Tragedija maminih sinova

ja sam bila u vezi s jednim italijanom maminim sinom :)
sef odreda u finansijskoj policiji,36 godina
njegov brat ima neku mikrofirmu,nesto sa kompovima,ne secam se,37 god
obojica imaju devojke
spavaju u istoj sobi:eek:
dve prazne gajbe(jednu stefano nasledio od babe,drugu roditelji kupili aldu da ima i on gde da zapocne zivot) koje sluze eto da privedu ribu na sex jer mama ne dozvoljava da dovode devojke u stan a njih dvojica zive u istoj sobi
znaci boles'
kad sam ga pitala sto ne ode u svoj stan kaze "pa znas ne bih znao npr koje kese za usisivac da kupim,pa ko ce da tegli to,ko ce da pere sudove.a i ujutro jedva se razbudim pa me mama zove i donese mi kapucino u krevet,toga bih morao da se odreknem"
ja rekoh begaj hanibal77 ovo nisu cista posla:thumbdown:
pa vi recite da zive 40 god s roditeljima zato sto nemaju love
 
ja sam bila u vezi s jednim italijanom maminim sinom :)
sef odreda u finansijskoj policiji,36 godina
njegov brat ima neku mikrofirmu,nesto sa kompovima,ne secam se,37 god
obojica imaju devojke
spavaju u istoj sobi:eek:
dve prazne gajbe(jednu stefano nasledio od babe,drugu roditelji kupili aldu da ima i on gde da zapocne zivot) koje sluze eto da privedu ribu na sex jer mama ne dozvoljava da dovode devojke u stan a njih dvojica zive u istoj sobi
znaci boles'
kad sam ga pitala sto ne ode u svoj stan kaze "pa znas ne bih znao npr koje kese za usisivac da kupim,pa ko ce da tegli to,ko ce da pere sudove.a i ujutro jedva se razbudim pa me mama zove i donese mi kapucino u krevet,toga bih morao da se odreknem"
ja rekoh begaj hanibal77 ovo nisu cista posla:thumbdown:
pa vi recite da zive 40 god s roditeljima zato sto nemaju love
Хани, код Италијана има регистровано највише едиповаца.
Италијанке су ужасно доминантне мајке.
 
Vidim ja da sam mnogo toga propustila! Razumem ja sve, istoriski aspekt, privrzenost, sve, sve... Ali... Pre sadasnjeg decka sam bila u vezi sa deckom 2 godine! samo cu reci: za te dve godine NIKADA NISAM popila kafu sa njegovom majkom iako sam bila cest gost u kuci!
Ja sam dete razvedenih roditelja, nisam rasla sa ocem i sada trazim sigurnost u muskarcu pored sebe! Mamin sin mi ne treba! Ne znam da li mozda moram da postavim drugaciji kriterijum pri odabiru muskaraca-da trazim nekoga ko je imao istu sudbinu kao ja, po mogucnosti da je rastao bez majke? Ne znam, nisam pametna!!!!:D
 
Joj, to sa Italijanima i njihovim mamama je strašno. Ispada da svaka Italijanka koja ima sina sprema najbolju pastu na svetu! Ali što neko reče, teško je povući crtu i tačno razlikovati edipovce od jednostavno razmaženih tipova. I ne treba prevideti činjenicu da često i očevi takav primer daju svojim sinovima. Moj svekar (neću reći pokojni jer verovatno gori u paklu) je mom mužu još kao klincu rekao "Kad se skupi više žena na jednom mestu, ti se pokupi, idi odatle, nemaš tu ništa ppametno da čuješ"! I on je video da je njegov tata poštovan i cenjen član društva, da njemu prodavačice izlaze u susret i pokazuju mu lepše farmerke/patike/šta jednog balavca interesuje... I nesvesno je taj model i prihvatio. Krio je to kao zmija noge sve dok sam još uvek mogla da se krećem od stomaka. Pa nek' mi neko posle kaže "intelektualci"! :thumbdown:
 
