Tragedija maminih sinova

,,Neka je majka prilikom poroda-a zelela je sina-uzviknula: Kamo srece da ga ne moram roditi! Tada bih barem bila sigurna da ga nikada necu izgubiti!''
M. Kosicek ,,Antiroditelji"


Da li verujete da i u danasnjem vremenu postoji tragedija maminih sinova? Koliko su muskarci vezani za majke i koliko to moze da utice na njihov odnos sa zenom-devojkom?

Mislio sam da se radi o mnogo boljoj knjizi. Dugo mi se kiselila na polici pokušao sam da je pročitam, ali nije zadovoljila moje kriterije.
 
Mada nesto mi se cini da su najstabilniji i najbolji ljudi koji ni ne odrastu sa roditeljima.:)

Ja sam uvek tvrdila da je najbolje naci decka iz Zvecanske :D.

Nego, ja ne kapiram postavku "mamin sin" niti cu je ikad ukapirati. Izgleda mi kao omiljena konstrukcija posesivnih pa ostavljenih devojaka. Pa mamin je i tatin, ko sto smo mi i mamine i tatine. Mozda gresim, ali nesto ne verujem da je samo do tih mama.
I moja svekrva je prilicno posesivna ali ja se ne osecam da mi otima muza niti da je on "mamin sin" ako je s vremena na vreme pusti da se ponasa kao mama. :roll:.
Otima se da mu opere gace? Neka, bice manje posla za nas a i ako zeli da se oseca korisno, taman ce i da bude.
Sto neke zene to osecaju kao ugrozavanje svoje teritorije?
 
Ja sam uvek tvrdila da je najbolje naci decka iz Zvecanske :D.

Nego, ja ne kapiram postavku "mamin sin" niti cu je ikad ukapirati. Izgleda mi kao omiljena konstrukcija posesivnih pa ostavljenih devojaka. Pa mamin je i tatin, ko sto smo mi i mamine i tatine. Mozda gresim, ali nesto ne verujem da je samo do tih mama.
I moja svekrva je prilicno posesivna ali ja se ne osecam da mi otima muza niti da je on "mamin sin" ako je s vremena na vreme pusti da se ponasa kao mama. :roll:.
Otima se da mu opere gace? Neka, bice manje posla za nas a i ako zeli da se oseca korisno, taman ce i da bude.
Sto neke zene to osecaju kao ugrozavanje svoje teritorije?

Mislim da imaš pogrešnu predstavu toga šta je "mamin sin"... Nije to ta priča koju ti navodiš..
Mamini sinovi su oni koji nisu sposobni da sami urade nešto, nego se podrazumeva da će to da uradi njihova žena ili devojka, a zato što je mama njega tako naučila.. Uglavnom su užasno sebični, nisu sposobni da žive sami, nisu samostalni u odlučivanju iako prividno jesu... Jednom rečju, razmaženi, dosadni nesposobnjakovići.. Nema to veze sa tim što mama ponekada pomaže...
Doduše, da si srela jednog takvog, bilo bi ti jasno šta je mamin sin ;)
 
Pa ja sam i mamin sin i nesposobnjakovic, a opet niti ce majcinsko i ocevo misljenje da mi kroji bilo koji stav, osim kroz diskusiju , kao predlog.
A nesposobljakovic sam iz razloga sto mi nikako uz kozu ne ide ni uvlacenje ni ucenjivanje, tako da se i po tudjim i po mojim kriterijumima , realno ostvareno ne poklapa sa potencijalima.....sposoban nesposobljakovic....

I mogu da se kladim da bih vecini izgledao kao mamin sin...

Cim mi krenu neke moderne fazone siske miske....odmah postanem flegma koji postuje tudju slobodu ali ne da u svoju...sto je idealno za egovirtuelnu ocenu "ma mamin sin" " misli da sam mu ja kao mama , hoce da kuvam, al se zajebo"....

A nisam nesto liberalan ni prema saraj varaj , al se kuci vrati....sto u realnosti nije bas retka situacija, dok su ovde sve svetice, pa necemo da ih diramo....
 
Gledam onu humoristicku seriju i setim se jedne poznanice koja mi se stalno nabacivala za vezu , ali joj je prijao i kres...

Ona je imala takav stav.....
Posvadja se bez veze sa nekim i onda ocekuje da joj ja branim stanoviste...
Bas kao u seriji kad se zainati zena da obori zelje trenera dece koji zahteva bas hranu sa spiska...
A ona ne vidi razlog za postovanje tog spiska i posvadja se sa trenerom...
I onda ocekuje da joj muz drzi stranu kad krenu komplikacije....

I takve postanu majke....

I devojke....
 
U valjevu sam video resenje, gde se ona uvek slaze kad su stani pani situacije znaci u sekundi, ali ako nesto treba da se odlucuje, onda nema bez senata.....dakle zajedno odlucuju , cak vise ona, a apsolut joj je u kuhinji i strateskim ulaganjima, tu ima +++ dok on ima + i ++ respektivno...
 
Jeste gledali danas Sex and the city? Tu imate pravi primer mama-domine i sina koji ne ume da se izbori. Tek da se zna šta su mamini sinovi i šta izazoiva tu "pojavu", onako, na primeru. Na kraju krajeva, knjiga je autobiografske prirode.
 
Ja sam uvek tvrdila da je najbolje naci decka iz Zvecanske :D.

Nego, ja ne kapiram postavku "mamin sin" niti cu je ikad ukapirati. Izgleda mi kao omiljena konstrukcija posesivnih pa ostavljenih devojaka. Pa mamin je i tatin, ko sto smo mi i mamine i tatine. Mozda gresim, ali nesto ne verujem da je samo do tih mama.
I moja svekrva je prilicno posesivna ali ja se ne osecam da mi otima muza niti da je on "mamin sin" ako je s vremena na vreme pusti da se ponasa kao mama. :roll:.
Otima se da mu opere gace? Neka, bice manje posla za nas a i ako zeli da se oseca korisno, taman ce i da bude.
Sto neke zene to osecaju kao ugrozavanje svoje teritorije?

Ma nije to mamin sin, već onaj koji ne može da prošeta dete jer je umoran, a kada ga mamica u sred najslađe dremke probudi da joj donese nešto iz podruma, skače i leti, iako je maman mogla to baš i da uplanira kada je njemu zgodno, nije hitan slučaj. A kada ga draga zamoli nešto da joj pomogne, onda je lenja, a ako mu predoči da maman nije lenja, onda joj kaže: "zašto ti mrziš moju mamu, šta ti je uradila?":dash:
 

Back
Top