У Србију стигли емисари Јудаизма

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
(ОК, да не испадне да пропагирам Јевреје, али ово ме је заинтересовало пошто нисам имао појма о овој Јеврејској секти)

У Србију су стигли емисари Чабад-Љубович Хасидске секте како би отворили рабинска (учитељска) места у Јеврејској заједници на територији Србије.
Даље имате чланак па читајте, али да објасним колико сам разумео ко су они.

Наиме ради се о ортодоксним Јеврејима, то су они са шеширима у црним оделима и са кикицама. Реч је о Хасидима који иначе у Израелу редовно добијају батине од полиције јер су прилично чудни по свом учењу.

Наиме Хасиди се држе чисто месијанске одлике Јудаизма, значи очекивања Месије и стога сматрају да једина права држава може бити Нови Јерусалим, а до тога су по њиховим Хасидским учењима апсолутно дужни да безпоговорно се покоравају законима других држава у којима жеиве, јер сматрају да је овај свет и уређење од Бога дато.
Са друге стране најстроже им је забрањено да иду у војску и носе оружјем богате се или имају већу личну имовину, пошто дословце проводе Божје заповести.

Најинтересантније је то што добар део Хасида сматра да Израел нема право да постоји, јер по њиховом веровању, опет једина држава правоверних је Нови Јерусалим (царство Божје)стога иако живе у Израелу не служе војску, не плаћају порезе, чак и праве про- Палестинске демонстрације, укратко сматрају их анти-ционистима.

Порекло Хасидске секте Чабад-Љубович је из источне европе и доста су повезани са Словенима.

Окренути су чак шта више, емисарству међу гентилима- не Јеврејима и њима проповедају „седам Нојевих закона”

1. Забрана идолопоклонства
2. Забрана убиства (чак и у самоодбрани)
3. Забрана крађе
4. Забрана сексуалног промискуитета
5. Забрана Богохуљења (чак се не изговара „Бог”)
6. Забрана окрутности према животињама
7. Зајтевање да се уведу праведни закони окренути људима

http://www.chabad.org/news/article_cdo/aid/672372/jewish/Making-a-Home-in-Serbia.htm

Први пут сам за Чабад-Љубович чуо када је прошле године Путин декретом дозволио да њихови рабини држе верску службу у Руској војсци.

Иначе Љубович долази из места у Русији где им је био центар скоро 102 године, а изабрали су га пошто се име слаже са њиховим учењем о љубави међу људима.

Колико сам се распитао код неких из Израела, они их углавном не подносе, пошто не служе војску, не плаћају порезе и слично, а некако их сматрају „петом колоном” пошто се добар део ових залаже за мир са Палестинцима, а чак и да је цео израел у ствари палестински.
Често држе про-палестинске демонстрације.
 
(ОК, да не испадне да пропагирам Јевреје, али ово ме је заинтересовало пошто нисам имао појма о овој Јеврејској секти)

У Србију су стигли емисари Чабад-Љубович Хасидске секте како би отворили рабинска (учитељска) места у Јеврејској заједници на територији Србије.
Даље имате чланак па читајте, али да објасним колико сам разумео ко су они.

Наиме ради се о ортодоксним Јеврејима, то су они са шеширима у црним оделима и са кикицама. Реч је о Хасидима који иначе у Израелу редовно добијају батине од полиције јер су прилично чудни по свом учењу.

Наиме Хасиди се држе чисто месијанске одлике Јудаизма, значи очекивања Месије и стога сматрају да једина права држава може бити Нови Јерусалим, а до тога су по њиховим Хасидским учењима апсолутно дужни да безпоговорно се покоравају законима других држава у којима жеиве, јер сматрају да је овај свет и уређење од Бога дато.
Са друге стране најстроже им је забрањено да иду у војску и носе оружјем богате се или имају већу личну имовину, пошто дословце проводе Божје заповести.

Најинтересантније је то што добар део Хасида сматра да Израел нема право да постоји, јер по њиховом веровању, опет једина држава правоверних је Нови Јерусалим (царство Божје)стога иако живе у Израелу не служе војску, не плаћају порезе, чак и праве про- Палестинске демонстрације, укратко сматрају их анти-ционистима.

Порекло Хасидске секте Чабад-Љубович је из источне европе и доста су повезани са Словенима.

Окренути су чак шта више, емисарству међу гентилима- не Јеврејима и њима проповедају „седам Нојевих закона”

1. Забрана идолопоклонства
2. Забрана убиства (чак и у самоодбрани)
3. Забрана крађе
4. Забрана сексуалног промискуитета
5. Забрана Богохуљења (чак се не изговара „Бог”)
6. Забрана окрутности према животињама
7. Зајтевање да се уведу праведни закони окренути људима

http://www.chabad.org/news/article_cdo/aid/672372/jewish/Making-a-Home-in-Serbia.htm

Први пут сам за Чабад-Љубович чуо када је прошле године Путин декретом дозволио да њихови рабини држе верску службу у Руској војсци.

Иначе Љубович долази из места у Русији где им је био центар скоро 102 године, а изабрали су га пошто се име слаже са њиховим учењем о љубави међу људима.

