Sta garantuje zensku iskrenost?

seducer

Aktivan član
Poruka
1.399
Daklem... postoji li nesto, neka rech, neki gest, bilo sta sto moze garantovati zensku iskrenost?

Naravno svako to moze doziveti individualno a mene to upravo i zanima :).

Kada god stupam u neko novo upoznavanje koje prethodi vezi, uvek mi je iskrenost druge osobe problematicna.
 
Женска искреност..:roll: мушка искреност..:roll:

Не знам како ово да ти саопштим.. али..

Проблем са поверењем у људе, обично имају они који су и сами неискрени. :mrgreen:

Да би неко говорио истину/био оно што јесте, мораш му то и дозволити.
А како се то постиже.. не знам.. не умем да објасним...
Вероватно је неки таленат у питању...:lol:
 
Daklem... postoji li nesto, neka rech, neki gest, bilo sta sto moze garantovati zensku iskrenost?

Naravno svako to moze doziveti individualno a mene to upravo i zanima :).

Kada god stupam u neko novo upoznavanje koje prethodi vezi, uvek mi je iskrenost druge osobe problematicna.

ako postoji nešto što "garantuje" iskrenost, trebalo bi valjda da je to nešto isto i za muškiće i za žene...prema tome....:roll:
 
Женска искреност..:roll: мушка искреност..:roll:

Не знам како ово да ти саопштим.. али..

Проблем са поверењем у људе, обично имају они који су и сами неискрени. :mrgreen:

Да би неко говорио истину/био оно што јесте, мораш му то и дозволити.
А како се то постиже.. не знам.. не умем да објасним...
Вероватно је неки таленат у питању...:lol:

Ne bih se slozio sa tezom "problem sa poverenjem u ljude, obicno imaju oni koji su i sami neiskreni".

Ne, naprotiv. Ja sam totalno iskrena osoba i uvek kazem ono sto mislim i osecam. Ali, nazalost, veoma sam obazriv prema drugima. Jedino tako na taj nacin ja mislim da se prava veza moze stvoriti. Svi smo mi imperfektni, ali pitanje je da li svako od nas zeli da prikaze svoje mane u vezi koje ne moze sam iskontrolisati.

Ovo nadovezujem na svoju prethodnu temu. Kada sam pricao o borbi za kontrolom u vezi, tj borbi koja ucesniku na neki nacin garantuje da bude zasticen od bola i patnje. Jedan od nacina postizanja toga je naravno i neiskrenost. Iskrenost meni garantuje osecanja a samim tim i ljubav. Dokle god ne ustanovim iskrenost nikada ne mogu "osloboditi" svoja osecanja u potpunosti.

Proces stvaranja poverenja je naravno dug i naporan... ja samo pokushavam da odvojim segmente prepoznavanja iskrenosti..
 
Ne bih se slozio sa tezom "problem sa poverenjem u ljude, obicno imaju oni koji su i sami neiskreni".

Ne, naprotiv. Ja sam totalno iskrena osoba i uvek kazem ono sto mislim i osecam. Ali, nazalost, veoma sam obazriv prema drugima. Jedino tako na taj nacin ja mislim da se prava veza moze stvoriti. Svi smo mi imperfektni, ali pitanje je da li svako od nas zeli da prikaze svoje mane u vezi koje ne moze sam iskontrolisati.


Pa obično ljudi polaze od sebe kad procenjuju druge ljude ... zašto bi ti bio sumnjičav prema ljudima, ako se i sam daješ iskreno i pričaš ono što osećaš??? Čemu obazrivost ako želiš ''pravu vezu'' - kakva je to veza koja se zasniva na ''obazrivosti''???? Zašto očekuješ da neko bude isrken prema tebi, ako si ti obazriv prema njemu?
 
Pa obično ljudi polaze od sebe kad procenjuju druge ljude ... zašto bi ti bio sumnjičav prema ljudima, ako se i sam daješ iskreno i pričaš ono što osećaš??? Čemu obazrivost ako želiš ''pravu vezu'' - kakva je to veza koja se zasniva na ''obazrivosti''???? Zašto očekuješ da neko bude isrken prema tebi, ako si ti obazriv prema njemu?


zbog loseg iskustva... kako mojih tako i drugih ljudi..
 