Joj, to sa Italijanima i njihovim mamama je strašno. Ispada da svaka Italijanka koja ima sina sprema najbolju pastu na svetu! Ali što neko reče, teško je povući crtu i tačno razlikovati edipovce od jednostavno razmaženih tipova. I ne treba prevideti činjenicu da često i očevi takav primer daju svojim sinovima. Moj svekar (neću reći pokojni jer verovatno gori u paklu) je mom mužu još kao klincu rekao "Kad se skupi više žena na jednom mestu, ti se pokupi, idi odatle, nemaš tu ništa ppametno da čuješ"! I on je video da je njegov tata poštovan i cenjen član društva, da njemu prodavačice izlaze u susret i pokazuju mu lepše farmerke/patike/šta jednog balavca interesuje... I nesvesno je taj model i prihvatio. Krio je to kao zmija noge sve dok sam još uvek mogla da se krećem od stomaka. Pa nek' mi neko posle kaže "intelektualci"! :thumbdown:

ma kakvi intelektualci, to nema nikakve veze, sa tim stvarima, sasvim je sve jedno
da li je orač i doktror nauka, ono što ga je mama naučila to je zakon u najvećem
broju slučajeva.....da li ste čuli da su "sigrune ženske kuće", prepune zena koje
jednako biju i zidari i "intelektualci"..toga nema u knjigama, to je život, a ovo je
Balkan, i sve što se vekovima radilo, radi se i danas...ženi je mesto u kući, uz
decu, svekra i svekrvu kada su bolesni..da ih neguje jer oni na to imaju svo pravo
dali su joj sina, svoga mezimca.....nikad se to neće promeniti, prosto mi je nekad
milo kada čujem ovu novu generaciju kad kažu da im na pamet ne pada da se
udaju..samo da bi služile nekog maminog mezimca ili titrale svekrvi m..a....:nono:

nekad se pitam kuda ide ovaj svet, i kakva crna Evropa, ma nepomože nama
niko.....čim se neka pobuni protiv toga jednostavno je proglase ludom, nevaspitanom,
drskom.......ma hiljadu epiteta će joj prišiti, sve praveći se da nemaju poima šta joj
bi pa pokaza zube..........:dontunderstand:
 
ja sam bila u vezi s jednim italijanom maminim sinom :)
sef odreda u finansijskoj policiji,36 godina
njegov brat ima neku mikrofirmu,nesto sa kompovima,ne secam se,37 god
obojica imaju devojke
spavaju u istoj sobi:eek:
dve prazne gajbe(jednu stefano nasledio od babe,drugu roditelji kupili aldu da ima i on gde da zapocne zivot) koje sluze eto da privedu ribu na sex jer mama ne dozvoljava da dovode devojke u stan a njih dvojica zive u istoj sobi
znaci boles'
kad sam ga pitala sto ne ode u svoj stan kaze "pa znas ne bih znao npr koje kese za usisivac da kupim,pa ko ce da tegli to,ko ce da pere sudove.a i ujutro jedva se razbudim pa me mama zove i donese mi kapucino u krevet,toga bih morao da se odreknem"
ja rekoh begaj hanibal77 ovo nisu cista posla:thumbdown:
pa vi recite da zive 40 god s roditeljima zato sto nemaju love

FUUUUUJJJJJ
KAKO SI MOGLA SA MURIJASHEM:rtfm:
:smajlikojipovraca:
 
Joj, to sa Italijanima i njihovim mamama je strašno. Ispada da svaka Italijanka koja ima sina sprema najbolju pastu na svetu! Ali što neko reče, teško je povući crtu i tačno razlikovati edipovce od jednostavno razmaženih tipova. I ne treba prevideti činjenicu da često i očevi takav primer daju svojim sinovima. Moj svekar (neću reći pokojni jer verovatno gori u paklu) je mom mužu još kao klincu rekao "Kad se skupi više žena na jednom mestu, ti se pokupi, idi odatle, nemaš tu ništa ppametno da čuješ"! I on je video da je njegov tata poštovan i cenjen član društva, da njemu prodavačice izlaze u susret i pokazuju mu lepše farmerke/patike/šta jednog balavca interesuje... I nesvesno je taj model i prihvatio. Krio je to kao zmija noge sve dok sam još uvek mogla da se krećem od stomaka. Pa nek' mi neko posle kaže "intelektualci"! :thumbdown:

pa dobro mu je i rekao:)))
 
