Tragedija maminih sinova

Kod nas u Crnoj Gori, jako je izrazena ljubav izmedju majke i sina. To dobija epske dimenzije, zaista.
Nekada se u Crnoj Gori za opsovanu majku - gubila glava.

Zato u Crnoj Gori postoji ona druga varijanta psovke koja glasi " 'bem ti oca", za koju ljudi iz drugih krajeva bivse Jugoslavije misle da je, ne daj boze homoseksualna, a i logicno da je oni tesko mogu razumjeti, obzirom da ne zele kaljati ugled majke.
Dakle, istina lezi upravo u postovanju svih majki.

jel ovo neka...preporuka? putokaz...kao - izbjegavajte crnogorce, koji imaju dobrodrzecu majku, ako vam je zivot mio? :lol::lol::lol:

ps postovanje je jedno, a te... "epske razmjere" su nesto... :whistling:
 
Znash kako: ja sam med i mleko prema ljudima...Tolerishem do maksimuma, prastam stalno i dajem nove prilike - bez problema...Ali kad neko bash, bash pretera pocne da zloupotrebljava moje slabosti, moje postovanje ili moju ljubav, pretvorim se u cudoviste...
I ako me pritom laze na neki jadan i glup nacin, e tad postajem uzasna...
Isti slucaj! SVE IMA SVOJU GRANICU!!!!
 
A jao... i ja sam živela u Crnoj Goru jedno 7 godina "aktivno", sada samo nekad odem dole u posetu "pasivno"....tako da mi je to dobro poznato. :worth:
Ja sam se mlada uzela sa 21 ..a rastavila sa 22 :super:
To je bio "šou program"...tada sam živela još u CG pa je to bilo jako jako loše..svi su me gledali kao neku vešticu, čak je i moja najbolja drugarica (12godina intenzivnog druženja) prestala da prića samnom, dok je sve to bilo "aktuelno".
A isto sam se razvela zbog njegove mame. Mi smo živeli doduše kod mene u kući ali smo imali naš stan. Njegova keva je kad god je zvala napravila svaki put takvu frku da smo se zbog tog njenog poziva svađali tri dana. A ista fora kao što je već rečeno...."ja sam ovde sama, ne viđam te...nema te :sad2:". Pa kad je čula da mu ne pravim kolače e tad je stvarno popizdela...:eek:
Na kraju me prevarijo, i to je ona nekako izvrnula ne bi li ga izvukla, ali što ja kažem jesam mlada i luda bila, ali ne toliko glupa..šutnula sam ga
 
Ne, ja se ne svadjam...Ne pravim buku, galamu, ne lomim stvari i slicno...Ja prvo probam na fin nacin, pa ako ne moze...Onda na finjaka...
Pa jednostavno odem...Kad se to desi nema vishe druge prilike za takvog coveka...
 
Poslednja izmena:
,,Neka je majka prilikom poroda-a zelela je sina-uzviknula: Kamo srece da ga ne moram roditi! Tada bih barem bila sigurna da ga nikada necu izgubiti!'' M. Kosicek ,,Antiroditelji"
Da li verujete da i u danasnjem vremenu postoji tragedija maminih sinova? Koliko su muskarci vezani za majke i koliko to moze da utice na njihov odnos sa zenom-devojkom?
Bolesne majke=bolesni sinovi.
 
CIZMICE - Ja ne volim muskarce koji ne postuje svoju porodicu i prijatelje...Kakav je prema njima - takav ce biti i prema meni jednog dana...Ali ovo je patologija....Ovo nije normalan odnos prema zeni i majci...
Pazi,
skoro svaki muskarac na svijetu pokusava u zivotu da nadje "zamjenu" svojoj majci. Isto tako, skoro svaka zenska osoba pokusava da prepozna svog oca (zastitnika po svim itanjima) u svom suprugu..
Evo... zasto nakon dugog vremena provedenog u braku, 30 godina i vise, partneri postaju kao drug i drugarica, naravno uz obostrano razumijevanje. Oni nisu krvni srodnici ali postaju, cini mi se mnogo vise od toga.

