ekcem

Gost
nedavno mi se pojavio ekcem na rukama, ranije sam ga imala na stopalima, doktori su mi prepisali masti koji ne pomazu pa molim sve koji imaju iskustva sa lecenjem istih da se jave. Interesuje me i sta je uzrok pojavljivanja ekcema. Zaboravila sam da kazem da je ekcem suv.
 
mozda mozes da probas sa ESPERSON kremom .moja mama dugo godina ima ekcem , mazala je neke kreme iz svajcarske a od nasih je ovu u skorije vreme . pa probaj!!
 
Ekcem je shirok pojam i moze biti posledica razlicitih infekcija na kozi(bakterija,gljivica..), moze biti i alergijska reakcija na spojashnje faktore koji iritiraju kozu,a poznati su ekcemi koji su posledica tzv.atopske konstitucije,nasledjene osetljive koze,nekada i respiratornog sistema!!!Znaci ekcem u shirem smislu je simptom(crvenilo,suva koza,nekada vlazenje uz svrab,peckanje,pucanje koze...),a uzrok moze biti razlicit!!Sobzirom na uzrok,ekcem se leci na razlicite nacine(saniranjem bakterijske ili gljivicne infekcije,otkrivanjem alergena na koga smo osetljivi ili lecenjem atopskih promena,mastima,ali i per os terapijom)!Dermatolog ce Vam reci o kojoj se vrsti ekcema radi!Nema rezona napamet leciti ove promene na kozi,narocito ne hormonskim mastima koje mogu da maskiraju sliku, istanje kozu,daju proshirene kapilare i druge nus pojave!!Ekcemi mogu biti hronicni,pa ih je bolje leciti blagim preparatima koji ce pomagati,ali nece oshtetiti kozu!
 

Back
Top