Blajburg

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

berislav83

Domaćin
Poruka
4.696
upravo sam danas na HRT programu video kako hrvatska javnost obelezava 63 godine od "progona i ubistva nevinih"

Bilo je i mladih u ustaskim uniformama i izjave pripadnika da je stradalo vise od milion ljudi sto je nemoguce u svakom smislu.

Zasto hrvatska javnost obelezava taj dan kada su konacno pobijeni poremeceni manijaci koji su sluzili u crnim uniformama smrti .

Blajburgu su prisustvovali i svestenici rimokatolicke crkve koji su vatreno branili Blajburg u govorima .

Da li je u hrvatskoj nastavljen i posle 2000. godine kontinuitet fasisticko-ustaske i genocidne politike?
 
mene samo zanima kako ljudi mogu poverovati u tu laz da je pobijeno vise od milion ljudi tamo,pa koliko je hrvatska u vreme II sv rata imala stanovnika?kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno milion ljudi?kad je bacena atomska bomba na nagasaki poginulo je oko 80 i 100 000 ljudi.koja je to vojska mogla da drzi pod kontrolom masu od milion ljudi?koliko brojcana vojska?za 4 godine je hitlerova nemacka uspela da pobije od 6 do 8 miliona jevreja,za te 4 godine u jasenovcu je pobijeno izmedju 700 000 i 1 000 000 ljudi.kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno toliko naroda,da li tu ima logike?
 
mene samo zanima kako ljudi mogu poverovati u tu laz da je pobijeno vise od milion ljudi tamo,pa koliko je hrvatska u vreme II sv rata imala stanovnika?kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno milion ljudi?kad je bacena atomska bomba na nagasaki poginulo je oko 80 i 100 000 ljudi.koja je to vojska mogla da drzi pod kontrolom masu od milion ljudi?koliko brojcana vojska?za 4 godine je hitlerova nemacka uspela da pobije od 6 do 8 miliona jevreja,za te 4 godine u jasenovcu je pobijeno izmedju 700 000 i 1 000 000 ljudi.kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno toliko naroda,da li tu ima logike?

Ako su poverovali da poticu iz Perzije,zasto ne bi poverovali u to?
Vidis da je na delu edukacija u sprezi sa katolickim klerom da se Hrvatska "definitivno"
izdvoji iz Slavenstva(citaj ,odvoji od Srpstva) i privuce Zapadnoj skoli misljenja,navika,obicaja .......itd.A to se najlakse(Gebelsova skola),postise bombasticnim
ciframa i permanentnim podsecanjem na to!
Göbbels--sto je laz veca,to je prihvatljivija za siroke mase!!!:ok:
 
mene samo zanima kako ljudi mogu poverovati u tu laz da je pobijeno vise od milion ljudi tamo,pa koliko je hrvatska u vreme II sv rata imala stanovnika?kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno milion ljudi?kad je bacena atomska bomba na nagasaki poginulo je oko 80 i 100 000 ljudi.koja je to vojska mogla da drzi pod kontrolom masu od milion ljudi?koliko brojcana vojska?za 4 godine je hitlerova nemacka uspela da pobije od 6 do 8 miliona jevreja,za te 4 godine u jasenovcu je pobijeno izmedju 700 000 i 1 000 000 ljudi.kako je moguce da za jedan dan bude pobijeno toliko naroda,da li tu ima logike?

Svi veruju u ono sto zele,i takmice se u broju zrtava kao da ce tim nesto da dobiju,tipicna balkanska glupost. "E, mi smo imali vise mrtvih nego vi - nja - nja - nja - nja - njaaaa...!"

P.S. U manjem broju, prema Bleiburgu,sa ustasama su bezali i cetnici. Skupa u borbi - skupa u bezaniji od strasnih partizana grrrrr
:sad2:
 
jedna laz ponovljena vise puta postaje istina,da u pravu si.ali je potrebno samo malo logike i samo od sebe ce se videti da to jednostavno ne moze biti istina,ali zasto se cuditi kad je sadasnji hristov namesnik na zemlji bivsi pripadnik hitlerjungenda.
 
Uvek sam mislio da je tacno kad kazu "svi hrvati nisu ustase, ali su sve ustase hrvati"; izgleda da su se vremena promenila i da je bas obratno ;) to cak moze i ovaj forum da potvrdi :whistling:
 
upravo sam danas na HRT programu video kako hrvatska javnost obelezava 63 godine od "progona i ubistva nevinih"

Bilo je i mladih u ustaskim uniformama i izjave pripadnika da je stradalo vise od milion ljudi sto je nemoguce u svakom smislu.

Zasto hrvatska javnost obelezava taj dan kada su konacno pobijeni poremeceni manijaci koji su sluzili u crnim uniformama smrti .

Blajburgu su prisustvovali i svestenici rimokatolicke crkve koji su vatreno branili Blajburg u govorima .

