Prijemni

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:Sto??Pa 4 godisnji smer??;) Sa ekonomskim faksom mozes da brises dupe,sa medicinskim vec i nesto mozes,se elektro tehnickim posao odmah plata nije ispod 100000 dinara (moj ne rodjeni burazer radi za te pare),Fon isto kao i za ekonomski,Matematicki e tu si na konju,politicki i filozofski odmah se uclani u stranku i u parlamentu si!! E sad sa gimnazijom tek bulju brises,to je tek sranje istu matematiku,fiziku ima moj smer (elektro tehnicar racunara) kao i ovi sa prirodno matematickog u gownaziji a jos imam i programiranje,Osnove elektro tehnike,Elektroniku,Merenja,telekomunikacije....sve vezano za kompove!! I plus mozes da radis sa ovime a sa gownazijom nista!!

covece u koju skolu ides....
 
pa ja i da odem u srednju swakako bi isla na fakultet....danas si nista bez fakulteta,sa fakultetom mozes da uspes i u nekoj stranoj i mnogo razwijenijoj zemlji,i retki su ti ljudi koji odma nadju posao cim zawrse skolowanje,a pogotowuako jos nisu isli na fakultet........tako da ja sam planirala ekonomsku....bas zbog tih razloga kasnije fakultet itd...ali sam odlucila da cu bilo kako bilo ici na fakultet...i tako da cu ici u gimnaziju

Sasvim je u pravu oko toga da posle srednje retko možeš naći neki extra posao za neverovatno visokom platom, pa čak i kod nas...Poznajem neke koji su završili ekonomsku, pa rade u trafici... Ja ću najverovatnije upisati gimnaziju, a posle toga ću videti, imam još 4 god. za razmišljanje, :)...
Nosim iz škole 60 poena, a što se tiče prijemnog, i ja imam tremu... Prešla sam nekoliko puta zbirke, ali ima zadatak koje uopšte :dontunderstand: ... A što je najgore ne znam šta da stavim na listu želja umesto gimnazije, jer ne bih da putujem u veće gradove, ili da stanujem ne znam ni ja gde, a kod nas ima samo Gimnazija, ekonomska (koja mi se ne svidja ) i tehnička ( koja mi se takodje ne svidja )... Dodje mi da se :dash:... hehe
 
pa wi mislite da gimnazijalci idu u gimnaziju da bi se hwalili mi smo iz gimnazije....msm cemu to....ja ocu u gimnaziju zato shto ne zelim da se bawim ekonomijom,niti necim shto ima weze sa tehnickom skolom....uwek sam zelela da se bawim jezicima,nowinarstwom...itd....i zbog toga zelim gimnaziju a ne da bih rekla e ja sam iz gimnazije..msm bzv
 
ja isto posle srednje(medicinska,sad sam prva god),obavezno palim na fax,isto medicina....a nakon toga specijalizacije...nadam se(zasad sam odlicna,super mi ide skola,pa zasto ne bi otisla na fax...) ;)
 
pa wi mislite da gimnazijalci idu u gimnaziju da bi se hwalili mi smo iz gimnazije....msm cemu to....ja ocu u gimnaziju zato shto ne zelim da se bawim ekonomijom,niti necim shto ima weze sa tehnickom skolom....uwek sam zelela da se bawim jezicima,nowinarstwom...itd....i zbog toga zelim gimnaziju a ne da bih rekla e ja sam iz gimnazije..msm bzv

nisi razumela....kad zavrsis gimnaziju mozes samo da se okitis saznanjem da si zavrsila gimnaziju i nista vise....a pritom se iscimas debelo....mislim mozes to je tvoja stvar znaci necu da se mesam....uostalom videces i sama....
 
Ovakim tekstovima tipa "završi srednju školu i moći ćeš odmah da radiš" samo potvrdjujete onu predrasudu da srednje stručne upisuju oni koji neće na fakultet. :roll:
Ovde još nisam pročitao "upiši srednju i posle fakultet".
 