Ne bih se slozio sa tezom "problem sa poverenjem u ljude, obicno imaju oni koji su i sami neiskreni".

Ne, naprotiv. Ja sam totalno iskrena osoba i uvek kazem ono sto mislim i osecam. Ali, nazalost, veoma sam obazriv prema drugima. Jedino tako na taj nacin ja mislim da se prava veza moze stvoriti. Svi smo mi imperfektni, ali pitanje je da li svako od nas zeli da prikaze svoje mane u vezi koje ne moze sam iskontrolisati.
Извини.. али већ си неискрен...:)
Мада.. мени овде није циљ да ти доказујем да ли си и колико си неискрен...

Сви имамо проблем са поверењем у људе у мањој или већој мери.
А величина проблема управо зависи од наше искрености, као и од наше способности да људима дозволимо да буду оно што јесу (толерантност?)

Ovo nadovezujem na svoju prethodnu temu. Kada sam pricao o borbi za kontrolom u vezi, tj borbi koja ucesniku na neki nacin garantuje da bude zasticen od bola i patnje. Jedan od nacina postizanja toga je naravno i neiskrenost. Iskrenost meni garantuje osecanja a samim tim i ljubav. Dokle god ne ustanovim iskrenost nikada ne mogu "osloboditi" svoja osecanja u potpunosti.

Proces stvaranja poverenja je naravno dug i naporan... ja samo pokushavam da odvojim segmente prepoznavanja iskrenosti..
Установити искреност...:roll:
То ми мало звучи немогуће. Мада има људи који до те мере теже да установе нечију искреност, да је просто психички урнишу..
Мислим да тиме само гурају људе од себе.

Да би волео себе, мораш да схватиш да понекад ниси искрен према самоме себи.
Ако већ волиш себе тако несавршеног, неће ти бити проблем ни да волиш друге.

Уместо да се бавиш нечијом искреношћу, бави се собом или размишљањем о томе шта би за ту особу могао лепо да учиниш...
А ако ти се неко до те мере лажно представи, разочарење због прекида везе ће бити мање болно, него да прекинеш везу са особом која заиста поседује особине које ти пријају...
Ко год те је слагао, слагао је себе. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Да би волео себе, мораш да схватиш да понекад ниси искрен према самоме себи.
Ако већ волиш себе тако несавршеног, неће ти бити проблем ни да волиш друге.

Ovo je skroz tacno.

Ustanoviti iskrenost - cudna ti konstrukcija. Ako hoces da provalis neciji karakter, gledaj kako se ta osoba ponasa prema drugim ljudima. Isto tako ce se i ponasati prema tebi. Ako neko konstantno nesto muva i zavlaci, to ce verovatno i tebi jednom da radi. Karakter coveka se vidi u njegovim postupcima generalno, ne samo prema tebi.
Meni se desilo da je neko bio super sa mnom a par puta se poneo kao totalna pi.cka prema prijateljima. Posle par meseci sam dozivela to isto, cak na identican nacin.
Ako je neko bas master mind da te uzasno isfolira, taj ce sigurno negde da se provali nekim postupkom prema nekom drugom ko mu vise ne treba.
 
Ovo je skroz tacno.

Ustanoviti iskrenost - cudna ti konstrukcija. Ako hoces da provalis neciji karakter, gledaj kako se ta osoba ponasa prema drugim ljudima. Isto tako ce se i ponasati prema tebi. Ako neko konstantno nesto muva i zavlaci, to ce verovatno i tebi jednom da radi. Karakter coveka se vidi u njegovim postupcima generalno, ne samo prema tebi.
Meni se desilo da je neko bio super sa mnom a par puta se poneo kao totalna pi.cka prema prijateljima. Posle par meseci sam dozivela to isto, cak na identican nacin.
Ako je neko bas master mind da te uzasno isfolira, taj ce sigurno negde da se provali nekim postupkom prema nekom drugom ko mu vise ne treba.
Тачно. Пре или касније. :)
 
Ovo je skroz tacno.

