Tragedija maminih sinova

ljudi moji ovo je priča bez početka i kraja...svi sve već znamo i opet se nerviramo,
kao nešto smo iznenađeni, ma nikad se oni ne odlepe od svoje mamice, čaki i
kad tvrde stopostotno, da su sasvim zreli, odrasli i mogu sami sa svojom
partnerkom kroz život...nije tačno, lažu u 99,9% slučajeva...jednostavno neće
da priznaju da im to odgovara, da budu centar sveta i kod žene (devojke) i kod
mame dok je god živa....zašto ti se odricali te pažnje, gde su od svitanja do
sumraka oni sve i svja za onu koja ih je donela na svet i "mučila" se onoliko da
ih odhrani...tralalala.....:dash:

neki jednostavno samo to bolje kriju i veštiji su u tome, a neki ne...eto vam jedan
prost primer...ili bolje rečeno pitanje, pa ako vam nije teško bar razmislite o njemu...
sa koliko godina decak nauči da veže pertle, a sa koliko devojčica?...sa koliko
godina dečak nauči sam da se okupa i sredi za krevet a sa koliko devojčica?

rekoh jedno ispade dva, ma moglo bi ih biti milion, a zašto je to tako? recimo zato
što je normalno da devojčice sve znaju jer zaboga one će biti žene i majke, pa treba
da nauče, a on je mali i ima vremena...kad poraste naučiće neka ga sad je maaallliiiiiiiiiiii.......:dash::dash::dontunderstand:
Nisi bas osvijetlila problematiku iz svih uglova...
evo, samo da te malo usmjerim... U USA ljudi se u glavnom osamostaljuju sa 18 godina i odlaze od kuce. Naravno imaju zaposlenja, imaju pristojne plate od kojih mogu da zive, imaju kredite pod povoljnim uslovima i josh sijaset stvari koje ovdje na Balkanu objektivno - NEMAMO (ogromna vecina).
 
Pile Babino,
znam da smo RAVNOPRAVNI polovi. Ali muzxjak je taj koji bira svoje staniste, a vi, kao zxenke ste tu da slijedite svoje predvodnike.
Ne zelim da budem shvacen pogresno. Jednostavno zelim da svedemo stvari na ravan zivotinje, jer ipak smo inteligentni predstavnici jedne od njih.

sta da ti kazem cizmice sem da tu kategorizaciju muzjak,staniste,zxenke i predvodnici mogu da zamislim u nekoj hordi ili nizoj drustvenoj zajednici ili zivotinjskom svetu...u svakom slucaju ne svidja mi se i ne prihvatam takvo misljenje sto se mene tice...
i samo da dodam ako vec tako moramo da gledamo na stvari da bi mogla da ti se obratim----nijedna zivotinja (muzjak ili zenka) nece odabrati ni staniste niti bilo sta drugo na stetu svojeg potomstva i zajednice...:) i da se nadovezem da ne razumem sta si hteo da mi uputis...kakve sve to veze ima sa onim sto sam ja rekla???...:)
 
ljudi moji ovo je priča bez početka i kraja...svi sve već znamo i opet se nerviramo,
kao nešto smo iznenađeni, ma nikad se oni ne odlepe od svoje mamice, čaki i
kad tvrde stopostotno, da su sasvim zreli, odrasli i mogu sami sa svojom
partnerkom kroz život...nije tačno, lažu u 99,9% slučajeva...jednostavno neće
da priznaju da im to odgovara, da budu centar sveta i kod žene (devojke) i kod
mame dok je god živa....zašto ti se odricali te pažnje, gde su od svitanja do
sumraka oni sve i svja za onu koja ih je donela na svet i "mučila" se onoliko da
ih odhrani...tralalala.....:dash:

neki jednostavno samo to bolje kriju i veštiji su u tome, a neki ne...eto vam jedan
prost primer...ili bolje rečeno pitanje, pa ako vam nije teško bar razmislite o njemu...
sa koliko godina decak nauči da veže pertle, a sa koliko devojčica?...sa koliko
godina dečak nauči sam da se okupa i sredi za krevet a sa koliko devojčica?

