Svetu se ne moze ugoditi

Psycho_girl

Primećen član
Poruka
605
Situacija je sledeca: znam ih relativno dugo kao par,a u braku su 3 god. Extra sam sa njim i njom podjednako, stalno izlazimo zajedno, kad se svadaju oboje zovu mene da ih mirim, hteli su da im budem kuma kada ona zatrudni sto pokusavaju par meseci, medjutim imaju nekih problema. Svo to vreme,ja sam uz nju, vucem se po lekarima, hrabrim je. Preokret situacije- ona u celom tom haosu mi se poverava, sumnja da je on vara,hoce da joj pruzim podrsku i pomognem, naravno da ga provalì, iako sam super i sa njim. Prva greska - pristanem i 'stanem na njenu stranu'. Ona ga uhvati u prevari, posvadjaju se i ona bude par dana god mene,ja naravno,najiskrenije sam to podrzavala kao i njen plan da se razvede, da je on los muz itd... Ona mu je sada oprostila,on naravno ne zeli da cuje za mene jer sam 'radila protiv njega' a ne pada mu napamet da je sam radio protiv sebe, a ona misli da je bolje da ohladimo sa posetama zbog njega a i mog neslaganja sa njenom odlukom da mu oprosti. Pritom ja to nikad nisam izgovorila,niti nagovestila ikada. Sada, ljudi traze da im budete prijatelj i samim tim i pristrasni. Onda vam na kraju zameraju to upetljavanje. Ja se sada prosto pitam da li sam i gde pogresila? Da li sam trebala da joj kazem da kad je bila uzasno slomljena i nije imala gde da ode,da ne mogu da je primim jer to znaci da sam stajem na njenu stranu!? Ili sam prosto trebala da ne iznosim svoje misljenje? I kako da izgladim odnos?
 
Nezahvalno je biti na bilo cijoj strani-na kraju ili na'ebes ili ti neko bude zahvalan, ali i pocne da te malo zimr-cisto iz fazona sto mu znas 'prljav ves'. Mislim da si postupila sasvim drugarski sto si je primila kod sebe kad joj je bilo najteze, jedino sto nisi trebala da je 'trujes' kako je on šlo vec da nekako ostanes neutralna...;vecina devojaka (bar koje ja znam) se ipak pomiri posle prevare iako traze podrsku od prijatelja u tom medjuperiodu dok su u hejt fazonu. Ustvari bi bas tad trebalo da su same, da svare sta im se desilo, skontaju koliko je to (ne)premostiv cin i same donesu odluku.
Ja ne bih pokusavala da gladim odnos..kulirala bih...
 
I ja sam bila u slicnoj situaciji sa najboljom drugaricom....pomirili su se tri godine posle razvoda....ali nas odnos vise nikada nije bio kao pre....

Zato se sada drzim po strani i trudim se da ne savetujem mnogo...kazem: "ti znas najbolje, odluci sam/a".....i to je to.
 
psiho ribo bolje je da ih odebes iz svojih zivota jer ces pre ili kasnije opet biti DEZURNI KRIVAC(budala). ili si ih spandjala ili rastavljala....vodi svoj zivot zasto da ga cinis nepodnosljivim zbog drugih? nemas li malo svojih problema ko ce se tbi naci kad ti bude tesko?
 
ne kapiram tu zelju da se nekom toliko upetljavas u zivot ma koliko ta osoba trazila od tebe...ja i najboljoj prijateljici ne dozvoljavam da mi se petlja u zivot a i ja se ne petljam u njen...cak i kad sam bila u braku zadrzala sam poprilicno samostalnosti...svi mi treba da zivimo svoje zivote bez preteranog uplitanja drugih.....
 
A, sto guras nos tamo gde mu nije mesto! Trebala si biti potpuno ne pristrasna! Sad kao ti ispravljas mrtvom magarcu rep, e cvrc! Koliko sam upucen, veza, brak je institucija za dve osobe i samo takav moze da funkcinise, ne i za trecu! Ako je neko nesiguran, labilan od partnera i to se resava izmedju njih, ne sa trecom osobom! Mrzim kada se ljudi mesaju tamo gde im nije mesto! Kao sto si napisala, oni su resili problem, a sad ti kao hoces da izgladis stvar. Sa kim, kako? Ako si bila naklonjena jednoj strani i verovatno podrzavala je u namerama da se ta veza rasturi, postavi se u njegov polozaj, da li bi ti ikada htela da izgladis stvar sa takvom osobom koja ti je to radila iza ledja!

P.S. Cekaj da ona njega prevari, pa ugosti njega na par dana! :lol:
 
Ma,nikom se ja nisam nepozvana upetljavala, da joj tada nisam pruzila podrsku,opet bih bila kriva, sto nisam bila tu kad sam joj trebala. Ali,mozda sam trebala biti neutralnija. Mada kada ti dobra prijateljica koju muz vara visi u stanu i place po ceo dan,tesko je biti neutralan. Ali to svakako nije opravdanje. @Silent Bob Ne znam odakle ti ta ideja, i oni mi nisi poznanici. Poznanici ne bi te uzimali za kumu.
 
