10 Božjih zapovesti

10 Bozjih Zapovijesti i koliko ih postujemo

  • 1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj…

  • 2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika…

  • 3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

  • 4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ…

  • 5. Poštuj oca svojega i majku svoju…

  • 6. Ne ubij.

  • 7. Ne čini preljube.

  • 8. Ne kradi.

  • 9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.

  • 10. Ne poželi ništa što je tuđe.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Неће бити фазон јер је превише очигледно на овој теми, али има једна питалица: Због чега има толико много људи који када пишу број 7, не пишу "7" онако како треба, него га још прецртају по средини? Па зато што тиме прецртавају 7. заповест.
 
Mozda zato sto je najteze ne prekrsiti je. Ja sam svetica, pa je nisam prekrsila, ali za to treba petlja, da se ta zapovest ispostuje. Ja sam je ispostovala tako sto sam svaki put u 4 oka prvo rascistila prvo sve sa deckom pa onda napravila "preljubu".
 
CBE!:cry:


Mozda zato sto je najteze ne prekrsiti je. Ja sam svetica, pa je nisam prekrsila, ali za to treba petlja, da se ta zapovest ispostuje. Ja sam je ispostovala tako sto sam svaki put u 4 oka prvo rascistila prvo sve sa deckom pa onda napravila "preljubu".

Не видим зашто се толико говори о Седмој? Заповести нису постављене по редоследу важности већ су све подједнако важне. Како каже једна латинска изрека Abyssus abyssum invocat-грех за грехом се ваља. Да ли јој је најтеже одолети? Не знам. Мислим да није... Шта више мислимда је најлакше... Ако волиш, разуме се. Љубав је сила изнад које НЕМА ВЕЋЕ тако да није проблем.
 
Неће бити фазон јер је превише очигледно на овој теми, али има једна питалица: Због чега има толико много људи који када пишу број 7, не пишу "7" онако како треба, него га још прецртају по средини?

Да би се у брзом писању разликовао од броја 1.
 
Док је не прекршиш, немој никад да прецртаваш 7-мицу када је пишеш. А и када је прекршиш, немој ни онда, не мора свако да види преко тих ситних знакова.
 
Шта је већа будалаштина, говорити неозбиљне ствари смртно озбиљним тоном, или се примати на то?

Али да не спамујем човеку тему, да кажем нешто и о оном што је тражено...

1. ваљда не кршим, не верујем у друге богове
2. не градим идоле, ако се ово тумачи буквално, а ја мислим да треба
3. кршим, понекад чак и у псовкама, иако се опако трудим да избегавам
4. кршим, јер често не радим претходних 6 дана :)
5. кршим, често сам осуђивао родитеље за разне ствари и улазио у конфликт са њима, а и то се "опако" трудим да избегавам јер контам да је погрешно
6. фала Богу (кршење 3.) још никог нисам убио
7. и ово се трудим да избегавам...
8. не крадем, осим Богу дане (опет кршење 3.)
9. нисам хватао себе у крупним лажима о другима, али хватам неке ситне ствари које желим да искореним
10. мислим да сам на ово имун; нисам завидан
 
Poslednja izmena:
Шта је већа будалаштина, говорити неозбиљне ствари смртно озбиљним тоном, или се примати на то?

Али да не спамујем човеку тему, да кажем нешто и о оном што је тражено...

1. ваљда не кршим, не верујем у друге богове
2. не градим идоле, ако се ово тумачи буквално, а ја мислим да треба
3. кршим, понекад чак и у псовкама, иако се опако трудим да избегавам
4. кршим, јер често не радим претходних 6 дана :)
5. кршим, често сам осуђивао родитеље за разне ствари и улазио у конфликт са њима, а и то се "опако" трудим да избегавам јер контам да је погрешно
6. фала Богу (кршење 3.) још никог нисам убио
7. и ово се трудим да избегавам...
8. не крадем, осим Богу дане (опет кршење 3.)
9. нисам хватао себе у крупним лажима о другима, али хватам неке ситне ствари које желим да искореним
10. мислим да сам на ово имун; нисам завидан
Sto se tice zapovijesti pod bojem 10, koja je u Pravoslavlju skracena na: "Ne pozeli sto je tudje" u originalu glasi:
"Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!", mislim da nisi bas bio i suvise iskren. ;) :rumenko:
 
Знам како гласи у целини. :oops:

Али ако је реч о "ближњем", значи добром пријатељу или рођаку, ту се онда једноставно неке ствари искључе. Ако се то не уради, испадне зло...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top