Optika za karbine

SDHunter

Gost
Poruka
58
Tek sam nabavio karabin (maltene dzaba) "Zastava 8x57" i zanima me optika koja bi bila prikladna za lov u cestaru (div.svinja) i na otvorenom.Sta je varijabilna optika?Koje zrno da koristim-koliko grama?Svaka informacija je dobrodosla.
Pozdrav od Smederevca-dobar pogled!!
 
Pozdravmsto se mene tice karabin ti je odlican ja posedujem preko 12 cevi dugih,i medju njima ima 3 komada u kalibru 8x57JS. Ja naj vise koristim u takvim lovovima zrno u gramazi od 12,7 grama,optika je BUSHNELL 1,5-9x40.Naravno za svinje,za srndace koristim zastavin poluautomat 7,62x39 ili takozvanu papovku i na njemu imam BUSHNELL red dot,uvecanja od 1x30,Optiku koju bi ti preporucio da kupis je BUSHNELL,e sad koji model ti sam odluci
pozdrav
 
Mozes li da me informises sta je varijabilna optika i sta tacno znaci oznaka koju si naveo 1,5-9x40.Moze ji ona da se koristi za srndaca do 200m?
Dugujem ti poziv na divljac po tvom izboru!
Javi se.
Ja sam novi na forumu pa moji komentari kasne..znas vec, prvih 10.

Pozdrav,
 
Varijabilna da kažemo promnjljiva, tj. možeš da menjaš uvećanje na samoj optici (zumiraš sliku),sa 1,5 ćeš da ideš u lov na divlje svinje koja ti izlazi blizu i u trku, a sa 9 ćeš gadjati srndaća na 200 m i veoma lepo ćeš ga videti. X40 znači da ti je toliki ulazni da kažem objektiv, što je veći videćeš bolje što je mračnije. Imaš i promer tubusa, to je ono izmedju prednjeg i zadnjeg stakla, i on što je veći to je bolja vidljivost pri smanjenom svetlu (promer je 25 ili 30 mm).
Evo malo plastičnog objašnjenja da bi bilo jasnije, nadam se da sam bar malo pomogao!
 

Back
Top