Prvi put zajedno na more

nama za visoku temperaturu tj. spustanje visoke temperature doktorica daje Voltaren, a ne brufen... ne znam koja je razlika... ne znam jel postoji Voltaren pod tim imenom u Srbiji...

Voltaren se u Srbiji moze naci, ali ispod tezge, posto nije registrovan kod nas ili tako vec nesto.
Voltaren je (e sad, ja bas slabo stojim sa tim farmaceutskim izrazima,pa cu mozda nesto i da lupim, ali valjda ces me razumeti) u istoj grupi kao i Brufen.
E, sad, nama je pedijatar rekla da izbegavamo Voltaren jer on bas naglo obara temp i to je sok za deciji organizam i ako bas moramo da kombinujemo paracetamolski preparat sa necim, da ga onda bolje kombinujemo sa Brufenom.
A, sto se Brufena tice, skoro cuh negde da nije dobar bas da se koristi posto lose utice na neki organ, zaboravih na koji, a bolje da ne lupim...
U svakom slucaju, najbolje prvo probati skinuti temp (pri cemu, to verovatno znas preporucuje se da se temp ne skida dok ne dodje do 38.5) nekom od metoda tusiranje, masiranje i sl, pa ako to ne pomogne, onda Paracetamol (mada paracet preparati slabo pomazu kod viskokih temp, bar u nasem slucaju, pa ako ni to ne pomogne, onda dalje...)
 
E, sad mene nesto interesuje, sta se daje u slucaju proliva, a sta u slucaju povracanja?
Naletela sam na Liobif, Linex, Smecta, Orosal.
Da li neko zna sta je sta od ovoga, za sta se koristi i sta preporucuje?

:smajlisacvecem:
 
Krenula sam da čitam ovu temu, a u napred znam da neću da je vodim na more. Ne mogu da iscimam i sebe i dete radi desetak dana u hotelu, ako nemam pare da idem ko čovek (oko 3 nedelje) neću ni da idem, glupo je. Najradije bih je vodila na Hrvatsku obalu, najbliže je i po meni najlepše tamo... al me je strah malo... Crna gora ne dolazi u obzir a za Tursku i Grčku mi je mala još a i nije im neko more, realno...

Pritom imamo kolektivni godišnji - od kraja jula do sredine avgusta, što mi nikako nije vreme za more sa bebom, u jeku sezone kad je i vrućina najveća...A ide mi se... mnogo mi se ide...
 
Krenula sam da čitam ovu temu, a u napred znam da neću da je vodim na more. Ne mogu da iscimam i sebe i dete radi desetak dana u hotelu, ako nemam pare da idem ko čovek (oko 3 nedelje) neću ni da idem, glupo je. Najradije bih je vodila na Hrvatsku obalu, najbliže je i po meni najlepše tamo... al me je strah malo... Crna gora ne dolazi u obzir a za Tursku i Grčku mi je mala još a i nije im neko more, realno...

Pritom imamo kolektivni godišnji - od kraja jula do sredine avgusta, što mi nikako nije vreme za more sa bebom, u jeku sezone kad je i vrućina najveća...A ide mi se... mnogo mi se ide...

Ne boj se da ides u Hrvatsku, eto i debela Berta isla, isla sam i ja (bez deteta, pre nego sto se rodila) i ici cu opet. U pravu si da jul nije za bebu na moru, to je stvarno bez veze...ali se nemoj plasiti i nemoj da te grize savest! Sto duze razmisljam, izgleda mi sve manje komplikovano! Pocetni strah je strasan, priznajem, ali vremenom stvari dodju na svoje mesto
 
E, sad mene nesto interesuje, sta se daje u slucaju proliva, a sta u slucaju povracanja?
Naletela sam na Liobif, Linex, Smecta, Orosal.
Da li neko zna sta je sta od ovoga, za sta se koristi i sta preporucuje?

