ima li pravde uopste......?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dalijeva Gala

Aktivan član
Poruka
1.351
Ako sam naucila nesto u skoli,to je da pravde nema.Samo je tu sreca i sudbina.
Ili sam samo vidjala svoje i greske ljudi oko sebe i opravdavala ih time.Ima trenutaka kada se samo na srecu oslanjam,ali ne mogu da vidim nepravdu i ignorisem je.Recite mi,da li pravde ima,a ja je ne vidim? :dash:
 
Pravda u zivotu ne postoji.
Ne radjamo se isti, nemamo isti stepen inteligencije, nismo svi jednako lepi i zgodni, ne poticemo iz istih socijalnih sredina, nemamo jednake sanse u zivotu itd itd.
Jedina pravda je sto vreme svima isto prolazi i sto svi moraju da umru
 
Ako sam naucila nesto u skoli,to je da pravde nema.Samo je tu sreca i sudbina.
Ili sam samo vidjala svoje i greske ljudi oko sebe i opravdavala ih time.Ima trenutaka kada se samo na srecu oslanjam,ali ne mogu da vidim nepravdu i ignorisem je.Recite mi,da li pravde ima,a ja je ne vidim Нема.

auuu u kakve ste to crne skole isli, bolje ovce da ste cuvali hehehehe
 
Pravda u zivotu ne postoji.
Ne radjamo se isti, nemamo isti stepen inteligencije, nismo svi jednako lepi i zgodni, ne poticemo iz istih socijalnih sredina, nemamo jednake sanse u zivotu itd itd.
Jedina pravda je sto vreme svima isto prolazi i sto svi moraju da umru


A sta je pravda da svi budemo isti a samim tim i bezlicni, da smo svi genija ili debili, da smo svi lepi lepota ne bi ni postojala, da budemo iz istih socijanih sredina one ne bi ni postojale ( po zakonu termodinamike veca je sansa da svi budu siromasni neko da svi budu bogati tako da za ovom stavkom nemoj mnogo da zalis).
Kad se covek oslobodi lazne ucenosti, lepotizma, zavisti i pohlepe znace sta je pravda.
Najveca je nepravda za coveka kad ne ume da voli srcem, samo mu to uskrati i celog zivota ce da pati.
 
Ako sam naucila nesto u skoli,to je da pravde nema.Samo je tu sreca i sudbina.
Ili sam samo vidjala svoje i greske ljudi oko sebe i opravdavala ih time.Ima trenutaka kada se samo na srecu oslanjam,ali ne mogu da vidim nepravdu i ignorisem je.Recite mi,da li pravde ima,a ja je ne vidim? :dash:

a dje ima li pravde?
kazes "sudbina", a to znaci da sirekla da nemamo svoje ja, nesto drugo upravlja sa nama.
"Pravdu" zelis, a u sudbinu, tj. nezasluznost/neodgovornost verujes. Dal to znaci da si sama nepravedna? Ukoliko verujes u sudbinu a nisi nepravedna, onda bi zelela da svima bude jednako dobro, jer smo svi -- po misljenju toga (tebe) ko veruje u to (sudbinu), jednako nezasluzni; ukoliko verujes u sudbinu, a zelis pravdu u smislu "osvetu", onda si nepravedna, jer svetila bi se preko sudbine nekome ko nista nije kriv, koga je "sudbina" naterala da to uradi.

"Osvetoljubive" osobe koje su "pravedne" su samo one koje ne veruju u sudbinu, vec u slobodu volje. Ukoliko je osveta pravedna. Al o tome se moze diskutovati.

A pitanje ti je... gde pitas dali ima pravde, ako mislis na "univerzumsku" to neznam. Ako mislis na ljudsku, ne smes ljude generalizovati, u nekome je ima.

"samo na srecu oslanjam" znaci sta?

Ja mislim da ti ne znas sta si htela da kazes, i traizis samo intuitivne odgovarace koji ce tako preko intuicije da te shvate, polu-nesvesno moze se reci. "Srce govori kroz intuiciju" je karakteristicna zabluda povrsnih ljudi koji su cak i to rekli nejasno ("srce"?????) i prepustaju se intuiciji kao necemu sto je dobro samim tim sto je neizbezno, ne sluteci da intuicija nije neizbezna, i da se ne moze kontrolisati tj. pravilno usmeriti.

Ja sam cesto zbog intuicije bas pravio gluposti, istina, malo manje nego zbog "inteligencije" tj razmisljanja (kad nisam racunao emocije itd...), ali ipak mnogo gluposti.