Ovakim tekstovima tipa "završi srednju školu i moći ćeš odmah da radiš" samo potvrdjujete onu predrasudu da srednje stručne upisuju oni koji neće na fakultet. :roll:
Ovde još nisam pročitao "upiši srednju i posle fakultet".

Ovde vlada nerad.Samo da se što manje uči.
A moraće pet puta više da rade nakon toga,ako požele da nadoknade taj nedostatak.
Činjenica je da nemaju svi iste sposobnosti - za fakultet,
ali j.b.g ovo je zemlja Srbija,ovde se sa fakultetom teško nalazi posao,
napolju je drugačije.
 
Ovde vlada nerad.Samo da se što manje uči.
A moraće pet puta više da rade nakon toga,ako požele da nadoknade taj nedostatak.
Činjenica je da nemaju svi iste sposobnosti - za fakultet,
ali j.b.g ovo je zemlja Srbija,ovde se sa fakultetom teško nalazi posao,
napolju je drugačije.

ako je sa fakultetom tesko....kako je tek bez njega???
 
Ovakim tekstovima tipa "završi srednju školu i moći ćeš odmah da radiš" samo potvrdjujete onu predrasudu da srednje stručne upisuju oni koji neće na fakultet. :roll:
Ovde još nisam pročitao "upiši srednju i posle fakultet".


ja to nisam mislio....ovde je olaksavajuce to sto ima onaj fazon da se ide vanredno....a moze da se nadje posao....uostalom radite sta ocete vasa stvar....i naveo sam od ranijih postova kako je moj rodjeni buraz nasao posao bez problema cim je zavrsio srednju....zaradjuje dobro....i radno vreme mu nije veliko sto mu je dodatno olaksanje a pritom radi samo radnim danima....
 
zapitaj se dal ce tamo biti bolje....

Zavisi gde...Svuda će morati da se radi...Ali neće svuda biti podjednaki uslovi...Nema bajki za sanjare...U Švedskoj se plata određuje prema odgovornosti posla,efikasnosti i kvalifikaciji...Naravno,Šveđani nisu zaluđeni potrošačkim društvom...Ne kupuju stvari koje im ne trebaju...I naravno da onda mogu da idu na letovanja i zimovanja gde god požele i da šalju decu u inostranstvo da se školuju...Ovde se,pak,plate određuju prema što trivijalnijim prioritetima i što labavijem karakteru...

Zaboravih da kažem da je u Švedskoj sramota ne raditi,lenčariti i spavati do podne...
Sramota je i eksploatisati ljude.Sramota je čak i da se krade !
Svi se oni usavršavaju i napreduju...A mi stagniramo - dal' će plata,dal' ću dobiti za stalno posao nakon pet godina probnog rada... ?
 
Šta znači raditi kao robot? :)
Ovde moraš da radiš kao konj,da te nadređeni zajebavaju,da moliš za godišnji ili bolovanje,
a ako se požališ onda je jednostavno - sindikalac ti kaže "Ok,slobodno,znaš gde su vrata",jer nam danas sindikate plaćaju direktori da guše štrajkove.Oni loču i žderu na račun svih vas koji ih plaćate.Nikome nije problem da masovno otpusti radnike.Posle će kod kuće biti žena,deca,koje moraš da nahraniš.Znači,moraš da trpiš.Direktor firme ti ima samo osnovnu školu,a nećeš da se sagninješ pred njim za veće pare.E,tako ti je 80% zaposlenih ljudi ovde.
 