Колико сам се распитао код неких из Израела, они их углавном не подносе, пошто не служе војску, не плаћају порезе и слично, а некако их сматрају „петом колоном” пошто се добар део ових залаже за мир са Палестинцима, а чак и да је цео израел у ствари палестински.
Често држе про-палестинске демонстрације.

A ko ih placa da tako zive?
Inace se kupaju samo petkom,tako da strasno smrde u cetvrtak:rotf::rotf::rotf:
Treba im dati lokaciju u ciganskoj maloj da malo edukuju Cedu J.:super:
 
Jevreji Hasidi su na nasoj strani za razliku od Jevreja Rabanita koji drze liniju blisku zapadnim protestantima....

Anarog, ne reaguj na prvu loptu, ja sam uvek bio suzdrzan po jevrejskom pitanju ali prvo se raspitaj detaljno o odredjenim pravcima pre nego sto krenes u brutalan napad.... u suprotnom sramota je to sto radis.... toliko o tome...

Ma znam ih ovde iz Beca i znaj da jevrej nikom ne zeli dobro osim sebi:rtfm:
 
Ja ne zelim da si izjasnjavam dok Ministar vjera, nash brat i prijatelj Mitke (Eremita) ne da svoj strucni sud o tome ;)

Немам ништа против њих, само да не уврте у главу ДА СЕ У СРБИЈИ НАЛАЗИ ЊИХОВ НОВИ ЈЕРУСАЛИМ... раније сам био о њима отворио тему на основу овог текста:

ВЕРНИ ЧУВАРИ ГРАДА

Међу рабинима Јерусалима појавио се недавно захтев да се из вере изопште петорица рабина који су недавно присуствовали конференцији о холокаусту у Техерану где се масовно страдање Јевреја у 2.св.рату доводило у питање.

Припадају, у ширем смислу, оним Јеврејима које свет назива "ултра-ортодокснима" који се посебно могу видети у јерусалимској четврти Меа Шарим и веома су упадљиви по своме одевању. Он нису јединствени, по неким земаљским и теолошким питањима имају веома различите ставове.

"НАТУРА КАРТА" (НК) је међу њима најнеобичнија група, она оспорава постојање државе Израел док не дође Месија. Петорици њених рабина, који су на конференцији у Ирану седели у првом реду, придавана је тамо посебна пажња, али и публицитет, чему су се многи чудили па и згражавали.
Као никад до сада, од оснивања 1938. од стране рабина Хирша, ова заједница наилази на неразумевање и осуду, али захтева за забрану нема. Истиче се да за јеврејство ништа не може бити ниже и одвратније него то што они раде и заступају. Побожно одевени, а вређају Бога и потпомажу непријатеља. Ниједан Јевреј с њима не треба да има контакт нити да учествује у њиховим обредима. Неверицу изазивају речи њиховог рабина из Беча, Аријела Фридмана, по повратку из Техерана, да су за страдања сународника криви ционисти.

НК припадника, по процени, има око пет хиљада, посебно у Јерусалиму и Њујорку. Постојање државе Израел и њене војске одбија се најодлучније. Државе је било до пре две хиљаде година, на славу небеског Творца. Тако ће бити када се поново Откровењем сазна воља Божија и када ће му свет служити, успоставиће се његово царство. Спас Израиља је у Њему, а не у људској власти и сили. До тада, Јевреји треба да се баве проучавањем Торе, држе њених 248 заповести и 365 забрана, да се усавршавају у добрим делима.
Нека живе где су сада, окајавају грехе праотаца. Забрањено је напустити егзил, треба остати у туђим земљама и бити лојалан грађанин под влашћу других народа, јер тако стоји од вајкада у светим књигама. Ако се супротно ради, страшна казна, праведан гнев Божији, следи. Држава се НИЈЕ СМЕЛА оснивати док Свемогући, чије је име благословено, својом славом и сјајем не спасе народ свој изабрани. Зато је треба укинути што пре.

"Натура карта" тврди да је Теодор Херцл (1860-1904.) заснивањем ционизма (1897) учинио велику штету првенствено Јеврејима. Ради се о политичкој идеји, у нескладу је са Тором, Божијим законом. Отуда немир и ратови сналазе Израел непрестано од настанка. Херцл је за њих био "асимилован Јевреј", није познавао своју веру а нико га у народу није опуномоћио да га спашава из дијаспоре, прогања и ради на оснивању државе. Када је 1947.године Израел од УН основан, у Њујорку су неки рабини преклињали да се то не ради. Палестинци се подржавају у захтеву да се створи њихова држава, тек тада би наступио мир на Блиском истоку. Где год Палестинци по свету демонстрирају, придруже им се и "картисти". Они су на арапска подручја добродошли, никада им се није десила нека непријатност.
Чланови НК се у Израелу не осећају пријатно, мада су веома самоуверени. Живе са страним пасошима, не плаћају порез, не служе војску, чак се клоне и новчаница јер оне носе симболе од Бога нежељене државе.

