Analiza situacije (ne/kapiraj, ne/kopiraj)

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.103
E pa, drugarice i drugovi (možda će nova vlada vratiti upotrebu ovih sfrj titula), došlo je vreme sa Grbalizu situacije. Čekao sam neko vreme, da bi se što bolje slegli utisci, i recimo da sam presrećan što je na našoj ‘krusty the clown’ političkoj sceni došlo do iole normalnog čistilišta. Vrlo jednostavno (ali isto tako, da mi je neko saopštio pre 3 godine da će ovakvo stanje stvari biti i koga ću ja podržavati, ono, oterao bih ga u nišku pećinu kod Luisa da pevaju u glas ‘slike u oku’).

Sa jedne strane, tzv. ‘proevropska’ koalicija, predvodjena pastirom koji se pogubio. On je takav i otkad je postao predsednik DS-a, samo se to tek sad baš jasno vidi. Pastir koji bi učinio sve samo da se stopimo u nešto što njemu (i samo njemu) odgovara. Pastir koji nikada do jučerašnjeg dana nije otvoreno rekao da njegova stranka radi samo i SAMO po programu socijalističke internacionale, a ako spomenem da je to organizacija kojoj pripadaju Bil i Hilari, Bajden, Holbruk i baba Medlinka, onda se zna koliko je sati. U Evropi članovi internacionale su Bler, Angela Merkel, Segolin Rojal, Romano Prodi, Rupel, i mnogi, uključujući i špansku levičarsku stranku koja ima sve Solanine simpatije u svojoj matičnoj zemlji. Taj isti pastir, i njegov informbiro zvani B92, pritom onako oblativši Koštunicu jedno 20 puta posle izbora (ovog puta zbog toga što postoji šansa da ide u opoziciju, a to je, jeli, nedopustivo, jer će izgubiti epitet ‘foteljaša’ (ne znam koji foteljaš bi vam dao vladu na ‘keca’), a pritom se svi pozivaju na neku izurmlu demokratiju, u kojoj je valjda sasvim normalna stvar biti u opoziciji?), saopštava zvanično da je SPS (!!!!!, ima li MRAČNIJEG simbola 90ih, po tom njihovom shvatanju time-freeza (koje mi uopšte nije blisko, ali recimo da razmišljam tako, recimo), tokom cele kampanje viore se zastave SFRJ, Slobine slike na bini, neće se odreći porodice Milošević, urgiraće da se vrate iz Moskve, urgiraće da se grob premesti u aleju velikana, nikad neće oprostiti onome ko je izručio Slobu Hagu… Pritom su ONI (a ne radikali) bili na vlasti za vreme najveće inflacije u istoriji sveta, koja se onako olako pripisuje grobaru i SRS-u, jer su ZAISTA nepogodni za soc. Internacionalu) stranka koja radi po principu socijalne pravde, i zalaže se za ulazak u internacionalu, a samim tim u EU, jer ona počiva na pravilima internacionale (EU - internacionala??)… PA ALO!!?? Ko je ovde lud? Za šta je Djindjić poginuo? Za šta je bilo ko živeo? Samim tim saznanjem da nas Sloba uvodi u EU, dovoljno je za shvatiti kakva je to organizacija. Mislim zaista da je ovom izjavom Tadić duboko zaprljao i samozakopao sopstveni lik.



Pritom taj isti B92 ne spominje, kolika je kriza u EU što se tiče već čuvenog ‘lisbon treaty-a’, ustava po kome EU postaje država za manje od dve godine. Zamislite, velike demokrate i kosmopolite ne daju čak ni referendum zemljama članicama. Ne zovu je džabe EUSSR. Pritom ne spominje da se već u Nemačkoj i Francuskoj organizuju protesti povodom treaty-a. Ne spominje ni to da se u Madridu osnovala škola o pravoj zapadnoj demokratiji, gde se uči koliko je svet (prvenstveno zapad) zastranio u svom socijalističkom ludilu. Pritom se ne spominje da je svetska ekonomija pred pucanjem (u Americi ograničeno 4 kg pirinča po osobi, cena barela svaki dan probija vrh). Jedini razlog što se sve to drži na okupu je ozbiljan način kamuflaže i prikrivanja krize (čak se ni ne trude da REŠE), pa onda eksplodira u nekim državama van EU (u Ukrajini juče inflacija uvećana za 50%). Sve to čeka i ostale, samo imaju nešto više rezervi da ODLOŽE, a ne da zaustave situaciju. A kad se to desi, ovde će DS biti na vlasti (i nema više izvlačenja na DSS i mračne sile, nego će se sami boriti sa propašću EU i katastrofom njihove politike). Zato su rezultati izbora sjajni. Izvolite, zakopajte nas još malo, večni i bedni socijalisti, ubijte nas u pojam još malo, nije Sloba dovoljno… ali kad vas jednom sastavi, nema oporavka, pogotovu za DS.


