Kad bi hleba bilo vise

kolika porodica.
ne znam,ja da sam siromashna a nisam bas bogata,nikad ne bih rodila 8-oro dece. Bolje da imam jedno koje ce imati sve sto mu treba nego njih 5 a da nijedno nema dovoljno...ne razumem zasto ljudi radjaju toliko dece a nemaju sredstava za toliku porodicu
P.S. mozda gresim ali meni je to logichno...
 
Poslednja izmena:
Zato da bi sutra kukali kako niko neće da im pomogne. Stvarno više nemam živce za ovakve pojave. "Ja ne radim, muž ne radi....." u 100 od 100 ovakvih slučajeva sa XY dece niko ne radi, eventualno on vuklja kartone.

Nisu imali para da pošalju devojku u gimnaziju..... :lol: ovo je moja baba pričala za 8 razreda osnovne, završila je 4 i htela dalje, ali nisu imali da joj kupe odeću za školu..... (ustvari nisu hteli žensko da školuju). A to je bilo pre 60 godina.
 
georgejune ... sad me podseti shto sam gledo neku emisiju na ANIMAL PLANET-u ...
elem : 4-oro policijskih kola JURIShALO na nekog tamo shto mu je kuche bolesno , a nije teo da ga odvede kod vete ... krenuli brate na chovu ko da je ... MLADIC :D:D:D ...
al inache ... podrzhavam ih ... zhao mi je nekih zhivuljki koje zhive u BEDNIM uslovima !!!
 
Ovo je zaista tuzno, a josh tuznije je shto se u ovakvim porodicama kriju veliki talenti i potencijali, ali sticajem okolnosti ne mogu da isplivaju na povrshinu. Mnogi od njih znaju kakvo je zaista stanje u narodu i mogli bi da znaju kako da pomognu nashoj drzavi, a ne kao neki koji su rasli u aristokratskim porodicama i ne znaju pravo stanje. Shteta!
 
gleaj...aj ti daj svoj flat kad si tako brižan prema ovoj porodici.......što im ne daš svoj komp....flat...nove patike koje si dobio od mame i tate.......bajk....pozovi jedno njihovo dete da boode kod tebe na raspoostu.......... i tako.......ne jedu se reči nego lebac....
 
gleaj...aj ti daj svoj flat kad si tako brižan prema ovoj porodici.......što im ne daš svoj komp....flat...nove patike koje si dobio od mame i tate.......bajk....pozovi jedno njihovo dete da boode kod tebe na raspoostu.......... i tako.......ne jedu se reči nego lebac....

Ja bih im dao, shtavishe moji roditelji i daju veliki deo svojih prihoda ovakvim ljudima bez para i osnovnih sredstava. Nema potrebe da mene kritikujesh a sam ih ponizavash. Uostalom, ne mogu ja svaku porodicu da namirim, valjda postoje posebni organi u nashoj modernoj zemlji za to.

Izigravanjem frajera/rke necemo pomoci.:whistling:
 
A ti misliš da svi imaju iste uslove za školovanje?
Živjeli ljudi na svoj način,ako hoćeš pomozi a ako neces nemoj da osudjujes kad o njima ne znas nista osim da imaju toliko djece a premalo novca.Nije bilo tako davno kad je u našoj zemlji svaka porodica imala mnogo djece a bili su nepismeni i bez posla.Prohtjevi bili manji pa se moglo.
Koliko je žena u našem okruženju koje su imale jako mnogo prekida neželjenih trudnoća ali to se ne vidi,ne dotiče nas lično pa nas za to baš i briga.
 
A ti misliš da svi imaju iste uslove za školovanje?
Živjeli ljudi na svoj način,ako hoćeš pomozi a ako neces nemoj da osudjujes kad o njima ne znas nista osim da imaju toliko djece a premalo novca.Nije bilo tako davno kad je u našoj zemlji svaka porodica imala mnogo djece a bili su nepismeni i bez posla.Prohtjevi bili manji pa se moglo.
Koliko je žena u našem okruženju koje su imale jako mnogo prekida neželjenih trudnoća ali to se ne vidi,ne dotiče nas lično pa nas za to baš i briga.

Pa zashto onda nisu ogranicili broj dece, pobogu ona sam je rekla da je oduvek htela da ima puno dece. I onda joj davo kriv shto neamju svi dovoljno para?

Bogami moj deda je imao 5 dece i bio je zemljoradnik i sve ih je ishkolovao, sada su doktori nauka. I bio je udovac i jevrej i niko nije hteo da mu pomogne. Pa ti gledaj....
 
Šta da gledam? Hoćeš da me uvjeriš da država nije dužna pomoći ovoj i sličnim porodicama?
Da je u nekoj drugoj zemlji(posebno na zapadu) i te kako bi država poštovala tu njenu volju i želju da radja djecu.Bila bi bolje situirana od mnogih koje su zaposlene ali ...Stvarno pomislim da mi jesmo zemlja čuda i narod koji zaslužuje ponešto od ovoga što mu se dešava.
A uostalom neka su i roditelji neodgovorni šta su djeca kriva i zašto da ona pate?
 
Šta da gledam? Hoćeš da me uvjeriš da država nije dužna pomoći ovoj i sličnim porodicama?
Da je u nekoj drugoj zemlji(posebno na zapadu) i te kako bi država poštovala tu njenu volju i želju da radja djecu.Bila bi bolje situirana od mnogih koje su zaposlene ali ...Stvarno pomislim da mi jesmo zemlja čuda i narod koji zaslužuje ponešto od ovoga što mu se dešava.
A uostalom neka su i roditelji neodgovorni šta su djeca kriva i zašto da ona pate?

Pa zar nisam ja odmah rekao da je drzava zaduzena za takve slucaje. Ja sam ti na mom porodicnom primeru pokazao da kada je neko radan moze da uspe, pa makar bio sam. I ona je trebala da misli da nece moci da prehrani toliko dece i da ce zbog nje ispashtati, ali ne ona je sebicno odlucila da ima shto vishe dece, kao da pare rastu na drvetu!
 

Back
Top