Vojvodina-zablude i podmetanja

  • Začetnik teme Arhangel NS
  • Datum pokretanja
A

Arhangel NS

Gost
Evo,kao"gost"iz NS reci cu da sam se toliko naslusao gluposti ovih dana na lokalnim televizijama da mi je muka!Jedan voditelj(uz put i vlasnik,urednik i ko zna sta jos)je ODVALIO kako nisu bitne granice,jer cemo je l' svi jednog dana biti u EU.Inace,tema emisije je bila Kosmet ali se 95%emisije vrtelo oko Vojvodine uz gosta iz LSDV(?!)sve u stilu:sta Srbi dobiju na Kosmetu,mozda Madjari zatraze isto(!!!).
 
mislim stvarno, gledati lokalne Tv i jos ljude iz Lige...daj,molim te...znam nekolicinu "ligasa"...no comment!
Znas sta su u mom mestu izvalili posto su pukli na izborima): nismo se dovoljno hvalili pa narod nije glasao za nas!!!! Evo sad postavljaju satelitski link u opstini gde voda smrdi, nema gradake kanalizacije, ljudima uzimaju pare za gasifikaciju
( naravno radovi ce poceti ko zna kad...), u nekim selima nema zubara, veterinara i bibilioteka...i sl.
Uopste ne verujem u dobre namere ljudi iz Lige, kad je Vojvodina u pitanju...
 
gigule,delim tvoje misljenje jer, kao sto rece Drakac u Leeman-ovoj pesmi - preterano,ne preteruj.

Stalno se nesto dramatizuje, preuvelicava...Kao da nam nije dosta svakodnevnih muka.Gde nestade ta toliko izvikana tolerancija,bukvalno preko noci.

A, o stvarnim problemima u vojvodjanskim mestima niko ni reci.Kao da sve idealno funkcionise,kao da je sve u redu - a, nije.
 
bas tako,zao mi je, stvarno mi je zao sto je tako...uzasno mi je sto ti ljudi predstavljaju nas... ja znam mnogo divnih ljudi po Vojvodini, raznih nacija, vera...i zao mi je zbog njih, zbog sebe jer zaista verujem i znam da ovde moze da se zivi lepo, bez mrznje i sovinizma...ali, ne, zbog gluposti i vlasti neki ljudi ce prodati rodenu decu...ali necemo se jediti...:)
 

Back
Top