Prvi put zajedno na more

O da, planina je odlicna takodje, ali da se ponovim, na planinu idemo bar jednom mesecno, pa bismo (citaj "bih" - mm ne bi morao da vidi more do kraja zivota) malo da promenimo. A i malecka ima povremeno problem sa nosicem i kozom, pa mislim da ce joj more jako dobro doci.
 
O da, planina je odlicna takodje, ali da se ponovim, na planinu idemo bar jednom mesecno, pa bismo (citaj "bih" - mm ne bi morao da vidi more do kraja zivota) malo da promenimo. A i malecka ima povremeno problem sa nosicem i kozom, pa mislim da ce joj more jako dobro doci.

potpuno se slažem sa tobom...i ja koliko god mislila da je i planina super,more je ipak more...kod nas je obrnuto...ja stalno moram da kukumačim da idemo negde gde je toplo,pošto moj muž ne podnosi toplu klimu,ceo život živi tamo, pa mu je već dosta, tako da mi veći deo leta provodimo u Alpima...a ja onda kukumačim da van sezone kad nije još toliko vrelo odemo i do mora, i tako svake godine...
 
http://www.jat.com/active/sr-latin/home/main_menu/travel_info/conditions_of_carrige.html
Obaveze putnika i poštovanje zakonskih propisa

Putnički prtljag
Predat (registrovan)

Prevoz ličnih stvari putnika uračunat je u cenu avio prevoza.

Prtljag putnika mora sadržati samo one stvari koje su potrebne za lično korišćenje, nošenje i upotrebu tokom puta.

Dozvoljena količina prtljaga uslovljena je cenom prevoza koju će putnik platiti.

Plaćena tarifa za višu klasu prevoza dozvoljava i veću količinu besplatnog prtljaga.

Na linijama Jat Airways-a, prevoz ovog prtljaga se vrši po težini.

Prema plaćenoj klasi prevoza putnici imaju pravo na 30 kg prtljaga u poslovnoj klasi, odnosno 20 kg u ekonomskoj klasi prevoza. Deca od 2-12 godina imaju pravo na istu količinu prtljaga kao odrasli. Deca do 2 godine starosti imaju pravo na 10 kg besplatnog prtljaga.

Kod putovanja u SAD i Kanadu, gde se prevoz vrši na nekoliko prevozilaca, prtljag se prevozi po komadu.

Ukoliko se na samom aerodromu poletanja utvrdi da putnik poseduje veću količinu prtljaga od dozvoljenog, dužan je da na licu mesta plati za višak prtljaga, i za to dobija odgovarajući dokumenat.



Ručni (nepredat) prtljag

Prtljag koji putnik unosi sa sobom u putničku kabinu, o kome se sam stara, ne ulazi u dozvoljenu količinu predatog prtljaga.

Iz mera bezbednosti i komoditeta u kabini, putniku je dozvoljeno da ima samo jedan ručni prtljag čije ukupne dimenzije ne prelaze 115 cm ni težinu veću od 10 kg.

Lične stvari mogu biti takođe unete: mala tašna, ogrtač, kišobran, štap, dečija kolica i sl.
 
Nije Espi ovo bas sveto slovo u praksi, mada mozes naleteti na nekog zadrtog.

Skoro uvek te u JATu puste malo - za kolica, malo veci rucni prtljag...

tačno je,ali ipak je bolje ne začuditi se,pošto to u mnogome zavisi i od službenika koji taj dan radi..ja sam imala i dobra i loša iskustva...zato je bolje pridržavati se tih regulativa najviše oko kilaže prtljaga...
 
jutros smo bili kod doktorke cisto da malog pregleda pred put i da se ja informisem evo koga interesuje:
moze se davati rosa ili akva viva voda, ne izlagati dete suncu, od lekova imati sa sobom za ne daj boze: brufen sirup za skidanje temperature, pantenol kremu pre izlaganja suncu, sirup erius ili presing za pojavu alergije ( u apoteci mi rekli da je erius bolji ali i skuplji 500 i nesto din.) hipergel ili sinopen za kozu i lineks protiv proliva. Ja jedino mislim da je slabo ako ga mazem samo pantenolom, znaci necu ga suncati al cisto ono u setnji sto ga uhvati sunce...mozda je dovoljan taj pantenol...idemo na planinu?
 
