Cannes 2008.

Verbal_Kint

Iskusan
Poruka
5.339
Takmičarski program:

* ADORATION directed by Atom EGOYAN
* BLINDNESS directed by Fernando MEIRELLES
* CHE directed by Steven SODERBERGH
* DELTA directed by Kornel MUNDRUCZO
* ENTRE LES MURS (THE CLASS) directed by Laurent CANTET
* ER SHI SI CHENG JI directed by Zhangke JIA
* GOMORRA (GOMORRAH) directed by Matteo GARRONE
* IL DIVO directed by Paolo SORRENTINO
* L'ÉCHANGE (CHANGELING) directed by Clint EASTWOOD
* LA FRONTIÈRE DE L'AUBE (FRONTIER OF DAWN) directed by Philippe GARREL
* LA MUJER SIN CABEZA (THE HEADLESS WOMAN) directed by Lucrecia MARTEL
* LE SILENCE DE LORNA (LORNA’S SILENCE) directed by Jean-Pierre et Luc DARDENNE
* LEONERA directed by Pablo TRAPERO
* LINHA DE PASSE directed by Walter SALLES, Daniela THOMAS
* MY MAGIC directed by Eric KHOO
* PALERMO SHOOTING directed by Wim WENDERS
* SERBIS directed by Brillante MENDOZA
* SYNECDOCHE, NEW YORK directed by Charlie KAUFMAN
* TWO LOVERS directed by James GRAY
* ÜÇ MAYMUN (THREE MONKEYS) directed by Nuri Bilge CEYLAN
* UN CONTE DE NOËL (A CHRISTMAS TALE) directed by Arnaud DESPLECHIN
* WALTZ WITH BASHIR directed by Ari FOLMAN

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hoće li Šon Pen da vodi vodu na vodenicu zemljaka Istvuda, ko karakterističan predstavnik američkih predsednika žirija ili će pak da dokazuje svoju 'naklonjenost' nezavisnom filmu? Lično sumnjam... Previše on voli da beži od klišea za tako nešto... Ali kad se setim šta je Tarantino uradio u sličnoj situaciji, krene mi pena na usta... Ko je vaš favorit?
 
Van takmičarskog programa:

* INDIANA JONES AND THE KINGDOM OF THE CRYSTAL SKULL directed by Steven SPIELBERG
* KUNG FU PANDA directed by Mark OSBORNE, John STEVENSON
* MARADONA BY KUSTURICA directed by Emir KUSTURICA
* SURVEILLANCE directed by Jennifer LYNCH
* THE CHASER directed by Hong-Jin NA
* THE GOOD, THE BAD, THE WEIRD directed by Jee-woon KIM
* VICKY CRISTINA BARCELONA directed by Woody ALLEN
* WHAT JUST HAPPENED? directed by Barry LEVINSON
 
A pa da...
Vec je poceo...
Pa sta da ti kazem...
(kiseli osmeh)
Ova tvoja francuska najava filmova me totalno zbunila
Ja tu nista ne prepoznajem..
Osim ovih van konkurencije...
Ne ..definitivno nista nisam gledala
Pa nisam kompetentna da dajem bilo kakav sud..
Imam komentar samo na to
Da su stigli Bred i njegova Andja...i da je njen stomak bas veeeeliki
Bice blizanci
Aj cao...
 
Poslednja izmena:
E moram da zakacim sliku..
valjda se niko nece buniti:D
thumbphpyx7.jpg
 
Takmičarski program:

* ADORATION directed by Atom EGOYAN
* BLINDNESS directed by Fernando MEIRELLES
* CHE directed by Steven SODERBERGH * DELTA directed by Kornel MUNDRUCZO
* ENTRE LES MURS (THE CLASS) directed by Laurent CANTET
* ER SHI SI CHENG JI directed by Zhangke JIA
* GOMORRA (GOMORRAH) directed by Matteo GARRONE
* IL DIVO directed by Paolo SORRENTINO
* L'ÉCHANGE (CHANGELING) directed by Clint EASTWOOD
* LA FRONTIÈRE DE L'AUBE (FRONTIER OF DAWN) directed by Philippe GARREL
* LA MUJER SIN CABEZA (THE HEADLESS WOMAN) directed by Lucrecia MARTEL
* LE SILENCE DE LORNA (LORNA’S SILENCE) directed by Jean-Pierre et Luc DARDENNE
* LEONERA directed by Pablo TRAPERO
* LINHA DE PASSE directed by Walter SALLES, Daniela THOMAS
* MY MAGIC directed by Eric KHOO
* PALERMO SHOOTING directed by Wim WENDERS
* SERBIS directed by Brillante MENDOZA
* SYNECDOCHE, NEW YORK directed by Charlie KAUFMAN
* TWO LOVERS directed by James GRAY
* ÜÇ MAYMUN (THREE MONKEYS) directed by Nuri Bilge CEYLAN
* UN CONTE DE NOËL (A CHRISTMAS TALE) directed by Arnaud DESPLECHIN
* WALTZ WITH BASHIR directed by Ari FOLMAN