rekoh jedno ispade dva, ma moglo bi ih biti milion, a zašto je to tako? recimo zato
što je normalno da devojčice sve znaju jer zaboga one će biti žene i majke, pa treba
da nauče, a on je mali i ima vremena...kad poraste naučiće neka ga sad je maaallliiiiiiiiiiii.......:dash::dash::dontunderstand:

ono sto ti afrodita kazes je da je neminovno da jedan musakrac odraste u maminog sina...mislim sto tupite mozak velicanjem zenki odnosno muzjaka (kako to cizmica kaze)...i kakve to veze ima sa temom...ja skoro svaki dan razmisljam kako cu ja to da izvedem, kao majka muskog deteta...a sigurno je da zelim da imam jedan otvoren i prvrzen odnos sa detetom...ne bih da "tragediju maminih sinova" shvatim kao neminovnost, zato sto bi to jednim delom, mene cinilo zlom svekrvom, a nekome bi moj sin bio tragican...mislim da je dovoljno sto mislim da ono sto je ispred mene (novi zivot) i sto je od mene dato (moj sin jel te), treba uvek da bude ispred mene... i da bar zato biti manje nakaradna svekrva...
 
Nisi bas osvijetlila problematiku iz svih uglova...
evo, samo da te malo usmjerim... U USA ljudi se u glavnom osamostaljuju sa 18 godina i odlaze od kuce. Naravno imaju zaposlenja, imaju pristojne plate od kojih mogu da zive, imaju kredite pod povoljnim uslovima i josh sijaset stvari koje ovdje na Balkanu objektivno - NEMAMO (ogromna vecina).

sta da ti kazem cizmice sem da tu kategorizaciju muzjak,staniste,zxenke i predvodnici mogu da zamislim u nekoj hordi ili nizoj drustvenoj zajednici ili zivotinjskom svetu...u svakom slucaju ne svidja mi se i ne prihvatam takvo misljenje sto se mene tice...
i samo da dodam ako vec tako moramo da gledamo na stvari da bi mogla da ti se obratim----nijedna zivotinja (muzjak ili zenka) nece odabrati ni staniste niti bilo sta drugo na stetu svojeg potomstva i zajednice...:) i da se nadovezem da ne razumem sta si hteo da mi uputis...kakve sve to veze ima sa onim sto sam ja rekla???...:)
Evo ti odgovor koji poslah Afroditi (povise tvog citata). Mislim da ce ti biti jasno.

E, bas mi je milo da pripadash rasi o kojoj imas visoko mishljenje. :rotf:

ps
Da li se nesto promijenilo u organizaciji drustvenim zajednicama u posljednjih 2000 godina? :dontunderstand:
 
Evo ti odgovor koji poslah Afroditi (povise tvog citata). Mislim da ce ti biti jasno.

E, bas mi je milo da pripadash rasi o kojoj imas visoko mishljenje. :rotf:

ps
Da li se nesto promijenilo u organizaciji drustvenim zajednicama u posljednjih 2000 godina? :dontunderstand:

bas razmisljam da li da ulazim u dalju polemiku sa tobom, a primecujem da te sve manje razumem i da dosta nepovezano pricas i da donosis oprecne zakljucke...i moram da ponovim- kakve to ima veze sa temom -mislim na tvojih par zadnjih postova...:)
 
bas razmisljam da li da ulazim u dalju polemiku sa tobom, a primecujem da te sve manje razumem i da dosta nepovezano pricas i da donosis oprecne zakljucke...i moram da ponovim- kakve to ima veze sa temom -mislim na tvojih par zadnjih postova...:)
Sto smo se vise uzvinuli u toliko manji izgledamo onima koji nisu sposobni da lete.
Vidim da jako tesko mozes citati "izmedju redova"....
 
Kod nas u Crnoj Gori, jako je izrazena ljubav izmedju majke i sina. To dobija epske dimenzije, zaista.
Nekada se u Crnoj Gori za opsovanu majku - gubila glava.
Zato u Crnoj Gori postoji ona druga varijanta psovke koja glasi " 'bem ti oca", za koju ljudi iz drugih krajeva bivse Jugoslavije misle da je, ne daj boze homoseksualna,
a i logicno da je oni tesko mogu razumjeti, obzirom da ne zele kaljati ugled majke.
Dakle, istina lezi upravo u postovanju svih majki.

