Copy cat

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Zdravo zene :D

Da li ste imale slucaj da vas drugarica kopira i kupuje identice stvari, radi isto, pomenete neku knjigu, ona je kupi, uhvatite se za mindjuse u radnji, ona ih sledeci dan ima? Necete mi verovati, ali meni se ovo desava od zene koja ima 32 godine i toliko vec ludim da ne znam sta da radim. Na nesrecu, moramo se vidjati i znamo se uzasno dugo uz periode nedruzenja (kad smo bili rasuti po svetu). Uglavnom, sad smo se opet srele, ja sam se obradovala i onda je poceo pakao. Ja ne mogu da shvatim takvo ponasanje od nekog ko ima toliko godina i smatram da ima mnogo velikih problema sama sa sobom. Pocelo je suptilno "Ajde sa mnom u shopping, ti imas smisla za slaganje" a sad se pretvorilo u to da bukvalno sve sto vidi na meni, mora da otrci da kupi! Ja se ovog uzasavam i vec mi je nocna mora jer mnogo volim neobicne stvari koje cu samo ja da imam i ne podnosim da me neko proganja na ovakav nacin! Pokusala sam da joj objasnim da svako treba da ima svoj stil, da smo potpuno razlicite, da joj ne stoje iste stvari, cak sam isla s njom da se "obuce" jer se istripovala da se oblaci ocajno (a normalno se oblaci). Zena me je ladno smotala da joj 3 i po sata biram stvari po radnji i osecala sam se kao majmun jer vidim da nece pomoc nego hoce da ima sve sto bih ja kupila. I tako ona nakupuje sebi, ja vidim neku majcu i hocu da kupim, jedna jedina i samo u mom broju pa jos ultra - narandzasta a ona totalno poludela sto nema u njenom (LARGE - bas ide uz narandzasto :D). Ali odlepila tako da mi je doslo da vratim majcu. Mislim, sad ne mogu nista ni sebi da kupim ako nema u njenom broju???
Ljudi moji, ja se osecam kao progonjena i ne mogu da je zaustavim osim da ne idem gola ili da se preselim u drugi grad!
Da li ste imale ovakva iskustva i sta uopste mogu da uradim a da je ne zakopam sa sve garderobom u dvoristu?
 
Zdravo zene :D

Da li ste imale slucaj da vas drugarica kopira i kupuje identice stvari, radi isto, pomenete neku knjigu, ona je kupi, uhvatite se za mindjuse u radnji, ona ih sledeci dan ima? Necete mi verovati, ali meni se ovo desava od zene koja ima 32 godine i toliko vec ludim da ne znam sta da radim. Na nesrecu, moramo se vidjati i znamo se uzasno dugo uz periode nedruzenja (kad smo bili rasuti po svetu). Uglavnom, sad smo se opet srele, ja sam se obradovala i onda je poceo pakao. Ja ne mogu da shvatim takvo ponasanje od nekog ko ima toliko godina i smatram da ima mnogo velikih problema sama sa sobom. Pocelo je suptilno "Ajde sa mnom u shopping, ti imas smisla za slaganje" a sad se pretvorilo u to da bukvalno sve sto vidi na meni, mora da otrci da kupi! Ja se ovog uzasavam i vec mi je nocna mora jer mnogo volim neobicne stvari koje cu samo ja da imam i ne podnosim da me neko proganja na ovakav nacin! Pokusala sam da joj objasnim da svako treba da ima svoj stil, da smo potpuno razlicite, da joj ne stoje iste stvari, cak sam isla s njom da se "obuce" jer se istripovala da se oblaci ocajno (a normalno se oblaci). Zena me je ladno smotala da joj 3 i po sata biram stvari po radnji i osecala sam se kao majmun jer vidim da nece pomoc nego hoce da ima sve sto bih ja kupila. I tako ona nakupuje sebi, ja vidim neku majcu i hocu da kupim, jedna jedina i samo u mom broju pa jos ultra - narandzasta a ona totalno poludela sto nema u njenom (LARGE - bas ide uz narandzasto :D). Ali odlepila tako da mi je doslo da vratim majcu. Mislim, sad ne mogu nista ni sebi da kupim ako nema u njenom broju???
Ljudi moji, ja se osecam kao progonjena i ne mogu da je zaustavim osim da ne idem gola ili da se preselim u drugi grad!
Da li ste imale ovakva iskustva i sta uopste mogu da uradim a da je ne zakopam sa sve garderobom u dvoristu?