Ne spominju ni to da je, konačno, posle 10 godina vladavine laburista u Londonu, konzervativac postao gradonačelnik (Boris Džonson), koji je, izmedju ostalog, protivnik EU, i pisao članke protiv bombardovanja Srbije. Polako gube moć. Kao i svako zlo.


Ako se u samoj EU dešavaju takve tektonske promene (a negde i smene), zašto, zaboga, zašto srljati u zlo?? Zašto ne poslušati Svetog Savu kad kaže da je ‘Srbija zapad na istoku, i istok na zapadu’?? Jedini čovek koji se setio da to spomene je Vojislav Koštunica. Toma je rekao to TEK SAD posle izbora. Sad malo o njima, drugoj strani.



Druga strana, nacionalni blok. Na prvi pogled, to zvuči dosta tvrdo, ali, kad pogledate, koja država nije patriotska? Koja država nema umerenu i realnu desnicu?? EU planira da bude to, ali nadam se da joj neće uspeti. Radikali, toliko diskreditovani (nekad opravdano, nekad ne), prosto su toliko zli u očima svih, da ne zaslužuju drugu šansu. Svi ih mrze, nišane, etiketiraju, prozivaju, a realno malo znaju o stanjima stvari. Ali i takvi radikali, imaju više ljudskosti, i više ŽELJE za umirivanjem situacije nego cela levičarska ekipa DS-LDP-SPS. Čoveče, posle jednog dana pregovora postigli su dogovor sa DSS-om. Nema natezanja, nema ucena, 100% poverenje. Znaju da Koštunica mora da bude premijer (ne sada, već u budućoj čistoj vladi DSS-SRS), jer je Toma izblaćen u svetu, i ne sme da računa na tako ozbiljno mesto. Znaju da ne smeju da budu previše ekstremni jer su preterivali u prošlosti, znaju da su samo deo mašinerije, i da im je potreban katalizator (DSS).


Koštunica, svojim govorom neposredno posle izbora pokazuje još jednom svoju veličinu kao državnik. Sasvim normalno i opušteno govori o opoziciji (u fazonu, ‘ljudi, demokratija, zar niste čuli za nju. Čekaću, bože moj..’), a kupilo me je posebno što je rekao odlučno i čvrsto da su razlike izmedju njih i predstavnika internacionale N-E-P-R-E-M-O-S-T-I-V-E. Sada samo čeka propast istih. Mirno. I demokratski (što je za njih misaona imenica).


Ne treba nam SPS. Naprotiv, ako formiraju vladu DSS-SRS-SPS, pukli su. Pitanje je dal ću I ja glasati za DSS onda, ako ne može da vidi šansu koja mu se sama nudi. Onda će na njih pasti breme svetske krize, a DS će samo jačati vadjenjem ‘eto vidite, došli su radikali, porasla cena nafte…’, i tako skupljati razočarane glasače sa svih strana. A onda će imati apsolutnu većinu… zbogom 4 godine života.



Neka se pokažu sad, u NAJGOREM svetlu, nek formiraju nakaznu i odvratnu koaliciju Sloba-Tadić, pa nek Srbi vide ko ih vodi u EU. Hoćemo za Slobom?? Ne hvala, dovoljan je bio jedan 5. oktobar. Umerena desnica, kao sav normalan svet.



Isto što je Tito radio sa desno nastrojenim patriotama, radi danas i DS. Na stubu srama su. Šta će nam Kosovo? Stvarno, šta će mi onda bilo šta? Čim si malo desniji, odmah si fašista. Isto ko u doba SFRJ, samo modernizovano.


Pusti ih Vojo… još malo ih pusti.
 
...пази кад се потпуно слажем.
СПС у овом тренутку делује као да је не знам шта добио, ја у ствари мислим да је ово њихов крај. Добили су исто гласова као и до сада, само што су сада ту 3 партије и политичка ситуација је таква да су сад они тај тас на ваги који је до скоро био Коштуница

...у овом тренутку је најбоље за њих да подрже мањинску владу и то ДСС-СРС (јер не би политички преживели да подрже ДС) и да наплаћују ту подршку, али се мали тупсон Дачић у старту оградио од тога.
 
E pa, drugarice i drugovi (možda će nova vlada vratiti upotrebu ovih sfrj titula), došlo je vreme sa Grbalizu situacije. Čekao sam neko vreme, da bi se što bolje slegli utisci, i recimo da sam presrećan što je na našoj ‘krusty the clown’ političkoj sceni došlo do iole normalnog čistilišta. Vrlo jednostavno (ali isto tako, da mi je neko saopštio pre 3 godine da će ovakvo stanje stvari biti i koga ću ja podržavati, ono, oterao bih ga u nišku pećinu kod Luisa da pevaju u glas ‘slike u oku’).

