Плакати или не ?

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Поводом ове вести:
http://www.studio-b.co.yu/info/vest.php?id=24144

и не улазећи у било какве политичке аспекте који проистичу из овога, запитао сам се...зашто се не поштује закон у смислу нагрђивања Београда свакаквим глупавим плакатима? Час их полепе једни, час неки други. А не склања их нико месецима па висе полурасцепани, исцртани погрдним цртежима и сл.
Колико вама сметају плакати и разни флајери који се лепе где год се стигне?
 
i sta treba da se stidimo pojedinacda koji nemaju drugi nacin osim putem plakata da prenesu poruku Beogradjanima? ako je neko izlepio plakate bilo koje sadrzine u pozadini postoji i neko ko je to naredio usmeno ili pismeno. postoje i stamparije u kojima su plakati stampani. ostavi POLICIJI (bilo koji sektor koji je nadlezan) da resava takve stvari.

ako su ih isprozivali na taj nacin (bilo koju stranku!) sigurno nisu glasine vec postoje dokazi. nek se gore navedeni organ pozabavi tim pitanjima.
a dragi nasi komunalci ce i ovaj put pokazati slogu, pozrtvovani rad i efikasnost i nema plakata...i dalje BEOGRAD
 
неко ти у аутобусу стао на курије око па си љут?
confuse.gif
 
ne taman posla ja sam svaki dan vise-manje srecan. nego nisam siguran da li bi reagovao da su plakati bili od nekih radikal ili liberala ili neke druge partije...ovako sa tvojom konstatacijom cini mi se da si dss-ovac. a plakata je uvek bilo i bice uprkos svim zakonima o javnom oglasavanju i lepljenju na odredjena mesta.

inace hvala sto brines da li sam neurozan :-D
 
Поводом ове вести:
http://www.studio-b.co.yu/info/vest.php?id=24144

и не улазећи у било какве политичке аспекте који проистичу из овога, запитао сам се...зашто се не поштује закон у смислу нагрђивања Београда свакаквим глупавим плакатима? Час их полепе једни, час неки други. А не склања их нико месецима па висе полурасцепани, исцртани погрдним цртежима и сл.
Колико вама сметају плакати и разни флајери који се лепе где год се стигне?

Е па не може да се не улази у било какве политичке аспекте, ако ти је повод, она вест на почетку!

То што је урађено са тим плакатима је класичан позив на линч, а налогодавци и организатори, наравно и финансијери би требало због тога да одговарају. Шта чека јавни тужилац?!

Плакати су ми се генерално смучили и сматам их непотребним бацањем пара и истовременим ружењем града. То је превазиђен начин оглашавања. Билборди су лепши, ефектнији и сврсисходнији.
 
ne taman posla ja sam svaki dan vise-manje srecan. nego nisam siguran da li bi reagovao da su plakati bili od nekih radikal ili liberala ili neke druge partije...ovako sa tvojom konstatacijom cini mi se da si dss-ovac. a plakata je uvek bilo i bice uprkos svim zakonima o javnom oglasavanju i lepljenju na odredjena mesta.

inace hvala sto brines da li sam neurozan :-D
најзад један срећан!! кога год да питам како је, сви одговарају "kako мора.." "kako други хоће..." и слично :super: честитам!
ја лепо наведох да изоставимо политику и да се не пребројавамо овде ко је чији, мислим, ако ћемо да се вређамо, и ти имаш клемпаве уши, је л`...:whistling:

Е па не може да се не улази у било какве политичке аспекте, ако ти је повод, она вест на почетку!

То што је урађено са тим плакатима је класичан позив на линч, а налогодавци и организатори, наравно и финансијери би требало због тога да одговарају. Шта чека јавни тужилац?!

Плакати су ми се генерално смучили и сматам их непотребним бацањем пара и истовременим ружењем града. То је превазиђен начин оглашавања. Билборди су лепши, ефектнији и сврсисходнији.