Ako hoces da provalis neciji karakter, gledaj kako se ta osoba ponasa prema drugim ljudima. Isto tako ce se i ponasati prema tebi. Ako neko konstantno nesto muva i zavlaci, to ce verovatno i tebi jednom da radi. Karakter coveka se vidi u njegovim postupcima generalno, ne samo prema tebi.
.
Тачно. Пре или касније. :)

Ne slažem se sa ovakvim zaključkom. :)
Ako hoću da "provalim" nečiji karakter, treba da imam na umu nekoliko bitnih momenata:
1. "Drugi" ljudi nisu isto što i ja; možda se taj "neko" ponaša, npr. loše, prema drugim ljudima iz potpuno opravdanih, objektivnih razloga. Mi ne možemo prostom opservacijom doneti 100% tačan zaključak. Za svaki zaključak funkcionisanja društvenih grupa i međusobne komunikacije nisu dovoljne informacije i pogledi sa strane, sa "bezbedne" distance, već i neposredno iskustvo u komunikaciji.
2. Svako pravilo ima izuzetak. Pružena ruka, ukazano poverenje i razumevanje vrlo često imaju pozitivan bumerang efekat, čak i kod sociopata. Da nije tako, bilo bi potpuno iluzorno svako nastojanje da se, npr, prevaspita maloletni delinkvent, ili da se čovek (uopšteno govoreći) menja. Ljudi se menjaju - a to znam iz ličnog iskustva, tj. svog okruženja.
3. Karakter čoveka se vidi u njegovim postupcima, ali ti postupci nisu uvek i jedino merilo njegovog karaktera. Karakter se, dalje, može razvijati vremenom, kako u pozitivnom, tako i u negativnom pravcu.
Zar hoćete da kažete da vas apsolutno nikad nije razočarala osoba za koju ste mislili da sve znate o njoj... ona, koja se prema drugima ponašala u skladu sa vašim standardima prihvatljivog? I onda odjednom, jednog dana - puf! - vaša prijateljica, prijatelj - pokaže lice za koje niste znali da postoji, ne zato što ste bili glupi, slepi, gluvi ili neiskusni, već zbog toga što se ta osoba promenila... ili ste se promenili vi, a da toga niste svesni. Dešava se i to.
 
Ja ustvari mislim obrnuto od tebe :D

Desilo mi se, ali ne bas tako. Desava se i da se ljudi na izgled ponasaju "prihvatljivo" ali onda uhvatis nijanse ljigavosti, onako suptilno :lol:. Nisam mislila na prihvatljivo ponasanje i na povrsne odnose, nego na postupke koji stvarno pokazuju karakter.

(Lezim u krajnje neudobnom polozaju pa ne mogu da elabororam :D)
 
Ne slažem se sa ovakvim zaključkom. :)
Ako hoću da "provalim" nečiji karakter, treba da imam na umu nekoliko bitnih momenata:
Наравно да има много момената. Ово је само један од момената.
У трећем коментару, трећи пут пишем...:roll:

Људима треба дозволити да покажу ко су. :)

1. "Drugi" ljudi nisu isto što i ja; možda se taj "neko" ponaša, npr. loše, prema drugim ljudima iz potpuno opravdanih, objektivnih razloga. Mi ne možemo prostom opservacijom doneti 100% tačan zaključak. Za svaki zaključak funkcionisanja društvenih grupa i međusobne komunikacije nisu dovoljne informacije i pogledi sa strane, sa "bezbedne" distance, već i neposredno iskustvo u komunikaciji.
Тачно. :)
2. Svako pravilo ima izuzetak. Pružena ruka, ukazano poverenje i razumevanje vrlo često imaju pozitivan bumerang efekat, čak i kod sociopata. Da nije tako, bilo bi potpuno iluzorno svako nastojanje da se, npr, prevaspita maloletni delinkvent, ili da se čovek (uopšteno govoreći) menja. Ljudi se menjaju - a to znam iz ličnog iskustva, tj. svog okruženja.
Тачно. Али ја нисам завршила дефектологију.. и не желим никоме да се мешам у посао...:mrgreen:
3. Karakter čoveka se vidi u njegovim postupcima, ali ti postupci nisu uvek i jedino merilo njegovog karaktera. Karakter se, dalje, može razvijati vremenom, kako u pozitivnom, tako i u negativnom pravcu.
Тачно. :)
Zar hoćete da kažete da vas apsolutno nikad nije razočarala osoba za koju ste mislili da sve znate o njoj... ona, koja se prema drugima ponašala u skladu sa vašim standardima prihvatljivog? I onda odjednom, jednog dana - puf! - vaša prijateljica, prijatelj - pokaže lice za koje niste znali da postoji, ne zato što ste bili glupi, slepi, gluvi ili neiskusni, već zbog toga što se ta osoba promenila... ili ste se promenili vi, a da toga niste svesni. Dešava se i to.
На овај део нека одговори онај ко је то покушао да каже. Ја нисам. :)
 