:rotf::rotf::rotf: O tome je u Nacionalnom parku Srbija pisao Mićko LJubičić! "Da*ebeoca, na šarlatinskom tatus coitus, inače izraz vrhunskog poštovanja nečije majke.

Ili ono "Ko ******, oca vi očinjeg?!"

Izvini, bilo je jače od mene.
 
Sto smo se vise uzvinuli u toliko manji izgledamo onima koji nisu sposobni da lete.
Vidim da jako tesko mozes citati "izmedju redova"....

sta da ti kazem sem da sam ja, pripadnik ljudske rase, naucila da citam redove, slova...uostalom na forumu smo gde necu da razbijam glavu tvojom poezijom brate ups izvni muzjaku/zenko...ne vidim ni zasto pokusavas da potenciras neku svoju superiornost...ako zelis da diskutujes na temu izvoli i budi razuman, ako ne mani se...ja nisam dosla ni na takmicenje, ni na testiranje...:)
 
:kiss: Sjajno. Vidim da me bar neko moze ukapirati ;)

Pa dobro, sad si malo ironičan?

Zar nemate utisak da ovakva tema već postoji i to kao lepljiva? (da budem iskrena, nisam je čitala, mnogo je strana otkucano a i moja svekrva je umrla.) Sve se svodi na jadne snaje, nesnađene muževe i zle svekrve i zaove. A sve to se svodi na naše životinjske korene. Recimo, kod merkata, mrmota i još nekih vrsta gde je uređenje čopora matrijarhalno, samo alfa-ženka se pari i donosi mlade na svet. Kod većine pasa je na snazi patrijarhat i tu se pare samo alfe, tata-vuk i mama-vučica. I opet mama, ako neka druga ženka ostane skotna, ona biva ili tučena sve dok ne pobaci ili isterana iz čopora a sama nema šanse da preživi. Na kraju se slažem sa Čizmicom da su to samo atavizmi, ma koliko se mi busali u grudi da nismo životinje, da smo razumna bića... Nijedan Italijan neće priznati da ijedna žena sprema pastu bolje od njegove mame jer je tako naučen a i da nije, genetika je čudo! Jednostavno smo tako "isprogramirani" kad je Majka Priroda kreirala svet. Ili Bog Otac, šta kome više odgovara. Ja sam za sredinu, nasledili smo po polovinu gena od oba roditelja.
 
Pa dobro, sad si malo ironičan?

Zar nemate utisak da ovakva tema već postoji i to kao lepljiva? (da budem iskrena, nisam je čitala, mnogo je strana otkucano a i moja svekrva je umrla.) Sve se svodi na jadne snaje, nesnađene muževe i zle svekrve i zaove. A sve to se svodi na naše životinjske korene. Recimo, kod merkata, mrmota i još nekih vrsta gde je uređenje čopora matrijarhalno, samo alfa-ženka se pari i donosi mlade na svet. Kod većine pasa je na snazi patrijarhat i tu se pare samo alfe, tata-vuk i mama-vučica. I opet mama, ako neka druga ženka ostane skotna, ona biva ili tučena sve dok ne pobaci ili isterana iz čopora a sama nema šanse da preživi. Na kraju se slažem sa Čizmicom da su to samo atavizmi, ma koliko se mi busali u grudi da nismo životinje, da smo razumna bića... Nijedan Italijan neće priznati da ijedna žena sprema pastu bolje od njegove mame jer je tako naučen a i da nije, genetika je čudo! Jednostavno smo tako "isprogramirani" kad je Majka Priroda kreirala svet. Ili Bog Otac, šta kome više odgovara. Ja sam za sredinu, nasledili smo po polovinu gena od oba roditelja.
Da ne ispadne po onoj " Ti meni serdare a ja tebi - vojvodo"...
Ponovo se zahvaljujem na razumijevanju, vjerovatno iz prostog razloga sto si udata isto kao sto sam i ja ozenjen, tako da razumijes stvari koje su postavljene iz zenskog ugla.
Izgleda da neka saznanja dolaze s godinama, dja'o bi ga znao.
 