Strašno, ona stvarno ima problema sama sa sobom, ali oni su ipak u vezi tebe, inače bi smarala nekog drugog. Možda ti zavidi na nečem? Gledaj da se što više udaljiš od nje, ona je opasna! Ako ti baš smeta što ona nosi isto što i ti, probaj da kupuješ samo unikate, kad god je to moguće, ili stvari koje njoj baš nikako ne stoje, pa neka pravi budalu od sebe (to dok je se ne oslobodiš). Ako se ljuti kad ti kupiš nešto čega nema i u njenom broju, kaži joj da se ti ljutiš kad neko iz tvoje okoline nosi isto što i ti, pa zato to radiš! Nećeš biti u gubitku ako raskine "prijateljstvo".
 
Znam tačno o čemu pričaš, viđala sam puno takvih slučajeva i čula dosta sličnih priča. Meni se nije desilo a iz razloga što moje prijateljice i ja imamo različite stilove oblačenja i različito smo građene.. Tu i tamo se desi da nam se dopadnu iste stvari ali smo prilično realne oko toga šta kome dobro stoji, tako da ne zapadamo u konflikte tog tipa...
Što se tiče te tvoje "košmar" prijateljice :) jednostavno izbegavaj da ideš u kupovinu sa njom.. i još bolje, ne obraćaj pažnju na to što ona nosi iste stvari.. ako tebi bolje stoje, to će se videti tako da će ona ispasti smešna, mada verujem da ti to nije cilj... Ostaviće te na miru, kad tad... Samo, gledaj da ne krene da se mota oko tvog dečka, obično tako kreće, prisvajanje kreće od malih stvari :(
 
boli te uvce.. otidite u radnju i ti za najgore trešove viči da ti se dopadaju.. onda ih ona nakupuje, a ti sebi lepo ono što je po tvom ukusu..
i na kraju krajeva, šta te košta da za sebe zadržiš da ti se nešto dopada kad ideet zajedno u šoping?
 
Ali ovo ide dotle da ja prodjem pored izloga i kazem "Kako su lepe cipele" a ona "A uz sta mogu da ih nosim?" :eek:
Ludilo potpuno!
A sad se prenelo i na druge stvari - knjige, filomove, stavove o zivotu (a ne mozemo biti razlicitije). Najnoviji biser je da je navalila da je vodim sa sobom kad sledeci put budem isla sa muzem kod njegove familije (Karibi, zena bi da se uvali besplatno verovatno). Odakle joj ideja, stvarno ne znam a argument je "Meni se straaaaaasno putuje, ali straaaaasno". Kako neko tako uopste moze da se sam poziva, nije mi jasno a ideja je na granici sa perverzijom.
A jos me stalno ucenjuje svojim depresijama i eto kako samo ja na nju uticem pozitivno i da nona ne zna sta bi bilo s njom da nije mene (pritom je savrseno boli dupe ako sam umorna, ako mi se ne prica i slicno tako da je to prijateljstvno samo zapravo iskorisavanje moje dobre volje da budem Crveni Krst :twisted:).
 
Probaj da se ne javljaš na telefon kad ona zove i da budeš straaaašno zauzeta sledeći put kada bude htela da se vidite.. Vremenom će shvatiti... a i za tebe bi bilo najbolje...
 
