Instalacija novog hard diska

Otiđi u control panel-performance and maintenance-administrative tools-computer management,zatim levo pod storage klikni na disk management onda u desnom donjem delu pogledaj da negde ne piše unpartition ed space ako piše onda desni klik na njega pa nešto kao make a partition ili nešto slično.
 
kako ti kazes...
samo znam, pre kad je ovaj podforum bio aktivniji kolko su se ljudi zalili i sta su ima radili po servisima..za naj obicnije stwari..;)

Citaj:
Niko ne uzima pare za tako jednostavne probleme koji se resavaju za par minuta.
O tome se radi, Ivane.

To sto neku budalu neko dere, zabole me sa oprostenjem ona stvar, da se razumemo.

Samo ti to Markoca momce odnesi kod nekoga ko se bavi time, i uci od njega.
Nediraj nista sto ne znas a moze da utice na stabilnost racunara.
 
Poslednja izmena:
@ остали
Нисте допринели решењу препирањем о сервису...

@човеку који има проблем
Ово сам изгугло за грешку коју ти избацује партишн:
#117 Partition's drive letter cannot be identified
Under OS/2, PartitionMagic must be able to find the drive letter for each partition before modifications can be made. There are various reasons why OS/2 might not be able to find a drive letter for each partition. For example, a driver on your system may change the drive letters from their defaults, or your partitions may not have serial numbers.

You may also see this error when running PartitionMagic under Windows. The solution is to run PartitionMagic from DOS or from MS-DOS mode (in Windows 95 or Windows 98). When PartitionMagic runs from DOS or from MS-DOS mode, it does not need to be able to find the drive letter for each partition. Thus, if the problem indicated by this error message is the only problem, PartitionMagic can run successfully.
Сад не знам да ли имаш флопи и да ли можеш да направиш дискете па да тако дигнеш партишн меџик... Мада ја бих покушао, под условом да поседујеш неки линукс да са њим форматирам хард диск... Пошто не би био први пут да партишн меџик закаже... Отприлике најлакше би ти било са неким убунтуом да форматираш хард диск, али у принципу може било која дистрибуција... Даље од овога никад нисам ишао у форматирању пошто је увек после неуспеха партишна нека линукс дистрибуција одрадила посао... Ти сад види шта ти одговара... Толико могу да ти помогнем наравно под претпоставком да је хард диск исправан...
 
Ploca bi trebala da prepozna HDD.Nije toliko matora.Koliko sam razumeo imas vec jedan u kompu.
Da li si probao po uputstvu BlackWolf?( START>postavke>administrativne alatke>Upravljanje racunarom>Disk Menagment> tu klikni na novi HDD i prati uputstva i formatiraj)
Nije potreban nikakav Magic.
 
@markoca
Da li si pogledao u BIOS-u kako ga on vidi?
Pri ruci sigurno imas instalacioni cd Win-a.Predpostavljam da je od celog harda uzeto samo 20 GB za jednu particiju a ostatak ne iskoristen.Izbrisi postojecu i kreiraj jednu particiju max velicine i zadaj mu da pocne install na njoj ili nekoj drugoj ako ti je ostao drugi hard,svejedno jer ces prekinuti cim izvrsi formatiranje.Trebalo bi da upali.
Nije bas profi resenje sa nekim programom bas za te stvari...ali jednostavno je za probati ;) Pozz
 
Otiđi u control panel-performance and maintenance-administrative tools-computer management,zatim levo pod storage klikni na disk management onda u desnom donjem delu pogledaj da negde ne piše unpartition ed space ako piše onda desni klik na njega pa nešto kao make a partition ili nešto slično.
Noćas sam imao isti problem sa istim diskom,jer prilikom instalacije Windowsa nisam napravio nekoliko particija,već samo jednu od 15 giga.Posle instalacije,računar pokazuje samo particiju od 15 giga,ostalo kao da ne postoji.Nervirao sam se,a onda na nekom forumu nadjem tekst sličan ovom i rešim problem.Samo što je lakše kad se ide desnim klikom na moj kompjuter/Manage/Disk Management.Videćeš u desnom prozoru da imaš particiju na disku koja nije aktivna.Klik na nju,ponudiće ti format i naziv,odradi to i imaš novu particiju.Formatiranje traje najmanje pola sata.Posle toga imaš novu particiju ,ali da te ne zbuni što kad klikneš na Moj kompjuter piše samo tekstualno E ili F,a kad klikneš na to,desno ništa ne pokazuje.To je zato što je particija prazna.Napravi novi folder u tom praznom delu i particija će dobiti drugačiji izgled.
 
*** al ga vi komplikujete. Sad ga vidi sad ga ne vidi. Sporo dize.... Gledaj BIOS...
Dobio si odgovor jos 23.05. samo te mrzi da citas.
Kod formatiranja novog diska dovoljan je i Quick format. Traje krace.
Koji windows instaliras???
Prreee XP > FAT , posle i XP> ili FAT ili NTFS
 
E moj Markoca , zar iskusan MOD kao ti ne čitaš postove odranije na hardweru i na OS-u?

Aj za instalacijuHDD-a nije trebala biti nikakva pamet , samo ga ne stavljaj na istu IDE granu sa osnovnim HDD-om , i uvek se formatira sa FULL FORMAT prvi put (znači da ne slušaš gluposti oko quick formata) , pošto je na second IDE najčešće i DVDRW moj savet je potpuno skinuti Jumpere sa njih (SA DVDRW-a i sa novoga HDD-a) da ti ne bi pravili probleme oko podizanja OS . Kao što su ti i rekli iz disc menagmenta se najlakše particioniše i formatira nov HDD.
Za instalaciju Windowsa na novi HDD prvo moraš da enabluješ "Dual Boot" , obično je to i automatski i dozvoljeno . Novi windows obavezno instaliraj na drugi HDD (pre instalacije će ti ponudi da odabereš disc i particiju) i to je to bez neke velike i preterane filozofije.
 
Disk Management se pokrece ovako: CTRL + R, ukucas diskmgmt.msc, onda OK. Tamo vidis dal javlja neparticionisan prostor (i onda ga particionises i formatiras). Hard diskovi se ne formatiraju u BIOSu. Dual Boot sluzi kada hoces da imas 2 sistema (ili vise). Licno sam imao 2 Windowsa XP (na 2 particije i kad upalim komp pita dal hocu XP ili XP:)). To se ne omogucava, oni automatski menjaju Boot ini koji ti onda prikazuje Select OS screen. Ovaj screen se moze preskociti ili mu se moze skratiti vreme sa 30 na manji broj sekundi. Za instalaciju Windowsa uvek formatiram NTFS fajl sistemom, uvek Full format particije C, nikako quick.

I pre svega napisi celu konfiguraciju kako bi mogli da ti pomognemo na pravi nacin.
 

Back
Top