Zakonom zabranati predizborne koalicije!

milegr

Zainteresovan član
Poruka
240
Da li se slažete sa mišljenjem da predizborne koalicije odrazavaju slabost stranaka koje u njih ulaze! Ja mislim da! Rezultati ovih izbora jasno pokazuju, da posle podele mandata u okviru preizbornih koalicija, da bi mnoge sada "važne" stranke teško bile u parlamentu:Nova Srbija 9 mesta, LSDV 3 - 5, PUPS 5, SPO 4 - 5, Jedinstvena Srbija 3! Podsećam da je za ulazak u Parlament cenzus iznosi 5%, a to donosi 11 - 12 mandata: SPS 11 - 12 i LDP 11. I još jedno zapažanje: "Glavni igrači", bar za sada, za stvaranje većine u Parlamentu i sastav Vlade, su stranke koje su, u odnosu na dosadašnji broj poslanika u parlament sve redom, po broju poslanika u minusu: SRS -3, DSS -12, SPS -3, Nova Srbija -1, Jedinstvena Srbija -1 a oni koji su u plusu: DS +3 - 6, G17+ + 5,LDP +2,izvolite u opoziciju! Stvarnio mi nije jasno čiji rejting ovde raste a čiji opada?
I da se vratim na početak oko zabrane predizbornih koalicija, Može i ovako: koliko stranaka u koaliciji toliko puta cenzus od 5%
 
Poslednja izmena:
moram priznati da je to primamljivo ne mora koliko njih put 5% nek za prvu bude 5% a za svaku sledecu 2.5% pa za dve da bude 7.5%,za 3 da bude 10% i tako dalje sve +2.5%
mada tu moze da se desi onda da bude puno rasipanja glasova.nisam mnogo razmisljao o tome ali mislim da bi bilo uredu,ili ako se ponistavaju koalicije mozda cenzus da se i malo smanji na 4% ili tako nesto
 
Poslednja izmena:
Da li se slažete sa mišljenjem da predizborne koalicije odrazavaju slabost stranaka koje u njih ulaze! Ja mislim da! Rezultati ovih izbora jasno pokazuju, da posle podele mandata u okviru preizbornih koalicija, da bi mnoge sada "važne" stranke teško bile u parlamentu:Nova Srbija 9 mesta, LSDV 3 - 5, PUPS 5, SPO 4 - 5, Jedinstvena Srbija 3! Podsećam da je za ulazak u Parlament cenzus iznosi 5%, a to donosi 11 - 12 mandata: SPS 11 - 12 i LDP 11. I još jedno zapažanje: "Glavni igrači", bar za sada, za stvaranje većine u Parlamentu i sastav Vlade, su stranke koje su, u odnosu na dosadašnji broj poslanika u parlament sve redom, po broju poslanika u minusu: SRS -3, DSS -12, SPS -3, Nova Srbija -1, Jedinstvena Srbija -1 a oni koji su u plusu: DS +3 - 6, G17+ + 5,LDP +2,izvolite u opoziciju! Stvarnio mi nije jasno čiji rejting ovde raste a čiji opada?
I da se vratim na početak oko zabrane predizbornih koalicija, Može i ovako: koliko stranaka u koaliciji toliko puta cenzus od 5%

Ma treba zabraniti i izbore,pa da Cedica i Peskova vladaju doveka kao Tito.E,malo morgen LDP nacisti i staljinisti!
 
Da li se slažete sa mišljenjem da predizborne koalicije odrazavaju slabost stranaka koje u njih ulaze! Ja mislim da! Rezultati ovih izbora jasno pokazuju, da posle podele mandata u okviru preizbornih koalicija, da bi mnoge sada "važne" stranke teško bile u parlamentu:Nova Srbija 9 mesta, LSDV 3 - 5, PUPS 5, SPO 4 - 5, Jedinstvena Srbija 3! Podsećam da je za ulazak u Parlament cenzus iznosi 5%, a to donosi 11 - 12 mandata: SPS 11 - 12 i LDP 11. I još jedno zapažanje: "Glavni igrači", bar za sada, za stvaranje većine u Parlamentu i sastav Vlade, su stranke koje su, u odnosu na dosadašnji broj poslanika u parlament sve redom, po broju poslanika u minusu: SRS -3, DSS -12, SPS -3, Nova Srbija -1, Jedinstvena Srbija -1 a oni koji su u plusu: DS +3 - 6, G17+ + 5,LDP +2,izvolite u opoziciju! Stvarnio mi nije jasno čiji rejting ovde raste a čiji opada?
I da se vratim na početak oko zabrane predizbornih koalicija, Može i ovako: koliko stranaka u koaliciji toliko puta cenzus od 5%

зекс користи један ник:whistling:
 
Ma treba zabraniti i izbore,pa da Cedica i Peskova vladaju doveka kao Tito.E,malo morgen LDP nacisti i staljinisti!