Да, ови плакати имају ту неку политичку позадину (илити задњицу) али мислио сам генерално на све плакате, и оне које су лепили о нечијим издајама, и све оне до бола глупаве поруке али када све то прође, шта остаје?
Као да се пробудимо из неког сна, окренемо се око себе, а свуда исцепане папирчине које смо ми платили али не умемо да одредимо где им је граница...
Ја сам за Душанов закон...ко залепи плакат где му место није, да га олиже са тог места...:idea:
 
Да, ови плакати имају ту неку политичку позадину (илити задњицу) али мислио сам генерално на све плакате, и оне које су лепили о нечијим издајама, и све оне до бола глупаве поруке али када све то прође, шта остаје?
Као да се пробудимо из неког сна, окренемо се око себе, а свуда исцепане папирчине које смо ми платили али не умемо да одредимо где им је граница...
Ја сам за Душанов закон...ко залепи плакат где му место није, да га олиже са тог места...:idea:

Па ево ја сам већ одговорила и на овај део који се уопштено односи на плакате...

Плакати су ми се генерално смучили и сматам их непотребним бацањем пара и истовременим ружењем града. То је превазиђен начин оглашавања. Билборди су лепши, ефектнији и сврсисходнији.

....нигде им није место, осим у музеју примењене уметности.
 
Да ли би генерално било скупље да се израде плакати у количини да се преплави град (и не само град, и саобраћајни знаци, што је већ кривично дело) или да се ураде флајери које би активисти делили на улици?
 
Reklamnih bilborda na ulicama Beograda trenutno ima više od dve hiljade, a koliko tačno, niko ne zna. Reklamira se sve i svašta, a slučajni prolaznik ima utisak da ove reklame niču k'o pečurke posle kiše i bez ikakvog reda. Da je to tako, potvrđuju i nadležni u gradu.

Miodrag Joksimović, pomoćnik sekretara za inspekcijske poslove, kaže da postojeća Odluka o opštem uređenju grada ne reguliše najbolje prostor za oglašavanje, ali da se mora primenjivati. Prema njegovim rečima, nova pravila bi tek trebalo da se usvoje.

http://arhiva.kurir-info.co.yu/Arhiva/2005/oktobar/19/B-01-19102005.shtml
 
Плакат политичке партије : плакат концерта класичне музике?
Да ли иста правила треба да важе и за један и за други? Треба ли казнити и организаторе концерта озбиљне музике ако залепе плакат где му није место?
 
Ма јели то могуће?! :eek: А твој савет је да избегавам пдф Београд?

Е видиш, ја не дајем савете и не примам савете. :nono:
ne delim savete. samo sam konstatovala.....
ne vidim nigde da sam te posavetovala da izbegavaš forum, ali se vrlo dobro sećam da te nigde na pf beograd nije bilo ranije kad on nije bio jedni moderator na forumu.

da se vratim na temu - ne plakati.
 
ne delim savete. samo sam konstatovala.....
ne vidim nigde da sam te posavetovala da izbegavaš forum, ali se vrlo dobro sećam da te nigde na pf beograd nije bilo ranije kad on nije bio jedni moderator na forumu.

da se vratim na temu - ne plakati.

Јеси ли ти овде неки записничар, нотар, хроничар пдф Београд?! :eek:

Како се ти то сећаш, када твоје "форумско памћење" датира од Učlanjen: 23.12.2007.? :think:

Да ли треба увек да ти се јавим и питам за одобрење, пре постовања на овом пдф-у? :neutral:
 
Јеси ли ти овде неки записничар, нотар, хроничар пдф Београд?! :eek:

Како се ти то сећаш, када твоје "форумско памћење" датира од Učlanjen: 23.12.2007.? :think:

Да ли треба увек да ти се јавим и питам за одобрење, пре постовања на овом пдф-у? :neutral:

to, od kad sam učlanjena, nema veze sa mojim pravim članstvom ovde, jer ne patim od toga da imam veliki broj pstova. naime,kod dođem do 3000, promenim nik. eto.
a nisam rekla da mi se obraćaš, taman posla....samo mi još ti fališ.
javi se psihu, on je moderator.
 

Back
Top