OPEKOTINA - pomoc!

Dakle odlucim ja konacno da se uozbiljim i da odem kod dermatologa da mi kaze sta konkretno da mazem na opekotinu. Kao laiku, izgleda mi da se nikakvo crvenilo ne siri i da su mi plikovi nestali i da sve polako zarasta, al, ajd da mi ne ostanu oziljci, da se obratim strucnoj osobi. Lepo ja toj strucnoj osobi kazem da sam trudna, da ima to u vidu kod terapije, i lepo ona meni kaze: to je samo mast za opekotine, samo vi to mazite 2 x dnevno. Dodjem kuci, otvorim mast i procitam:

Ne upotrebljavati Sanaderm:
- kod trudnica, ukoliko opekotine zahvataju povrsinu koze manju od 20%.

Treba pazljivo proceniti rizik od primene ovog leka kod trudnica u odnosu na mogucu terapijsku korist i izbegavati aplikaciju za opekotine koje zahvataju manje od 20% povrsine koze…

Ko je sad ovde neozbiljan? Ja, sto necu to da mazem, ili dr.prim.scsi.... (kako li se vec pisu sve te titule) sto mi je to dala?:dontunderstand::dash::???:
 
Ja sam se skoro opekla tj prsnula mi je mast na unutrasnju stranu ruke i bas mi je zahvatila dobar deo koze.Prvo sam je tretirala hladnom vodom i potom namazala Mentasolom.Treba stalno da se maze i to u sebelom sloju.Mnogo mi je pomogao.Sad me trenutno svrbi i ljsti se.I dalje je scveno,ali je u mnogo boljem stanju nego sto jebilo.a bilo je poprilicno lose:(
 

Back
Top