Sasvim se slazem.

Najdemokratskije resenje je zabrana izbora.

Pa da vidimo Tadica kako ce da ulrice i pita ko je smeo da zabrani izbore u jednoj "demokratskoj" zemlji, jer se njegova partija umorila od vladanja a partijci nemaju vremana da odu ni do Havaja na posteno zaradjeni odmor.
 
да није твојих савета овде нико не би знао шта треба да ради

п.с. "колега" те предложио за амбасадора

Očito nisi shvatio suštinu teme! Ovo nije nikakav savet već, matematička analiza rezultata izbora, bez namere da bilo koga favorizujem a sa ciljem da zaista marginalne političke
partije nestanu sa političke scene a ne da, zarad ličnih interesa, po sistemu "ko da više"kroje sudbinu zemlje! Zar se njihov rejting medju glasačima ne vidi po broju glasova koji su dobili!
Nisam primetio da je ovu matematiku, kao i navedene rezultate takvih partija, bilo ko opovrgao!
 
Da li se slažete sa mišljenjem da predizborne koalicije odrazavaju slabost stranaka koje u njih ulaze! Ja mislim da! Rezultati ovih izbora jasno pokazuju, da posle podele mandata u okviru preizbornih koalicija, da bi mnoge sada "važne" stranke teško bile u parlamentu:Nova Srbija 9 mesta, LSDV 3 - 5, PUPS 5, SPO 4 - 5, Jedinstvena Srbija 3! Podsećam da je za ulazak u Parlament cenzus iznosi 5%, a to donosi 11 - 12 mandata: SPS 11 - 12 i LDP 11. I još jedno zapažanje: "Glavni igrači", bar za sada, za stvaranje većine u Parlamentu i sastav Vlade, su stranke koje su, u odnosu na dosadašnji broj poslanika u parlament sve redom, po broju poslanika u minusu: SRS -3, DSS -12, SPS -3, Nova Srbija -1, Jedinstvena Srbija -1 a oni koji su u plusu: DS +3 - 6, G17+ + 5,LDP +2,izvolite u opoziciju! Stvarnio mi nije jasno čiji rejting ovde raste a čiji opada?
I da se vratim na početak oko zabrane predizbornih koalicija, Može i ovako: koliko stranaka u koaliciji toliko puta cenzus od 5%

Pa kakva je situacija u toj voljenoj EU po tom pitanju
 
Pa može, al da se onda spusti cenzus maksimalno moguće... na tzv. prirodnu granicu... kolko posto treba za jednog poslanika? :D

Mada ja mislim da cenzus treba spustiti na prirodnu granicu u svakom slučaju...

Upravo tako. Cenzus ne treba da postoji i ko koliko procenata osvoji to je to. Ako imas 1 % i racun pokaze da si zaradio poslanicko mesto to je ok. Valjda je to najdemokratskije a ne ove fore sa 5% a manjine kao nemaju taj cenzus.Pa sto su oni povlasceni?
 
Da bi se uozbiljila politika u ovoj zemlji, od čega zavisi njen prosperitet, jedino je rešenje ukrupnjavanje političkih stranaka.
Svedoci smo da od 2000-te na ovamo sudbinu Srbije kroje, svojom ucenjivačkom politikom prema velikim strankama, male, sitne, minorne i neozbiljne stranke. Posledica toga je sporo napredovanje tranzicije, nestabilne vlade koje ne mogu dočekati kraj mandata i pranje ruku i bežanje od odgovornosti za promašaje, prebacivanjem iste na druge.

