Taverna

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.180
Malo sam istraživao izraz taverna i pronašao sam ovo:

Tabernakl je šator sastanka, paviljon, senica s kovčegom kod starih Jevreja; kod rimokatolika, to je kovčeg, poveća kutija u obliku kućice u kojoj se čuva monstranca, posuda sa posvećenom hostijom; zaštitni krov za kipove, oltare, grobove i dr. (Pojavljuje se i izraz tabernakul, moguće da je nastao od latinske reči taverna).
 
Malo sam istraživao izraz taverna i pronašao sam ovo:

Tabernakl je šator sastanka, paviljon, senica s kovčegom kod starih Jevreja; kod rimokatolika, to je kovčeg, poveća kutija u obliku kućice u kojoj se čuva monstranca, posuda sa posvećenom hostijom; zaštitni krov za kipove, oltare, grobove i dr. (Pojavljuje se i izraz tabernakul, moguće da je nastao od latinske reči taverna).

Tabernakl dolazi od latinske reči tabernaculum, koja znači ovo što je opisano.
Taverna dolazi od latinske reči taberna što znači prodavnica od jedne odaje, obično delimično ukopana, kao deo starih rimskih tržnica.
 
Tabernakl dolazi od latinske reči tabernaculum, koja znači ovo što je opisano.
Taverna dolazi od latinske reči taberna što znači prodavnica od jedne odaje, obično delimično ukopana, kao deo starih rimskih tržnica.

Taverna ili, konkretnije, Pagan Tavern je nekada bila virtuelna kafana na Kultnim. ;)
Tu su se okupljali neki od nas i ludo se zabavljali. :D
Eee, Zazijavalo, lepo bi se ti uklopio u naše kafansko društvo da smo se tada družili.
 
O!

A što ste zatvorili kafanu? Baš je imala primamljiv naziv :)

Hm... Paaa... :roll: - 'viša' sila. :lol: Nema više chata. I ova tema će trajati manje od života vilinog konjica ukoliko ne počnemo da izvodimo definicije taverni, argumentovano ih opovrgavamo itd.itd. :lol:

Вероватно зато што није имала никакве сврхе, осим за спамовање... :)

Cccc.. i tebi je bilo lepo tamo. ;) A spamovanja ima svuda.
 
Ја сам долазио врло ретко, и моји постови су чинили занемарљив проценат исте... ;)

У сваком случају, лепше ми је да дискутујем о неким конкретним стварима него да губим време... ;)

Иначе, мислим да је кафана затворена јер је на крају пало неко опасно вређање... :)
 
Ја сам долазио врло ретко, и моји постови су чинили занемарљив проценат исте... ;)

У сваком случају, лепше ми је да дискутујем о неким конкретним стварима него да губим време... ;)

Иначе, мислим да је кафана затворена јер је на крају пало неко опасно вређање... :)

1. Ali to ne osporava činjenicu da ti je tamo bilo prijatno.
2. Hm... Moram da priznam - i meni. :)
3. Nerado se sećam tog trenutka. :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top