U sudaru motora i "juga" dvoje povređeno

Julian

Poznat
Poruka
8.016
VEST

Vest kao vest, nije nista neuobicajeno i nesvakidasnje.
I upravo zbog toga, zbog cinjenice da ce ovakvih vesti verovatno biti sve vise, voleo bih da prodiskutujemo o ucescu motociklista u saobracaju i o odnosu koji vozaci automobila imaju prema njima. I obrnuto, naravno.
Nemojte se hvatati za ovu vest, kao - ''Pa ovaj je bio pijan, udario bi bilo koga.'' Informacija je samo povod za diskusiju.

Ove godine ce se pojaviti rekordan broj motocikala i skutera na ulicama, pa ce svi ucesnici u saobracaju morati da se prilagode novim uslovima.

Zanima me sta vozaci automobila zameraju vozacima dvotockasa i da li obracaju paznju na njih.
Zanima me sta vozaci skutera i motocikala imaju da stave kao primedbu vozacima automobila i sta sami preduzimaju da sacuvaju vlastitu bezbednost.
 
мени сметају скутери на бициклистичким стазама.
кад би се барем држали основних правила, него возе у контра смеру, не знаш кад ће скренути...
а за ове по улицама, шта да им радим.
 
ja im zamjeram sto misle da su ravnopravan ucesnik u saobracaju
a imaju motor od 50 kubika koji jedva ide
i obicno ima blokadu na 50
a ja vozim vise od 50
aaa neee
motorasi se smatraju povlascenom rasom jer su oni jadni eto nezasticeni ali kad treba da te preticu kao muve zunzare i uglavljuju se onda nije bitno:roll: onda im se moze
koriste malo trotoare,malo staze za bajk,malo voze po liniji,ono koriste sta im padne pod tockove
ko je ziveo u rimu zna o cemu pricam :) ko nije nek zamisli :lol:
 
misim apsoordno... ...u zemlji u kojoj ne postoji zakon o saobraćaju............ pričati o tome...........ja vozam skooter......poštoojem propise..... prvi na semaforu...lak sam i startniji od aoota.....nema šanse da smetam........motor je za gradsku vožnju idealan...ne znam koja moooka ljooode tera da po 2 sata .......taže parking negde na 30 stepeni u konzervi...ko ima toliko vremena za goobljenje........ne ulećem u makazice...i ne zezam se previše..dobro, trotoar i to...prečice...da.....e...kad vidim da mi konzervaš uleti i ne poštooje pravilo desne strane.....uletim i da viš kako koče i čekaju..............
 
Mile jesi bio u grckoj..gde ces gore od turistickih mesta..male ulice..guzva..nema ni semafora..ali ne divlja niko..nema sanse da neko predje van pesackog u gradu..vozim auto i bajs..do sad nisam imao lose iskustvo sto se tice skutera..ali su me vise puta ugrozili automobili..kamioni..busevi..na bajsu.
 
Evo da se zapljunem i odmah izjavim da me motori(posebno oni ogromni) uzasno nerviraju... jer ih obicno voze seljacine i to ortodoksne(govorim iz svog iskustva(o tim velikim motorima))... i da mi ih je preko glave... samo se odjednom stvore i uglavljuju svuda... ako u skorije vreme ne pokupim nekog motoristu, to ce biti uspeh...
 
мени сметају скутери на бициклистичким стазама.
кад би се барем држали основних правила, него возе у контра смеру, не знаш кад ће скренути...
а за ове по улицама, шта да им радим.
e i meni isto ovo jako smeta
koji moj ce oni na biciklistickim stazama
jeste da su nesposobni za saobracaj,ali ne moraju bas da idu i traumiraju bicikliste :neutral:
 
Moj doprinos temi u nedelji kad je bilo 10 saobracajnih nesreca sa ucesnicima na motoru...
Od toga su dve bile sa smrtnim ishodom i u oba slucaja je bila u pitanju seca putanje od strane juga prema motociklistima....i to bas na bezobrazan nacin....prvi put naglo skretanje radi parkiranja, bez pustanja prednosti, a u drugom slucaju polukruzna na mestu gde nije dozvoljeno uz losu procenu brzine motocikliste....

Ostale saobracajne nesrece su bile sa manjim posledicama, i uglavnom posledica duhovnog pristupa motorciklistima, tj shvatanja da oni ne postoje u realnom fizickom obliku , pa ih je lako zaobici, ne zasluzuju da zauzmu puno auto prostorno mesto na traci, oni idu sporo gde god da se nalaze od nas.

