Prvi put zajedno na more

Koliko znam, privatni smestaj u hrvatskoj se krece otprilike oko 10-15 evra po osobi...mi smo odlucili ici ove godine na hvar...
inace, iz iskustva znam da je pirovac idealno mesto za ljude sa malom decom...plaza blizu, smestaj prihvatljivih cena, mirno i tiho porodicno mesto...sibenik blizu, a zadar malo dalje...;)
 
Mi smo prvi put vodili Tinu sa 3 meseca na Zlatibor. Bila je bolja nego ikada kući. Valjda opijena od svežeg vazduha stalno je spavala i nismo imali nikakvih problema.

Sada sa 5 meseci idemo u CG pa ćemo sa 7 meseci na Tasos. Učimo dete od malih nogu da voli da putuje. Puta na Tasos se ne plašim, biće starija, idemo kolima sa klimom, jedino mi je frka stomačnih virusa u CG.

Zanima me samo da li je sada sa 5 meseci kvasiti vodom iz mora. Mala je za bazenčić, još uvek ne sedi pa nema svrhe da je uopšte kvasimo morskom vodom jer će posle biti slana a sada je u fazi kad ruke ne vadi iz usta. Sa koliko uopšte uvoditi dete u more?
 
Mi smo prvi put vodili Tinu sa 3 meseca na Zlatibor. Bila je bolja nego ikada kući. Valjda opijena od svežeg vazduha stalno je spavala i nismo imali nikakvih problema.

Sada sa 5 meseci idemo u CG pa ćemo sa 7 meseci na Tasos. Učimo dete od malih nogu da voli da putuje. Puta na Tasos se ne plašim, biće starija, idemo kolima sa klimom, jedino mi je frka stomačnih virusa u CG.

Zanima me samo da li je sada sa 5 meseci kvasiti vodom iz mora. Mala je za bazenčić, još uvek ne sedi pa nema svrhe da je uopšte kvasimo morskom vodom jer će posle biti slana a sada je u fazi kad ruke ne vadi iz usta. Sa koliko uopšte uvoditi dete u more?

e sad...meni pedijatar rekao da se prvo ta voda ugreje na suncu. nemoj je jos stavljati u morsku vodu, mozda samo cistu iz dubine donesite a stavite u bazencic, da se malo brcne, a posle je isperite slatkom vodom
 
ja sam sa Stefom prosle godine isla u Grcku, Olimpic beach, imao je 8 meseci. Bilo je super. put je prespavao, na meni naravno. Jako je bitno da uzmete sediste i za dete, jer nema sanse da cete moci lepo da se namestite na 1 sedistu. U hotelu smo dobili 3-krevetnu sobu tako da smo ja i beban spavali na 2 kreveta, a mm na 1. Jedino ti mogu reci da ce bebi jako prijati voda i vazduh. Nas beban je jako puno spavao, valjda ga izmori sunce i voda. kupao se normalno u slanoj vodi, to je cak dobro za kozu, a bebi nece nista biti ako se malo i naguta vodice. I nisam ga tusirala do povratka u sobu. Suncobran je obavezan i sesiric mada sam vidjala puno dece bez sesira:o
Uvece ga stavim u kolica i u setnju. on zaspi u kolicima tako da smo mogli setati do mile volje, cak mu ni buka nije smetala.
Za 2 nedelje idemo u Hanioti, jedva cekam!!!:bye:
 

Back
Top