Viza i boravak u Americi

Eonwe

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima. Trazio sam najbolje mesto gde da postavim ovo pitanje u nadi da cu saznati korisne informacije koje bi mi pomogle u mojoj situaciji.
Naime, imam devojku u Americi (Florida). Ona je americki drzavljanin i zivi tamo od rodjenja. Dobro je situirana, ima svoju firmu i zadadjuje prilicno solidno ze njihove uslove itd. Stvar je da smo mi planirali da se definitivno zblizimo i eventualno stupimo u bracni kontakt, slazemo se extra i sve je sasvim okej. Ja sam zaposlen u Srbiji i imam stalni radni odnos sa prosecnom platom za nase uslove.
Moje glavno pitanje je: ako dobijem turisticku vizu i otputujem za Ameriku (sto planiram veoma uskoro).. i eventualno odlucim da se ozenim sa njom, dali je sam brak sa americkim drzavljaninom dobar osnov za dobijanje eventualne trajne boravisne dozvole i kasnije drzavljanstva? Koliko sam ja saznao, to bi bio jedan od najlaksih nacina za mene da ostanem tamo trajno. Nisam siguran koja pravila vaze za individualne drzave u Americi ali bi voleo da saznam svaku korisnu informaciju o ovome.
Hvala unapred!
 
Moj savet je da neides tamo na turisticku vizu pa da se tamo vencavate jer to nije legalno. Naravno da postoji nacina da se to tamo posle sredi i da dobijes green card ali najlaksi i najsigurniji nacin je da ona zatrazi za tebe verenicku vizu i bices tamo za nekoliko meseci i kad se tamo vencate podnosite zahtev za green card i necete imati nikakvih stresova i problema.
Evo ti adresa na kojoj imas sve informacije o verenickoj K1 vizi ili ako se vencate u Srbiji bracna K3 ili CR1 viza.
Srecno!

www.visajourney.com
 
Hvala na pomoci i korisnim informacijama. I ja sam mislio da nije zdravo ici tamo sa turistickom vizom u nameri da se ozenish. Najverovatnije ce ona doci pre i mogli bismo to da obavimo ovde i nakon toga bih verovatno ja otishao tamo.. :)
 
Hvala na pomoci i korisnim informacijama. I ja sam mislio da nije zdravo ici tamo sa turistickom vizom u nameri da se ozenish. Najverovatnije ce ona doci pre i mogli bismo to da obavimo ovde i nakon toga bih verovatno ja otishao tamo.. :)

da, najpametnije ti je da ne ides turisticki jer oni to smatraju prevarom akom se tamo ozenis! neka ona dodje ovamo i neka u ambasadi trazi za tebe verenicku vizu, tako sigurno i bez problema odlazis!!
 
Pozdrav svima. Trazio sam najbolje mesto gde da postavim ovo pitanje u nadi da cu saznati korisne informacije koje bi mi pomogle u mojoj situaciji.
Naime, imam devojku u Americi (Florida). Ona je americki drzavljanin i zivi tamo od rodjenja. Dobro je situirana, ima svoju firmu i zadadjuje prilicno solidno ze njihove uslove itd. Stvar je da smo mi planirali da se definitivno zblizimo i eventualno stupimo u bracni kontakt, slazemo se extra i sve je sasvim okej. Ja sam zaposlen u Srbiji i imam stalni radni odnos sa prosecnom platom za nase uslove.
Moje glavno pitanje je: ako dobijem turisticku vizu i otputujem za Ameriku (sto planiram veoma uskoro).. i eventualno odlucim da se ozenim sa njom, dali je sam brak sa americkim drzavljaninom dobar osnov za dobijanje eventualne trajne boravisne dozvole i kasnije drzavljanstva? Koliko sam ja saznao, to bi bio jedan od najlaksih nacina za mene da ostanem tamo trajno. Nisam siguran koja pravila vaze za individualne drzave u Americi ali bi voleo da saznam svaku korisnu informaciju o ovome.
Hvala unapred!
Gledaj ako je znas ona te moze pustiti da zivis u americi !!Dobijas i druzavljanstvo i srecno u americi FLORIDA je najlepsa drzava na svetu!!
 
Pozzich, ako mi mozete reci kako mogu doci do vize za USA?! Idem u srednju skolu, u New York-u imam prijateljicu koju bih voljela posjetiti, planiram vec duze vrijeme ali nisam mogla naci nekoga kome bih postavila ovo pitanje, jer jedni kazu ovako, drugi onako... Nadam se da cete mi pomoci, i dati mi neku adresu gdje mogu vidjeti sve uslove za vizu...
Unaprijed hvala....
pozdrav
 

Back
Top