Drugi brak

Grčki

Početnik
Poruka
12
Zanimaju me iskustva onih koji su u braku sa nekim ko ima dete iz prethodnog braka.
Udajem se za čoveka koji ima dete od 12 godina i svi troje se lepo slažemo.Dete je sa njim preko nedelje,a vikendom kod majke.Koliko znam,moj momak i detetova mama nisu u dobrim odnosima,ali se čuju u vezi deteta.Za sada nam je sve ok,ali me zanimaju vaša iskustva.
 
Zanimaju me iskustva onih koji su u braku sa nekim ko ima dete iz prethodnog braka.
Udajem se za čoveka koji ima dete od 12 godina i svi troje se lepo slažemo.Dete je sa njim preko nedelje,a vikendom kod majke.Koliko znam,moj momak i detetova mama nisu u dobrim odnosima,ali se čuju u vezi deteta.Za sada nam je sve ok,ali me zanimaju vaša iskustva.

retko se kada može čuti a i videte muškarac koji je preuzeo na sebe odgajanje deteta
to je za svaku pohvalu...moj savet, pa drži se tog takvog, dobrog čoveka....i sretno...:super:
 
Nije tema nego je Grcki uclanjena 2007. a tema je od danas.

Ako se zaista volite ne vidim nikakvu prepreku. Zivot je svakakav i moze da dodje i do problema bilo koje vrste..ali ako se volite sve ce se to prevazici. Mislim da ce bas on znati da te ceni sto si na to sve pristala i da ako je sve to preboleo u vezi tog prvog braka i ako ti osecas da te zaista voli i ako ti naravno volis njega ...onda je pun pogodak i ostaje mi samo da ti pozelim svaku srecu...

I da da ne zaboravim, takve veze obicno kod nas prate zlobni komentari rodbine i okoline nemoj se obazirati na to nego punim plucima napred i uzivajte u vasoj maloj prodici.
 
Dobro razmisli jer to je veliki korak....nemoj ubuduce pokusavati da menjas njihov zivot,da postavljas pitanje ti ili dijete...ko mu je preci....shvati da si u toj prici na drugom mjestu,i sagledaj da li ces moci to podnijeti....kad se voli nista nije tesko....:)
 
Posle vencanja moze sve da se promeni i u prvom braku. Drugi brak nije nikakva garancija da je to sigurno dobro, sve zavisi od vas naravno. Moja iskustva su sto se toga tice pozitivna, samo sto je kod mene obrnuta situacija, moj suprug je prihvatio mene i mog sina. I evo vec pet godina je sve u najboljem redu..pu ..pu.. da ne ureknem!!!!!!!!
 
Zanimaju me iskustva onih koji su u braku sa nekim ko ima dete iz prethodnog braka.
Udajem se za čoveka koji ima dete od 12 godina i svi troje se lepo slažemo.Dete je sa njim preko nedelje,a vikendom kod majke.Koliko znam,moj momak i detetova mama nisu u dobrim odnosima,ali se čuju u vezi deteta.Za sada nam je sve ok,ali me zanimaju vaša iskustva.

Drugi brak ima bolje šanse da uspe, jer ljudi od prvog braka previše očekuju, a u drugi brak ulaze znajući šta ih čeka. Dete je čoveka koga voliš, i nije ti konkurencija, a što se lepo slažete, samo je plus za tebe u njegovim očima, a njegovoj majci veliko olakšanje. Što se tvog momka i njegove bivše tiče, naravno da nisu u dobrim odnosima, zato su se i razveli, ali je važno da se dogovaraju zbog deteta - to pokazuje i da su zreli i da vole dete. Vreme brzo prolazi, i kada dete odraste, komunikacija između roditelja će sasvim nestati. Za tebe je ovo povoljan znak, jer vidiš da tvoj momak ima normalan stav prema ovom detetu, pa će tako imati i prema vašem detetu, kada ga budete imali, i pošto je iskusio "bebu u kući", biće ti velika pomoć kad se porodiš. Ali o tom potom. Uživaj.:ok:
 