Sa jedne strane, tzv. ‘proevropska’ koalicija, predvodjena pastirom koji se pogubio. On je takav i otkad je postao predsednik DS-a, samo se to tek sad baš jasno vidi. Pastir koji bi učinio sve samo da se stopimo u nešto što njemu (i samo njemu) odgovara. Pastir koji nikada do jučerašnjeg dana nije otvoreno rekao da njegova stranka radi samo i SAMO po programu socijalističke internacionale, a ako spomenem da je to organizacija kojoj pripadaju Bil i Hilari, Bajden, Holbruk i baba Medlinka, onda se zna koliko je sati. U Evropi članovi internacionale su Bler, Angela Merkel, Segolin Rojal, Romano Prodi, Rupel, i mnogi, uključujući i špansku levičarsku stranku koja ima sve Solanine simpatije u svojoj matičnoj zemlji. Taj isti pastir, i njegov informbiro zvani B92, pritom onako oblativši Koštunicu jedno 20 puta posle izbora (ovog puta zbog toga što postoji šansa da ide u opoziciju, a to je, jeli, nedopustivo, jer će izgubiti epitet ‘foteljaša’ (ne znam koji foteljaš bi vam dao vladu na ‘keca’), a pritom se svi pozivaju na neku izurmlu demokratiju, u kojoj je valjda sasvim normalna stvar biti u opoziciji?), saopštava zvanično da je SPS (!!!!!, ima li MRAČNIJEG simbola 90ih, po tom njihovom shvatanju time-freeza (koje mi uopšte nije blisko, ali recimo da razmišljam tako, recimo), tokom cele kampanje viore se zastave SFRJ, Slobine slike na bini, neće se odreći porodice Milošević, urgiraće da se vrate iz Moskve, urgiraće da se grob premesti u aleju velikana, nikad neće oprostiti onome ko je izručio Slobu Hagu… Pritom su ONI (a ne radikali) bili na vlasti za vreme najveće inflacije u istoriji sveta, koja se onako olako pripisuje grobaru i SRS-u, jer su ZAISTA nepogodni za soc. Internacionalu) stranka koja radi po principu socijalne pravde, i zalaže se za ulazak u internacionalu, a samim tim u EU, jer ona počiva na pravilima internacionale (EU - internacionala??)… PA ALO!!?? Ko je ovde lud? Za šta je Djindjić poginuo? Za šta je bilo ko živeo? Samim tim saznanjem da nas Sloba uvodi u EU, dovoljno je za shvatiti kakva je to organizacija. Mislim zaista da je ovom izjavom Tadić duboko zaprljao i samozakopao sopstveni lik.



Pritom taj isti B92 ne spominje, kolika je kriza u EU što se tiče već čuvenog ‘lisbon treaty-a’, ustava po kome EU postaje država za manje od dve godine. Zamislite, velike demokrate i kosmopolite ne daju čak ni referendum zemljama članicama. Ne zovu je džabe EUSSR. Pritom ne spominje da se već u Nemačkoj i Francuskoj organizuju protesti povodom treaty-a. Ne spominje ni to da se u Madridu osnovala škola o pravoj zapadnoj demokratiji, gde se uči koliko je svet (prvenstveno zapad) zastranio u svom socijalističkom ludilu. Pritom se ne spominje da je svetska ekonomija pred pucanjem (u Americi ograničeno 4 kg pirinča po osobi, cena barela svaki dan probija vrh). Jedini razlog što se sve to drži na okupu je ozbiljan način kamuflaže i prikrivanja krize (čak se ni ne trude da REŠE), pa onda eksplodira u nekim državama van EU (u Ukrajini juče inflacija uvećana za 50%). Sve to čeka i ostale, samo imaju nešto više rezervi da ODLOŽE, a ne da zaustave situaciju. A kad se to desi, ovde će DS biti na vlasti (i nema više izvlačenja na DSS i mračne sile, nego će se sami boriti sa propašću EU i katastrofom njihove politike). Zato su rezultati izbora sjajni. Izvolite, zakopajte nas još malo, večni i bedni socijalisti, ubijte nas u pojam još malo, nije Sloba dovoljno… ali kad vas jednom sastavi, nema oporavka, pogotovu za DS.


Ne spominju ni to da je, konačno, posle 10 godina vladavine laburista u Londonu, konzervativac postao gradonačelnik (Boris Džonson), koji je, izmedju ostalog, protivnik EU, i pisao članke protiv bombardovanja Srbije. Polako gube moć. Kao i svako zlo.


Ako se u samoj EU dešavaju takve tektonske promene (a negde i smene), zašto, zaboga, zašto srljati u zlo?? Zašto ne poslušati Svetog Savu kad kaže da je ‘Srbija zapad na istoku, i istok na zapadu’?? Jedini čovek koji se setio da to spomene je Vojislav Koštunica. Toma je rekao to TEK SAD posle izbora. Sad malo o njima, drugoj strani.



