LEGA CALCIO, PREMIER LEAGUE, BUNDESLIGA, PRIMERA, LIGUE 1

Vash tim?

  • Inter

  • Milan

  • Lazio

  • Roma

  • Napoli

  • Sampdoria

  • Juventus

  • Torino

  • Fiorentina

  • Neki drugi, ybg svetu se ne moze ugoditi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja volim Wengija. Genijalan je.
Speaking of which..Evo nesto malo o njemu i dekici:

Arsen Wenger

ARSENE-WENGER-1-1.jpg


Rodjen 22.oktobra 1949. u Strazburu. U Arsenalu je od 1997. Najuspesniji menadzer u istoriji kluba u pogledu trofeja, ali je takodje i menadzer sa najvise meceva na klupi Arsenala (12. januara vodio je ekipu na tacno 650 meceva). Wengi je jedini strani menadzer koji je uspeo da osvoji Dubl na ostrvu, 1998. i 2002. 2004. godine postao je jedini menadzer u istoriji Premijer lige koji je uspeo da zavrsi sezonu bez poraza. Poznat je sirom sveta kao jedan od najboljih menadzera posle njegovih uspeha sa Monakom i Arsenalom. Ima diplomu inzenjera i master diplomu u Ekonomiji. Tecno govori tri jezika (Francuski, Nemacki i Alsatian) a snalazi se i u Italijanskom, Spanskom i Japanskom.

Sir Alex Ferguson

fergiecentre-1.jpg


Rodjen 31. decembra 1941. godine u Skotskoj. Trenutno menadzer Man. Junajteda. Osvojio je vise trofeja nego bilo koji drugi menadzer u istoriji Engleskog fudbala i vodio je Junajted na vise od 1000 meceva. Sa 21 godinom na celu Junajted drugi menadzer posle Sir Matt Busby-ja koji je najduze u klubu. Takodje se smatra jednim od najboljih (ako ne i najboljim) menadzera na svetu. Postao je menadzer Junajteda 1986. Posle ogromnih uspeha 1999. postaje prvi menadzer koji je osvojio the treble (trebl ili kako god se prevodi) - PR, Fa Kup i LS. I jedini menadzer koji je 5 puta osvojio FA kup. Poznat je po recenici: "Nijedan igrac nije veci od kluba" i (ova mi se svidja :) ) "My way or highway". :) Tako je zapamceno da su najbolji igraci kluba odlazili upravo zbog konflikta sa Fergijem, medjutim upravo se ta taktika i takav nacim ophodjenja smatra kljucem uspeha Junajteda.

E, raspisala sam se bas. :)
 
Evo,e to je ono što sam ti Jeko već napisao za ono o postavljanju liga...sada će se ova tema pretvoriti u ono što već imamo (a kako ste ti i Sara krenule biće to još jedna o Čelziju gde ste već o njima proširile po mnogim temama).Ovo će sada krenuti u nedogled (postavljanje slika Terija,Lamparda,Murinja,Džerarda,Ronalda......i priče o svakom od njih ponaosob) a to već imamo i opet će se uglavnom glabati o 4 najbolja tima Engleske :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
David William Moyes je rodjen 25 Aprila 1963 u Glazgovu ,Škotskoj.
U svojoj karijeri vodio je Preston i Everton.
Kada je vratio Preston u Premijer Ligu , pod svoju ruku je uzeo Everton ,koji se tada komešao u zoni za ispadanje i vratio ih u vrh tabele 2002/2003 godine.
Nazvao je Everton , klub Naroda.
Prodao je Runija i Evertonu nije dobro išlo u sezoni 2003/2004 .2004/2005 bili su pri vrhu tabele .
Mojs je u kupio neke od najvažnijih igrača koji sada igraju u Evertonu : Jakubua i Endi Džonsona.
Takođe je afirmisao igrače koji su igrali u nižim ligama : Leskota i Kejhila.
Everton je završio peti u sezoni 2007/2008.
Dva puta uzastopno je dobio nagradu za najboljeg menadžera koju uručuju sami menadžeri u sezoni 2002/2003 i 2004/2005.U Evertonu je pobijedio 41.93 % utakmica.
vnkrca jesi li srećan :mrgreen: ?
 
JOhnny taraba sta imas sad da kazes?INTER JE SAMPION!!!!!!!svi vi sto navijate za Romu Juve Milan svi ste gubitnici kao i ovi timovi hahahahahha,Milan u kup uefa

a luzeri iz Rima se ponadali da mogu do skudeta,hahah kakvi gubitnici,ostacete i bez kupa

jos jednom INTER JE SAMPION PO TRECI PUT ZAREDOM!!!!

najveci gubitnici su Milan,Roma i Juve,patite sad ko vas ****
Ma kakvi treci put zaredom, kakva je to titula osvojena za zelenim stolom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top