Previse zuci se imam utisak izlilo na ovoj temi.
Cinjenica je da u nasoj sredini majke razmaze musku decu preko svake mere
Ali, nemojte odmah drvlje i kamenje.
Ovde je musko dete stolecima bilo odvodjeno u janicare, odvodjeno u ratove, nije docekivalo ni da se ozeni, nije docekivalo ni da vidi svoju decu, odlazilo od kuce da se nikad ne vratii to ne treba gubiti iz vida. To je prosto neko kolektivno secanje i mislim da je to dobrim delom razlog sto majke sinove vise paze.
Moja baba nije zapamtila oca jer se nije vratio iz I sv. rata.
Moja majka nije zapamtila oca jer je umro neposredno po njenom rodjenju, a od posledica rata.
Istina, preteruje se u toj paznji, zastiti i tretiranju odraslih muskaraca kao male dece.
To i mene licno neopisivo nervira.
Vidjao sam majke koje svoju "decu" od 40 godina maze, paze, stite i tretiraju kao bebe.
Jos je bedije sto ti ljudi vrlo rado i sa velikim uzivanjem pristaju na taj odnos.
O njima mislim sve najgore. To su ljudi nesposobni da budu neciji muzevi, neciji ocevi i neciji zivotni drugovi. I nikad nece biti.
A znam da zene gotovo uvek vise vole da prvo rode musko dete nego zensko.
Ukljucujuci i moju zenu.

A resenje.....bojim se da ga nema.
Odrastao muskarac koji ne ume da odvoji ljubav prema zeni koja ga je rodila, od ljubavi prema zeni koja ce mu roditi , sam ce snositi posledice svoje nezrelosti onda kad ostane sam kao panj.
 
Previse zuci se imam utisak izlilo na ovoj temi.
Cinjenica je da u nasoj sredini majke razmaze musku decu preko svake mere
Ali, nemojte odmah drvlje i kamenje.
Ovde je musko dete stolecima bilo odvodjeno u janicare, odvodjeno u ratove, nije docekivalo ni da se ozeni, nije docekivalo ni da vidi svoju decu, odlazilo od kuce da se nikad ne vratii to ne treba gubiti iz vida. To je prosto neko kolektivno secanje i mislim da je to dobrim delom razlog sto majke sinove vise paze.
Moja baba nije zapamtila oca jer se nije vratio iz I sv. rata.
Moja majka nije zapamtila oca jer je umro neposredno po njenom rodjenju, a od posledica rata.
Istina, preteruje se u toj paznji, zastiti i tretiranju odraslih muskaraca kao male dece.
To i mene licno neopisivo nervira.
Vidjao sam majke koje svoju "decu" od 40 godina maze, paze, stite i tretiraju kao bebe.
Jos je bedije sto ti ljudi vrlo rado i sa velikim uzivanjem pristaju na taj odnos.
O njima mislim sve najgore. To su ljudi nesposobni da budu neciji muzevi, neciji ocevi i neciji zivotni drugovi. I nikad nece biti.
A znam da zene gotovo uvek vise vole da prvo rode musko dete nego zensko.
Ukljucujuci i moju zenu.

A resenje.....bojim se da ga nema.
Odrastao muskarac koji ne ume da odvoji ljubav prema zeni koja ga je rodila, od ljubavi prema zeni koja ce mu roditi , sam ce snositi posledice svoje nezrelosti onda kad ostane sam kao panj.
LYON,
Vrlo lijep tekst. Osvijetlio si problematiku iz jos jedno ugla. Svi smo mi konglomerat necijih gena koji su se modifikovali vremenom (vjekovima).

Kod nas (u Crnoj Gori) je poznato i zxrtvovanje (ne bukvalno) sestre prema svojoj braci, kada recimo, sestra ostane da cuva staru majku a braca odu i formiraju svoju srecu, svoju porodicu. Zar i to nije jedan od divnih primjera postovanja svojih bliznjih? U stvari, ja takve zene ne mogu nazvati zenama u klasicnom smislu. To su heroji... Ej... zrtvovati svoju srecu, zivot, buducnost radi brata ili brace. Sasvim svejedno. Razmislimo malo.

ps
Bojim se da neko ovo ne shvati na pogresan nacin.
 
Poslednja izmena:
moram da se jako, vrlo, veoma slozim da je ovo hiljadu i prva varijacija na lepljivu temu, ali je razlika u dva muska piskarala...i da ne znam da li se radi o zivotinjskim korenima ili kolektivnom secanju ili nazovite to kako god hocete, ali imam svest, koliku toliku o tome sta kako treba raditi i naci sredinu pa zato moram da potpisem sta je lyon zapisao
 
LYON,
Vrlo lijep tekst. Osvijetlio si problematiku iz jos jedno ugla. Svi smo mi konglomerat necijih gena koji su se modifikovali vremenom (vjekovima).