Druga strana, nacionalni blok. Na prvi pogled, to zvuči dosta tvrdo, ali, kad pogledate, koja država nije patriotska? Koja država nema umerenu i realnu desnicu?? EU planira da bude to, ali nadam se da joj neće uspeti. Radikali, toliko diskreditovani (nekad opravdano, nekad ne), prosto su toliko zli u očima svih, da ne zaslužuju drugu šansu. Svi ih mrze, nišane, etiketiraju, prozivaju, a realno malo znaju o stanjima stvari. Ali i takvi radikali, imaju više ljudskosti, i više ŽELJE za umirivanjem situacije nego cela levičarska ekipa DS-LDP-SPS. Čoveče, posle jednog dana pregovora postigli su dogovor sa DSS-om. Nema natezanja, nema ucena, 100% poverenje. Znaju da Koštunica mora da bude premijer (ne sada, već u budućoj čistoj vladi DSS-SRS), jer je Toma izblaćen u svetu, i ne sme da računa na tako ozbiljno mesto. Znaju da ne smeju da budu previše ekstremni jer su preterivali u prošlosti, znaju da su samo deo mašinerije, i da im je potreban katalizator (DSS).


Koštunica, svojim govorom neposredno posle izbora pokazuje još jednom svoju veličinu kao državnik. Sasvim normalno i opušteno govori o opoziciji (u fazonu, ‘ljudi, demokratija, zar niste čuli za nju. Čekaću, bože moj..’), a kupilo me je posebno što je rekao odlučno i čvrsto da su razlike izmedju njih i predstavnika internacionale N-E-P-R-E-M-O-S-T-I-V-E. Sada samo čeka propast istih. Mirno. I demokratski (što je za njih misaona imenica).


Ne treba nam SPS. Naprotiv, ako formiraju vladu DSS-SRS-SPS, pukli su. Pitanje je dal ću I ja glasati za DSS onda, ako ne može da vidi šansu koja mu se sama nudi. Onda će na njih pasti breme svetske krize, a DS će samo jačati vadjenjem ‘eto vidite, došli su radikali, porasla cena nafte…’, i tako skupljati razočarane glasače sa svih strana. A onda će imati apsolutnu većinu… zbogom 4 godine života.



Neka se pokažu sad, u NAJGOREM svetlu, nek formiraju nakaznu i odvratnu koaliciju Sloba-Tadić, pa nek Srbi vide ko ih vodi u EU. Hoćemo za Slobom?? Ne hvala, dovoljan je bio jedan 5. oktobar. Umerena desnica, kao sav normalan svet.



Isto što je Tito radio sa desno nastrojenim patriotama, radi danas i DS. Na stubu srama su. Šta će nam Kosovo? Stvarno, šta će mi onda bilo šta? Čim si malo desniji, odmah si fašista. Isto ko u doba SFRJ, samo modernizovano.


Pusti ih Vojo… još malo ih pusti.

SLOBA RULES,ej nemoj da krivis sps kada neznas situaciju.a situacija je da nemaju leba da jedu,jer im je ds uzeo i ono malo sto su imali,smrt ds-u
 
koje proseravanje da te bog sacuva , svi su losi samo je Voja dobar a 90% biraca koji nisu glasali za njega su u zabludi da ne kazem nesto gore ,ovo ko da je Sloba Antonic na cetvrtom duplom vinjaku srocio

Onomad čuh Bilju Srbljanovićku kako kaže da su oni u pravu, baš zato što nemaju 'tako nenormalno mnogo glasova kao neki', jer 'ne pričaju ono što birači žele da čuju' i da je kroz istoriju po pravilu 'manjina bila u pravu'...
 
Onomad čuh Bilju Srbljanovićku kako kaže da su oni u pravu, baš zato što nemaju 'tako nenormalno mnogo glasova kao neki', jer 'ne pričaju ono što birači žele da čuju' i da je kroz istoriju po pravilu 'manjina bila u pravu'...
pa ovo je slicna varijanta samo su u pitanju dss skojevci , mada to u sustini nije isto LDP je nova partija i za sada nikada nije imao vise od 5,6% dok je DSS bio isto kombi partija pa je onda sticajem nesrecnih okolnosti postigla veliku snagu i popularnost ali je posle dva mandata na celu drzave narod u otpunosti provalio suplju demagogiju laznog mesije iz Belanovice i njegovog pajtasa seoske lopuze iz Atenice pa se polako vracaju na svoju pravu meru .
 