Znači, definitivno treba sprečiti male da ulaze u skupštinu, a ako uđu znači da nisu više mali. Neka se lepo utope u stranke programski srodne ili nek se manu politike.
Znači rešenje jeste zabrana predizbornih koalicija, kao i podizanje cenzusa na 10%. Naravno, da podržavam i onaj predlog zakona da se stranke, koje ne uspeju da uđu u dva saziva parlamenta, automatski brišu iz registra. Neko je izračunao da su samo na ovim izborima stranke koje nisu prešle cenzus zaradile oko 45.000 evra. To je blesavo rasipanje narodnih para.
 
Da li se slažete sa mišljenjem da predizborne koalicije odrazavaju slabost stranaka koje u njih ulaze! Ja mislim da! Rezultati ovih izbora jasno pokazuju, da posle podele mandata u okviru preizbornih koalicija, da bi mnoge sada "važne" stranke teško bile u parlamentu:Nova Srbija 9 mesta, LSDV 3 - 5, PUPS 5, SPO 4 - 5, Jedinstvena Srbija 3! Podsećam da je za ulazak u Parlament cenzus iznosi 5%, a to donosi 11 - 12 mandata: SPS 11 - 12 i LDP 11. I još jedno zapažanje: "Glavni igrači", bar za sada, za stvaranje većine u Parlamentu i sastav Vlade, su stranke koje su, u odnosu na dosadašnji broj poslanika u parlament sve redom, po broju poslanika u minusu: SRS -3, DSS -12, SPS -3, Nova Srbija -1, Jedinstvena Srbija -1 a oni koji su u plusu: DS +3 - 6, G17+ + 5,LDP +2,izvolite u opoziciju! Stvarnio mi nije jasno čiji rejting ovde raste a čiji opada?
I da se vratim na početak oko zabrane predizbornih koalicija, Može i ovako: koliko stranaka u koaliciji toliko puta cenzus od 5%

e super ideja samo da se to racuna negde od 5 oktobra
ovako-rasformiras DOS na 18 delova i dobija se sledeca slika-
SPS-45%
DS-3%
G17-1,2
SPO-4
DSS-4,1................ITD......znaci SLOBA jedini proso cenzus:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
a i u tom tvom slucaju na vlasti bi bili radikali,a nikolic predsednik-jer koliko se secam da je tadic pobedio zbog glasova iz koalicije sa madjarima,muslimanima,shiptarima,hrvatima
ne ne ja bih zabranio formiranje vlade ciji se ideali i glasaci razlikuju kao na primer ds i sps i uveo to kao krivicno delo PREVARE jer sps-ovi glasaci nisu glasali za ds-ove sektase.
 
donquihote,ko tebi kaze da je stranka koja ima 2000 000 i vise clanova ozbiljna?po cemu je ona ozbiljna?i hitlerova partija je imala vise miliona clanova pa...............zato ako imaju jedni poravo na postojanje kako ukidati to pravo drugima?

Kaže narod koji im daje podršku. Pojam ozbiljnosti je relativna stvar. Znači, ozbiljno je ono što je u nekoj sredini opšteprihvaćeno kao takvo. Da je, kojim slučajem, Hitler dobio rat, danas bi se smatrali najozbiljnijim političkim pokretom svih vremena. Sve je relativno, sem zakona relativiteta.:)
 
e super ideja samo da se to racuna negde od 5 oktobra
ovako-rasformiras DOS na 18 delova i dobija se sledeca slika-
SPS-45%
DS-3%
G17-1,2
SPO-4
DSS-4,1................ITD......znaci SLOBA jedini proso cenzus:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
a i u tom tvom slucaju na vlasti bi bili radikali,a nikolic predsednik-jer koliko se secam da je tadic pobedio zbog glasova iz koalicije sa madjarima,muslimanima,shiptarima,hrvatima
ne ne ja bih zabranio formiranje vlade ciji se ideali i glasaci razlikuju kao na primer ds i sps i uveo to kao krivicno delo PREVARE jer sps-ovi glasaci nisu glasali za ds-ove sektase.

Da, Sloba bi tada jedini prošao cenzus, pa šta? Ali, da li bi DOS tada uopšte izlazio na izbore, kao koalicija 18 stranaka, da je ovo o čemu sada govorimo postojalo, unapred znajući da je osudjen na propast? Sigurno ne!
 

Back
Top