Filoloski NS-spanski

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Mislim da nije bila bas ova tema ako jeste....My bad.

Nego moje pitanje..

Zna li iko zbog cega nema odsek za spanski na Filozofskom u NS-u i da li planiraju da ga otvore? Cula sam neke glasine ali,ostalo je na glasinama. Zbog cega imaju npr. odsek za rumunski i hungarologiju i neke manje jezike a ne spanski?
 
Ako smem da primetim, ali zar vam nije bolje sem ako ne razmisljate o nekom profesionalnom bavljenju, da uzmete jezike kroz kurseve. Imate ubrzane godisnje kurseve jezika, solidno jeftine a odlicni su. a da zavrshite neshto pored jezika.
 
Ako smem da primetim, ali zar vam nije bolje sem ako ne razmisljate o nekom profesionalnom bavljenju, da uzmete jezike kroz kurseve. Imate ubrzane godisnje kurseve jezika, solidno jeftine a odlicni su. a da zavrshite neshto pored jezika.

Znam,isla sam ja na kurseve,nego ja bih bas volela da studiram spanski. Prirodne nauke mi nikako ne idu,ne bih knjizevnost i slicno jer ne mogu sebe da zamislim kao profesora..Od sestog razgreda osnovne zelim da zivim u Juznoj Americi.Moja sestra je sad u Spaniji,a jedna poznanica je otisla u Puerto Rico u drugoj godini { gimn. } .Znam da se stipendije za Spaniju mogu dopiti bilo sta da studiras ali k'o sto pomenuh..Vecina stvari koje meni idu su stvari od kojih

a} nema para
b} mozes biti samo profesor

Tako da mi je spanski na neki nacin jedna od zadnjih alternativa,sto i nije tako utesno..:roll:

A da upisem u Beogradu..Selila sam se dosta puta,napustala prijatelje previse puta sad kad se cvi oni doci u Ns i kad imam moje Novosadjane,..Nemam snage da idem ponovo.
 
Poslednja izmena:
Ako smem da primetim, ali zar vam nije bolje sem ako ne razmisljate o nekom profesionalnom bavljenju, da uzmete jezike kroz kurseve. Imate ubrzane godisnje kurseve jezika, solidno jeftine a odlicni su. a da zavrshite neshto pored jezika.

BernardBlack zeleo bih da te pitam neshto u vezi ovih kurseva koje si spomenuo/spomenula..Da li mozda znash gde ima u Bg-u i ako znash da li bi mi javio/javila???
 
Ima svuda, a pretpostavljam da su najjači (i najskuplji) u Institutu Servantes.



Nego, ne znam zašto svi (po pravilu laici) izjednačavaju studiranje jezika (da li vi uopšte znate kako se zovu ti smerovi??? Nije engleski jezik, španski jezik, blabla jezik, nego -II- i književnost) sa učenjem jezika na kursu. Studirajući jezik i književnost, vi izučavate ne samo taj strani jezik, već i književnost koja se na njemu stvarala, lingvistiku, kulturu podneblja u kom se govori, prevodilaštvo... Tako da, nema potrebe za pričanjem gluposti.
 
Jesu u Servantesu,kad sam ja otisla kod njih trazili su dal 8 ili 10 000 ne secam se al' sve mi se cini ovo drugo..Bas zbog tih stvari koje je Elektra nabrojala bih volela da studiram..Ne volim povrsne stvari,dopada mi se tako da se ulazi..In deph. Meni je problem u sustini,sto...Ja bih da studiram glumu a treba mi backup faks.Al' vec vidim mog tatu kako ce da reaguje na moj ''jak odabir'' oba zanimanja..Spanski sam mu natuknula,a glumu ne usudjujem da pomenem jos..
 

Back
Top