Poslednja izmena:
Djordje Vukadinovic http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2008_djv_15k.htm
"Tako se, još jednom, u najogoljenijem obliku pokazuje licemerje dobrog dela srpske medijske i NVO scene, koja od situacije do situacije rasteže ili sužava pojam “demokratskog bloka” i “evro-reformskih snaga”. Pa se onda, u redovnim okolnostima i u izbornim kampanjama, reformski i demokratski atribut priznaje samo LDP-u i DS-u, a posle izbora, kada se glasovi prebroje, prema potrebi, “amnestira” ne samo mrski Koštunica, nego i ozloglašeni Velja Ilić, pa čak i sam SPS. Zbilja, kako to da je Ivica Dačić snaga prošlosti i mraka onda kada podržava vladu Vojislava Koštunice, a perspektivni reformista ukoliko se opredeli za koaliciju sa demokratama? I kako je to “gospodin Palma ” preko noći avanzovao od “Arkanovog saborca” i haškog kandidata do velike uzdanice i mlade nade evropske Srbije?:
 
E pa, drugarice i drugovi (možda će nova vlada vratiti ...

Isto što je Tito radio sa desno nastrojenim patriotama, radi danas i DS. Na stubu srama su. Šta će nam Kosovo? Stvarno, šta će mi onda bilo šta? Čim si malo desniji, odmah si fašista. Isto ko u doba SFRJ, samo modernizovano.


Pusti ih Vojo… još malo ih pusti.

Bravo, majstore........pa zar ne vidiš kako zdušno navijamo za vladu crveno u žutom?
:ok::ok::ok:
 
Već prvog postizbornog dana sam rekla da navijam za vladu DS-a. Želim da se finansijski slom na Zapadu desi za vreme njihove vladavine. Želim da se pokaže kako je ova "i jare i pare" kampanja bila najpopulističkija kampanja ikada. Želim da još jednom pokažu kako su sve u stanju da progutaju zarad nekoliko godina na vlasti - uključujući i žabu koja se odaziva na ime Ivica. Najmanje što želim je da se sada smeste u opoziciju...
 
Već prvog postizbornog dana sam rekla da navijam za vladu DS-a. Želim da se finansijski slom na Zapadu desi za vreme njihove vladavine. Želim da se pokaže kako je ova "i jare i pare" kampanja bila najpopulističkija kampanja ikada. Želim da još jednom pokažu kako su sve u stanju da progutaju zarad nekoliko godina na vlasti - uključujući i žabu koja se odaziva na ime Ivica. Najmanje što želim je da se sada smeste u opoziciju...


ti si malo pomesala babe i zabe ako se desi finansijski slom u svetu itd kako demokrate mogu da budu odgovorne?, i kako ces bas time dokazati da si ti bila u pravu? koje su to gluposti i nakaradna logika?

drugo to da ce svet propasti,smo culi od ljudi kao sto si ti jos od 90-tih,pa i kad su nas bombardovali bila je teorija ''jos samo par dana da smo se branili E.U bi se raspala i amerika bi dozivela poraz'' koja su to lupetanja i dokle se moze ici sa gluposti?

a to da ide energetcka kriza to se zna 100 godina u nazad a pricaju intenzivno o tome vec 15 godina kako uskoro nece biti nafte pa traze alternative,[ima ih,u bio-goriv i drugim stvarima , sto dovodi sad do pokupljenja zitarica,i kada se to stabilizuje a to ce trajati godinama,sve ce stati na svoje mesto]

a mozda i svi propadnemo ako za 50 godina ne budemo imali pijace vode, [po tvojoj logici stvari '' samo da DS-ovci budu na vlasti tada, videce oni da je bubacica bila u upravu kada je rekla da cemo propasti za vreme DS-ove vlasti']' a onda ce moji voljeni DSS ili radikalid a dodju na vlast??????
 
ti si malo pomesala babe i zabe...

Nemoj da se zamaraš izvlačenjem rečenog iz konteksta. Ako DS sada ode u opoziciju neće biti para za medije i NVO kao devedesetih, ali bi i dalje spoljni i unutrašnji pritisak na vlast bili preveliki. Smatram da to ne bi bilo dobro za zemlju i unutrašnju stabilnost - verujem da bi DS zloupotrebio bilo koju krizu na svetskoj sceni da izazove još veću krizu u zemlji. Zato mislim da je još uvek prerano...

Svet neće propasti, ali će proći kroz veliku krizu, koja će neke pogoditi manje, a neke više... S visokim cenama hrane i energenata kriza je već počela, samo je pitanje kada i kako će eskalirati. Ne volim da spekulišem o globalnim ratovima... Vremenski okvir o kome govorimo je mnogo, mnogo manji od 15 ili 50 godina koje pominješ.

Kampanja je bila čista laž. Ne mogu samo da procenim da li je veliki deo građanstva u Srbiji glupav ili pak previše optimističan - pa očekuje nemoguće.

Ili samo očekuju da jare prodaju za što više para?
 
Poslednja izmena:
1.Ako se u samoj EU dešavaju takve tektonske promene (a negde i smene), zašto, zaboga, zašto srljati u zlo?? Zašto ne poslušati Svetog Savu kad kaže da je ‘Srbija zapad na istoku, i istok na zapadu’?? Jedini čovek koji se setio da to spomene je Vojislav Koštunica. Toma je rekao to TEK SAD posle izbora. Sad malo o njima, drugoj strani.