Da ne govorimo o tome da je zenama 10 puta lakse da govore o pravdi "sa distance" tj. svesne da nikad nece uraditi nista "za rad pravde" jer su sputane u ovom drustvu. Sto im i prija i godi u isto vreme, ali mnoge gledaju samo "korisnu stranu", u smislu "materijalnu".
Svu "brigu za to da sve bude pravedno" prepuste muskarcima, koji su ionako od zena pretrpeli mnogo nepravde... , naravno postoje i pravedne zene, ali one nisu u mogucnosti da urade nista obicno, neke i jesu.

http://www.google.com/search?hl=en&q="zed+is+dead+baby"
 
Ja sam cesto zbog intuicije bas pravio gluposti, istina, malo manje nego zbog "inteligencije" tj razmisljanja (kad nisam racunao emocije itd...), ali ipak mnogo gluposti.

Da ne govorimo o tome da je zenama 10 puta lakse da govore o pravdi "sa distance" tj. svesne da nikad nece uraditi nista "za rad pravde" jer su sputane u ovom drustvu. Sto im i prija i godi u isto vreme, ali mnoge gledaju samo "korisnu stranu", u smislu "materijalnu".
Svu "brigu za to da sve bude pravedno" prepuste muskarcima, koji su ionako od zena pretrpeli mnogo nepravde... , naravno postoje i pravedne zene, ali one nisu u mogucnosti da urade nista obicno, neke i jesu.
intuicija ti nije jača strana... da se primetiti...
kad već nisi intuitivni odgovarač :mrgreen: što ne upotrebiš tu inteligenciju da je skapiraš...
ovde se govori o univerzalnoj /univerzumskoj:lol:/ pravdi, koju merimo našim ličnim osećajem za pravdu
I u kom smislu su tu žene sputane? nemaju osećaj za pravdu?
i jesu li sputane od strane društva ili zato što žele da prepuste nepravdu muškarcima..
i kakve li to veze sa temom ima...
 
Postoji subjektivna pravda,objektivna ne i nikada je neće biti.
Inače zakone i moral su izmislili slabići da bi se zaštitili od jačih.Danas je pravda na strani jakih i moćnih.
Šta je tu je većina se ne pita.
Sreća ne postoji kao ni sudbina,ne možeš da budeš srećan ako ne radiš na sebi i svom duhovnom uzdignuću,sreća nije materijalne prirode već duhovne.
 
Ja sam mislila na onu "univerzalnu" pravdu,jer se samo na nju oslanjamo.Ima mnogo nepravde,i vi je nikako ne delite,a pravdu ste vec podelili na univerzalnu i subjektivnu.Mislim da je najbolji odgovor taj da pravde ima,samo je spora pa je ne primecujemo.Cemu ona sluzi ako ne utice na nas odmah nego mnooooooogo,mnogo vremena posle?Zar onda samo trebamo da se pomirimo sa nepravdom i kazemo:"Ima pravde i jednog dana ce biti zadovoljena iako ja mozda necu to videti."? :dash: Ne trazim opravdanje za svoje greske,vec nesto na sta bih se osonila ako ne mogu da ispravim nepravdu oko sebe...........
 
Ako sam naucila nesto u skoli,to je da pravde nema.Samo je tu sreca i sudbina.
Ili sam samo vidjala svoje i greske ljudi oko sebe i opravdavala ih time.Ima trenutaka kada se samo na srecu oslanjam,ali ne mogu da vidim nepravdu i ignorisem je.Recite mi,da li pravde ima,a ja je ne vidim? :dash:

Odgovor na tvoje pitanje je: nema je. Što pre to ukapiraš, bolje za tebe...
 
Ja sam mislila na onu "univerzalnu" pravdu,jer se samo na nju oslanjamo.Ima mnogo nepravde,i vi je nikako ne delite,a pravdu ste vec podelili na univerzalnu i subjektivnu.Mislim da je najbolji odgovor taj da pravde ima,samo je spora pa je ne primecujemo.Cemu ona sluzi ako ne utice na nas odmah nego mnooooooogo,mnogo vremena posle?Zar onda samo trebamo da se pomirimo sa nepravdom i kazemo:"Ima pravde i jednog dana ce biti zadovoljena iako ja mozda necu to videti."? :dash: Ne trazim opravdanje za svoje greske,vec nesto na sta bih se osonila ako ne mogu da ispravim nepravdu oko sebe...........

Ne brini...ima pravde.Samo ti navali na ucenje i popravices tu slabiju ocenu koja ti kvari prosek...zapamti,ima jos malo vremena.;)
Greske su greske,u ostalom,tvoje su...pravda s tim nema nikakve veze.
Pravda ne bi ni postojala da nema nepravde tj.uzivali bi malo manje u satisfakciji,posle.:D
 
LBarbara,hvala ti.Dobar komentar,ali meni nije problem nikakva ocena.Imam samo petice,ali ne znam zasto-smeta mi bilo kakva nepravda.I prema drugima i prema meni,mada bas i nema toliko nepravde prema meni........ :neutral: A mozda se samo ja isuvise mesam u tudja posla............. :mrgreen: Ima pravde,samo je prespora........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top