www.kovacic.co.sr - redizajniran

Pedja Kovacic:
Redizajniran sajt. Ajde pogledajte i kažite mi šta mislite. Prema mome mišljenju u mnogome je bolji i organizovaniji .
Javi se i dogovoricemo se da ti uradim sajt sa lepim dizajnom. Nece puno kostati ali nece ni 1 evro po strani. Znanje se placa.
Stvarno nista lose ne mislim ali sve to mora mnogo ozbiljnije da izgleda. Grafike nemas nigde a i boje nisi bas najsrecnije uklopio.
Pusti masti na volju!!! S R E C N O
 
Ovako:

1. Drago mi je da slusas kritike... Skinuo si onaj odvratni java meni. ;)

2. Template skinut sa builder.com.com, mogao si bar da skines u sourcu tag internet explorera (i da promenis naslov):


<!-- saved from url=(0023)http://builder.com.com/ -->
<!-- MAC ad --><!-- no ad scheduled --><HTML><HEAD><TITLE>Builder.com - Beyond the code</TITLE>


3. Za srpsku latinicu koristi iso-8859-2 (latin2), iso-8859-1 (latin1) je latinica bez nasih slova.


<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-1">


4. Ako vec koristis pirate, pusti taj glupavi FrontPage. FrontPage je igrackica. Jedino dobro u njemu su alati za analizu i organizaciju sajta. Preporucujem Dreamweaver


<META content="Microsoft FrontPage 5.0" name=GENERATOR>


5. Ruzan izbor boja. Nadji neki sajt koji govori o slaganju boja na webu. Ili uopste...

Nisam detaljno izanalizirao, ali to ti je to sto sam video na prvi pogled.

Bez losih namera...

Pozdravljam te.
 
Radio sam u dremaweaveru ali mi je frontpage mnogo jednostavniji pošto sam u njemu radio mnogo duže , prošli sajt je bio urađen u dreamweaveru te sam se vratio na frontpage pošto mi je organizaciju sajta mnogo lakše raditi u frontpage nego udreamweaveru.

A što se tiče izrade preznetacija po 1€ e nama više toga jer je cena sada 5€ jer i cena mora biti na svome mestu kako neki kažu da teba sve naplatiti. A što se tiče boja baš su ok ukombinovane. E kad bi ja stavljao kombinacije boja koje volim e to bi bilo strašno jer su to boje- crno, srveno , tamno plavo i to bi izgledalo strašno napadno. A što se tiče grafike vodim se idejom da je grafika suvišna jer nedoprinosi funkcionalnosti sajta . Nije mi jasno zašto je svima važnije da sajt bude dobro napumpan nego dobro organizovan i sve stavljeno u funkciju što bržeg očitavanja stranica.
 
Pedja Kovacic:
Radio sam u dremaweaveru ali mi je frontpage mnogo jednostavniji pošto sam u njemu radio mnogo duže , prošli sajt je bio urađen u dreamweaveru te sam se vratio na frontpage pošto mi je organizaciju sajta mnogo lakše raditi u frontpage nego udreamweaveru.

A što se tiče izrade preznetacija po 1€ e nama više toga jer je cena sada 5€ jer i cena mora biti na svome mestu kako neki kažu da teba sve naplatiti. A što se tiče boja baš su ok ukombinovane. E kad bi ja stavljao kombinacije boja koje volim e to bi bilo strašno jer su to boje- crno, srveno , tamno plavo i to bi izgledalo strašno napadno. A što se tiče grafike vodim se idejom da je grafika suvišna jer nedoprinosi funkcionalnosti sajta . Nije mi jasno zašto je svima važnije da sajt bude dobro napumpan nego dobro organizovan i sve stavljeno u funkciju što bržeg očitavanja stranica.

Da li koristis mogucnost FrontPagea da vidis i promenis source? Uzmi neku dobru knjigu za web dizajn, tamo je sve objasnjeno...

I ja se slazem da grafika nije najvaznije stvar na webu, ali moze znacajno da poboljsa utisak. Pogledaj napr: http://www.cocacola.com/index1.html
 
Pedja Kovacic:
Redizajniran sajt. Ajde pogledajte i kažite mi šta mislite. Prema mome mišljenju u mnogome je bolji i organizovaniji .

ajde reci mi koliko si strani prodo, jer ja znam da nebi nikada kupijo sait od nekog amatera, radije bi napravijo sait pa makar bio još slabiji od tvoga.
A uzmi si neku knigu o dreamweaveru i videčeš kao je to ustvari lak program!Svu sreču!
 
Pirat:
A uzmi si neku knigu o dreamweaveru i videčeš kao je to ustvari lak program!

Slazem se... Ali je mnogo bolje da uzme neku knjigu o web dizajnu koja pominje ono sve sto bi trebalo da zna pre nego sto stigne da naplati bilo koji sajt... A dreamweaver treba da koristi, kad nauci osnove.