2.Druga strana, nacionalni blok. Na prvi pogled, to zvuči dosta tvrdo, ali, kad pogledate, koja država nije patriotska? Koja država nema umerenu i realnu desnicu?? EU planira da bude to, ali nadam se da joj neće uspeti. Radikali, toliko diskreditovani (nekad opravdano, nekad ne), prosto su toliko zli u očima svih, da ne zaslužuju drugu šansu. Svi ih mrze, nišane, etiketiraju, prozivaju, a realno malo znaju o stanjima stvari.

3.Ne treba nam SPS. Naprotiv, ako formiraju vladu DSS-SRS-SPS, pukli su. Pitanje je dal ću I ja glasati za DSS onda, ako ne može da vidi šansu koja mu se sama nudi. Onda će na njih pasti breme svetske krize, a DS će samo jačati vadjenjem ‘eto vidite, došli su radikali, porasla cena nafte…’, i tako skupljati razočarane glasače sa svih strana. A onda će imati apsolutnu većinu… zbogom 4 godine života.

4.Neka se pokažu sad, u NAJGOREM svetlu, nek formiraju nakaznu i odvratnu koaliciju Sloba-Tadić, pa nek Srbi vide ko ih vodi u EU. Hoćemo za Slobom?? Ne hvala, dovoljan je bio jedan 5. oktobar. Umerena desnica, kao sav normalan svet.


5.Isto što je Tito radio sa desno nastrojenim patriotama, radi danas i DS. Na stubu srama su. Šta će nam Kosovo? Stvarno, šta će mi onda bilo šta? Čim si malo desniji, odmah si fašista. Isto ko u doba SFRJ, samo modernizovano.


Pusti ih Vojo… još malo ih pusti.


1.komentar na prvi papsus...a jer si ti u evropi ili aziji naravno da ces ici ka evropi koja nije nikakvo zlo, i da jedno obavestenje... nepropada evropa,puste zelje, ona je sada u tranziciji dok se ziri kao sto smo i mi u tranziciji,kamo srece da je E.U nastala sa svim zemljama evrope pre 100 godina jer ako pogledas kartu sveta videces da je evropa kao rusija ili manja. ili kao amerika ili manja. tako da je to neminovno, kao sto je neminovno da udjemo u E.U da bi opstali,kao sto male firme nemogu da opstanu protiv velikih pa se udruzuju da bi bile konkurentne tako i mi moramo da se udruzimo na globalnm nivou u E.U, ne mozes se prikljuciti americi ili rusiji, daleko smo a i opkoljeni smo sa E.U gde ces?

2.komentar na drugi pasus...da zvuci malo tvrdo...wtf... da smo mi normalna zemlja sa umerenim desnicarskim partijama koje imaju dugu miroljubivu tradiciju,
i DSS je mogao to da postane cak bi bilo i normalno,posle 5 oktobra da postoje dva bloka koja bi se smenjivala na vlast [nije za ocekivati da ostanu jedni zauvek,ali dok se ne zavrse reforme on je morao da bude u tom bloku sa njima,] ali tek posto je pustio da propadnu SRS i SPS umesto toga on ih je rehabiliovao i napravio buckuris.[sve je zajebao retard]
rehabilitovao je prvo sps birajuci izmedju DS-a koji je upravo izgubio djindjica i SPS-a i izabrao je SPS katastrofalna greska koja nas sada kosta i kosrtace nas,a sada ce uci sa radikalima koji su kako si ti rekla ''zvuce malo tvrdo'' ako je malo tvrdo da kaze da ce madjarima da daju 1 sendvic a hrvatima dva sendvica [evo ovo sam cuo skoro na tv-u kada su madjari podsecali sta je SRS govorila] a ko ne zna, ti sendvici se odnose na daljinu granice, pa hrvatima trebaju dva jer imaju dalji put da predju.[eto to je SRS pisao sam milion puta u njihovim izjavama i ponasaljima necu opet ko je shvatio shvatice,ko nije nikada nece.
umesto da se kostunica borio protiv DS da zauzme taj desni blok koji bi na svake 4 godine smenjivao DS kao sto bi trebalo u svim dugogodisnjim demokratijama,tako sto bi se borio idejama za koje su se zajedno borili ali sa nekim malim razlikama, on se borio tako sto se priklonio onima protiv kojih se borio [rehabilitovao ih] i usvojio je njihovu retoriku [izdajice,natoplacenici,isli na obuku u bonstil, itd] toliko o kostunici.

3.komentar na treci pasus..upravu si ne trebaju sada kada je svecka kriza...ndeaj boze...,demokrate su sve teskoce nosile na svom bremenu ko konji cak i 5 oktobar su bez njega vodile, dok ce kostunica bavi sovama i rasturanjem sledece vlade.