Da li je u hrvatskoj nastavljen i posle 2000. godine kontinuitet fasisticko-ustaske i genocidne politike?
ma kakvih milion ljudi procene ne bas objaktivnih Hrvatskih istoricara se krecu od 50 - 80 hiljada ljudi ,a i nije sve to bilo u jednom danu ,iako je dobar deo pobijenih tamo imao veze sa ustaskim pokretom pa ih je mozemo reci stigla zasluzena sudbina verovatno je tu bilo i nevinih zrtava a simptomaticno je da na tom mesto nije uhvacen niti likvidiran nijedan od vaznijih prvaka ustaskog rezima .Takodje na Blajburgu nisu ubijani samo Hrvati nego je tamo stradalo i dosta Srba cetnika, svrstenika,monarhisticki orijentisanih uglednih ljudi koji su se zajedno sa ustasama povlacili ka Austriji u nadi da ce uspeti da se predaju Englezima .
 
A najsmeshnije je da Ujke oplakujuci svoje "zrtve" Blajburga u u isto vreme oplakuju i "Ćetnike" jer su Partizani tamo tranzirali meshano meso.:rotf:
I ne spominju ulogu poglavnika Njofre u egzekucijama...a shushka se da je on bio glavni za taj poso.Krv nije voda.
 
Pre par godina sam gledao neki dokumentarac o Blajburgu na HRT-u i od tada sam prestao da gledam Ustashlend TV jer mi se kolichina patetike i licemerja prosto zgrozila...kao fora rekonstruishu dogadjaje pa kao josh samo toliko im falilo da pobegnu Partizanima...samo shto ne kazu ti divni ljudi u crnom..a u pozadini tugljiva violina se chuje.Dno.
 
upravo sam danas na HRT programu video kako hrvatska javnost obelezava 63 godine od "progona i ubistva nevinih"

Bilo je i mladih u ustaskim uniformama i izjave pripadnika da je stradalo vise od milion ljudi sto je nemoguce u svakom smislu.

Zasto hrvatska javnost obelezava taj dan kada su konacno pobijeni poremeceni manijaci koji su sluzili u crnim uniformama smrti .

Blajburgu su prisustvovali i svestenici rimokatolicke crkve koji su vatreno branili Blajburg u govorima .

Da li je u hrvatskoj nastavljen i posle 2000. godine kontinuitet fasisticko-ustaske i genocidne politike?


Tko ti je kriv kada si totalno neupućen.Blaiburg je samo sinonim za egzekucije koje su uslijedile nakon predaje domobrani,ustaša,četnika,belogardejaca i drugih.Bilo je tu dosta civila kojima se nisu sviđali komunisti.Bilo je i onih koji su okrvavili ruke.Tih izgleda bilo najmanje jer ih je UDBA ganjala još dosta godina iza rata.Nikome se nije sudilo.Koji su razmjeri ovih likvidacija nitko ne zna.Zločin ne opravdava zločin.

Ja neman problema sa ustašama, za mene su oni fašisti ka šta su bili Hitlerovi Nijemci i Mussolinijevi Talijani, ka i vaši četnici.U Hrvatskoj postoje zakoni koji zabranjuju veličanje ustaštva i isticanje simbola.
 
derer u svakom slucaju je bolesno,ni sami vise ne znaju sta se tamo desilo.

Kakve veze to ima?
Mislish da njih zanima istina?
Glavna stvar je izjednachiti i po broju zrtava i po"krivnji" Blajburg i Jasenovac.
Pro ustashki katolishki kler Hrvatske crkve u tome prednjachi.
Nije to nishta novo,svako normalan ovde toga je svestan.
 
Ja neman problema sa ustašama, za mene su oni fašisti ka šta su bili Hitlerovi Nijemci i Mussolinijevi Talijani, ka i vaši četnici.U Hrvatskoj postoje zakoni koji zabranjuju veličanje ustaštva i isticanje simbola.

Pa vidiš da imaš problem....

Tvoje mišljenje je samo produkt Brozove politike o ravnoteži krivice i zasluga...
 
Kakve veze to ima?
Mislish da njih zanima istina?
Glavna stvar je izjednachiti i po broju zrtava i po"krivnji" Blajburg i Jasenovac.
Pro ustashki katolishki kler Hrvatske crkve u tome prednjachi.
Nije to nishta novo,svako normalan ovde toga je svestan.

ima i Hrvata koji pluju po tome..nashi cetnici i komunjare se ne mrze toliko..ako ima bolesnija zemlja od nase onda je to rvatska8)
 
ako postoje ti zakoni zasto su se koristili danas u blajburgu iako je bilo zabranjeno?zlocin ne oravdava zlocin?sta su trebali da urade sa tim manijacima u blajburgu?da im ponude cajne kolacice?kakvo sudjenje u sred rata?jesu sudili musoliniju ili su ga obesili naopacke pa tek posle pitali za ime i prezime?ako su bili nevini zasto su bezali ?sinonim za egzekuciju?pa zasto se onda nose i dan danas crne uniforme tamo?kad se zna ko ih je nosio.
 
A najsmeshnije je da Ujke oplakujuci svoje "zrtve" Blajburga u u isto vreme oplakuju i "Ćetnike" jer su Partizani tamo tranzirali meshano meso.:rotf:
I ne spominju ulogu poglavnika Njofre u egzekucijama...a shushka se da je on bio glavni za taj poso.Krv nije voda.
pa da komunjare su jos tada usvojile savremene evropske vrednosti i politicku korektnost pa nisu delili po plemesnkom kriterijumu buduce zrtve ,vec su ubijali posteno bez etnicke razlike i diskriminacije i Hrvate i Srbe i Muslimane :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top