Sudski vestak je rekao da su cesto problem vozaci koji ne umeju da procene brzinu vozila koje im ide u susret, vec to cine prema velicini ili nekom svom kriterijumu.
Da napomenem da osobe koje kao ja nemaju stereo vid, ne mogu da odrede daljinu do objekta, tako da ja licno znam za problem odredjivanja brzine i daljine od objekta.Kompenzacioni efekat je odredjivanje daljine uz iskustvo velicine i perspektive. Medjutim osobe nauce da zive sa tim defektom i nemaju problema sa odredjivanjem brzine i sa voznjom...Cak naprotiv....potrebno im je isto ili manje vremena da odrede polozaj i brzinu vozila poznatog oblika.....

Na kraju ispada da je problem nedovoljna obuka , tj da niko ne ukaze ljudima sta je kultura voznje , na kojoj razdaljini treba odstupiti od ulazenja u putanju , kao i cake tipa nos na gore ili na dole kod putnickog automobila....Ne bih da se izvlace povrsni zakljucci , ali u oba slucaja presecanja putanje su krivci bile zene.
Ovo navodim zato sto je moj poznanik imao veliki problem prosle nedelje takodje zbog presecanja putanje, a dosta poznanika mi u poslednje vreme gundja da ih u saobracaju u beogradu zene nikako ne pustaju kroz pravo prvenstva,vec kao dao ocekuju dzentlmenstvo u saobracaju....

Ipak da bude jasno....Ovo je tema o motorciklistima u saobracaju i koliko je opasno biti vozac motorciklista u beogradu, ma koliko savestan i po PS bio....
 
Pre nekoliko dana video sam neku devojku (tinejdžerku,nema ni 18 god.) kako pada sa skutera.Nije imala ni kacigu.:confused:

Tako da ... prvo trebaju da nauče da voze,zatim stave kacigu i ne prave slalom po čitavoj traci.Na taj način onemogućavaju pravilno odvijanje saobraćaja i svesno utiču na vozače automobila da ih "potkače".
 
Veliki problem koji ja vidim je sto ne postoje "materjalni dokazi".
Ne postoji nacin da drugi vozac bude kriv, a da motorciklista ne bude mrtav ili do pola mrtav....
Ne postoji nacin da se ocese motorciklista prednjom gumom , a da ne dobije po glavi i telu dok je guma izuzetno prijatna automobilu, za razliku od metala drugog automobila sa takodje blagim cesanjem....

Danas sam video kako je motorciklista skliznuo , sad nisam video da li je sam ili ga je ocesao jugo koji je stao nekih 10 metara dalje....

Ali sve ove primere za nepazljivu voznju i neznanje imate i kod automobilista samo mnogo cesce...
O ima li vozaca koji kao neki moji poznanici na zvuk mobilnog stanu pa se onda jave, bilo na autoputu ili u gradu?

Sme li odgovoran covek postati motorciklista u gradu Beogradu? (moze u palanci)

Ja licno ne smem da vozim biciklu po gradu, smem po adi , smem po palanci, ne smem po klisuri....A isto bi vazilo i za motorcikl....
 
Pre nekoliko dana video sam neku devojku (tinejdžerku,nema ni 18 god.) kako pada sa skutera.Nije imala ni kacigu.:confused:

Tako da ... prvo trebaju da nauče da voze,zatim stave kacigu i ne prave slalom po čitavoj traci.Na taj način onemogućavaju pravilno odvijanje saobraćaja i svesno utiču na vozače automobila da ih "potkače".


Ovo stoji....
Svi bi da budu stariji.....pa svi navale na prvo sta mogu....
Ali ne znam u mom slucaju ko je kriv.
Ja naime smatram da sam kao motorciklista ravnopravan u saobracaju i ne interesuje me zelja nekoga da budem po ivici, ja zelim da zauzimam 5mx2m , tj malo manje od automobila koji se krece...iako fizicki ne....
Jer da bih ja kao motorciklista mogao bezbedno da ukocim nije mi dovoljno 2mx0,7m koliko fizicki zauzimam....

Niti me interesuje sto ce neko da vristi sto ne idem 60 na sat, jer ne smem , jer ce neko ispred mene da se ubaci u kolonu i racunace da cu uspeti da se zaustavim za 5m, sto znaci da moram da vozim sa 40km/h , ne vise, iako mogu i brze.....
Koliko puta ste u BG videli uskoka koji vam se ubaci ispred ako imate 5m praznog (sto je obavezno ako je preko 40km/h iliti gazela brza traka....)?
U autu vi odradite koci u 4m, pa trubi...i opsuj i pri tom pazi da ti se ne zakove onaj iza ako bas ne mora....ako mora on je kriv....
 