4.nemam komentar jer ja nisam DS vec LDP kada je pokazao da je izgubio kompas,od kada je usao za ligavim kostunicom [DSS-om] u vladu posle svega sto je uradio [rasturanje DOS-a,biranje SPS-a kada je imao izbor DS i SPS [rehabilitacija propale stranke koja nas upravo sada kroji sudbinu],razvlacenje formiranje vlade 6 meseci pa je rusi posle isto toliko,6 princip ma daj...,koji nije bio svestan koliko je vazno izneti 5 oktobar do kraja i te vrednosti, nego je na sve moguce nacine zakocio te promene]
za DS mogu da se slozim u 80% toga sto si napisala samo sto taj deo nisam citirao.

5,komentar na peti pasus ti: Čim si malo desniji, odmah si fašista.
to nikako ne znaci to u normalnim drzavama, ali nemojmo se praviti blesavi pa da nez namo sta je radila radikalna stranka i kakve govore je drzala,
DS siguran sam neme nista protiv desnice to si ti lupila, ali ne mozes se desnica formirati oko radikala [fashista po mom slobodnom vidjenju]

zato sada ljudu i protestuju jer nam se on vracaju,nije tu problem to sto su on desninca ili sto razmisljaju drugacije o kosovu,nego sto posle svega sto su uradili,da nepominjem sto su se okoristili o vlast, nesmeju da dodju na vlast.
a sta su to uradili? ipak cu morati malod napisem vec sam pisao ko zna gde to.
[sesalj mlatio pistoljima vise puta,,njegovi telohranitelji pretukli njegovog sagovornika u emisliji, a posle on izjavljuje ironicno da se okliznuo na bananu,sendvici za madjare i hrvate,upad u kucu jedne hrvatske porodice gde preturaju, nalaze hrvatcki pasos klinca, i onda mlate njima dok tv snima i kazu da tu nema mesta hrvatima,rdjave kasike,djindjiceva noga,lazi na sve strane bez ikakve ogovornosti za izgovorenu rec,itd]
takva partija nije umerena desnica i takva partija sa takvom prosloscu ne moze doci na vlast danas u 21 veku, e zato neki ljudi koji su ljuti,ogorceni posle svega sto su proziveli,mozda i previse reaguju, ali sa pravom protestuju [to ne znaci da ce da im zabrane da dodju na vlast,to je izrazavanje protesta]

i meni je zao sto u srbiji postoji vecina kojoj ne smeta i ne kaznjavaju takvo ponasanje radikala, radikali jedno da zakljuce da je to normalno ponasanje samo zato sto vecina ljudi glasa za njih i dalje, i jos se toj ispravnoj politici pridruzio i DSS , pa ko zna mozda se ponove opet scene mlacenja pistoljem ugrozavanje manjina,prepisivanje stanova sebi u najgorim trenucima za zamlju,a da ne pricam sto oni na svako pitanje novinara koje im se nesvidja ne znaju da daju odgovor nego odma napadaju novinara i krenu da se raspravljaju sa njim licno to im je posto model ponasanja,
na svacije pitanje oni nastupaju ko da ga je postavio drzavni neprijatelj i takvu atmosferu prave ''ili si sa nama ili si protiv nas'' a to posebnu ima tezinu kada vidis kakve budale i organizacije glasaju za radikale koji su agresivni i spremni da ubiju zato sto neko demonstrira [da li gej parada ili politicka demonstracija nebitno]
pa plakati drzavni neprijatelj, nemoj mi reci da to nisu neki koji glasaju za radikale samo sto su jos i u toj organizaciji.

dakle osvojili su demokratcki vlast sa DSS-om ali to ne znaci da je to normalno!
naravno niko ne treba i nece da im to pravo ospori [protesta ce biti da se iskaze nezadovoljstvo i podceti sta su ti ljudi radili i pricali i to je sve]
a za 4 godine ili manje verujem da ce barem jos 10-20% ljudi se opametiti kada vide za sta su glasali.
 
tokom cele kampanje viore se zastave SFRJ, Slobine slike na bini, neće se odreći porodice Milošević, urgiraće da se vrate iz Moskve, urgiraće da se grob premesti u aleju velikana, nikad neće oprostiti onome ko je izručio Slobu Hagu… Pritom su ONI (a ne radikali) bili na vlasti za vreme najveće inflacije u istoriji sveta, koja se onako olako pripisuje grobaru i SRS-u, jer su ZAISTA nepogodni za soc. Internacionalu)[/I] stranka koja radi po principu socijalne pravde, i zalaže se za ulazak u internacionalu, a samim tim u EU, jer ona počiva na pravilima internacionale (EU - internacionala??)… PA ALO!!?? Ko je ovde lud? Za šta je Djindjić poginuo? Za šta je bilo ko živeo? Samim tim saznanjem da nas Sloba uvodi u EU, dovoljno je za shvatiti kakva je to organizacija. Mislim zaista da je ovom izjavom Tadić duboko zaprljao i samozakopao sopstveni lik.
Neka se pokažu sad, u NAJGOREM svetlu, nek formiraju nakaznu i odvratnu koaliciju Sloba-Tadić, pa nek Srbi vide ko ih vodi u EU. Hoćemo za Slobom?? Ne hvala, dovoljan je bio jedan 5. oktobar. Umerena desnica, kao sav normalan svet.
Isto što je Tito radio sa desno nastrojenim patriotama, radi danas i DS. Na stubu srama su. Šta će nam Kosovo? Stvarno, šta će mi onda bilo šta? Čim si malo desniji, odmah si fašista. Isto ko u doba SFRJ, samo modernizovano.
Pusti ih Vojo… još malo ih pusti.

