Tragedija maminih sinova

dejadejka

Primećen član
Poruka
688
,,Neka je majka prilikom poroda-a zelela je sina-uzviknula: Kamo srece da ga ne moram roditi! Tada bih barem bila sigurna da ga nikada necu izgubiti!'' M. Kosicek ,,Antiroditelji"
Da li verujete da i u danasnjem vremenu postoji tragedija maminih sinova? Koliko su muskarci vezani za majke i koliko to moze da utice na njihov odnos sa zenom-devojkom?
 
,,Neka je majka prilikom poroda-a zelela je sina-uzviknula: Kamo srece da ga ne moram roditi! Tada bih barem bila sigurna da ga nikada necu izgubiti!'' M. Kosicek ,,Antiroditelji"
Da li verujete da i u danasnjem vremenu postoji tragedija maminih sinova? Koliko su muskarci vezani za majke i koliko to moze da utice na njihov odnos sa zenom-devojkom?

he he he...ma jok, otkud ti to*? :whistling: (:mrgreen:)

*look around...uocljivi su iz aviJona... ;)
 
Koliko god da ne žele to da priznaju ... ipak je mamina kuhinja najbolja od svih.

Mislim da su danas muškarci malo ''odvezaniji'' od svojih majki, ali majke su i dan danas ''nedokazano vezane'' za svoje ''maze''. Misle da bez njih, njihov sin ne bi umeo kašiku da opere .....
 
Majka mog bivseg je konstantno dolazila u stan (posto je imala kljuceve da bi mogla da ulazi kad nismo tu) i preuredjivala sve po kuci dok ja nisam tu...Menjala raspored, ponovo prala sudove koje sam ja oprala i takve stvari....Kao - ona zna bolje od mene, a ja nemam pojma...A da ne pricam da mi je krala sminku i parfeme, koje mi je on poklanjao...

Jednostavno je! Znam hiljadu slucajeva netrepeljivosti izmedju: snaje i svekrve kao i potencijalne snaje i potencijalne svekrve! Neke majke, jednostavno ne mogu da se pomire sa cinjenicom da su njihovi sinovi odrasli i da su se vezali za neku drugu zenu!
 
Majka mog bivseg je konstantno dolazila u stan (posto je imala kljuceve da bi mogla da ulazi kad nismo tu) i preuredjivala sve po kuci dok ja nisam tu...Menjala raspored, ponovo prala sudove koje sam ja oprala i takve stvari....Kao - ona zna bolje od mene, a ja nemam pojma...A da ne pricam da mi je krala sminku i parfeme, koje mi je on poklanjao...
i.... Pa to je vec bolest!!! Sta si uradila?!
 
Mamini sinovi - po pravilu - imaju jos neke probleme u odnosu sa zenama...Osecaju grizu savesti, na primer, kad se previshe posvete devojci ili zeni...Boje se da im se mama zbog toga ne oseca zapostavljeno...Narocito su opasne one mame koje preko sina pokusavaju da manipulisu muzevima, na primer...I izazivaju kod sina sazaljenje...Kao - ona se zrtvovala za njega, a on bi da je sada ostavi samu i tuznu i ode kod neke mladje ili neke druge zene...Jos je crnje ako su razvedene...Boje se ostavljanja, samoce...

Da, kako da ne! Vaznija mama nego buduca majka njegove dece!!!!
 
A o toj sorti je reč - što po snaji pljuje pa se s njome udružuje ako neko sa strane dira joj u najmilije : )
Ljankese....
Meni je svekrva fakultetski obrazovana, na visokoj funkciji, na nivou skroz, gradsko dete šo bi se reklo... nema veze s tom pričom... ne bi mogla da budem s njim u protivnom, nerviraju mene ti fazoni više nego što sam u stanju da volim nekog.
 
Mamini sinovi - po pravilu - imaju jos neke probleme u odnosu sa zenama...Osecaju grizu savesti, na primer, kad se previshe posvete devojci ili zeni...Boje se da im se mama zbog toga ne oseca zapostavljeno...Narocito su opasne one mame koje preko sina pokusavaju da manipulisu muzevima, na primer...I izazivaju kod sina sazaljenje...Kao - ona se zrtvovala za njega, a on bi da je sada ostavi samu i tuznu i ode kod neke mladje ili neke druge zene...Jos je crnje ako su razvedene...Boje se ostavljanja, samoce...
Ja nemam takav problem sa mamom nego sa njegovom sestrom!!! Uzas!!!!
 
Moja drugarica ima isti problem, kao ti...Nije joj lako...On i sestra vrlo privrzeni, a on, takodje, nije imao pravu vezu duze vremena i sav se posvetio sestri..."Sav" u smislu da je uvek trcao kad joj treba, kupovao joj parfeme i trista cuda...Kad je nasao devojku sa kojom ima stabilnu vezu - sestra se odmah bacila na bojkot i pokusava da ih rastavi...

Ja nemam takav problem sa mamom nego sa njegovom sestrom!!! Uzas!!!!
 
Moja drugarica ima isti problem, kao ti...Nije joj lako...On i sestra vrlo privrzeni, a on, takodje, nije imao pravu vezu duze vremena i sav se posvetio sestri..."Sav" u smislu da je uvek trcao kad joj treba, kupovao joj parfeme i trista cuda...Kad je nasao devojku sa kojom ima stabilnu vezu - sestra se odmah bacila na bojkot i pokusava da ih rastavi...
Joj, isti je problem!!! Nijedna joj nije valjala, pa ni ja!!!
 
Kod nas u Crnoj Gori, jako je izrazena ljubav izmedju majke i sina. To dobija epske dimenzije, zaista.
Nekada se u Crnoj Gori za opsovanu majku - gubila glava.
Zato u Crnoj Gori postoji ona druga varijanta psovke koja glasi " 'bem ti oca", za koju ljudi iz drugih krajeva bivse Jugoslavije misle da je, ne daj boze homoseksualna, a i logicno da je oni tesko mogu razumjeti, obzirom da ne zele kaljati ugled majke.
Dakle, istina lezi upravo u postovanju svih majki.
 

Back
Top