Pedja, ne mozes biti web dizajner, a da ne znas HTML.
 
u videh sajt i ako možer se i nazvati sajtom. Ma bre kakav ti je to sajt.I pre svega nakom je to jeziku bre -rekao bih da je na slovenačkom.http://www.geocities.com/pirat2004x

O kakvim ti osnovama pričaš. Jeste da neznam HTMl pa šta. Dovoljno mi je što znam detaljno frontpage. Pre , neznam ni ja kada sam kupio knjigu frontpage i savladao je u potpunosti - osim HTML-a. Nebavim se profesionalno webom nego isključivo dizajnom i grafikom i u tome sam najbolji. Počeo sam da se interesujem za izradu webpreznetacija isključivo što sam hteo da nešto novo da savladam i ono što sam naučio mislim da je dovoljno , a ono oko pravljenja prezentacija po 1€ može se i nazvati zajebancijom jer sam napravio samo četiri prezentacije koje eto tako nekako služe svrsi tj samo za pružanje informacija. Uradiću jedan sajt sa grafičkim elementima pa ćemo da vidimo. Mogli ste da vidite odsustvo grafike na sajtu jer mi je to i bila namera jer nemislim da treba nešto preterano mešati sve i svašta na prezentaciji da dobiješ atraktivnu prezetnaciju.
Zašto ljudi posećuju internet stranice? Dali samo da vide dizajn stranica i da se dive nekom svemirskom dizajnu ili da dođu na najbrži način do svih mogućih informacija i što kvalitetnijih. Drugo je to što većina ide na iternet samo zbog zajebancije jer nema šta drugo da radi. Ma ljudi zna se zašto je web nastao - za lakši i brži pristup informacijama koje će bite dostupne svima u svakom trenutku.

Ma pun mi je q..c svih onih koji znaju samo da omolvažavaju i da serenadju i da pametuju. Ima stvarno da prestanem da idem na ove forume. Ni sam neznam zašto idem , al se nadam da ću nešto novo saznati i dobiti neke prave savete koji bi mnogo značili a ne one tipičene mi smo učili te bi trebalo da se bozabviš nekom literaturom pre nego što počneš da radiš.
 
Jesi malo napredovao ali je to i dalje lose
ako hoces da jos napredujes evo ti par saveta
u naredna 2 meseca svake nedelje radi redizajn ali gledaj da svaka sledeca verzija bude bolja od prethodne
probaj da napravis nesto interesanto samo sa tabelama bez slika

kada vidis neki lepi sajt ti radi File Save As pa ga u dreamweaveru otvori i gledaj kako je napravljen

i uci html da znas napamet da pises kod u Notepadu
ja ti ovo prijateljski
ako ti posle par dana ono sto danas napravis i mislis da je lepo izlgeda bezveze znaci da uvidjas greske i ides u dobom smeru
 
Pedja Kovacic:
Ni sam neznam zašto idem , al se nadam da ću nešto novo saznati i dobiti neke prave savete koji bi mnogo značili a ne one tipičene mi smo učili te bi trebalo da se bozabviš nekom literaturom pre nego što počneš da radiš.

Peđa, hoces konkretno da ti imenujem par knjiga?!! Ja ti govorim ozbiljno. Ne mozes biti web dizajner samo sa znanjem FrontPagea...

Evo ti spisak literature koju mozes nabaviti kod nas. Nabaviti to i pogledaj. Isplatice ti se da utrosis nekoliko dana da to naucis...

Thomas A. Powell - Web dizajn kompletan prirucnik, Mikroknjiga,
Html i web dizajn kroz prakticne primere, Mikroknjiga
Html 4.0, Kompjuter Biblioteka, Cacak

Eto... Ako to nije konkretno, ne znam sta jeste.

Osim toga pogledaj moj gornji post. Kad nauci osnove HTML znaces kako da ispravis gore pomenute greske.

Pozdravljam te. Ne znam zasto gubim vreme ovde kad ne slusas. Nemam nista protiv da se i ti upustis u igru, ali pre toga NAUCI OSNOVE. Jer bez toga...

To nije to... A jednom ce i tvoje musterije shvatiti da se vise isplati dati neku kintu vise za kvalitetan sajt. Nece dugo trajati informaticki mrak u Srbiji. Mozda jos koju godinu. Nauci nesto i budi spreman za predstojecu informaticku revoluciju u Srbiji.
 
Ajd videću šta mogu da vidim da popravim i da naučim nešto više.Trudim se maksimalno da slušam savete . mislim da sam krenuo u dobrom smeru al sam i ja svestan da nije to baš najbolje al s obzirom kako sam pravio sajt pre dve godine ovo je odlično. Prvo sam počeo da se bavim samo grafikom i to naučio veoma dobro te sam sada počeo tek da se bavim i prezentacijama. Mislim da je ovo u mnogome bolje nego neki sajtovi čije se adrese ovde mogu naći.
Evo adresa jedne početne stranice koju sam radio pre dve godine http://www.gocasmyu.100freemb.com/ a moj sajt je bio prvo na adresi http://www.pedja.100freemb.com/ i bio je stvarno ludo urađen što se tiče boja. sada je samo ostavljena delimično prva stranica samo da preusmeri na novu adresu al pogledajte tu pozadinu - ma strašno.
Sve u svemu sve više napredujem.

Pozdrav i hvala na savetima.
 

Back
Top