pitanja... a sta ako ovo, a ono.... i a na ulici je drugacije. Udarac je udarac, princip je princip. Dok ljudi ne budu imali 3 noge i 4 ruke, pretpostavljam da ce biti tako. Na ovom videu Majstor objasnjava citanje laktova, jednu od osnova u Wing chunu i kretanje. Mozda je ima i u drugim vestinama koje su radjene na nekim normalnim principima. Koju ce ko tehniku primeniti....? Zavisi od situacije, dubine napada, okruzenja. Zato i vezbamo. Najbukvalniji pristup je razmisljati, " kad on meni ovo, ja cu ono, kad on ono ja cu ovo, pa....to je mehanicarski pristup. Ima ga u milion verzija wing chuna. Mozes videti kako posle jednog udarca vrte serije, ili trckaraju i udaraju po ruci protivnika koji stoji.
Ovo je jedna od tehnika iz niza i kao takvu je treba posmatrati, nadam se da se razumemo, Pozdrav
 
Cestitam Draganu na dobijanju zvanicnog resenja za rad kluba u Kosovskoj Mitrovici. Resenjem ministarstva za sport i omladinu, klub je zvanicno registrovan i ukljucen u rad Saveza.Od danas smo bogatiji u Savezu za jos jedan klub i to na svetoj Srpskoj zemlji, sto nas cini posebno ponosnim. Srecan rad momci i cuvajte se. Kontakt informacije za upis novih clanova na meil: wingchun1@gmail.com.
 

Prilozi

  • kosovska mitrovica.jpg
    kosovska mitrovica.jpg
    37,9 KB · Pregleda: 3
  • IMG_0170_resize.jpg
    IMG_0170_resize.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 9
Seminar tradicionalnog Wing Chun Kung Fu saveza Srbije.

Tip: polu zatvorenog tipa, samo za prakticare wing chuna, obavezna prijava organizatoru pre dolaska.
Nije dozvoljeno posmatranje, osim ako niste gosti nekog od klubova ucesnika.
Predavaci: Glavni instruktori Saveza, nosioci 5. Majstorskog ranga i asistenti sa 1. Majstorskim rangom.
Mesto: Kraljevo
Datum: 29.11.2009, nedelja.
Vreme: 10.00h – 14.00h, (pauze po dogovoru)
Lokacija: Skola “Dimitrija Tucovica”, Dositejeva br. 3, kod Auto Moto Saveza, prilikom ulaska u Kraljevo iz pravca Kragujevca, prvi semafor desno.
Program:
- Pocetnici: samoodbrana po principima wing chuna,
- Napredni: chi sao i napredne tehnike od svih napada rukom i nogom –
- Treneri: tehnike drvene lutke, sekcije i primena istih u radu sa oponentom, odbrana od hladnog i vatrenog oruzja

Postoji mogucnost dogovora za polaganje ako bude zainteresovanih, obavezna najava ranije. Za polagace bezbedjene zvanicne diplome TWC Saveza
Obezbedjene zahvalnice za sve ucesnike seminara.
Obezbedjeno snimanje i slikanje od strane organizatora, nije dozvoljeno unosenje kamera i fotoaparata.
Broj ucesnika ogranicen, obavezno javljanje najkasnjedo tri dana pre pocetka seminara, radi provere i potvrde da li je broj mesta popunjen.
Kontakt: wingchun1@gmail.com
Oprema: ciste patike, trenerka ili komono, palica duzine od 30 do 40cm, plasticni pistolj i drveni ili gumeni noz. (jedan rekvizit za dva ucesnika, odnosi se na trenere).
 
Izgleda da si u pravu, da li neko kod vas radi ovu prosirenu verziju lutke


Specificno ovu formu ne. Inace je forma dobro odradjena, i sem malog gubljenja balansa zbog malo pognutog tela u napred ( cesta greska kod rada na lutki, i ja je pravim :D ) , sve ostalo je korektno uradjeno , sto je retko za kasnije generacije Ceungovih ucenika . Ja znam jednu verziju forme lutke koju sam naucio od Duleta i Dejana , a koju je njima pokazao dejvid, ali nije ni slicna ovoj na snimku, i sadrzi neka kretanja i tehnike koje se obicno ne nalaze u formama ( neke tehnike bodova prstime, tehnike blokiranja i udaranja laktom , i neka kretanja koja se ne nalaze u "zvanicnim' formama)
 
Konaceno neko sa kim mozes da razgovaras normalno. Sta kazes za ovaj chi sao, lici mi na Dejvidov nacin,koji sam video na youtubu, ima dosta debalansiranja i cimanja, . Dosta je dinamican, vec mi se smucilo da gledam neke ovdasnje majstore koje ucenik napadne jednom i ostane zamrznut dok mu "Majstor" j... majku sa 116 tehnika, dok jadnik ne mrda ili se pokriva da ga ne ubije. Ovi rade stvarno i ovde je dozoljeno da te ucenik i napadne a i da se brani.
 
Konaceno neko sa kim mozes da razgovaras normalno. Sta kazes za ovaj chi sao, lici mi na Dejvidov nacin,koji sam video na youtubu, ima dosta debalansiranja i cimanja, . Dosta je dinamican, vec mi se smucilo da gledam neke ovdasnje majstore koje ucenik napadne jednom i ostane zamrznut dok mu "Majstor" j... majku sa 116 tehnika, dok jadnik ne mrda ili se pokriva da ga ne ubije. Ovi rade stvarno i ovde je dozoljeno da te ucenik i napadne a i da se brani.

Ovo je gotovo identicno sa onim sto sam ja video da je Dejvid pokazivao prosle godine , mada ne bih bo toliko slobodan da kazem da je to Dejvidov chi sao , pre bi moglo da se kaze da je to pravi chi sao , onako kako bi trebalo da se radi , odnosno fuzija onoga sto na engleskom govornom podruciju zovu" rolling hands ' i 'push hands' odnsno dve vrste chi sao vezbanja . Slicno se radi i Pien San wing chun-u , Yuan Kai San stilu itd . Jedino Yip Man-ovi ucenici rade samo "rolling hands' sa osloncem u samo jedoj tacki , dok drugi stilovi ili nemaju "rolling hands" , ili ga rade kao sastavni deo chi sao treninga uz 'pushing hands" ukrsteni jednorucni koji se radi i u twc-u i jos neke nacine .Da skratim , dobar chi sao , i gde god da ga je lik sa snimka naucio, dobro ga je naucio.
 

Back
Top