:smajlisacvecem:
Orosal se daje protiv dehidratacije. Znači, ako ima proliv ili povraća, trebalo bi da ga pije da ne dehidrira; i da ne mora da ide na infuziju.
Linex, liobif, probiotik su bakterije crevne flore - prirodni probiotici i trebalo bi da zaustave proliv; ili bar ublaže njegove posledice na creva. Ako sam dobro objasnila:confused:
 
mi planiramo u Grcku u julu.Nasa princeza se tad imati godinu dana,do sad smo bili i u Austriji i u Nemackoj i u Madjarskoj,da ne pominjem putovanja po nasoj divnoj zemlji ,ali ja prvi put sad imam tremu.Zbog mora,sunca......
vidim da ste vec pricali o nekim mestima u Grckoj ,ali hajde jos malo :)
definitivno bi isli avionom.Sta je po vama bolje apartman ili hotel
sto se tice temperature mi smo koristili eferalgan i on se odlicno pokazao
 
mi planiramo u Grcku u julu.Nasa princeza se tad imati godinu dana,do sad smo bili i u Austriji i u Nemackoj i u Madjarskoj,da ne pominjem putovanja po nasoj divnoj zemlji ,ali ja prvi put sad imam tremu.Zbog mora,sunca......
vidim da ste vec pricali o nekim mestima u Grckoj ,ali hajde jos malo :)
definitivno bi isli avionom.Sta je po vama bolje apartman ili hotel
sto se tice temperature mi smo koristili eferalgan i on se odlicno pokazao

Zavisi sta g-djica klopa. Ja sam preturla sve aranzmane za Grcku, nasla idealan hotel, ali mi je put problem. U Grckoj ima mnogo lepih mesta ali mi uvek nesto fali. Nasa vestica ima tek 6 meseci i trebaju mi malo sigurniji uslovi. Dakle, pogledaj Sitoniju i Krf, Tasos (puno sume i hladovine), na Sitoniji ima jedan hotel-resort, savrsen za bebce, ali je put bar meni tu bas probem. Ja sam se resila na Hrvatsku, DEFINITIVNO, sad sam u toku organizacije, i vec se radujem.
 
Mi cemo na more najverovatnije krajem juna...na zalost ne mogu pre, a ni kasnije zbog posla (prosveta)...planiramo u Hrvatsku, gde letujemo odavno (samo jednom bili u CG i nikada vise)...Ja na moru mogu izdrzati najvise sedam dana i onda me uhvate pamravi...dosadi mi i vratila bih se kuci...zato nagovaram mm da idemo samo pet dana...tako mi je najlepse...mislim da ce nam svima to odgovarati...finansije da i ne spominjem...:)
 
Zavisi sta g-djica klopa. Ja sam preturla sve aranzmane za Grcku, nasla idealan hotel, ali mi je put problem. U Grckoj ima mnogo lepih mesta ali mi uvek nesto fali. Nasa vestica ima tek 6 meseci i trebaju mi malo sigurniji uslovi. Dakle, pogledaj Sitoniju i Krf, Tasos (puno sume i hladovine), na Sitoniji ima jedan hotel-resort, savrsen za bebce, ali je put bar meni tu bas probem. Ja sam se resila na Hrvatsku, DEFINITIVNO, sad sam u toku organizacije, i vec se radujem.

nama klopa nije problem,ona bas sve lepo ruca,koji je to hotel na Sitoniji,moze i na pp ili neki link molim te
 
A gde u Hrvatsku idete?
U ponudama naših agencija je nema...

kod nas ima u ponudama agencija...ali mi u poslednje vreme ne letujemo tako...agencije ovde "deru" nevidjeno:thumbdown:...nego...to je ili neka poznata kombinacija tipa: neko je bio pa ima broj gazdarice...ili...odemo neplanirano...soba uvek ima...pa na autobusku i ko ti se svidi...:D
i ne secam se kad sam zadnji put bila u hotelu??? valjda pre rata...8)
 

Back
Top