Deca i sport...

spark

Aktivan član
Poruka
1.443
Sa koliko godina je poželjno, ili moguće dete uposliti nekim sportom?
Moj klinac ima 3 god. a žena i ja već posustajemo. Nemoguće ga je ispratiti, pun je snage...
Ima li neki sport za taj uzrast?
Kakva su vaša iskustva?
a?

P.S. ako je postojala tema sa ovakvim sadržajem ja se izvinjavam...
 
Jako je rano razmisljati o redovnim treninzima i uopšte bavljenjem sportom ali preporučujem vam da što više vremena provodite van i to ako je ikako moguće u prirodi.
Nedelja je dan kad bi trebalo svi da se pomerimo na selo ili neki veci park ali bukvalno celi dan sad da li vam je to moguce...
 
Kod nas u Valjevu postoji nesto slicno za klince do skolskog uzrasta 2 puta nedeljno ovisno od uzrasta ali to su vezbe kroz igru gde se klinci prazne a ujedno i izgradjuju - ne znam odakle si ali verujem da i kod vas ima nesto slicno raspitaj se - za neko ozbiljnije bavljenje sportom nista pre 2-3 razreda al ovo je ok i nije skupo
 
Pozdrav. I valjda je doslo vreme da ovog naseg malog saljemo na neki sport. Pre neki dan je napunio 5 godina. Gledali smo plivanje i tako to..nismo pametni. Kakva su vasa iskustva sa skolicama sporta s obzirom da sevaju sa gugla na sve strane. Kako to izgleda po vama, ima li kakvog efekta, da li krote decu na neki nacin? Valjao bi mi neki savet i eventualno neka preporuka gde vase dete ide pa da vidimo..
 
pa u cemu se pronadje ... a sada ga mozes poslati na plivanje, neces pogrijesiti, to je za pocetak najbolje, kasnije ce on uvidjeti da li mu odgovara neki individualni ili kolektivni sport ... i sve dok je to rekreativno bice sve okej ...
 
Pozdrav. I valjda je doslo vreme da ovog naseg malog saljemo na neki sport. Pre neki dan je napunio 5 godina. Gledali smo plivanje i tako to..nismo pametni. Kakva su vasa iskustva sa skolicama sporta s obzirom da sevaju sa gugla na sve strane. Kako to izgleda po vama, ima li kakvog efekta, da li krote decu na neki nacin? Valjao bi mi neki savet i eventualno neka preporuka gde vase dete ide pa da vidimo..


Мислим да није дошло. Рано је за спорт, нека научи да плива, вози бицикл, да клиза и то му је пуна капа.
За то му не требају никакве "школице", научи га ти.
 
Sto jes jes, i ja mislim da je rano..pokusao sam da ga ucim da pliva ali se ne da..zato sam mislio da bi u drustvu to islo bolje..
Hahaha a sigurno da necu praviti Djokovica na silu s obzirom da mi se i on i tenis gade..ali dobro, nije to tema jer ce 98% vas opljuvati po meni sad :))
 
Sto jes jes, i ja mislim da je rano..pokusao sam da ga ucim da pliva ali se ne da..zato sam mislio da bi u drustvu to islo bolje..
Hahaha a sigurno da necu praviti Djokovica na silu s obzirom da mi se i on i tenis gade..ali dobro, nije to tema jer ce 98% vas opljuvati po meni sad :))

Моји су научили да пливају скачући са понтона, нису ни приметили да више немају "мишиће". :lol:
 
Ja sam mog klinca upisala sa 5 godina jer je previše vremena provodio unutra po ružnom vremenu, a onda je to večita borba za crtaće i kompjuter.
Zato je zimi idealno decu slati na neki sport.
Ja lično najviše volim plivanje pa sam i decu tako "zatrovala" i klinac je sa oduševljenjem prihvatio. Sport mu je neophodan i zato što je na gornjoj granici debljine. Kad je lepše vreme nije problem, vozaju se roleri, bicikl, pentra se po drveću, klackalice, tobogani. Ali zima ubija i nas matore, a kamoli decu. Oni taj sport shvataju kao zabavu, a da ne pričamo o koristi rekreacije.
Tako da ne vidim čemu sarkazam. Svaki roditelj želi najbolje za svoje dete, a sport to svakako jeste.
 
Pozdrav. I valjda je doslo vreme da ovog naseg malog saljemo na neki sport. Pre neki dan je napunio 5 godina. Gledali smo plivanje i tako to..nismo pametni. Kakva su vasa iskustva sa skolicama sporta s obzirom da sevaju sa gugla na sve strane. Kako to izgleda po vama, ima li kakvog efekta, da li krote decu na neki nacin? Valjao bi mi neki savet i eventualno neka preporuka gde vase dete ide pa da vidimo..
Sve pohvale za školice sporta.
Moji klinci su do skoro išli u školicu sporta na Banjici, kod Paje, po meni nije skupo (naročito u odnosu na plivanje) i pošto smo bili prezadovoljni u slične školice sporta su svoju dečicu upisali i naši prijatelji koji žive na NBGu, tamo je jeftinije, a postoje i besplatne školice sporta za predškolce, koje finansira opština, ali o tome bi morala da se informišeš na njihovom sajtu.
Uglavnom kod nas, grupe su od 3-6 godina, 3x nedljno po sat vremena, uči se trčanje, skakanje, rade se najrazličitije vežbe, penju uz konopac i ljudi koji se razumeju bolje od nas kažuu da je to osnova za bilo koji sport kasnije. Dakle, klinci se iskaču kao ludi, istrče, popadaju mrtvi umorni, napredak je vidljiv. Znali su da rade kolut napred-nazda, da se penju uz konopac (sin) i pre nego što su pošli na treninge, ali su tamo naučili puno puno toga.
Nažalost, sin ima problema sa bruhom (nevezano za trening) pa dok se to na jesen ne sredi ne idu. I iskreno mi je žao zbog toga.
 
A gde je to 'kod Paje' s obzirom da smo mi relativno blizu Banjice?
Dete pojma nema da uopste postoje bilo kakvi sportovi na koje moze da ide. Kada bih ga pustio i cekao da sam iskaze zelju za necim, ja bih verovatno osedeo. Ne prisiljavamo ga mi ni na sta vec bih voleo da ide negde i da se druzi nego da bleji u tv i komp..odveo bih ga na par sportova da vidi sta uopste postoji..zato mi skolice sporta deluju super..
 

Back
Top