Evo da se zapljunem i odmah izjavim da me motori(posebno oni ogromni) uzasno nerviraju... jer ih obicno voze seljacine i to ortodoksne(govorim iz svog iskustva(o tim velikim motorima))... i da mi ih je preko glave... samo se odjednom stvore i uglavljuju svuda... ako u skorije vreme ne pokupim nekog motoristu, to ce biti uspeh...

:eek: mislim da grdno generalizuješ...
...jer...ne voze svi motocikle u majčicama na bratele, istetoviranim rukama, maramom na glavi, naočarima za sunce i papučama, razvrćući se da vide koliko ih riba gleda, umesto da voze napred...nije svima motocikl produžetak falusa...
 
Poslednja izmena:
Vozač sam automobila, ali sam neko vreme vozio i motocikl, trenutno ga nemam, ali imam namere da ga vozim...

Vidim da ste se uhvatili za skutere...u redu, oni su saobraćajno nepismeni ili polupismeni...njih svi pretičemo i oni svima smetaju...pogotovo što su u pitanju uglavnom klinci koji ne poštuju saobraćajne propise...
To što ne nose kacigu, gaze šine po dužini i ostalo - njihov je problem, jer će svoju glavu da razbiju...
Ali tu su i oni sa velikim motorima...
dakle, ovde pišu uglavnom vozači automobila i komentari su iz perspektive vozača automobila...

Trebalo bi nešto reći i o ponašanju automobilista u odnosu na vozače motocikala...
I u vezi velikih motora - dakle onih koji imaju snagu da vas preteknu - imam samo jedno pitanje...
Da li baš uvek gledate u retrovizor kad se prestrojavate u levu ili desnu traku...?
 
Poslednja izmena:
ne smetaju mi motorasi,ni oni sa velikim motorima, ni oni sa malim,ali mnogo se bojim penzionera na biciklu,vise ne moze da hoda a vozi bais,pa kad hoce da skrene jednostavno pruzi ruku i skrece,boli ga sta se desava iza,samo cekam kad ce mi neki pasti pod auto,pocinjem da imam fobiju od penzosa na baisu...
 
:

Tako da ... prvo trebaju da nauče da voze,zatim stave kacigu i ne prave slalom po čitavoj traci.

ne slalom, ali sredinom trake bi i trebalo da se voze motori..... skuter i bicikl pretiču se u punoj širini kao što se pretiče auto, na primer fitja.. ( : biciklisti drže krajnju desnu stranu trake,sad nam nisu važni u priči, a motorciklisti, ja ne znam zbog čega, neisklustvom i nepromišljenošću forsiraju liniju, sklanjaju se. to ostavlja prosrtor lošim vozačima automobila da naprave karambol i pored pažljive vožnje motoraša.... smatraju da će moror sam nekako da nestane sa puta..loših vozača automobila pun koofer.. ( :
ša je važno da znaju automobilisti:
vozači skutera, motora na ulici su ravnopravni učesnici u saobraćaju!. ali automobilisti: ne poštuju propise ni generalno. ne poštuju pravo prvenstva, pravilo desne strane, što je mnogo važnije kad se vozi motor, nego auto, osetljivije je..kad se isparkiravaju, ako iza ide motor, automobilista uopšte ne konstatuje....računaju na svoju snagu u konzervi...

Sme li odgovoran covek postati motorciklista u gradu Beogradu? (moze u palanci)
grad koji ima ovako gust saobraćaj je idealan za vožnju skutera.
sme odgovoran čovek da vozi motor, eo ja sam živ primer, a vozim od 14 godine; uz jedno malo čukanje ništa mi se nije dogovilo loše. nisam nikad pao sa motora i nijedan me nije potkačio. da si ti samo dodirnuo taj motor..znaš kako bi osetio..nisi ni svestan.. ( : oduvek sam bio pažljiv. princip vam je isti: ne možete da računate da vas čiuvaju. morate sami. nekad je bila pesma za vožnju, a bilo je daleko manje motora na ulicama, ovih malih.. ja bih uveo obaveznu obuku za sve motorcikliste u gradu i za one ispod 49ks. dan-dva.. propisi moraju da se znaju. voze se krševi, kupuju se klincima neki indijski, kineski skuteri koji su spori, novi moraju da se malko razrade da budu startni, a to sa krševima nema šanse....sve je tu pomalo u igri. što se tiče vozača 4točkaša, najpažljiviji prema motorciklistima su oni , profi vozači..taksisti, kamiondžije, vozači basa..sa njima uvek mir....
 
Poslednja izmena:

Back
Top