razlika izmedju ljubomore i posesivnosti

Mmm ne znam, nešto i nisam ljubomorna ili se ne sećam, pošto nisam bila zaljubljena godinama..... al' računam da je razlika ogromna i da je ljubomora neizbežna, pa samim tim i prihvatljiva, dok je posesivnost osobina paćenika. I da se nađem na nišanu nekom takvom (nije da nisam) popeezdela bih.
 
Nezgodno pitanje, u biti je slično, motivi verovatno slični, iako sam
iskusio oba osećaja u velikoj meri, ne mogu da napišem neku ključnu razliku.
Možda je ljubomora izraženija kod slabih a posesivnost kod snažnijih osoba.
Ne znam, stvarno dobro pitanje.
Možda će pomoći da se u psihologiji nađu definicije ove dve osobine ili nešto sl.
Ko da traži sad', sutra se radi, s toga coola ćno...
 
Ljubomora je osećanje, posesivnost je deo karaktera.

Da.i ljubomoru mozes prevladati..prevazici kod sebe.da bude na prihvatljivom nivou(moje iskustvo).a possesivnost je dio karaktera i sa time ne mogu da se borim.i da primijetila sam ako nesto ne moze da bude 100% moje npr. muska osoba (znam da je to zabluda i da ne mozemo posjedovati drage osobe,prijatelje itd...:roll::roll:.)..onda ga i ne zelim...
 
E on je s pravom ženomrzac. Njegova bivša ga zamalo otera u ludnicu. Znam je lično jer smo zajedno radile u Tanjugu. Lepa ali kretenka.

One što napadaju Gutovića nisu žene. Imaju višak testosterona. Ne sećam se da je nešto vređao lepši pol, one su ga pogrešno shvatile. Borci za ženska prava...

Pazi, ja ne znam za svoja prava, one će se bore u moje ime. A ja uživam, one pate.

Ali, gde nestadoše ti pravi muškarci? Uplašili se ovih "uspešnih" žena pa se sakrili u neki ćošak?
 
Poslednja izmena:

Back
Top