Kod nas (u Crnoj Gori) je poznato i zxrtvovanje (ne bukvalno) sestre prema svojoj braci, kada recimo, sestra ostane da cuva staru majku a braca odu i formiraju svoju srecu, svoju porodicu. Zar i to nije jedan od divnih primjera postovanja svojih bliznjih? U stvari, ja takve zene ne mogu nazvati zenama u klasicnom smislu. To su heroji... Ej... zrtvovati svoju srecu, zivot, buducnost radi brata ili brace. Sasvim svejedno. Razmislimo malo.

ps
Bojim se da neko ovo ne shvati na pogresan nacin.

ja mislim da se ozbiljno treba pribojavati za to o cemu pises....kakve to veze ima sa tragedijom maminih sinova??? sa krivim svekrvama, jadnim snajama i nepronadjenim muzevima - (morala sam da citiram mimi's mom)...ispravka nesnadjenim muzevima
 
Pretendent na mesto moje buduce svekrve, tj. Njegova cenjena mama, je pre neki dan, da on ne bi izasao samnom, pokvasila sve njegove gace, kad ih je trazio nakon tusiranja. Mislim da sam ovo vec pisala na nekoj temi, ali je ostavilo takav tragikomican utisak na mene da jednostavno moram da se ponovim.
 
ja mislim da se ozbiljno treba pribojavati za to o cemu pises....kakve to veze ima sa tragedijom maminih sinova??? sa krivim svekrvama, jadnim snajama i nepronadjenim muzevima - (morala sam da citiram mimi's mom)...ispravka nesnadjenim muzevima
Pile Babino,
izvini, ali vjerujem da nisi pazxljivo citala ono o cemu sam pisao u predhodnim postovima. Mozda bi bilo dobro da lagano procitas i iskristalisesh svoje mishljenje. Ishitrenost ne vodi nikuda i ako znam da ne pripadash "plemenski hordama" kojima ja pak pripadam, vec pripadas normalnom, avangardnom svijetu.

Ja sam zelio da faktima pokazem, iz muskog ugla shvatanje i ulogu majke.
Postujem te, jer si vjerovano udata i vjerovatno majka, vrlo mada majka. Ne znam da li imas djecu i ako imas da li imas sina? Ako imas vidjecemo koliko ce tvoje dijete biti u mogucnosti da se osamostali, naravno ako ti i tvoj suprug ne spadate u kategoriju ljudi sa dubokim dzxepovima. Ako spadate u tu kategoriju to ide jos vise u prilog cinjenici i tezi da ti ne pripadas plemenskim hordama i da pripadash savremenom svijetu.

Opet ne znam da li sam jasan :rumenko:
 
A znam da zene gotovo uvek vise vole da prvo rode musko dete nego zensko.
Ukljucujuci i moju zenu.

A resenje.....bojim se da ga nema.
Odrastao muskarac koji ne ume da odvoji ljubav prema zeni koja ga je rodila, od ljubavi prema zeni koja ce mu roditi , sam ce snositi posledice svoje nezrelosti onda kad ostane sam kao panj.

Za prvu rečenicu ne mogu da se složim, ženama je generalno svejedno ali iz želje da udovolje nekim muškim frustracijama naizgled "žele" da prvo rode muško dete. Ovim ne želim da kažem ništa loše ni o tebi ni o tvojoj supruzi, uobičajeno je tako u ovoj sredini.

Za drugu rečenicu, apsolutno svaka čast, nemam ni slovo da dodam.

Čitajući ovu temu i onu o svekrvama, mogu samo da pružim podršku svim onim ženama koje se pate u lošim zajednicama, čiji muževi nisu zreli dovoljno da razluče kakav život i sa kim treba da žive i kome treba da pruže podršku...
Imala sam očigledno neverovatnu sreću da se udam za muškarca koji je na vreme odrastao a i ima majku koja shvata šta je prirodno i u koje doba.
 