браво човек :ok: :ok: :ok: :ok:

ебо их тито и партија цела заједно са тадијом,мићуном,влаховићем,стамболком и баба јулом.:thumbdown:
 
Vremenski okvir o kome govorimo je mnogo, mnogo manji od 15 ili 50 godina koje pominješ.

Kampanja je bila čista laž. Ne mogu samo da procenim da li je veliki deo građanstva u Srbiji glupav ili pak previše optimističan - pa očekuje nemoguće.

Ili samo očekuju da jare prodaju za što više para?

ja bih voleo da si me citala pazljivije ja sam rekao da pricaju vec 15 godina unazad a ta kriza pocinje, samo ne verujem da ce se desiti ista strasno,

DS ne mora da prica onima koji su 5 oktobra izasli,za sta se bore,svi mi znamo za sta smo izasli i sta nam je cilj [E.U]

samo sto se i DS pogubio malo u tome.

a lazi ja veruje da DS-ovi glasaci im ne veruju sveku rec ali verovatno to precutkuju jer su te reci upucene onima koji na demagogiju padaju vec 18 godina a to su radikalski i SPS-ovski a bogami i DSS-ovski glasaci.
verovala ili ne svi glasaci iz demokrackog bloka ne veruju u bolji zivot sutra i ne veruju u savrsenstvo te vlasti za koju glasaju, ali znaju da jedino oni vode ka E.U = bolji sistem sudstva,manje korupcije,vece trziste,manje kriminala,bolje plate,nema granica,malim procenat nezaposlenosti. itd, sve tekovine civilizovanog sveta.
nemoj mi reci da SRS koji je proterivao suptilno, raspirivao govorima i svojim delima mrznju medju balkanskim narodima,govori o izdajnicima koji rade za evropu i ameriku, ce nas uvesti u evropu.[bolji sistem. gde nema toliko korupcije za koju se hvataju svi veliki radikali]
 
Ja stalno pisem da je BANDA CRVENA (ovaj put unuci a i sinovi) najveca prepreka za pogled u
buducnost.Te retrogene titine snage su unistile,unistavaju i unistavace sve.Protiv te poshasti se
mora boriti svim silama.Samo sklanjanjem u coshak tih snaga zla,Srbija moze napred.
Bolje biti iskren nacionalista nego licemerni demos-kratis.
 
A gde si ti? Ako si u Srbiji onda se nalaziš na Evroazijskoj kopnenoj masi. Ako želiš da se integrišeš preko Atlantika, bojim se da su ti neophodna krila.

Srbija će ući u EU, onda kada se NATO raspadne, i onda kada se američke baze premeste iz Evrope - ako do tada EU opstane... :whistling:

ni ja nisam za ulazak u nato ali ako mora da bi se uslo u E.U onda sam i za to.
a ti samo navijaj za raspadanje sto se kaze pazi sta zelis drugima moze se desiti i tebi.

edit: morao sam da dopisem u E.U da bi neki razumeli
 
Poslednja izmena:
Ja stalno pisem da je BANDA CRVENA (ovaj put unuci a i sinovi) najveca prepreka za pogled u
buducnost.Te retrogene titine snage su unistile,unistavaju i unistavace sve.Protiv te poshasti se
mora boriti svim silama.Samo sklanjanjem u coshak tih snaga zla,Srbija moze napred.
Bolje biti iskren nacionalista nego licemerni demos-kratis.

увек је боље националиста или десничар па и патриЈота како неки пишу овде него наркоманско-бољшевички демократа.

али треба их пустити да формирају владу....то неће дуго трајати.:whistling:
 
Nama se već desilo i dešava nam se...

Tto da si za priključenje NATO-u trebalo bi da objasniš onim 82% Srbije koji su protiv, a ne meni.

jesi ti debil? ajde sad opet procitaj sta sam napisao, pa ako ne razumest jos jednom i jos jednom.. sve dok ne povezes u mozgu ono sto procitas. inace ne vredi raspravljati sa tobom ne povezujes... skim ja pricam....
 

Back
Top