Zanimaju me iskustva onih koji su u braku sa nekim ko ima dete iz prethodnog braka.
Udajem se za čoveka koji ima dete od 12 godina i svi troje se lepo slažemo.Dete je sa njim preko nedelje,a vikendom kod majke.Koliko znam,moj momak i detetova mama nisu u dobrim odnosima,ali se čuju u vezi deteta.Za sada nam je sve ok,ali me zanimaju vaša iskustva.
Razveden je 6 godina,a mi smo zajedno 2 g.
Onda nema frke. Sve je došlo na svoje mesto mnogo pre nego što si se ti pojavila, a i ti si tu već dugo.
Udaješ se formalno ali sve ostaje po starom jer ste zajedno već dve godine, a to je dovoljno da se prođe kroz dosta iskušenja.

Ipak, kada budete dobili vaše zajedničko dete treba pripaziti da se njegovo dete ne oseti zapostavljeno. Ne verujem da bi nešto drugo moglo biti problem.
 
ala lupas!:mad:
svaka normalana zena ce biti srecna ako joj se dete slaze sa novom tatinom zenom..svaka zena kojoj je dete vazno i koja ima i dva grama mozga..
tvoj rezon je toliko povrsan i toliko sa stanovista sujete, da mi je muka..
naravno da postoje i takve zene, koje nekom jedu dusu..ali valjda su u manjini majku mu!:confused:
 
Sujeta je moćan pokretač najdubljih i najskrivenijih mračnih kutaka ljudskog uma... Moj moto je Nadaj se najboljem, očekuj najgore! Ništa ne može da me iznenadi, ni dobro ni loše. Ti slobodno probaj i budi u pripravnosti da će bivša možda i pokušati da se umeša ili da će klinac da promeni priču ali daj sve od sebe da se to ne desi i da, ako nešto krene naopako, ni jednog trenutka ne budeš ti kriva. Budi svesna i spremna da ćeš mu uvek biti na drugom mestu, iza sina, makar to bilo i dete žene koju on više ne voli. Nisam sigurna je li ovde ili na Dom i porodica, potraži temu Kad sin komanduje ocu i radi sve suprotno od Brbljive Kiše, ona je postupala instinktivno i taj brak je propao. (Naravno, to je + za nas jer nam se vraća ovamo, navela sam je kao primer, sigurna sam da je i ona dosta naučila.)
 
Sujeta je moćan pokretač najdubljih i najskrivenijih mračnih kutaka ljudskog uma... Moj moto je Nadaj se najboljem, očekuj najgore! Ništa ne može da me iznenadi, ni dobro ni loše. Ti slobodno probaj i budi u pripravnosti da će bivša možda i pokušati da se umeša ili da će klinac da promeni priču ali daj sve od sebe da se to ne desi i da, ako nešto krene naopako, ni jednog trenutka ne budeš ti kriva. Budi svesna i spremna da ćeš mu uvek biti na drugom mestu, iza sina, makar to bilo i dete žene koju on više ne voli. Nisam sigurna je li ovde ili na Dom i porodica, potraži temu Kad sin komanduje ocu i radi sve suprotno od Brbljive Kiše, ona je postupala instinktivno i taj brak je propao. (Naravno, to je + za nas jer nam se vraća ovamo, navela sam je kao primer, sigurna sam da je i ona dosta naučila.)

Koješta, ja sam se obradovala kada se moj bivši oženio, jer sam znala da će voditi normalan život i biti bolji otac mome detetu. I da me neće smarati svojom "patnjom".
Moj muž ima troje iz dva braka, zajedničke dece nemamo (videli smo da umemo, pa...) svako svoje voli najviše, ali što ne želi svom detetu, ne radi ni tuđem. Ako voli mene, kako bi mogao da mrzi moje dete? A deca od novih partnera svojih roditelja i ne očekuje da mu budu zamena za mamu ili tatu, već prijateljski odnos i ništa više. Kada možemo da volimo decu raznih rođaka, i komšija, i kučiće, kako ne bi mogli da volimo decu svog partnera?
Samo niko o nikom (mislim na odrasle) iz te priče ne sme loše govoriti deci, makar kakvi bili.
 

Back
Top