Z.. Ostaviće te na miru, kad tad... Samo, gledaj da ne krene da se mota oko tvog dečka, obično tako kreće, prisvajanje kreće od malih stvari :(

Citas mi misli ;)
(Moj muz ne moze da je podnese i smatra da je opasna a pre neki dan je hteo da je zavali posred face, dotle je doslo. I strasno je sarkastican sa njom sto ona uopste ne provaljuje)
 
Ја немам проблем да носим исту ствар као неко други. Једном једна другарица није говорила са мном пар недеља јер сам купила исту сукњу као она (имале смо 16 година)...али шта да радим кад сам стварно откинула за њом (заједно смо биле у шопингу, али она ју је прва видела)... Мислим, то ми је било баш идиотски, то присвајање права на одређену ствар.
Додуше, ово о чему причаш је стварно крајност....и још више зачуђује што се ради о одраслој особи... Да је у питању девојчица која тек тражи свој иденитет, па још и да разумеш....

Колико видим, није ти ни нарочито блиска ни нарочито драга...стога би требало да буде лако откачити је онако фино...постепено...и задржати однос на културном нивоу али без заједничких шопинга и неког посебног интимизирања.
 
Иначе, нисам имала случај са гардеробом, али у детињству сам имала једну ''следбеницу'' која ме је гледала као идола и копирала ме до детаља (више у понашању него у облачењу)... То је грозан осећај, као да те неко поткрада.
А све не можеш да будеш груб јер је тако диван према теби и толико те обожава....:roll:
 
Ma ne mislim da bas niko ne sme da ima sta ja imam, to bi bilo kretenski. Nego mi je ovo sa garderobom simptom neceg ozbiljnijeg. A i nije jedna suknja u pitanju nego bukvalno sve.

Osecaj potkradanja - da!
 
ali se vidi ko je original a ko kopija :D
ne znam,ovo jeste ekstreman primerak
sizika i ja smo kupile iste sandale i jedva cekamo da ih nosimo zajedno(vec smo ispalnirale gde cemo da ih obujemo),je l to decje?
 
ja imam primer u bližoj okolini, i uopšte mi se ne sviđa. Reč je o bivšoj najboljoj drugarici, neprestano me kopira. a nismo klinke. i ne družimo se više. baš je iritirajuće
 
Stara budisticka mudrost kaze:"ako zelis nekom da pomognes nemoj raditi posao umesto njega,vec ga nauci kako to da uradi sam"

Prema tome pitanje je hoces li ti da pomognes prijateljici ili samo zelis da je otkacis?
Ako si spremna da joj pruzis pomoc onda je nauci da kupuje stvari koje joj dobro stoje,ako ces samo da je otkacis onda to i uradi...... :)
 
Probala sam i dala sam sve od sebe, ali stvarno. Ali ona nece pomoc, nego ne znam ni sta hoce zapravo. Meni je krivo da tako otkacinjem ljude ali ovo je prevrsilo svaku meru jer mi se cini da stalno uzima sve vise i vise od mog zivota i pretvara u svoj. Mislim da to druzenje nije dobro ni za nju, ne samo za mene.
Ali je sa druge strane strasno sebicna prema meni pa mi zaista nije jasno sta pokusava da uradi. Na recima mi se divi a svaki postupak joj govori da je zapravo briga za mene, ali do bas sociopatskih granica (cedila bi me do poslednjeg atoma energije recimo, iako vidi da mi pada glava, grebator je...itd).
Ovo sad deluje sumanuto i stvarno covek da me pita sta radim sa njom, ali sve ovo je islo postepeno dok danas bas nisam pukla i odjednom mi je sve jasno :neutral:.
Ja je sad izbegavam ali ona insistira kao manijak i uvek joj nesto treba, uvek ima neki problem, stalno je ceo svet nepravedan i ona tako ne moze vise (ovo je pretnja samoubistvom??) a ja se stvarno trudim konstruktivno da joj pomognem.
Rekla sam joj da razmisli o psihoterapiji, cak sam rekla da cu ja da idem (samo da je navucem, strasno!!!!) a ona ne vidi da ima problem nego je ceo svet pogresan. A onda eto i pobogu, ja sam joj se pojavila u zivotu kao svetla tacka, ja joj pomazem kao niko...itd. Onda se ja osecam sebicno i grozno jer pobogu njoj treba pomoc.
Koja je.bena zapetljancija :neutral: Ne znam ni kako sam se uvalila u ovo.
 
