Demonstracije ako SRS, DSS i SPS nastave pregovore

zeksiv

Ističe se
Poruka
2.186
Jovanović: Ili dogovor između DS i SPS ili paralelna vlada
Autor: Beta - Tanjug | 16.05.2008 - 08:57
Lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio da će LDP učiniti sve da pomogne DS-u da postigne dogovor sa SPS-om. U suprotnom, će biti formirana paralelna vlada, kaže Jovanović.

"Ako Srbija dobije antievropsku vladu, dužni smo da formiramo paralelnu evropsku, koja bi vršila kroz svoje predstavnike u parlamentu konstantni pritisak na vlast i širila uticaj u društvu, koji će pre ili kasnije dovesti do novih izbora na kojima će biti pružena podrška za jednu jasnu evropsku politiku koja nam je neophodna", rekao je Jovanović.



Lider LDP je rekao u emisiji televizije Pink da je uveren da će i druge stranke imati razumevanja za tu politiku, što, prema njegovom mišljenju, ne znači i uvod u neke sukobe, nacionalne demonstracije, već se "moramo služiti onim metodama koje su prisutne u savremenim demokratijama".
Prema njegovim rečima, LDP ne može uticati na odluku socijalista, ali zbog situacije u kojoj se nalazi zemlja, kako je naveo Jovanović, ta stranka će učiniti sve, kako bi omogućila DS-u postizanje dogovora sa SPS-om. Taj dogovor socijaliste bi trebalo da uputi ka evropskoj politici i odvoji ih od antievropske sa "kojom trenutno vode razgovore", rekao je on.

Pomoć LDP-a Demokratskoj stranci se, pre svega, ogleda u sprečavanju dolaska radikala na vlast i istovremeno osigurava odlazak Vojislava Koštunice, jer je to, smatra Jovanović, ono što su građani i želeli na izborima. On je naveo da parlamentarna većna svakako donosi odluke i besmisleno je organizovati izbore u Srbiji, ukoliko nismo spremni da poštujemo volju građana.
"Ne mislimo da osporavamo pravo nekome da donese odluke u parlamentu kroz podršku koju dobije i formira svoju vladu. Ali, niko nama ne može oduzeti pravo da javno zastupamo interese građana koji su za nas glasali", rekao je Jovanović.

LDP: Demonstracije ako SRS, DSS i SPS nastave pregovore
Liberalno demokratska partija (LDP) saopštila je juče da će ukoliko se nastave pregovori Srpske radikalne stranke, Demokratske stranke Srbije i Socijalističke partije Srbije o formiranju gradske vlasti u Beogradu pozvati građane da demonstracijama spreče takvu koaliciju.
"Ukoliko se ovi i ovakvi pregovori nastave pozvaćemo sve naše simpatizere, kao i sve one koji su na ovim izborima glasali za Evropu i demokratiju, sve oni koji se zaista osećaju stanovnicima jednog evropskog grada da demonstracijama sprečimo jednu neprincipijelnu i nazadnu koaliciju", navodi se u saopštenju LDP-a. Dodaje se i da se LDP oštro protivi tome da političke snage prošlosti preuzmu bilo šta u Srbiji, a kamoli sudbinu Beograđana u svoje ruke. Ta stranka pozvala je sve demokratske snage u zemlji da se usprotive, "antievropskim snagama" i udruženo onemoguće stvaranje koalicije SRS-a, DSS-a i SPS-a.
"Ne može se dozvoliti da jedan evropski grad posle 5. oktobra ponovo padne u ruke najnazadnijim, najzaostalijim i neskriveno antievropskim snagama", zaključuje se u saopštenju LDP-a.
 
Ма Чеда може само да сања о томе. Ако успе да скупи људе у центру, врло брзо ће те демонстрације бити растурене и то од припадника снага безбедности, јер је свако непријављено, тачније неодобрено окупљање забрањено. А Јочић министар, па ви видите. А ако им баш и не разбију, има ко ће
 
predsednik stranke koja je u zadnjim listicima prebrojavanja jedva presla cenzus(meni sumnjivo:think:) ***** ovakve nebuloze?upropastili su svojom bahatoscu lepe reci...prvo su pljuvali sps,radikale optuzujuci ih za arcenje reci patriotizam a sami su je svojim sprdanjem upropastili...sada unistravaju rec demokratija(mada ju je njihov poslodavac amerika odavno nacinio smesnom) svojim "demokratskim" postupcima tipa-ako nisi sa mnom ti si zao...povraca mi se od ove neradnicke lopovske gamadi...:dash:
 