kupila sam hipergel pise da se koristi nakon preteranog suncanja, nakon uboda insekata, za obloge pri upali zbog znojenja za opekotine od meduza
lineks je u kapsulama pa su mi rekli i dr i u apoteci da bebi naravno se izruci prasak u kasicicu, od pre znam da je ovaj linex odlican za to
 
jutros smo bili kod doktorke cisto da malog pregleda pred put i da se ja informisem evo koga interesuje:
moze se davati rosa ili akva viva voda, ne izlagati dete suncu, od lekova imati sa sobom za ne daj boze: brufen sirup za skidanje temperature, pantenol kremu pre izlaganja suncu, sirup erius ili presing za pojavu alergije ( u apoteci mi rekli da je erius bolji ali i skuplji 500 i nesto din.) hipergel ili sinopen za kozu i lineks protiv proliva. Ja jedino mislim da je slabo ako ga mazem samo pantenolom, znaci necu ga suncati al cisto ono u setnji sto ga uhvati sunce...mozda je dovoljan taj pantenol...idemo na planinu?

Sinopen se maze u tankom sloju i koristi za alergiju ili kad ga nesto ujede da mu brze prodje i da ga manje svrbi. Oprez sa Sinopenom,jer ne sme na sunce kad ga s tim namazes!!!!!
 
Recite mi vase misljenje i iskustvo
MM kaze da ponesemo gotove kasice i vocne i slane za put, da tamo ne spremamo nista 7 dana cemo biti na planini
a mene grize savest jer cemo imati sve uslove da mogu da spremam pa kao sto da mi beba ne jede domace
a on misli da je glupost nositi odavde i mikser, i sve bebine sudove , kao sta fali kupovnim kasicama?
 
I jedno i drugo je u redu. Nema zašto da te grize savest.
Uradiš kako tebi više odgovara. I kako je tvoje dete naviklo.
Ja sam mogla prodavnicu da nosim na Zlatibor sa Stefanovih 7 meseci, alion te kupovne kašice i sokiće nije hteo, pa nije...
 
kupila sam hipergel pise da se koristi nakon preteranog suncanja, nakon uboda insekata, za obloge pri upali zbog znojenja za opekotine od meduza
lineks je u kapsulama pa su mi rekli i dr i u apoteci da bebi naravno se izruci prasak u kasicicu, od pre znam da je ovaj linex odlican za to

Ma, тај хипергел је срање живо, нешто на биљној бази... Ја нисам видела никакве ефекте од њега...:roll:
 
Kakav bre Sinopen za bebe? Mucimo se sa ekcemima jer ne zelimo da preterujemo sa hormonskim preparatima, mucimo se sa flasicama, mucimo se sa hranom, i onda ti dodje pametnica neka da ti kaze da mazes Sinopen!

UH!

Nego, obavezno kupi neki deciji sun-block, ima ih milijarda, i to obavezno iznad faktora 30. Ne zezaj se sa suncem!
 
brufen sirup za skidanje temperature
zasto brufen za bebe, meni su svi pedijatri rekli brufen NE, paracetamol (efferalgan) DA. :confused:
Recite mi vase misljenje i iskustvo
MM kaze da ponesemo gotove kasice i vocne i slane za put, da tamo ne spremamo nista 7 dana cemo biti na planini
a mene grize savest jer cemo imati sve uslove da mogu da spremam pa kao sto da mi beba ne jede domace
a on misli da je glupost nositi odavde i mikser, i sve bebine sudove , kao sta fali kupovnim kasicama?
ako hoce da jede, nosi kupovne, pa imas super kupovne kasice, npr. HIPP, bio-kasice, ma super ukus, super su! :)
Nego, obavezno kupi neki deciji sun-block, ima ih milijarda, i to obavezno iznad faktora 30. Ne zezaj se sa suncem!
i jos da dodam, ne sa hemijskim, vec sa mineralnim filterima.
 
Kakav bre Sinopen za bebe? Mucimo se sa ekcemima jer ne zelimo da preterujemo sa hormonskim preparatima, mucimo se sa flasicama, mucimo se sa hranom, i onda ti dodje pametnica neka da ti kaze da mazes Sinopen!

UH!

Nego, obavezno kupi neki deciji sun-block, ima ih milijarda, i to obavezno iznad faktora 30. Ne zezaj se sa suncem!

mico,nije to za suncanje,nego za nasu,klasicnu alergiju ili ujede raznih bubica - da manje svrbi;)
 

Back
Top