jel ovo neka...preporuka? putokaz...kao - izbjegavajte crnogorce, koji imaju dobrodrzecu majku, ako vam je zivot mio? :lol::lol::lol:

ps postovanje je jedno, a te... "epske razmjere" su nesto... :whistling:
Ma ne... ne treba izbjegavati nikoga i ne treba generalizovati stvari.
Tradicionalizam je ovdje bio izrazen vise nego u drugim sredinama, ali vremena se mijenjaju, pa mi se cini, danas se u Crnoj Gori odnosimo prema zenama (za zane vazi obrnuti smjer) vrlo liberalno, a mozda i vise od toga.
Sto bi rekli, od svega osta samo prica. :lol:
 
A sta je sa zenama koje nikad nisu upoznale oca? Sta one traze?
I zbog cega Vi muskarci kad se neka zaljubi u vas i potpuno je nesebicna u tom odnosu i radi sve da bi cvas usrecila - menjate odnos prema njoj i odmah vam postaje manje vredna? Umesto da cenite to sto vam je neko toliko privrzen...
 
A sta je sa zenama koje nikad nisu upoznale oca? Sta one traze?
I zbog cega Vi muskarci kad se neka zaljubi u vas i potpuno je nesebicna u tom odnosu i radi sve da bi cvas usrecila - menjate odnos prema njoj i odmah vam postaje manje vredna? Umesto da cenite to sto vam je neko toliko privrzen...
One koje nisu upoznale svog oca, vodjene instinktom prije svega, traze partnera i zastitnika. Zar i u zivotinjskom svijetu nije tako, pogledaj samo njihove primjere... o ljudima da i ne govorimo. Namjerno u predhodnim postovima nisam upotrebljavao rijechi covjek, ljudi - vec stanovnici, jer je vrlo tesko pripadati ljudskom rodu i biti covjek. To treba zasluziti.

Pogledaj negdje, medju mojim posljednjim postovima se nalazi obrazlozenje o musko-zenskim odnosima. Rekao sam da muskarci, u glavnom dok su mladji zele samo da ubiljeze sto veci broj recki na svoj konto.
 
meni je stvarno zao kada procitam ovakve stvari...ï fakat je da ovaj fenomen privrzenosti (citaj patologije) karekteristicniji za muskarce ili ti sinove...zene se, uglavnom lakse i brze prilagode novoj situaciji-muzu, braku, porodici i nekako jedva cekaju tu vrstu samostalnosti i odgovornosti...da li se oni plase jedne takve odgovornosti???...ali mi jadne mozemo da balavimo do sutra oko toga i da razbijamo glavu oko njihovih mama i njih samih i to je sve...ono sto je jako retko na ovakvim temama je misljenje muskaraca....da li zato sto se plase silnih, jazjarenih, razocaanih, zena ili je u pitanju neki drugi razlog necu znati...moj muz je primer jedne takve veze tacnije receno jedne, uopste receno, cudne porodicne situacije, odnosa i veza i kao snajka sam obrala bostan...ali nisam odustala...pitam se da li sam ja bila ludja od njih pa sam uspela da istrpim i da odrzim to i da povedem u nekom n ormalnijem pravcu...hhh...u svako slucaju sama sam birala...sama sam idealizovala i sama odlucila da zelim da ispravljam krive drine zarad nas troje...mislim da sam svim snagama pokusala i da shvatim i da opravdam njihove veze i vezice, ali ono esencijalno sto ostaje najbitnije za mene je nesto novo, nov zivot, dete, osnivanje doma, a ne njihov vec stvoreni, ili raspadnuti dom, ustaljenost i starost...koji muskarac zakoraci napred pored zene i deteta za novi zivot, bez pokusaja zadrzavanja za stari nacin zivota i roditelje, evo skidam mu kapu... a i javno ovom mojem petlu
 