Ko zna - mozda sam ja onda i prestala da ga volim takvog...

ma draga gazi, sta sam trpela i koliko da ne tupim sada, a i nema veze sa temom...ja sam jendostavno tako odlucila i to je to...izborila sam se na srecu za ono sto volim...nikome nisam otela iako su od mene hteli...a hiljadu puta sam htela da pocnem iz poceka i da dam ponovo sansu i da progutam i uvrede i pljuvanje i dignutu ruku (i hiljadu hiljadu gluposti), i svaki put su, na njihovu nesrecu, zabrljali...danas ja vise ne zelim da im oprastam...a njihovo dete im ostaje zauvek sin i tu ja nista ne mogu...meni je najbitnije da su neki prioriteti postavljeni u nasoj kuci i da se postuju, a zbog tebe mi je iskreno zao...kazem ti da sam ludja od njih pa sam istrpela i danas uzivam u svom miru ...hhh...
 
Nisi bas osvijetlila problematiku iz svih uglova...
evo, samo da te malo usmjerim... U USA ljudi se u glavnom osamostaljuju sa 18 godina i odlaze od kuce. Naravno imaju zaposlenja, imaju pristojne plate od kojih mogu da zive, imaju kredite pod povoljnim uslovima i josh sijaset stvari koje ovdje na Balkanu objektivno - NEMAMO (ogromna vecina).


vidi da bi osvetlila problematiku iz svih uglova mislim da bi mi bilo malo bar
pet strana....i zar mislis uopšte da se može do kraja osvetliti i naći konačno
rešenje ove problematike....lično mislim da nema šanse. različiti pogledi na
svet, život, različita vaspitanja, uslovi života i još, mnogo, mnogo toga....:think:

i pročitah negde da reče neko kako svaka žena želi a rodi prvo muško dete
e to je budalaština koju skoro nisam čula...svaka žena želi samo živo zdravo
dete, ma kog pola bilo...jer svaka žena voli svoje dete onoga časa kada se
začelo u njoj, a muškarcima treba vremena da prihvate to svoje dete i shvate
da su deo njega, te da tako imaju i neku obavezu preda tom malom biću...:think:

mogla bi ovako u beskraj, ali mislim da ćemo se opet vratiti na isto, na sami
početak ove teme......:dash:
 
Drvo koje je na osami, izlozeno raznim olujnim vjetrovima povija se i vrlo cesto zna da bude polomljeno. U gustoj shumi ipak je drugacije.
Original postavila gazela
Da Ti nisi neki Njegoshev rodjak?
Газело, није Његошев рођак.
Његош је био Србин, а Чизмице је грногорске националне припадности.:rotf:

Извињавам се на малом едиту.:D

А сад тема:

Елем, много је то гадно- Едип и Електра притајени у живом бићу.
Ја сам имала једну везу са Едиповцем. Човек је отворено говорио како је његова мама најлепша. Бејаше медицинска сестра, па кад се нас двоје распричамо на тему медицине ( а ја исту студирала), он ми је овек говорио како мора да приупита маму.:sad2:...да не дужим...мушко које није мушко него мамина цмиздра- у мом животу неће перзистирати предуго.
Зна се шта је поштовање, а шта болест.
Оно- један потез и крај!:wink:

п.с. а на чизмицину причу о достанама, радо бих се исповраћала...могу маме и да живе до смрти са неким дететом или мало код једног, мало код другог...не мора нико да испашта због тога. Глупости!
 
Poslednja izmena:
taj komentar o dostanama je vise nego bljak...u kom veku je to bilo,
ili se ja nešto varam pa toga ima i sada...ma strašno, stvarno :dontunderstand:
kom je to normalnom roditelju, neko dete dostana:think:

ma neverujem, mora da mi se učinilo da neko još uvek tako razmišlja:thumbdown:
 
taj komentar o dostanama je vise nego bljak...u kom veku je to bilo,
ili se ja nešto varam pa toga ima i sada...ma strašno, stvarno :dontunderstand:
kom je to normalnom roditelju, neko dete dostana:think:

ma neverujem, mora da mi se učinilo da neko još uvek tako razmišlja:thumbdown:
Поверуј!:sad2:
Зађеш мало по Црногорским брдима и као да си се вратила два века уназад.:whistling:
п.с. мој драги је из Црну Гору и одговорно тврди да та врста затуцаности тамо још увек постоји.:thumbdown:
 

Back
Top