... величина проблема управо зависи од наше искрености, као и од наше способности да људима дозволимо да буду оно што јесу (толерантност?)

Да би волео себе, мораш да схватиш да понекад ниси искрен према самоме себи.
Ако већ волиш себе тако несавршеног, неће ти бити проблем ни да волиш друге.

E, s ovim se slažem. :)
 
Тачно. Али ја нисам завршила дефектологију.. и не желим никоме да се мешам у посао...:mrgreen:

Nisam ni ja defektolog... a nije bila ni Majka Tereza (svaka sličnost je slučajna :lol:).
Jednostavno, ako pođemo od hipoteze da je svaki čovek u osnovi dobar, onda nije problem i videti to "nešto", izbunariti dobro u njemu. Ne treba nam ništa drugo osim mrvice čovekoljublja.
 
Nisam ni ja defektolog... a nije bila ni Majka Tereza (svaka sličnost je slučajna :lol:).
Jednostavno, ako pođemo od hipoteze da je svaki čovek u osnovi dobar, onda nije problem i videti to "nešto", izbunariti dobro u njemu. Ne treba nam ništa drugo osim mrvice čovekoljublja.

Nema to veze sa covekoljubljem jer smatrati da je neko dobar i prihvatiti ga onakav kakav jeste su razlicite stvari. Ustvari, malo su mnogo razlicite. Covekoljublje ne podrazumeva uslovljavanje (dobrotom).

I ne, ja ne polazim od te hipoteze, valjda se zato i ne slazemo. Ne polazim ni od cega, zapravo jer tvrdim da je svako za sebe toliko poseban da tesko da i mozes da imas hipotezu od koje ces da podjes.
I odakle ti to da su svi ljudi dobri? Nisu.
 
Ne bih se slozio sa tezom "problem sa poverenjem u ljude, obicno imaju oni koji su i sami neiskreni".

Ne, naprotiv. Ja sam totalno iskrena osoba i uvek kazem ono sto mislim i osecam. Ali, nazalost, veoma sam obazriv prema drugima. Jedino tako na taj nacin ja mislim da se prava veza moze stvoriti. Svi smo mi imperfektni, ali pitanje je da li svako od nas zeli da prikaze svoje mane u vezi koje ne moze sam iskontrolisati.

Ovo nadovezujem na svoju prethodnu temu. Kada sam pricao o borbi za kontrolom u vezi, tj borbi koja ucesniku na neki nacin garantuje da bude zasticen od bola i patnje. Jedan od nacina postizanja toga je naravno i neiskrenost. Iskrenost meni garantuje osecanja a samim tim i ljubav. Dokle god ne ustanovim iskrenost nikada ne mogu "osloboditi" svoja osecanja u potpunosti.

Proces stvaranja poverenja je naravno dug i naporan... ja samo pokushavam da odvojim segmente prepoznavanja iskrenosti.
.
По свему судећи, ти си сумњичав карактерно.
Ни један модел понашања не гарантује искреност супротне стране.
Искреност је карактерна особина, с једне стране, а с друге, људи једни у другима буде различите емоције, реакције, па чак и потенцирају одређене особине.
Значи, нема начина...у међуљудским односима, интеракцију је тешко предвидети.
 

Back
Top