Koliko mladi danas putuju??

  • Začetnik teme Nera-Nera
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

Nera-Nera

Gost
Koliko ljudi od vas je stvarno u mogucnosti da poseti neke kulturne kolevke Evrope,npr. Italija,Grcka,Austrija....
Da li uspevate da svoje zelje vezane za putovanje realizujete i kako?
Mislite li da je tragicna situacija da mnogi danasnji 20-ogodisnjaci nisu mrdnuli dalje od Budimpeste u koji su isli na maturskoj ekskurziji?
 
Ja sam prilicno dosta putovala iako imam samo 20 godina,ali se slazem sa tobom da nam je situacija tragicna i da ne smemo da pomislimo da posetimo i neku od bivsih SFRj zemalja a kamoli da odemo negde dalje. Tuga.Kada vec pisem,pomenucu da sam najvise odusevljena Atinom.Pozdrav.
 
i ja sam dosta putovao, ali nas (jos godinu dve) ce da ogranicavaju vize i naravno standard. Ali, svuda ima po nesto da se vidi, zato je moje omiljeno mesto - Istocna Evropa - super je, i svakom preporucujem - Slovacka, Ceska, Poljska.... Inace putovanja sama po sebi znatno prosiruju vidike, pa bi sa nasu omladinu bilo jako dobro da pocne mnogo da putuje da udje konacno u "avanturisticki trip" (uzmes stvari, ranas, sednes u voz ili stopujes i otisao si). To bi bilo dobro da se razbije osecaj izolovanosti i konzervativizma kod nas.... A uostalom postoje 1000 kombinacija kako otici, samo treba biti vredan i naci ih. Postetite sajt ferijalnog saveta, uclanite se u neku studentsku organizaciju, devojke - budite au-pairovi..... Snadjite se!
 
I ja sam imala prilike da putujem.. ali generalno gledano, kao posledica politickog polozaja zemlje, situacija je jako losa. Moram priznati da putovanja znatno uticu na razvoj mladih ljudi i na nacin na koji dozivljavaju, ne samo sebe, vec i ljude oko sebe. Druzim se i sa mladima koji imaju prilike da putuju.. razlika je primetna... Ali, uvek postoji nacin, taktike.. sve moze da se nadje po mnogo povoljnijoj ceni.. od karata, preko smestaja, do hrane, ulaznica za muzeje itd.
 
slazem se sa svima vama. Meni je samo najjadnije sto kad nas stvarno treba da kopas i grebes da bi saznao neke stvari. Naravno da moze, kad neko ima zivaca da posle svih peripetija i mucenja na kraju i otputuje. Zasto je po svetu sve to mnogo jeftinije i pristupacnije, a oni su pri tom mnogo bogatiji od nas?
 
Anonymous:
mene mrzi da putujem.. sta bih ja radila tamo?

E upravo to.
Posto sam ja mlada, mogu da vam iz prve ruke kazem kakva je situacija.
Dobar deo ljudi ne zeli ili ih mrzi da se pomere, i uvek nadju neki izgovor (imam da ucim, posao, ispiti...).
Jedan manji deo je uvek spreman na putovanje, ali nema para.
I na kraju najredji su oni koji zele i imaju novac da putuju.
Vize su OGROMAN problem.
Ja sam zadnji put isla u Sofiju za vikend, jedva sam nasla jos 2 osobe voljne da idu.
Bilo je super i potrosila sam sve ukupno (prevoz+hrana i sitnice, smestaj je bio kod poznanika) 50 evra!
 
jok meni viza nije problem... ali ja nisam komunikativna, nemam poznanike, a i sklona sam upadanju u s*Anja ;) jedino da idem negde da nesto radim...evo bas sad trazim...a zasto mislis da su ucenje i posao izgovori? nekad je to stvarno prioritet
 
Mogu da kazem da sam prilicno putovala,s obzirom da imam samo 17 godina i to preko hora,jer moji sigurno ne bi mogli sami finansijski da izdrze.Odusevljena sam Pragom i Njujorkom.Naravno,dva potpuno razlicita sveta.U Pragu bih volela da zivim,to je bukvalno grad iz bajke,a Njujork-tamo je ludilo;zabava,nocni zivot...ali samo na neko krace vreme,nikako ne bih volela tamo da zivim. :wink: :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top