Situacija je sledeca: znam ih relativno dugo kao par,a u braku su 3 god. Extra sam sa njim i njom podjednako, stalno izlazimo zajedno, kad se svadaju oboje zovu mene da ih mirim, hteli su da im budem kuma kada ona zatrudni sto pokusavaju par meseci, medjutim imaju nekih problema. Svo to vreme,ja sam uz nju, vucem se po lekarima, hrabrim je. Preokret situacije- ona u celom tom haosu mi se poverava, sumnja da je on vara,hoce da joj pruzim podrsku i pomognem, naravno da ga provalì, iako sam super i sa njim. Prva greska - pristanem i 'stanem na njenu stranu'. Ona ga uhvati u prevari, posvadjaju se i ona bude par dana god mene,ja naravno,najiskrenije sam to podrzavala kao i njen plan da se razvede, da je on los muz itd... Ona mu je sada oprostila,on naravno ne zeli da cuje za mene jer sam 'radila protiv njega' a ne pada mu napamet da je sam radio protiv sebe, a ona misli da je bolje da ohladimo sa posetama zbog njega a i mog neslaganja sa njenom odlukom da mu oprosti. Pritom ja to nikad nisam izgovorila,niti nagovestila ikada. Sada, ljudi traze da im budete prijatelj i samim tim i pristrasni. Onda vam na kraju zameraju to upetljavanje. Ja se sada prosto pitam da li sam i gde pogresila? Da li sam trebala da joj kazem da kad je bila uzasno slomljena i nije imala gde da ode,da ne mogu da je primim jer to znaci da sam stajem na njenu stranu!? Ili sam prosto trebala da ne iznosim svoje misljenje? I kako da izgladim odnos?

to su delikatne situacije. jedina tvoja greska je sto nisi postavila jasne granice- mozemo mi da se druzimo, ali ebite se kako znate i ne preko mene. sto ce reci- nikakva ulazenja u intimne pikanterije.
 
Nikada se meshaj u tudje licne odnose...Narocito ako se radi o bracnom paru...Zene, inace,imaju sklonost da kukaju na svoje muzeve drugaricama, ali ne zato sto tako stvarno misle, nego jer ne znaju kako da privuku njegovu paznju...A u stvari mole Boga da sve opet bude kako treba...Kod drugarice ga ogovaraju, a kod kuce mu se umiljavaju...Ako prihvatish to i pravish joj se drug (da se tako izrazim), a ona se posle pomiri sa njim (sto joj je i bila zelja, ali se folirala), uvek ces Ti da izvuces najdeblji kraj...
U takvim situacijama - samo neutralno...Koliko god je to moguce... I nemoj mnogo da se pridruzujesh vredjanje, pljuvanje, blacenjem i slicno...
 
Imala sam gotovo identichnu situaciju. Par poznanika, losh brak sa tuchama i glupostima...elem izaberu oni mene i ovog mog za najbolje prijatelje... i za publiku pri njihovim svadjama. To se ne da izbechi.....nebitno shto smo se sklanjali i odbijali da stajemo na nechiju stranu...i onda nas ona pozva jedan dan, kao ovaj hoche da je ubije itd...panika totalna...i kao nema koga drugog da zove...i onda shta chemo...odemo po nju....njemu se izvinemo za dolazak...nju smestimo u hotel i platimo za isti (!)...i sutradan u podne on doshao po nju i oni opet zajedno a mi grbavi turci.
I znash shta? I ne zzelim s takvim ljudima koji me bez moje dozvole stavljaju pred svrshen chin da im budem kriva i to samo zato da bi oni mogli da nastave s glupostima da izgladim odnos.
Ne zzelim ih vishe u svom zzivotu.








h
 
Imala sam gotovo identichnu situaciju. Par poznanika, losh brak sa tuchama i glupostima...elem izaberu oni mene i ovog mog za najbolje prijatelje... i za publiku pri njihovim svadjama. To se ne da izbechi.....nebitno shto smo se sklanjali i odbijali da stajemo na nechiju stranu...i onda nas ona pozva jedan dan, kao ovaj hoche da je ubije itd...panika totalna...i kao nema koga drugog da zove...i onda shta chemo...odemo po nju....njemu se izvinemo za dolazak...nju smestimo u hotel i platimo za isti (!)...i sutradan u podne on doshao po nju i oni opet zajedno a mi grbavi turci.
I znash shta? I ne zzelim s takvim ljudima koji me bez moje dozvole stavljaju pred svrshen chin da im budem kriva i to samo zato da bi oni mogli da nastave s glupostima da izgladim odnos.
Ne zzelim ih vishe u svom zzivotu.








h

Ja za njihov brak nikad ne bih rekla da je los. Ona mi je stvarno super drugarica, i imala sam sa oboje fenomenalan odnos. Ali se tu zaista osecam kao publika... A najvise me nervira cinjenica sto sam htela da pomognem,a na'ebala sam.
 
Znash shta uradi...Nazovi i reci da chesh dochi...uradi to kada si sigurna da u oboje kuchi...i onda ih lepo postroj i reci im da su idioti...i da su te iskoristili i odbacili i da to nije u redu...i da hochesh da i dalje budete prijatelji ako mozze, a ako ne mozze nek ti sad kazzu u lice majku im kukavichku! :D
Nemash shta da izgubish. Il che da se sve sredi, a ako ne, bar che ti biti lakshe kad im saspesh u lice.
 
Znash shta uradi...Nazovi i reci da chesh dochi...uradi to kada si sigurna da u oboje kuchi...i onda ih lepo postroj i reci im da su idioti...i da su te iskoristili i odbacili i da to nije u redu...i da hochesh da i dalje budete prijatelji ako mozze, a ako ne mozze nek ti sad kazzu u lice majku im kukavichku! :D
Nemash shta da izgubish. Il che da se sve sredi, a ako ne, bar che ti biti lakshe kad im saspesh u lice.

A moze i ovo, nije lose.
 

Back
Top