Šta znači raditi kao robot? :)
Ovde moraš da radiš kao konj,da te nadređeni zajebavaju,da moliš za godišnji ili bolovanje,
a ako se požališ onda je jednostavno - sindikalac ti kaže "Ok,slobodno,znaš gde su vrata",jer nam danas sindikate plaćaju direktori da guše štrajkove.Oni loču i žderu na račun svih vas koji ih plaćate.Nikome nije problem da masovno otpusti radnike.Posle će kod kuće biti žena,deca,koje moraš da nahraniš.Znači,moraš da trpiš.Direktor firme ti ima samo osnovnu školu,a nećeš da se sagninješ pred njim za veće pare.E,tako ti je 80% zaposlenih ljudi ovde.

hehehe ako ovde radis kao konj znas kako ce tamo da bude....dajte bre ljudi raspitajte se malo....svi misli beli svet sve extra racku je tako....i sve zavisi sta radis pa je tako....
 
hehehe ako ovde radis kao konj znas kako ce tamo da bude....dajte bre ljudi raspitajte se malo....svi misli beli svet sve extra racku je tako....i sve zavisi sta radis pa je tako....

Pa čoveče svuda se radi isto ! :lol:
Ja čuo,bio,video.
Samo negde za svoj trud dobiješ više,a negde manje.
Ako završiš fakultet i odeš u negde inostranstvo - u Skandinaviju,mnogo su ti veće šanse za uspeh...
Nisam ja Karl Marx,pa da se borim za prava sirotinje.Očigledno im je lepo ovako kako im je,pa neće da ustanu zajedno i urade nešto.

Živeo švedski socijalizam ! :mrgreen:

Azra - Pit, i to je Amerika


Amerika nije rad i znoj
postoje Hollywood i Frankie boy
Disneyland, bejzbol i rock'n'rol

Vrijeme očaja, vrijeme nade
jedni ruše a drugi grade
prolaze ratovi padaju vlade
Pitove ruke više nisu mlade

Od Aljaske do Meksika
to je ona druga slika
Pit ... i to je Amerika

U buci u larmi u rudniku
na farmi
Pitove ruke više nisu mlade
šezdeset godina za dolar rade

A negdje daleko u Ilinoji
nadgrobna ploča stoji
i prazan kovčeg čeka
da Pit stigne iz daleka

Od Aljaske do Meksika
to je ona druga slika
Pit ... i to je Amerika

Kada umoran zaspe
i više se ne probudi
jedino za čime žudi
je da
umjesto blaženstva i raja
vidi zoru kako rudi
i sunce starog kraja

Od Aljaske do Meksika
to je ona druga slika
Pit ... i to je Amerika
 
pa nisi dobro video....pazi....u bilo koju clanicu eu da se ode ima da se satres od posla....to sto nam tadic prodaje price da bice radnih mesta mislim zaebite vi to....kazem da je kod nas bolje nego tamo jer jos uvek ima poslova gde moze da se radi manje a i zaradi dobra kinta....pa mislim bre da je u psihologiji svakog coveka da uz malo truda ima vecu dobit....mislim neki bi primili taj nacin da se satires tj da radis i da otkidas a da dbijas malo vecu platu....meni bi licno bilo mnogo lakse da malo manje pare da se ne satirem....dzabe meni veca kinta kad duplo vise radim i isto toliko umorim....i da cu jedva uspeti da se odmorim do sutra za posao....
 
Poslednja izmena:
pa nisi dobro video....pazi....u bilo koju clanicu eu da se ode ima da se satres od posla....to sto nam tadic prodaje price da bice radnih mesta mislim zaebite vi to....kazem da je kod nas bolje nego tamo jer jos uvek ima poslova gde moze da se radi manje a i zaradi dobra kinta....pa mislim bre da je u psihologiji svakog coveka da uz malo truda ima vecu dobit....mislim neki bi primili taj nacin da se satires tj da radis i da otkidas a da dbijas malo vecu platu....meni bi licno bilo mnogo lakse da malo manje pare da se ne satirem....dzabe meni veca kinta kad duplo vise radim i isto toliko umorim....i da cu jedva uspeti da se odmorim do sutra za posao....

Ne znam odakle ti ovo...?Koji su to poslovi?Stopa nezaposlenosti u Srbiji je oko 25%...
 

Back
Top