meni je stvarno zao kada procitam ovakve stvari...ï fakat je da ovaj fenomen privrzenosti (citaj patologije) karekteristicniji za muskarce ili ti sinove...zene se, uglavnom lakse i brze prilagode novoj situaciji-muzu, braku, porodici i nekako jedva cekaju tu vrstu samostalnosti i odgovornosti...da li se oni plase jedne takve odgovornosti???...ali mi jadne mozemo da balavimo do sutra oko toga i da razbijamo glavu oko njihovih mama i njih samih i to je sve...ono sto je jako retko na ovakvim temama je misljenje muskaraca....da li zato sto se plase silnih, jazjarenih, razocaanih, zena ili je u pitanju neki drugi razlog necu znati...moj muz je primer jedne takve veze tacnije receno jedne, uopste receno, cudne porodicne situacije, odnosa i veza i kao snajka sam obrala bostan...ali nisam odustala...pitam se da li sam ja bila ludja od njih pa sam uspela da istrpim i da odrzim to i da povedem u nekom n ormalnijem pravcu...hhh...u svako slucaju sama sam birala...sama sam idealizovala i sama odlucila da zelim da ispravljam krive drine zarad nas troje...mislim da sam svim snagama pokusala i da shvatim i da opravdam njihove veze i vezice, ali ono esencijalno sto ostaje najbitnije za mene je nesto novo, nov zivot, dete, osnivanje doma, a ne njihov vec stvoreni, ili raspadnuti dom, ustaljenost i starost...koji muskarac zakoraci napred pored zene i deteta za novi zivot, bez pokusaja zadrzavanja za stari nacin zivota i roditelje, evo skidam mu kapu... a i javno ovom mojem petlu

Pile Babino,
znam da smo RAVNOPRAVNI polovi. Ali muzxjak je taj koji bira svoje staniste, a vi, kao zxenke ste tu da slijedite svoje predvodnike.
Ne zelim da budem shvacen pogresno. Jednostavno zelim da svedemo stvari na ravan zivotinje, jer ipak smo inteligentni predstavnici jedne od njih.
 
ljudi moji ovo je priča bez početka i kraja...svi sve već znamo i opet se nerviramo,
kao nešto smo iznenađeni, ma nikad se oni ne odlepe od svoje mamice, čaki i
kad tvrde stopostotno, da su sasvim zreli, odrasli i mogu sami sa svojom
partnerkom kroz život...nije tačno, lažu u 99,9% slučajeva...jednostavno neće
da priznaju da im to odgovara, da budu centar sveta i kod žene (devojke) i kod
mame dok je god živa....zašto ti se odricali te pažnje, gde su od svitanja do
sumraka oni sve i svja za onu koja ih je donela na svet i "mučila" se onoliko da
ih odhrani...tralalala.....:dash:

neki jednostavno samo to bolje kriju i veštiji su u tome, a neki ne...eto vam jedan
prost primer...ili bolje rečeno pitanje, pa ako vam nije teško bar razmislite o njemu...
sa koliko godina decak nauči da veže pertle, a sa koliko devojčica?...sa koliko
godina dečak nauči sam da se okupa i sredi za krevet a sa koliko devojčica?

rekoh jedno ispade dva, ma moglo bi ih biti milion, a zašto je to tako? recimo zato
što je normalno da devojčice sve znaju jer zaboga one će biti žene i majke, pa treba
da nauče, a on je mali i ima vremena...kad poraste naučiće neka ga sad je maaallliiiiiiiiiiii.......:dash::dash::dontunderstand:
 
PILE BABINO - zavisi koliko i sta si trpela...Preko nekih stvari se NIKADA ne prelazi...

ma draga gazi, sta sam trpela i koliko da ne tupim sada, a i nema veze sa temom...ja sam jendostavno tako odlucila i to je to...izborila sam se na srecu za ono sto volim...nikome nisam otela iako su od mene hteli...a hiljadu puta sam htela da pocnem iz poceka i da dam ponovo sansu i da progutam i uvrede i pljuvanje i dignutu ruku (i hiljadu hiljadu gluposti), i svaki put su, na njihovu nesrecu, zabrljali...danas ja vise ne zelim da im oprastam...a njihovo dete im ostaje zauvek sin i tu ja nista ne mogu...meni je najbitnije da su neki prioriteti postavljeni u nasoj kuci i da se postuju, a zbog tebe mi je iskreno zao...kazem ti da sam ludja od njih pa sam istrpela i danas uzivam u svom miru ...hhh...
 

Back
Top