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hoće li Šon Pen da vodi vodu na vodenicu zemljaka Istvuda, ko karakterističan predstavnik američkih predsednika žirija ili će pak da dokazuje svoju 'naklonjenost' nezavisnom filmu? Lično sumnjam... Previše on voli da beži od klišea za tako nešto... Ali kad se setim šta je Tarantino uradio u sličnoj situaciji, krene mi pena na usta... Ko je vaš favorit?

:think: ovaj sigurno nije ...a ispašće solidan film najvjerovatnije
 
Uf, kako mi je odvratna sama ideja o tom filmu! Odvratna mi je barem isto koliko one majice sa likom Čea Gevare... Komercijalizovati nešto što je u samoj svojoj biti nekomercijalno (antikomercijalno!)... Možda ću zvučati malo, hm, šta ja znam, ali... ŠTA IMA SODERBERG DA SNIMA FILM O ČEU GEVARI!? Možete mi odgovoriti kontra-pitanjem: šta ima Kusturica da snima film o Maradoni, ali za mene je Kusturica uvek ostavljao utisak Latinoamerikanca sasvim slučajno (srećnim slučajem) rođenog na ovim prostorima, tako da to ne bi bio dobar odgovor...
 
ČE GEVARI ne ČEU GEVARI...:D...
Čovjeka očigledno interesuje ta oblast i kako je Če pregovarao sa Ujedinjenim Nacijama.Film se zove The Argentine,a ne Če, mislmi.Provijeriću. Šta ima Kusturica da snima film o Maradoni? :think: to sam i ja razmišljala,možda ću zvučati odvratno,ali za film o Maradoni treba neko sa više iskustva sa takvim filmovima. Ako bi Latinoamerikanci snimali o Latinoamerikancima, Srbi o Srbima, Englezi o Englezima na svijetu ne bi imalo objektivnih filmova.Sad malo generalizujem ,ali je tako u principu.
Nije važno koje si nacionalnosti važno je da znaš da snimiš dobar film ;)
 
Nismo se razumeli. Ne vidim ja problem u tome što je Soderberg druge nacionalnosti, već što potiče iz drugačijeg socijalnog miljea, drugačijih društvenih okolnosti... Nije on u stanju da razume šta Če Gevara znači za siromašne i obespravljene stanovnike Južne Amerike... ili po američki 'What is Che all about'... Nije to ta estetika, taj odnos prema životu... Da bi o nečemu pravio film, moraš to nešto da razumeš... i to odlično da razumeš... Mislim, sudim o filmu koji nisam gledao, što u principu ne činim, i to treba imati na umu, ali mislim da sam ovaj put u pravu. Gledajući Kusturičine filmove imam sličan estetski doživljaj kao kad čitam, recimo, Markesa i zato mislim da je Kusturica vrlo kompetentan da snimi film o Maradoni, a u svakom slučaju pre nego Soderberg i o Ernestu Gevari... Za ovu objektivnost se ne slažem. Ako se filmovi ne prave u propagandne svrhe i ako ih prave istinski umetnici, onda su oni objektivni po definiciji. Ne možeš me ubediti da bi srpsku dušu razotkrio neki stranac bolje od Dušana Kovačevića, cigansku bolje od Emira Kusturice ili rusku bolje od Andreja Tarkovskog.

PS: Čekaj, da se ti prezivaš Gevara i da o tebi snimaju film, zar ne bi bilo ispravno reći 'film o Sari Gevari', a ne 'film o Sara Gevari'? Mislim, dopuštam da grešim, ali prilično sam siguran da sam u pravu.
 
Poslednja izmena:
O Sari Gevari. Ali kod Čea je drugačije ,jer Če na Španskom znači ''bre'' ''brate'' ...Če je mnogo koristio tu riječ,tako su mu dali nadimak.i tako se svuda prevodi .O ČE GEVARI.Možda bi bilo bolje da je o ČEU GEVARI ali je ovo izuzetak...provijeriću :think:
Što se tiče posta uopšte, u pravu si ,ali teoretski.Vidjećemo, ja neću previše da očekujem pa da se razočaram ;)
 

Back
Top