Izgleda da je to pan-mediteranizam? Na kraju krajeva, i Crna Gora izlazi na Jadransko more koje ništa drugo nego zaliv Sredozemnog mora.

svekrva ionako rikne na kraju - samo treba bit...strpljiva 8)
i naravno, "dopustiti" najdrazoj mami da kuva, pere sudje, prozore, usisava...dok ti lakiras notke...sve ima svoj radni vijek... :mrgreen:

inace, u Dalmaciji je to cesto bas bas zabavno gledati - kad se nadju dvije ravnopravne rospije;
majka i nevista pa kad pocne suptilno/seljacki letjet perje...:klap:

ps mada, ja nisam narocito...strpljiva
tako da...8)
 
Auuu, kakav prikaz nezdravih zenskih psihologija.....tj licnosti.......

Sta trazite , to i nalazite....
Tesko da neki tatin sin hoce da ne komentarise bar jednom vase kreveljenje....koje se verovatno desava , inace bi bar slucajno , ali ipak uspele da zadrzite i tog tatinog sina....

Od stotinak ljudi kojima znam majke, i koje znam kako se ponasaju u vezi sa devojkama, mozda je jedan pravi mamin sin , a drugi je razmazen u smislu bilo ko da mu sredjuje za njim.....mama tu ne postoji kao autoritet....
Ups , znam i dvojicu koji su tatine maze, tj tata je toliki autoritet da ne smeju nista da pisnu....

A mamin sin mi nije eliminatorna karakteristika kod poznavanja i druzenja (dobro , nece u ekipu za lov , ali na plivanje, kosarku, u kafanu moze).

Naravno mislim da je decije da se ceo muskarac krsti maminim sinom , ako mu idealna kompozicija "moj zivot" u nekim detaljima lici na roditeljsku porodicu.......To mi je ispod granice da objasnjavam, jer obicno je tu u pitanju upravo mamina maza , ali sa suprotne strane.....

Da, treba razlikovati razmaženog čoveka, i "maminog sina", to ni približno nije isto! Razmaženi je sebičan, i traži slugu, kao što i mamu smatra za sluškinju (sama je kriva, ne žalim nju, već njega), takvih je baš dosta, ali ni žene ne zaostaju baš mnogo. A "mamin sin" uopšte ne mora biti ni lenčuga, ni razmažen, ni tražiti sluge, već je njegova mama svetica, ma šta radila, i on živi samo da njoj ugodi, a druge žene su za njega nužno zlo, jer mama ne može baš sve da mu pruži. On ima "jadnu mamu, toliko se žrtvovala za njega", a u stvari sebičnu spodobu, kreirala sebi muškarca koji će biti u njenoj vlasti dok je živa, što nije mogla da postigne sa mužem.
 
svekrva ionako rikne na kraju - samo treba bit...strpljiva 8)
i naravno, "dopustiti" najdrazoj mami da kuva, pere sudje, prozore, usisava...dok ti lakiras notke...sve ima svoj radni vijek... :mrgreen:

inace, u Dalmaciji je to cesto bas bas zabavno gledati - kad se nadju dvije ravnopravne rospije;
majka i nevista pa kad pocne suptilno/seljacki letjet perje...:klap:

ps mada, ja nisam narocito...strpljiva
tako da...
8)

Tako da si je roknula? :lol: A što se tiče dalmatinskih rospija i torokuša, priča nam prijateljica sa Iža o nekih 5-6 baba koje stoje u krugu, pričaju u glas i svaka svaku čuje. :dontunderstand:
 

Back
Top