Ма Чеда може само да сања о томе. Ако успе да скупи људе у центру, врло брзо ће те демонстрације бити растурене и то од припадника снага безбедности, јер је свако непријављено, тачније неодобрено окупљање забрањено. А Јочић министар, па ви видите. А ако им баш и не разбију, има ко ће

Koji Jocic???.......onaj sto piski u gusku, i pije na slamku???:rotf:

sem policije , koja ne sme vise da prdne na ulici, ko ce da razbije demonstrante???.....Ti???:rotf:
 
Ja sam mislio da demokrate veruju kako radikali beže od vlasti i odgovornosti
a093.gif


a ono, radikali bi da naprave vlast ...
a234.gif


a demokrate se uplašile
a102.gif
 
Tvoje vreme je proslo... pricam o srednjem veku... na srecu slobodnih ljudi.

A demonstracija ne treba biti samo zato sto ce bagra formirati vladu. Tek kada bagra lopovska pokaze da je bagra lopovska izacicemo na ulice i to ce konacno biti kraj da bagra vlada Srbijom...

Ne ne ne, bagra lopovska upravo silazi sa vlasti, a ako nova koalicija bude krala onda ce novi izbori pa cemo i njih smeniti i tako u nedogled.
 
Koji Jocic???.......onaj sto piski u gusku, i pije na slamku???:rotf:

sem policije , koja ne sme vise da prdne na ulici, ko ce da razbije demonstrante???.....Ti???:rotf:

I Ceda sa "hrani' na slamku i raznorazne cevcice :lol: no veceras je verovatno presisao :rotf: .

Sad kada nema Velje i seljaka sa bagerima i kamionima ovi narkomancici ce samo da zvizde i setaju hahahaha :rotf: .
 
Umesto da Boris,Ceda,Dinkic...i ostala ekipa drugacije gledaju na stvari recimo kao UF DOBRO JE TOMA CE DA VLADA A NE TORRENTE i da se raduju ko mala deca zbog toga.

Ja bi im pokazao sta je odsustvo demokratije u pravom smislu te reci.

Jes vala, al to ih ne sprečava da žele da budu Torrente umesto Torrentea :roll:

Mene iskreno plaše te njihove "sve demokratske metode" kojima će se usprotiviti
"oduzimanju proEUropske volje glasača".

Nije mala stvar ovakva retorika, pogotovu što naš narod slabo vlada matematikom i čitanjem i pisanjem. :eek:
 
Ej, "ako ne budu krali".... pa kao da si ziveo na Marsu 90-ih. Ne da su krali nego su nas unazadili bar 10 puta. To je samo ekonomski. O ljudskim zrtvama da ne pricam....

90-ih su krali tajkuni bliski vladajucoj SPS, ti isti ljudi su i danas finansijski mocni i na slobodi. Zasto ih DOS nije pohapsio posle 5. oktobra? Zato sto su pravili dilove sa njima i nastavljali da rade poslove.
Ceo DOS se obogatio za ovih 8 godina.... pa covece predsednik moje opstine ima preko 30 stanova i to mogu da ti dokazem, i znam sa kojim kriminalcima radi, znam svaku zgradu u kojoj je dobio stanove, znam broj svake parcele. A sta onda rade ministri, pomocnici, savetnici, direktori preduzeca.... ma sve go olosh.
Ali tesko je biti u vlasti, znas da mozes da uzmes, a da ostanes posten. Mislim da se takav nije rodio, ali ajde da vidimo.
 
Jes vala, al to ih ne sprečava da žele da budu Torrente umesto Torrentea :roll:

Mene iskreno plaše te njihove "sve demokratske metode" kojima će se usprotiviti
"oduzimanju proEUropske volje glasača".

Nije mala stvar ovakva retorika, pogotovu što naš narod slabo vlada matematikom i čitanjem i pisanjem. :eek:

Pusti Laci ti matematiku i pismo , nego posle 50 godina pod komunizmom ni ljubav i postovanje prema bliznjem svom nije na zavidnom nivou .Boga pitaj sta neki idijot moze da izvuce iz konteksta i eto ti crnjaka i tragedije.
 

Back
Top