Imam koleginicu, tri godine mlađu ali izgleda (i više od tri godine) starija od mene, malo je "masnija" od mene, mutava (nepričljiva) po prirodi ali se sirotica toliko vezala za mene da to prosto smara.Ne nosi istu garderobu ( ne može da me prati - valjda...novčano...:roll:) ali zato kupuje "slične stvari". I još kad kaže - i ja imam slično...ja se samo namejem.Glasno i ništa ne kažem.
Ne, ne smeta mi da ona nosi i iste i "slične" stvari.Znam kako kojoj šta stoji, prema tome ako njoj ne smeta- što bi meni smetalo...Uostalom, svi okolo znaju ko tu od koga "krade"- ako je to uopšte krađa...Ali, definitivno mislim da je to odraz nesigurnosti i nemanja svoje "Ja"- u svakom pogledu pa i u pogledu garderobe...Jadno, sve u svemu...:think:

P.S. A što joj ne kažeš ako ti to toliko smeta...
 
Мене је излуђивало то што се та моја ''следбеница'' потпуно поистовећивала са мном.
Ја ватам зјала на проби хора, наставник се наљути на мене и избаци ме напоље...а она тада, демонстративно и плачући узвикне:''Ако њу избацујете - избаците и мене!!!''
Мене блам живи.

Ја се посвађам са неком другарицом - она јој сутра напише неке претње на цедуљици и дотури јој за време часа, и то све, као, у моје и њено име?! А она никакав сукоб са том особом није имала.

Где год да идем - иде и она.

У чему год желим да будем јединствена (у тим годинама је то било важно) - она ме копира.

Ако цело друштво иде негде а ја не - неће ни она.

Стално је улетала да ме брани пред другима, да се свађа због мене, да ''објашњава'' моје поступке другима, почела је да слуша исту музику, да на исти начин уређује собу...

Срећом, све је то прошло постепено са изласком из пубертета...али и данас се сећам тог грозног осећаја беспомоћности и срамоте пред другима. Имала сам осећај да ће други људи мислити како мени одговара да имам свог потрчка, телохранитеља и следбеника, а то није пријатан осећај.
 
Hellen, to je to ali ova je izgleda jos u pubertetu. Shvatila bih da je to klinacka faza ali od odrasle zene, to mi deluje kao da imam psihopatu na vratu.
Јесте језиво..:roll:

Знаш како да је се решиш. Уради нешто што она неће моћи.
И мрзеће те до краја живота...:mrgreen:
 
e, da... meni se dešavalo da najbolja drugarica i ja nezavisno jedna od druge kupimo iste stvari.. mnogo trulo..
А не.. нама се није дешавало.. никада нисмо ишле у куповину једна без друге..
за св. сл. :mrgreen:

Први пут, нас две на базену, излазимо из кабина у истом купаћем..:roll:
Преживеле смо тога дана блам, и од тада се строго договарале која шта купује...
И мењале смо се за гардеробу. Нисмо ни знале шта је чије. :)

ПС: само за гардеробу...:lol:
 
Meni se to desilo i to vishe puta...Vidi te kao konkurenciju i hoce da bude TI...Vremenom ce umisliti da je bolja i postace grozna prema Tebi...Prekini druzenje ili ga smanji na najmanju meri, ne poveravaj joj se, ne vodaj je sa sobom kada ides na neka tebi vazna mesta...Ako je pustish vremenom ce probati da ti otme sve...
 
Meni se to desilo i to vishe puta...Vidi te kao konkurenciju i hoce da bude TI...Vremenom ce umisliti da je bolja i postace grozna prema Tebi...Prekini druzenje ili ga smanji na najmanju meri, ne poveravaj joj se, ne vodaj je sa sobom kada ides na neka tebi vazna mesta...Ako je pustish vremenom ce probati da ti otme sve...

:ok:Takodje..kompleksi izbiju na povrsinu kad tad..nonstop ima potrebu da te spusti..na neki nacin izdigne iznad tebe.
 

Back
Top