У ортодоксном и хасидском блоку, коме припада око петина становништва земље, има и других покрета сличних погледа. Највећи од њих је Сатмар, настао још у 18.веку. У њујоршком Вилијамсбургу има педесетак хиљада ових хасида, поседују праву империју некретнина.

Арамејски израз "Натура карта" значи "Чувари града", мисли се на Јерусалим, до доласка Месије. Себе сматрају ретким правим чуварима вере и Божијег закона, други су за њих јеретици. Израелска држава прихвата њихово постојање као дела изузетно широке палете верских погледа којих је у јеврејству увек било. Опстанак државе не зависи од њих.


аутор: Живица Туцић
Божићни додатак-Култура,уметност,наука, 6.и7.јануар 2007.,број39 година 1.,стр.10
"Политика"
 
Немам ништа против њих, само да не уврте у главу ДА СЕ У СРБИЈИ НАЛАЗИ ЊИХОВ НОВИ ЈЕРУСАЛИМ... раније сам био о њима отворио тему на основу овог текста:
Свакако,
Међутим ми смо доста били у изолацији а притом мислим од 1945- па све до сада.
Култура и разни културни и верски емисари се размењују, примају, шаљу.
Рецимо Београд је 1932 добио први будистички храм, земљиште је поклонила СПЦ и митрополит је присуствовао обреду посвећења. Био је саграђен за Калмике, азијатски народ из Русије који су побегли у Србију од Комуниста после револуције.
Тако да смо одувек били раскршће за све вере и културе.

Нама би најбоље било када би смо уставом утврдили примат СПЦ, то јест државотворност СПЦ, па онда свако може да шаље емисаре.
 
(ОК, да не испадне да пропагирам Јевреје, али ово ме је заинтересовало пошто нисам имао појма о овој Јеврејској секти)

У Србију су стигли емисари Чабад-Љубович Хасидске секте како би отворили рабинска (учитељска) места у Јеврејској заједници на територији Србије.
Даље имате чланак па читајте, али да објасним колико сам разумео ко су они.

Наиме ради се о ортодоксним Јеврејима, то су они са шеширима у црним оделима и са кикицама. Реч је о Хасидима који иначе у Израелу редовно добијају батине од полиције јер су прилично чудни по свом учењу.

Наиме Хасиди се држе чисто месијанске одлике Јудаизма, значи очекивања Месије и стога сматрају да једина права држава може бити Нови Јерусалим, а до тога су по њиховим Хасидским учењима апсолутно дужни да безпоговорно се покоравају законима других држава у којима жеиве, јер сматрају да је овај свет и уређење од Бога дато.
Са друге стране најстроже им је забрањено да иду у војску и носе оружјем богате се или имају већу личну имовину, пошто дословце проводе Божје заповести.

Најинтересантније је то што добар део Хасида сматра да Израел нема право да постоји, јер по њиховом веровању, опет једина држава правоверних је Нови Јерусалим (царство Божје)стога иако живе у Израелу не служе војску, не плаћају порезе, чак и праве про- Палестинске демонстрације, укратко сматрају их анти-ционистима.

Порекло Хасидске секте Чабад-Љубович је из источне европе и доста су повезани са Словенима.

Окренути су чак шта више, емисарству међу гентилима- не Јеврејима и њима проповедају „седам Нојевих закона”

1. Забрана идолопоклонства
2. Забрана убиства (чак и у самоодбрани)
3. Забрана крађе
4. Забрана сексуалног промискуитета
5. Забрана Богохуљења (чак се не изговара „Бог”)
6. Забрана окрутности према животињама
7. Зајтевање да се уведу праведни закони окренути људима

http://www.chabad.org/news/article_cdo/aid/672372/jewish/Making-a-Home-in-Serbia.htm

Први пут сам за Чабад-Љубович чуо када је прошле године Путин декретом дозволио да њихови рабини држе верску службу у Руској војсци.

Иначе Љубович долази из места у Русији где им је био центар скоро 102 године, а изабрали су га пошто се име слаже са њиховим учењем о љубави међу људима.

Колико сам се распитао код неких из Израела, они их углавном не подносе, пошто не служе војску, не плаћају порезе и слично, а некако их сматрају „петом колоном” пошто се добар део ових залаже за мир са Палестинцима, а чак и да је цео израел у ствари палестински.
Често држе про-палестинске демонстрације.

Ua Jevreji i ua Muslimani!
 
Pa, recimo, Arčibald Rajs, Jakov Grim, Gete, Alojz Šmaus, Pavle Šturm (mada, je on, kažu, bio poreklom Lužički Srbin, ako to ima neke veze...)...

Први је био Швајцарац последњи је био Лужички Србин,
али све у свему да додамо 1,7 милиона мртвих.... Па ја бих био спреман да прескочим браћу грим али да ми врате 1,7 милиона мртвих.
 
Први је био Швајцарац последњи је био Лужички Србин,
али све у свему да додамо 1,7 милиона мртвих.... Па ја бих био спреман да прескочим браћу грим али да ми врате 1,7 милиона мртвих.

Prvi je bio RODJENI NEMAC :ok:
 

Back
Top