Većina osnivača Demokratske stranke u međuvremenu prešla u SRS i DSS

ptica-trkacica

Primećen član
Banovan
Poruka
722
Ako je za verovati ovome: :mrgreen:

Osnivaci DS
shahowsky (umjetnik) - 20. maj 2008. u 19.24
Ne znam da li je neko potezao ovo u skorije vreme, ali je lepo da se sad malo podsetimo i proanaliziramo.

Osnivaci Demokratske stranke i prvi glavni odbor:

dr Kosta Čavoški - koliko znam, nije clan SRS, ali im je svakako najblizi

Milovan Danojlić - živi u Francuskoj. po svemu sto je izjavljivao, teško da bi se slozio sa danasnjom politikom stranke, a moguće da vise i nije clan.

dr Zoran Đinđić - +

Gojko Đogo - clan SRS

dr Vladimir Gligorov - clan LDP, inače sin Kira Gligorova, sto je još jedna od bizarnosti srpske politike

dr Slobodan Inić +, inače, na sarani mu je govorila Latinka Perovic, sto je, mislim, dovoljno da se shvati gde bi bio danas da je ziv

Marko Janković - napustio DS, osnovao pa zatim napustio i DSS

dr Vojislav Koštunica - :)

dr Dragoljub Mićunović - se posle duzeg lutanja vratio u DS, neumoran i zeljan vlasti kao i uvek...

Borislav Pekić +, kao monarhista i nacionalista, ali pre svega kao intelektualac, teško da bi se slagao sa danasnjom politikom stranke. podrzao osnivanje DSS

Miodrag Perišić +

dr Radoslav Stojanović - ambasador u Holandiji, branio zemlju od bosanske tuzbe za genocid pred međunarodnim sudom u Hagu. napustio DS, moguće da je još uvek clan Politickog saveta SPO i clan Krunskog saveta.

Dušan Vukajlović + napustio DS, osnovao DSS

Zanimljivo je da je od živih osnivaca DS tu samo Micun, a i on je u međuvremenu napustao stranku, osnivao DC... Pokojni Djindjic i Perisic, jedini nisu napustali stranku.

A ako bi se presabrali prema danasnjim koalicijama, racunajuci tu i mrtve, rezultat bi bio:

DS-SPO 4 (doduse, pod uslovom da je Radoslav Stojanovic još uvek SPO, u šta sumnjam)
LDP 2 (racunajuci i Inica)
SRS-DSS 5 Po politickim stavovima mogli bi im se pribliziti i Marko Jankovic i Milovan Danojlic.
 
Ako je za verovati ovome: :mrgreen:

kakve gluposti ti pises.
da je ziv bio bi za tog i tog...
ova je govorila na njegovoj sahrani vidi se da bi bio za onoga...
po njegovim govorima rekao bi....
mislim strasno kako neki ljdi razmisljaju.
u srbiji posle komunizma naravno da su skoro svi bili u jednoj stranci pa su se posle podelili vremenom zbog svojih misljenja,jer to tako cudno? ko da smo mi demokratija 500 godina:dash:
ince neki ludaci hvala bogu da su izasli iz partije [tipa paroski to je covek idiot,ne znam kako je on postao profesor ali to objasnjava stanje na nasim falkutetima]
 
kakve gluposti ti pises.
da je ziv bio bi za tog i tog...
ova je govorila na njegovoj sahrani vidi se da bi bio za onoga...
po njegovim govorima rekao bi....
mislim strasno kako neki ljdi razmisljaju.
u srbiji posle komunizma naravno da su skoro svi bili u jednoj stranci pa su se posle podelili vremenom zbog svojih misljenja,jer to tako cudno? ko da smo mi demokratija 500 godina:dash:
ince neki ludaci hvala bogu da su izasli iz partije [tipa paroski to je covek idiot,ne znam kako je on postao profesor ali to objasnjava stanje na nasim falkutetima]

Pa dobro to je rekao za ovoga sto je Latinka na njegovoj sahrani govorila pa se pretpostavlja da bi taj bio za LDP ali ako ti kazes da ne bi onda je to jos jedan manje za DS/LDP
 
Moze se reci da je DS iz 90 tih godina majka vecini danasnjih stranaka,kao i da je SPO otac istoj vecini. DS - DSS-u,(indirektno baticu i DHSS),takodje indirektno i G17+ u koji se uclanilo mnogo bivsih clanova DS-a,kao rezultat Vuksanovicevog poraza od Dindjica na unutar partiskim izborima,itd...
Zatim SPO uz koji se uvek slepao veliki deo male opozicije 90 tih koji je otac NS-u i SDPO-u itd... iz koga je isto dobar deo clanstva 2003. otisao u G17+.

Za DS se moze reci da je prirodan pandan SNO-u i trvdoj desnici kasnije(91-92) okupljenoj oko SPO-a i SRS-a,ali u to vreme su cak i oni bili neka vrsta levicarskih nacionalista sudeci po nihovim izjavama i vremenu kakvo je bilo to je bilo i normalno tek neke 98-98 Dindjic "vraca" DS levici i mada je nacionalno krilo DS-a vecinom otislo 1993 u DSS stranak se dalje prociscava i rafinise...
 
DS je prilikom svog osnivanja i prilikom prvih 4 godine delovanja bila izuzetno nacionalno orijentisana stranka. Izmedju ostalog u programu DS-a je pisalo da se zalazu za ujedinjenje svih Srba u jednu drzavu. Od 1994 ta stranka postaje NATO/CIA kontrolisana i menja svoj program i nakon toga stranku napusta veliki broj njenih osnivaca kao sto su recimo nikola milosevic, vojislav kostunica, kosta cavoski i mnogi drugi koji nisu hteli da prihvate novi izdajnicko kvislinski program demokratske stranke....

sve u svemu danasnja DS nema nikakve veze ni dodirnih tacaka sa svojim izvornim programom...
 

Back
Top